Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεδομένου ότι το note 7 "κάηκε"… Θα ήταν μια κίνηση ματ της samsung αν μας έκανε τέτοιο δώρο μόνο και μόνο για να κερδίσει κάπως τις εντυπώσεις από την αρνητική εικόνα που έχει πάρει τον τελευταιό καιρό… Θα είναι μεγάλη έκπληξη πραγματικά… Η λογική λέει όχι πάντως…Ο χρόνος θα δείξει… :)

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε αυτό ελπίζουμε όλοι και να δούμε και το UI* του Note7 και το Nougat στο 4άρι!!! :D

 

 

(*official γιατί αλλιώς ήδη υπάρχει)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Περιττο βλεπω το UI του 7. Το ίδιο που εχει το 4, με την 7 από κάτω αρκεί, να μην τους βάζουμε και δύσκολα...

 

Sent from my SM-P605 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πωωωω, πολύ χάλι η μπαταρία με την τελευταία αναβάθμιση. Τι το θελα και την έκανα?

Εσείς πως πάτε ρε παιδιά, έχετε παρατηρήσει επίσης μείωση της διάρκειας?

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι βλέπω πολύ καλή διαχείριση της μπαταρίας.

Αισθητή βελτίωση στην αυτονομια παρόλο που η μπαταρία είναι και 2 ετών.

Σίγουρα με μια καινούρια μπαταρία τα πράγματα θα είναι ακόμα καλύτερα. :)

Link to comment
Share on other sites

Πωωωω, πολύ χάλι η μπαταρία με την τελευταία αναβάθμιση. Τι το θελα και την έκανα?

Εσείς πως πάτε ρε παιδιά, έχετε παρατηρήσει επίσης μείωση της διάρκειας?

Εγώ,με το C,συμφωνώ μαζί σου.Εχει μικρύνει η διάρκεια.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πόσο κοστίζει η πλακέτα, αλλά αν είσαι εντός εγγύησης στην αλλάζουν δωρεάν και παίρνεις εγγύηση για ένα χρονο

 

Μόλις χθες πήγα στην αντιπροσωπία με το κινητό να κάνει επανεκκίνηση και να κλείνει καμιά φορά όταν έπεφτε το ποσοστό κάτω από 50% και τελικά μου είπαν ότι είναι πλακέτα. Έμεινα με τις καλύτερες εντυπώσεις αφού τελικά ήταν έτοιμο μετά από τρεις ώρες. Μόνο που τελικά σήμερα κάνει πάλι τα ίδια....επίσης μου είπαν ότι δεν μεταβάλετε ο χρόνος της εγγύησης αλλά πως δίνουν εκείνοι 3 μήνες εγγύηση για την επισκευή. Πήρα παράταση άλλους 2 μήνες αφού εμένα έληγε σε 1 μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που μετά την αναβάθμιση να αντιμετώπισε πρόβλημα με την διάρκεια της μπαταρίας του και μετά από επαναφορά να επανήλθε στους προηγούμενους χρόνους?

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια επίσημη Ιταλική rom, με ημερομηνία 31/8/16. Την:

 

PDA: N910FXXU1DPI1

CSC: N910FITV1DPI1

 

Βλέπω υπάρχει άλλη μια Ιταλική unbranded, με ημερομηνία 3/10/16:

 

PDA: N910FXXS1DPJ2

CSC: N910FITV1DPI1

 

όπως και μια Γερμανική unbranded, με ημερομηνία 5/10/16:

 

PDA: N910FXXS1DPJ3

CSC: N910FOXA1DPH2

 

Υποθέτω πως αυτές έχουν περασμένα τα τελευταία updates της S.

Σκέφτομαι να του βάλω τη συγκεκριμένη Γερμανική, ή λέτε να περιμένω μήπως βγει update και για τη δική μου;

Link to comment
Share on other sites

Να περιμενεις. Κι εμενα ειναι ιταλικο και μολις μου ρθε ειδοποιηση αναβαθμισης. Ανημερα της ιταλικης εισβολης (τυχαιο? :):)).
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε κι εμένα. Avanti maestro! :lol:

 

update:

 

την πέρασα, όλα δουλεύουν ρολόι...

Edited by jlian
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να περασουμε θεματα στην ρομ χωρις να ημαστε root?

Eχει βγει Official rom που να ειναι root και να περναει απο odin ? χωρις φυσικα να ανεβει ο Knox σε ΟΧ1 ?/

 

[/color]

Τι εγινε ρε παιδια???Καθε μηνα ενημερωση??!!Θυμαμαι που κραζαμε κι εδω και στο xda καποτε οτι η samsung καθυστερει τα updates και μας εχει ξεχασει!!Χαχαχαχα.

Μπραβο παντως!!!

Βεβαια το note 4 ειναι το τελευταιο note που ειναι ακομα και τωρα διαθεσιμο για Ευρωπη οποτε δινουν βαρυτητα!!

 

 

 

Να ειχαμε και τροπο να αλλαξουμε τα θεματα..

Edited by xrpana
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου ήρθε και μένα η αναβάθμιση. Μου αρέσει που λέει βελτίωση στην αυτονομία μπαταρίας. . Και η μπαταρία έγινε χειρότερα. .
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου ήρθε και μένα η αναβάθμιση. Μου αρέσει που λέει βελτίωση στην αυτονομία μπαταρίας. . Και η μπαταρία έγινε χειρότερα. .

Και μένα το ίδιο.. Το πρωί έκανα την αναβάθμιση με φουλ φόρτιση, μου φαγε γυρω στα 20% κατά τη διάρκεια όπου και έκαιγε η συσκευή!!! Τώρα χωρίς να το έχω χρησιμοποιήσει ιδιαίτερα απλά με ανοικτό wifi και αφημενο στην άκρη και τώρα είναι κάτω από 20-18%..

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Κάντε format cache partition. Έχω δει ότι βοηθάει, εγώ έκανα πριν και μετά την αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Οχι ...κατι έκαναν δεν γίνεται χωρίς χρήση να πέφτει η μπαταρία .. μάλλον η αναβάθμιση δεν βελτιώνει την μπαταρία όπως λέει. .. και για να έχουμε καλό ερωτημα.. λέει και νέες βελτιωμένες δυνατότητες .. δηλαδή ? Δεν είδα κάτι ..
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Κάντε format cache partition. Έχω δει ότι βοηθάει, εγώ έκανα πριν και μετά την αναβάθμιση.
να υποθεσω οτι δεν χανουμε τιποτα απο την συσκευη μας,σωστα;
Link to comment
Share on other sites

Κάντε format cache partition. Έχω δει ότι βοηθάει, εγώ έκανα πριν και μετά την αναβάθμιση.

 

Πως το κάνεις αυτό;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Κάνει και σε κάποιον άλλον εκτός από εμένα, να βγάζει το προφίλ από δόνηση σε κανονικό? δεν έχω καταλάβει γιατί γίνεται αυτό ...

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω τα φώτα σας.

Μου έφερε χθες ο κουνιάδος μου το κινητό του (n910f) το οποίο το έχει μπλοκάρει για τα καλά.

Η συσκευή είναι αγορά απο Γερμανία, δοκίμασε να κάνει, απο όσα μου είπε επαναφορά, αλλά δεν την ολοκλήρωσε σωστα.Απο τοτε έχει θέμα ,προσπάθησε να του περάσει εκ νέου το λειτουργικό μέσω Odin αλλά δεν.

Δοκιμασία και εγώ δύο τρεις εκδόσεις αλλά τα ίδια τόσο και με smart link (αν το λέω σωστα) και παντα σφάλμα.

Υπάρχει τροπος διάσωσης,ακόμα και με custom rom-recovery?

 

IMG_20161031_142612.jpgIMG_20161031_142544.jpgIMG_20161031_142655.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα στην πλακέτα μάλλον αν τα κάνετε όλα σωστά.Αν δεν έχει γράψει ο knox (δεν φαίνεται στην φωτό καλά) κατευθείαν αντιπροσωπεία αν δεν έχουν περάσει τα δυο χρόνια.
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα στην πλακέτα μάλλον αν τα κάνετε όλα σωστά.Αν δεν έχει γράψει ο knox (δεν φαίνεται στην φωτό καλά) κατευθείαν αντιπροσωπεία αν δεν έχουν περάσει τα δυο χρόνια.

 

Ο Knox είναι 0x1 (4).

Απο τα λιγα που είδα και κατάλαβα το σφάλμα είναι στην εγράφη του λειτουργικού στην συσκευή, (αποθήκευση).

Αρα θεωρείται απίθανο να στρώσει ?

Υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να δοκιμασω πριν φτάσω στην οριστική λύση της αλλαγής motherboard?

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο έπαθε και εμένα, μόνο αλλαγή πλακέτας και επειδή και σε μένα είχε γράψει ο κνοξ ζητήσαν 300ε
Rules are meant to be broken :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Ο Knox είναι 0x1 (4).

Απο τα λιγα που είδα και κατάλαβα το σφάλμα είναι στην εγράφη του λειτουργικού στην συσκευή, (αποθήκευση).

Αρα θεωρείται απίθανο να στρώσει ?

Υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να δοκιμασω πριν φτάσω στην οριστική λύση της αλλαγής motherboard?

Μπορείς να ανεβάσεις πιο καθαρές φωτογραφίες; Γιατί δεν βλέπω το error σε odin. Προσωπικά πιστεύω διορθώνεται η περίπτωση σου.

Μην βιαστείς για μητρική γιατί έτσι κι αλλιώς είσαι ήδη εκτός εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...