Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ομοιως κι εμενα.. Απίστευτες επανεκκινησεις και battery drain με δυο καινουργιες μπαταρίες παρακαλω τις οποιες φορτιζω μεσω battery kit... Και στο σερβις να το παω τι θα μου κάνουν? Τιποτα.. Πραγματικά κριμα.. Θα αναγκαστω να γυρισω στο διαολεμενο ios αν συνεχιστει αυτο..

 

Κρίμα φίλε πραγματικά που έχεις τέτοια θέματα... :( Δοκίμασες και επαναφορά και να περάσεις τις εφαρμογές μία μία μήπως είναι από εκεί η «ζημιά»;Προσωπικά κοντεύω 2 χρόνια με την συσκευή με battery kit και 2 μπαταρίες και εγώ και δεν έχω τέτοια προβλήματα!

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κρίμα φίλε πραγματικά που έχεις τέτοια θέματα... :( Δοκίμασες και επαναφορά και να περάσεις τις εφαρμογές μία μία μήπως είναι από εκεί η «ζημιά»;Προσωπικά κοντεύω 2 χρόνια με την συσκευή με battery kit και 2 μπαταρίες και εγώ και δεν έχω τέτοια προβλήματα!

 

Να σου πω την αλήθεια φίλε μου δεν ςν εχω κανει clean install.. Θεωρω αδιανόητο σε συσκευές τοσων χρηματων να πρεπει να σβηνεις 50gb καθε φορα και ξανα απ την αρχη.. Αλλιώς ας καταργησουνε τα ota update.. Το θεμα ειναι οτι μαλλον εσυ εισαι απ τους τυχερούς.. Διαβαζω για πολλα παραπονα απο τη mm...

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια φίλε μου δεν ςν εχω κανει clean install.. Θεωρω αδιανόητο σε συσκευές τοσων χρηματων να πρεπει να σβηνεις 50gb καθε φορα και ξανα απ την αρχη.. Αλλιώς ας καταργησουνε τα ota update.. Το θεμα ειναι οτι μαλλον εσυ εισαι απ τους τυχερούς.. Διαβαζω για πολλα παραπονα απο τη mm...

 

Δοκιμασε να περασεις ρομ αλλης χωρας με το odin.Δοκιμασε την Γερμανικη.Εγω παντως με ελληνικη ρομ δεν ειχα ποτε θεματα με επανεκκινησεις κ κολληματα.Επισης 1-2 φορες μου ειχε δημιουργησει προβληματα η εφαρμογη του facebook.Ειδικα η δυνατοτητα live video.Μου ειχε κανει κατι τρελα κ εκανα downgrade.Γενικα το facebook εχει δημιουργησει παρα πολλα προβληματα σε πολλες συσκευες.Απενεργοποιησε το για λιγο καιρο και κανε γενικα trial and error με ό,τι εφαρμογες δουλευεις πολυ.Κανε κι ενα καλο calibration την μπαταρια και βλεπεις.Το android ενω ειναι γενικα φοβερο λειτουργικο,δεν τα παει καλα σε dirty updates μεγαλων αναβαθμισεων πχ απο lolli se mm.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να περασεις ρομ αλλης χωρας με το odin.Δοκιμασε την Γερμανικη.Εγω παντως με ελληνικη ρομ δεν ειχα ποτε θεματα με επανεκκινησεις κ κολληματα.Επισης 1-2 φορες μου ειχε δημιουργησει προβληματα η εφαρμογη του facebook.Ειδικα η δυνατοτητα live video.Μου ειχε κανει κατι τρελα κ εκανα downgrade.Γενικα το facebook εχει δημιουργησει παρα πολλα προβληματα σε πολλες συσκευες.Απενεργοποιησε το για λιγο καιρο και κανε γενικα trial and error με ό,τι εφαρμογες δουλευεις πολυ.Κανε κι ενα καλο calibration την μπαταρια και βλεπεις.Το android ενω ειναι γενικα φοβερο λειτουργικο,δεν τα παει καλα σε dirty updates μεγαλων αναβαθμισεων πχ απο lolli se mm.

 

Γερμανικη ρομ εχω.. Lol.. Ας ελπισουμε να μη συνεχισει έτσι..

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό έχει γίνει γιούχου λέμε...

Τελικά αυτό με την εγγύηση μέσω IMEI γνωρίζει κανείς αν παίζει ή πρέπει να βρω την απόδειξη ?

 

Παίζει, δεν χρειάζεται απόδειξη, γνωρίζουν από τη Samsung την ημερομηνία ενεργοποίησης και μετρούν από αυτή.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην γράφουμε ότι να ναι. Οι επανεκιννησεις είναι γενικό θέμα και δεν το έχει μόνο ο φίλος παραπάνω ώστε να είναι θέμα εφαρμογών.

Εγώ και μπαταρία γνήσια καινούρια που έβαλα, πάλι τα ίδια έχω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην γράφουμε ότι να ναι. Οι επανεκιννησεις είναι γενικό θέμα και δεν το έχει μόνο ο φίλος παραπάνω ώστε να είναι θέμα εφαρμογών.

Εγώ και μπαταρία γνήσια καινούρια που έβαλα, πάλι τα ίδια έχω.

Θυμάσαι που είχα γράψει κάποια στιγμή για φίλου μου που είχε πάθει το ίδιο? Στην αρχή αλλάξαμε μπαταρία, γνήσια εννοείται και συνέχισε τα ίδια. Τελικά ήταν πλακέτα και αλλαχθηκε εντός εγγύησης από smartec. Ήθελα να ήξερα τι έχουν πάθει όλες οι εταιρείες και τα έχουν κάνει μαντάρα... :mad:

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θυμάσαι που είχα γράψει κάποια στιγμή για φίλου μου που είχε πάθει το ίδιο? Στην αρχή αλλάξαμε μπαταρία, γνήσια εννοείται και συνέχισε τα ίδια. Τελικά ήταν πλακέτα και αλλαχθηκε εντός εγγύησης από smartec. Ήθελα να ήξερα τι έχουν πάθει όλες οι εταιρείες και τα έχουν κάνει μαντάρα... :mad:

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έλα μου ντε.

Μάλλον στον βωμό του ποιος θα παρουσιάσει περισσότερα futures, δεν μπορούν να το κουμναταρουν και τα έχουν κάνει μαντάρα. Βιαζονται κιόλας μάλλον και δεν γίνεται επαρκής έλεγχος, δεν ξέρω τι άλλο να σκεφτώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια φίλε μου δεν ςν εχω κανει clean install.. Θεωρω αδιανόητο σε συσκευές τοσων χρηματων να πρεπει να σβηνεις 50gb καθε φορα και ξανα απ την αρχη.. Αλλιώς ας καταργησουνε τα ota update.. Το θεμα ειναι οτι μαλλον εσυ εισαι απ τους τυχερούς.. Διαβαζω για πολλα παραπονα απο τη mm...

Ούτε εγώ έχω πρόβλημα με Ελληνική στοκ rom. Καθαρή εγκατάσταση στην mm και όλα τα updates τα πέρασα από πάνω χωρίς wipes.

 

Αν κάνεις καθαρή εγκατάσταση θα χάσεις μόνο ότι έχεις στην κύρια μνήμη και όχι ότι έχεις στην sd (αυτό γιατί έγραψες για 50 gb) .

 

 

Αν πάλι έχεις θέμα το στέλνεις στο service. Μακάρι να μην χρειαστεί.

 

 

 

Tapatalked

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ έχω πρόβλημα με Ελληνική στοκ rom. Καθαρή εγκατάσταση στην mm και όλα τα updates τα πέρασα από πάνω χωρίς wipes.

 

Αν κάνεις καθαρή εγκατάσταση θα χάσεις μόνο ότι έχεις στην κύρια μνήμη και όχι ότι έχεις στην sd (αυτό γιατί έγραψες για 50 gb) .

 

 

Αν πάλι έχεις θέμα το στέλνεις στο service. Μακάρι να μην χρειαστεί.

 

 

 

Tapatalked

 

 

Ξέρεις αν έχεις κανει root στο παρελθόν κι εχει γραψει ο Knox, θα στο δεχτουν στο service?

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω να σου πω αν υπάρχουν εξαιρέσεις αλλά επίσημα χάνεις την εγγύηση και μπορούν να το δουν αυτό(αν έχει γράψει ο knox) .

 

Πιστεύω πως με μια καθαρή εγκατάσταση θα είσαι οκ. Αν δεν έχεις εγγύηση και κατέχεις το σπορ, δοκιμάζεις και μια σταθερή custom( κάνεις που κανεις wipe).

 

Tapatalked

Edited by R_Bachman
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Επανεκκίνηση εμένα δεν μου έχει κάνει ΠΟΤΕ στους 20 μήνες που το έχω. Περνούσα όλες τις γνήσιες ρομ κατευθείαν από επάνω δηλαδή χωρίς θέμα παρά τα όσα έλεγαν μέχρι την 6 όπου να μη πω τι έγινε με την μπαταρία!! Έκανα wipe cache 2 φορές και έστρωσε.
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως τα "έφτυσε" η συσκευή. Ένα πρωί στη δουλειά απλά κολλούσε το σύμπαν. Έκανα τα πάντα αλλά μάλλον ήταν πλακέτα. Δυστυχώς το σερβις δεν το κάλυπτε οπότε το έδωσα. Πολλά προβλήματα πάντως.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επανεκκίνηση εμένα δεν μου έχει κάνει ΠΟΤΕ στους 20 μήνες που το έχω. Περνούσα όλες τις γνήσιες ρομ κατευθείαν από επάνω δηλαδή χωρίς θέμα παρά τα όσα έλεγαν μέχρι την 6 όπου να μη πω τι έγινε με την μπαταρία!! Έκανα wipe cache 2 φορές και έστρωσε.

 

Εμένα η ολοκαίνουργια μπαταρία με τη lollipop μου κράταγε 4 ώρες sot και τώρα με το ζόρι 2,5......

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα πάντως τα "έφτυσε" η συσκευή. Ένα πρωί στη δουλειά απλά κολλούσε το σύμπαν. Έκανα τα πάντα αλλά μάλλον ήταν πλακέτα. Δυστυχώς το σερβις δεν το κάλυπτε οπότε το έδωσα. Πολλά προβλήματα πάντως.

 

Είναι πραγματικά κρίμα γιατί η συσκευή έχει το hardware να αντέξει πολύ καιρό ακόμα...μακάρι να έρθει η 6.1. και να στρώσει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκιμασε να περασεις ρομ αλλης χωρας με το odin.Δοκιμασε την Γερμανικη.Εγω παντως με ελληνικη ρομ δεν ειχα ποτε θεματα με επανεκκινησεις κ κολληματα.Επισης 1-2 φορες μου ειχε δημιουργησει προβληματα η εφαρμογη του facebook.Ειδικα η δυνατοτητα live video.Μου ειχε κανει κατι τρελα κ εκανα downgrade.Γενικα το facebook εχει δημιουργησει παρα πολλα προβληματα σε πολλες συσκευες.Απενεργοποιησε το για λιγο καιρο και κανε γενικα trial and error με ό,τι εφαρμογες δουλευεις πολυ.Κανε κι ενα καλο calibration την μπαταρια και βλεπεις.Το android ενω ειναι γενικα φοβερο λειτουργικο,δεν τα παει καλα σε dirty updates μεγαλων αναβαθμισεων πχ απο lolli se mm.

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές....μήπως ξέρεις πως κάνουμε calibration χωρις root?...δεν εχω βγάλει άκρη....

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές....μήπως ξέρεις πως κάνουμε calibration χωρις root?...δεν εχω βγάλει άκρη....

 

Μονο ενας τροπος υπαρχει απ'οσο ξερω αν δεν εχεις ρουτ.

 

Αφηνεις την μπαταρια να αδειασει εντελως και να σβησει η συσκευη απο μονη της.Συνδεεις φορτιστη και αφηνεις να φορτισει μεχρι 100% χωρις να ενεργοποιησεις την συσκευη.

Αφου φορτισει πληρως το ανοιγεις κι επαναλαμβανεις την ολη διαδικασια αλλη μια φορα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Ξέρει κανείς αν θα πάρουμε nougat εμεις??? Βασει hardware σιγουρα το σηκώνει..

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Ξέρει κανείς αν θα πάρουμε nougat εμεις??? Βασει hardware σιγουρα το σηκώνει..

Δυστυχώς, οι μέχρι τώρα ανακοινώσεις-πληροφορίες είναι αρνητικές.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, επειδή με εχει τρελάνειτο οτι δεν μπορω να στειλω sms (και μεσω του app whats up) τι μπορει να φταιει? Ρυθμισεις- ρυθμισεις εφαρμογων-Μηνυματα-προεπιλεγμενη εφαρμογη εχεω το handsent. Κατι αλλο τι μπορω να κοιτάξω?
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα για λίγο το Samsung focus http://www.androidpolice.com/2016/09/15/apk-download-samsung-releases-samsung-focus/. Πολύ καλό αλλά δεν υποστηρίζει περισσότερο από ενα λογαριασμό email αλλιώς θα το κρατούσα. Στο link που έβαλα υπάρχει και το apk για όσους θελουν να δοκιμάσουν. Δεν υπάρχει στο playstore για αρκετές χώρες μαζι με την Ελλάδα ακόμα.

 

Tapatalked

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν κανει restart το κινητο αλλα οταν κανει ενημερωσεις στις εφαρμογες κανει πολυυυυυ ωρα να τις κανει. Σαν να εχει γινει πολυ αργη η flash storage. Οπως επισης, για να διαβασει τις φωτογραφιες στην SD, κανει αρκετη ωρα (η SD εχει 45 write 90 read).

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Το πρωί ήρθε αναβάθμιση κάπου στα 500ΜΒ σε ελληνικό. Δεν πρόλαβα να δω τι διορθώνει :)
Link to comment
Share on other sites

Το πρωί ήρθε αναβάθμιση κάπου στα 500ΜΒ σε ελληνικό. Δεν πρόλαβα να δω τι διορθώνει :)

 

Ναι ηρθε για ελληνικα unbranded.

525MB.Προσθετει το νεο Samsung Cloud και λογικα και την ενημερωση ασφαλειας Σεπτεμβριου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ηρθε για ελληνικα unbranded.

525MB.Προσθετει το νεο Samsung Cloud και λογικα και την ενημερωση ασφαλειας Σεπτεμβριου.

 

Ήρθε και στα Ελληνικά Cosmote. 513MB.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Το έβγαλα από το έβγαλα από τον φορτιστή αφού είχε κατεβάσει την αναβάθμιση με μπαταρία 100%. Κατα την διάρκεια που έκανε το installation η πλάτη του κινητού ειλικρινά έκαιγε και αφού άνοιξε είχα μπαταρία 77% .
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...