Jump to content

BlackBerry PassPort


gatokefalo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, επειδή το bluetooth του passport τα έχει παίξει τελείως έκανα χτες γύρω στις 19:00-19:30 επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Είχα κρυπτογραφημένη την εσωτερική μνήμη και μάλλον έπαιξε ρόλο αφού την ώρα που γράφω αυτό το ποστ η διαδικασία δεν έχει ακόμα ολοκληρωθεί και βρίσκεται στο 98%. Έχει τύχει σε κάποιον άλλο το ίδιο;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, επειδή το bluetooth του passport τα έχει παίξει τελείως έκανα χτες γύρω στις 19:00-19:30 επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Είχα κρυπτογραφημένη την εσωτερική μνήμη και μάλλον έπαιξε ρόλο αφού την ώρα που γράφω αυτό το ποστ η διαδικασία δεν έχει ακόμα ολοκληρωθεί και βρίσκεται στο 98%. Έχει τύχει σε κάποιον άλλο το ίδιο;

 

Το ιδιο προβλημαειχε και ενα παλικαρι στο thread του z30.η λυση βρεθηκε με πατημα του Powerbutton.για περισσοτερα στο απο κατω θεμα:P

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο προβλημαειχε και ενα παλικαρι στο thread του z30.η λυση βρεθηκε με πατημα του Powerbutton.για περισσοτερα στο απο κατω θεμα:P

 

Μόλις το έκανα και ξεκίνησε η διαδικασία από την αρχή. Ελπίζω να μην χρειαστούν άλλες 24 ώρες. :p Ευχαριστώ για την πληροφορία και θα ενημερώσω για το αποτέλεσμα.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Πάλι αργά πάει πανάθεμά το. Στο 93%. Τι κάνω τώρα; Μπορώ να ξαναπεράσω τη ρομ με κάποιο τρόπο;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Ναι.ο πρώτος τρόπος είναι μέσω του BlackBerry Link και ο δεύτερος να κατεβάσεις την τελευταία έκδοση από το Internet και να την περάσεις έτσι. Ότι σε βολεύει.

Πάντως μην ανησυχείς απλά συμβαίνει σε ένα μου είχε κολλήσει σε ένα βράδυ 4 φορές. ..

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να με κατευθύνεις πώς θα το βρω από το λινκ για να ξεμπερδέψω σήμερα;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να με κατευθύνεις πώς θα το βρω από το λινκ για να ξεμπερδέψω σήμερα;

 

το link ειναι εδω http://us.blackberry.com/software/desktop/blackberry-link.html

το κατεβαζεις ,συνδεεις με το usb και απο τις επιλογες του blackberry link εχει να ξαναφορτωσεις το λειτουργικο παλι.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια. Το πρόγραμμα το είχα απλά το κινητό ξεκινάγε ξανά την επαναφορα και δεν συνεργαζόταν το μεσημέρι που δοκίμασα. Πριν λίγο ως δια μαγείας συνδέθηκε και τώρα κατεβάζει το λειτουργικό. Θα ενημερώσω για το αποτέλεσμα.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα σε όλους,

 

Μην κάνετε Update στην εφαρμογή του Facebook. Ουσιαστικά με το που την ανοίγεις σε κάνει redirect στο m.facebook και σου ανοίγει τον Browser. Δεν έχει κανένα integration με το HUB και σου σβήνει ό,τι είχες από messages και notifications. Το κράξιμο που τρώει η Blackberry αυτή τη στιγμή είναι άνευ προηγουμένου.

Pearl 8110 - Bold 9000 - Bold 9700 - Playbook - Z10 - Q10 - Passport
Link to comment
Share on other sites

προσωπικά έχω πάψει να την ψάχνω με εφαρμογες πλέον....κοντε΄ψα να χάσω τη δουλεια μου με το χρόνο που θέλει να αφιερώσεις όλη αυτή η ιστορία....
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την άλλη σκέφτομαι το εξής: Αν και θα ήθελα να δοκιμάσω την συσκευή με σταματάει το γεγονός της μη ύπαρξης επίσημου σέρβις. Αν θυμηθώ και το τι τράβηξα όταν πρόσφατα είχε ένα θέμα το Ζ30 της γυναίκας μου και το ότι αναγκάστηκα να ανοίξω λογαριασμό στο twitter, τότε είναι που με αποτρέπει εντελώς. Βάλε και το ότι με την στροφή στο android διαφαίνεται παραμέληση έως εγκατάλειψη του λειτουργικού. Κρίμα γιατί θα ήθελα πολύ να κάνω ένα πέρασμα από το Passport και να μείνω κιόλας γιατί όχι.

Τι λέτε σαν πιο έμπειροι;

Link to comment
Share on other sites

Για το service εχεις ενα δικιο εκτος αν αγορασεις απο αξιοπιστο καταστημα πχ EXPANSYS η Ευρωπαικο Blackberry store.

 

Για το λειτουργικο οσον αφορα τις εφαρμογες εισαι καλυμμένος απο τις Android του Google Playstore η Amazon store.

 

Αυτο το HUB σαν κομβικο σημειο επικοινωνιας ειναι αξεπεραστο παντως για τον επαγγελματια και δε το εχω συναντησει σε κανενα αλλο λειτουργικο.

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Για το service εχεις ενα δικιο εκτος αν αγορασεις απο αξιοπιστο καταστημα πχ EXPANSYS η Ευρωπαικο Blackberry store.

 

Για το λειτουργικο οσον αφορα τις εφαρμογες εισαι καλυμμένος απο τις Android του Google Playstore η Amazon store.

 

Αυτο το HUB σαν κομβικο σημειο επικοινωνιας ειναι αξεπεραστο παντως για τον επαγγελματια και δε το εχω συναντησει σε κανενα αλλο λειτουργικο.

Για τις εφαρμογές γνωρίζω.

Αν αγοράσω από expansys or bb store τι ισχύει δηλαδή;

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είσαι μετέωρος,τόσο απλά....απο Σκρουτζομαγαζο αντε βγαλε ακρη.... :(

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Για το λειτουργικο οσον αφορα τις εφαρμογες εισαι καλυμμένος απο τις Android του Google Playstore η Amazon store.//// με δεδομενο οτι ψαχνουμε δωρεαν εφαρμογες εε οχι δεν με εχει καλυψει ουτε το google play
Link to comment
Share on other sites

Μόλις διάβασα ότι το expansys στέλνει και κούριερ και το παίρνει.

 

Το expansys είναι κατ εμέ ακόμα πιο αξιόπιστο (και πιο άμεσο) για την αγορά ενός bb. Εννοείται ότι εάν είναι να την κάνεις για PassPort μόνο το silver Edition γιατί είναι πολύ πιο πάνω σε βελτιωμένες λειτουργίες σε σχέση είτε με το μαύρο / κόκκινο & λευκό χρώμα.

Το μόνο μείον για εμένα το Facebook γιατί την Εφαρμογή η BlackBerry την έχει μέσω 3του. Και στο messenger θα έχεις ένα θεματακι.

Πουθενά όμως το ξανά λέω ΠΟΥΘΕΝΆ αλλού ούτε που θα αντιμετωπισεις το παραμικρό.

Και με το silver Edition θα έχεις και ένα χρώμα πραγματικά κόσμημα.

Ελπιζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

με δεδομενο οτι ψαχνουμε δωρεαν εφαρμογες εε οχι δεν με εχει καλυψει ουτε το google play

 

Εαν θες δωρεαν ολες τις εφαρμογες υπαρχουν κι αλλοι τροποι αρκει να ψαχτεις......:lol:

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που με κολλάει είναι το σέρβις.θα ήθελα να είχε Ελλάδα και όχι να το πάρει το expansys να το στείλει Αγγλία. Γενικά παραδεχομαι την συσκευή και με ιντριγκαρει
Link to comment
Share on other sites

Γενικα να ξερεις το Passport ειναι η ποιοτικοτερη συσκευη της Blackberry (ακομα κι απο το PRIV) οποτε μην αγχωνεσε και πολυ,εχω αλλαξει πολλες συσκευες BB χωρις ποτε να αντιμετωπισω προβλημα. :)

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που με κολλάει είναι το σέρβις.θα ήθελα να είχε Ελλάδα και όχι να το πάρει το expansys να το στείλει Αγγλία. Γενικά παραδεχομαι την συσκευή και με ιντριγκαρει

 

ασχολουμαι με blackberry απο την εποχη του 9700 αν θελεις κανε μια αναζητηση να δεις ποτε κυκλοφορησε.Απο τοτε εχουν περασει απειρες συσκευες blackberry απο το χερι μου.Κανενα μα κανενα δεν μου εβγαλε προβλημα ωστε να χρειαστω να το στειλω σε service.

Ειναι απο τις ποιοτικοτερες συσκευες οσο αφορα την κατασκευη.Παρε συσκευη bb με τα ματια κλειστα και δεν θα το μετανοιωσεις.

Συσκευες που χρησιμοποιω τωρα samsung galaxy s5+ και blackberry z30/q20.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...