Jump to content

BlackBerry PassPort


gatokefalo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Που μπορούμε να βρούμε την καλύτερη δυνατή τιμή για το passport; (είναι παράλογα ακριβό το άτιμο αλλά το θέλω)

 

mobileshop.eu

παρήγγειλα το classic σε μπλε από εκεί!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δες κι εδώ...

 

http://ca.crackberry.com/blackberry-passport-silver-edition---unlocked-with-warranty---free-blackberry-silver-edition-sync-pod/121AA21938.htm

 

434 Ευρώ + 70 μεταφορικά για το Silver Edition μαζί με το docking station.

 

Βέβαια δεν δίνει εγγύηση για Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, σκέφτομαι να αγοράσω το κινητό και εγώ. .

Κάποιες απορίες που έχω είναι εάν μπορεί να κάνει καταγραφή κλήσεων όπως στα Android;

 

Υπάρχουν τα Google maps;

 

YouTube εφαρμογή υπάρχει;

Κατεβάζει βίντεο από YouTube;

 

 

 

Έχουν κάνει την εμφάνιση τους φωτογραφίες και βίντεο με lollipop υπάρχει τέτοια περίπτωση και ίσως dual boot;

Link to comment
Share on other sites

Τα βιντεάκια όπου passport και άλλα μοντέλα της blackberry φαίνεται να τρέχουν android είναι γενικώς αμφισβητούμενα. Παρά την μεγαλύτερη ευκολία για χρήση εφαρμογών andrοιd μέχρι στιγμής δεν έχει παρουσιαστεί κάποια συσκευή επισήμως είτε με dual είτε με single boot android (απ'όσο ξέρω βέβαια).

 

Πληροφορίες λένε πως υπήρχαν σκέψεις το Venice να προσφέρει τέτοια επιλογή αλλά μάλλον η BB προσανατολίζεται να βγάλει μια version που θα είναι ουσιαστικά ένα "πειραγμένο" android το οποίο θα έχει αρκετά στοιχεία από το OS της ΒΒ, εγκαταλείποντας ακόμα και τις σκέψεις να κυκλοφορήσουν 2 version του Venice (μία με BB10 και μια με Android).

 

Περισσότερα για το Venice, το οποίο αναμένεται τον Νοέμβρη, θα βρεις εδω

 

Για τα υπόλοιπα που λες θα πρέπει να απαντήσουν οι βετεράνοι του forum και του Passport μιας και είναι και δικές μου απορίες. :-)

Edited by nolartsa
Link to comment
Share on other sites

Με έχει πιάσει πάλι μία μανιούλα να το τσιμπήσω αλλά, όπως και στο παρελθόν, το μόνο που σκέφτομαι είναι πως για media consumption - video κυρίως, το ratio της οθόνης..δεν..
Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Με έχει πιάσει πάλι μία μανιούλα να το τσιμπήσω αλλά, όπως και στο παρελθόν, το μόνο που σκέφτομαι είναι πως για media consumption - video κυρίως, το ratio της οθόνης..δεν..

Χάνεις στην οθόνη ναι μεν αλλά το σχήμα του είναι πολύ πρωτότυπο. .

 

Δυστυχώς δεν βλέπω να δουλεύουν Google Map και YouTube σωστά αν και έχουν περάσει Play Store στο κινητό. .

Link to comment
Share on other sites

Χάνεις στην οθόνη ναι μεν αλλά το σχήμα του είναι πολύ πρωτότυπο. .

 

Δυστυχώς δεν βλέπω να δουλεύουν Google Map και YouTube σωστά αν και έχουν περάσει Play Store στο κινητό. .

 

Τί ακριβώς δεν δουλεύει στο youtube;

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογή ρωτάω εάν έχει και όχι από browser. .

Το ίδιο και το Google Maps

 

Ο τρόπος που δείχνει στο passport το youtube πιστεύω είναι ιδανικός.

Δεν έχει χρειαστεί να ψάξω για άλλη εφαρμογή..

Ούτε καν για google maps, καθώς έχω πάρει το mireo εδώ και 2 χρόνια και με καλύπτει άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Ο τρόπος που δείχνει στο passport το youtube πιστεύω είναι ιδανικός.

Δεν έχει χρειαστεί να ψάξω για άλλη εφαρμογή..

Ούτε καν για google maps, καθώς έχω πάρει το mireo εδώ και 2 χρόνια και με καλύπτει άψογα.

 

Πως ειναι κάτι ιδανικό, όταν έχει μπάρες πάνω-κάτω?...:worry:

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Το google maps κυρίως αλλά και το youtube με ενδιαφέρουν. Τα έχει κάνει κάποιος να δουλέψουν; Για το youtube από ότι διάβασα υπάρχουν οικονομικές αξιόλογες εφαρμογές. Το google maps το πολύ πολύ να το λειτουργήσω και από τον browser. Το here maps παίζει;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες μπάρες;

Τι σε εμποδίζει;

 

Οι μαύρες μπάρες, εξαιτίας του 1:1, για αυτό ρωτάω αν εξακολουθούν να υπάρχουν, στο youtube για παράδειγμα. Είδα πως στο netflix πχ τις έχουν εξαλείψει..

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

αρκετά καλή εφαρμογή το Super Tube που είναι και free. Πολλές επιλογές και screen ratio χωρις μπάρες.

 

Σε ότι αφορά τους χάρτες, το BeMapsPro είναι σχεδόν το απολύτως αντίστοιχο του Google Maps για το Blackberry. Δυστυχώς δεν ειναι free.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα ...

ειμαι κατοχος του τηλεφωνου κι εχω ενα σοβαρο θεμα ..

εβαλα το τηλεφωνο να κανει διαγραφη ασφαλειας και εκλεισε απο μπαταρια στο 95 % το εβαλα στον φορτιστη και ξανα ξεκινησε απο την αρχη μετα απο δυο μερες το τηλεφωνο πηγε στο 100% κι εχθες αντι να ανοιξη ξανα ξεκινησε παλι διαγραφη ασφαλειας και ειναι στο 98% αλλα απο δω και περα μπορει να κανει και δυο μερες να παει 100% ..

ξερει κανεις κατι αλλο να του κανω μπας και ισιωσει ;

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες εχει 2 μερες που πηρα το διαβατηριο και εχω παρατηρησει οτι οταν χαμηλωνω τον φωτισμο μου τρεμοπαιζει το φως της οθονης οχι παντα αλλα το κανει..Διαβασα κατι στο ιντερνετ σχετικα με αυτο το σφαλμα.Εχεις κανεις παρομοιο προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες εχει 2 μερες που πηρα το διαβατηριο και εχω παρατηρησει οτι οταν χαμηλωνω τον φωτισμο μου τρεμοπαιζει το φως της οθονης οχι παντα αλλα το κανει..Διαβασα κατι στο ιντερνετ σχετικα με αυτο το σφαλμα.Εχεις κανεις παρομοιο προβλημα?

 

Καλημέρα. Εγώ προσωπικά δεν έχω αντιμετωπίσει κάτι αντίστοιχο στο δικό μου τηλέφωνο. Και στο προηγούμενο που είχα, επίσης κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

5η ημέρα με το Passport SE και δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα και σίγουρα όχι τα προαναφερθέντα.

 

Μια παρατήρηση που έχω να κάνω είναι ότι περίμενα την μπαταρία με μόνο το Wifi ανοιχτό να διαρκεί περισσότερο απο 18 ώρες.

 

Επίσης ξέρει κανείς πως διαγράφουμε μαζικά επαφές και όχι μια μια;

Link to comment
Share on other sites

Επισης εχω παρατηρησει στην εφαρμογη Facebook οταν σκρολλαρω την αρχικη με τις δημοσιευσεις με παει μεχρι ενα σημειο δεν κατεβαινει ποιο κατω να δω και τις παλιοτερες δημοσιευσεις
Link to comment
Share on other sites

5η ημέρα με το Passport SE και δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα και σίγουρα όχι τα προαναφερθέντα.

 

Μια παρατήρηση που έχω να κάνω είναι ότι περίμενα την μπαταρία με μόνο το Wifi ανοιχτό να διαρκεί περισσότερο απο 18 ώρες.

 

Επίσης ξέρει κανείς πως διαγράφουμε μαζικά επαφές και όχι μια μια;

 

Κρατάς πατημενη την επαφή και μόλις ανοίξει το μενού στα δεξιά επιλέγεις select more. Μόλις επιλέξεις όλες τις προς διαγραφή επαφές τότε επιλέγεις διαγραφή.

Link to comment
Share on other sites

Επισης εχω παρατηρησει στην εφαρμογη Facebook οταν σκρολλαρω την αρχικη με τις δημοσιευσεις με παει μεχρι ενα σημειο δεν κατεβαινει ποιο κατω να δω και τις παλιοτερες δημοσιευσεις

 

Πάνε ενημερώσεις αρχικής σελίδας και επέλεξε "κορυφαία άρθρα". ;)

The sky moves on sideways
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση δυστυχώς όμως δεν βλέπω πουθενά την επιλογή αυτή. Έχει μόνο call, add to speeddial, view contact details, send message και delete
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση δυστυχώς όμως δεν βλέπω πουθενά την επιλογή αυτή. Έχει μόνο call, add to speeddial, view contact details, send message και delete

 

Μπαίνεις μέσα στην εφαρμογή "επαφές", πατάς παρατεταμένα σε μια επαφή και δεξια σου εμφανίζει ένα μενού με την τελευταία επιλογή να είναι "επιλέξτε περισσότερα" .;)

The sky moves on sideways
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση δυστυχώς όμως δεν βλέπω πουθενά την επιλογή αυτή. Έχει μόνο call, add to speeddial, view contact details, send message και delete

 

Ουσιαστικα πρεπει εσυ χειροκινητα να επιλεξεις ποιες επαφες η αρχεια (η ολα μαζι παλι χειροκινητα) για να σβησεις.

Δεν υπαρχει οπως στο android πχ το "επιλογη ολων" για να τα διαγραψεις ολα και αυτο ειναι μια απο τις μικρες ελλειψεις του λειτουργικου που κατ εμε ειναι πολυ χαζη ελλειψη.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...