Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, πέρασα τη γερμανική rom σε 910F και κάπου στο notification bar είδα κάτι για το cloud όχι αναβάθμιση προφανώς ήταν ενημέρωση αλλά κατά λάθος το έσβησα με διαγραφή. Πως ενεργοποιούμε το cloud το έχει κάνει κανείς; :cool:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Μήπως ξέρετε αν υπάρχει λειτουργία ανάλογα με το app να φωτίζει το λαμπάκι ενημερώσεων και με διαφορετικό χρώμα; Υπάρχει σαν δυνατότητα; Άν όχι, υπάρχει κάποιο app που το κάνει αυτό;

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μήπως ξέρετε αν υπάρχει λειτουργία ανάλογα με το app να φωτίζει το λαμπάκι ενημερώσεων και με διαφορετικό χρώμα; Υπάρχει σαν δυνατότητα; Άν όχι, υπάρχει κάποιο app που το κάνει αυτό;

 

XLed. Αλλά χρειάζεται να είσαι rooted και να εγκαταστήσεις το xposed.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μήπως ξέρετε αν υπάρχει λειτουργία ανάλογα με το app να φωτίζει το λαμπάκι ενημερώσεων και με διαφορετικό χρώμα; Υπάρχει σαν δυνατότητα; Άν όχι, υπάρχει κάποιο app που το κάνει αυτό;

Light Flow και δεν χρειάζεται να είσαι root

Link to comment
Share on other sites

XLed. Αλλά χρειάζεται να είσαι rooted και να εγκαταστήσεις το xposed.

 

Light Flow και δεν χρειάζεται να είσαι root

 

Ευχαριστώ πολύ ! !

Προτίμησα το χωρίς root διότι δεν το πειράζω το τηλεφωνάκι καθόλου (παθούσα από το S3 που το χάλασα)

 

edit: To Light Flow έχει πολύ λίγες εφαρμογές που υποστηρίζει. Πέτυχα όμως το Light Manager που μπορείς να προσθέσεις όποις εφαρμογή έχει ενημερώσεις, όπως πχ viber, bbm, fb messenger κ.α

Edited by linaki_gr

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Μετά την 2η αναβάθμιση που έκανα πριν 5-6 ημέρες, μου άρχισε πάλι να κλείνει. Επίσης η μπαταρία έπεσε κάμποσο.

Έχετε εσείς παρόμοια θέματα;

Λέτε να κάνω ξανά μια επαναφορά; Τελευταία φορά είχα κάνει μόλις έβαλα την 6.

Το βαριέμαι αφάνταστα όμως.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Να κλείνει μόνο του δεν μου έχει τύχει. Έχω περασμένες ότι αναβαθμίσεις έχουν έρθει για Ελληνικά unbranded. Για την μπαταρία πολλά μπορεί να φταίνε.

 

Δοκιμάζεις τα γνωστά. Επαναφορά, βγάζεις την sd και δοκιμάζεις με βασικές εφαρμογές μόνο. Αν πάλι έχεις θέμα δωστο για service( αν δεν έχεις εγγύηση δοκίμασε να ξαναπεράσεις την ρομ).

 

 

 

Tapatalked

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Μετά την 2η αναβάθμιση που έκανα πριν 5-6 ημέρες, μου άρχισε πάλι να κλείνει. Επίσης η μπαταρία έπεσε κάμποσο.

Έχετε εσείς παρόμοια θέματα;

Λέτε να κάνω ξανά μια επαναφορά; Τελευταία φορά είχα κάνει μόλις έβαλα την 6.

Το βαριέμαι αφάνταστα όμως.

 

Το ίδιο συμβαίνει και με εμένα. Με το τελευταίο update της 5 άρχισαν τα προβλήματα της μπαταρίας. Ξαφνικά κατω από το 35% εσβηνε το κινητό. Όταν πέρασα την 6 (ΟΤΑ) εσβηνε κάτω από 45%. Στο πρώτο update της 6 το κινητό έστρωσε πολύ και κρατούσε καλά η μπαταρία σχεδόν μέχρι και 20%. Πριν από περίπου 10 μέρες που ήρθε το τελευταίο update χειροτέρεψε και σβήνει και όταν βρίσκεται 55% αν ανοίξω την κάμερα πχ.Όμως κατά ένα περίεργο τρόπο αντέχει παραπανω ώρα μέχρι να πέσει εκεί. Να προσθέσω ότι όλα τα update και την 6 τα πέρασα ΟΤΑ και χωρίς να κάνω επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω ένα NOTE 4M-N910W8 αγορασμένο από Καναδά παίζει κανονικά με Vodafone που του έχω βάλει αλλά έχω ένα θέμα δεν έχει ελληνικά στο MENOU και θα ήθελα να έχει ελληνική γλώσσα...

Αν υπάρχει κάποιος να βοηθήσει θα ήμουν ευγνώμων...

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω ένα NOTE 4M-N910W8 αγορασμένο από Καναδά παίζει κανονικά με Vodafone που του έχω βάλει αλλά έχω ένα θέμα δεν έχει ελληνικά στο MENOU και θα ήθελα να έχει ελληνική γλώσσα...

Αν υπάρχει κάποιος να βοηθήσει θα ήμουν ευγνώμων...

Ευχαριστώ

 

Είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα με ένα Note 3 πού πήρα από Αμερική και βρήκα λύση με το MoreLocale 2 δοκίμασε το.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Εχω το N910F και ειχα περασμενη μια rom απο vodafone. Της εσβησα και περασα την europe official (N910FXXS1DPH1_N910FEUR1DPE1_N910FXXU1DPB1) απο το sammobile. Στην αρχη μου εκανε επανεκκινησεις και η μπαταρια εσβηνε στο 20% και εκανε τα δικα της αλλα οταν εκανα επαναφορα ρυθμισεων εφτιαξε! Παμε τωρα στην ερωτηση, αν περασω καποια αλλη official πχ. german θα δω καποια βελτιωση στην μπαταρια? Edited by kanello
Link to comment
Share on other sites

Μετά από όλες τις αναβαθμίσεις και με καινούργια μπαταρία το τηλέφωνο σβήνει απότομα στο 18-25% !!!

Υπάρχει τρόπος διόρθωσης του προβλήματος ; Γνωρίζετε κάτι ;

Link to comment
Share on other sites

Μετά από όλες τις αναβαθμίσεις και με καινούργια μπαταρία το τηλέφωνο σβήνει απότομα στο 18-25% !!!

Υπάρχει τρόπος διόρθωσης του προβλήματος ; Γνωρίζετε κάτι ;

 

Κανε reset με τα κουμπια και wipe data και θα ισιωσει. το ιδιο προβλημα ειχα κι εγω και εφτιαξε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας. Δεν εχω θεμα με την μπαταρία προς το παρόν αλλα εχει εδω και καιρο προσεξα οτι οταν το φορτίζω φορτίζει παντα σε ταχεία φόρτιση και εννοείται οτι δεν έχω τικαρισμενο στις ρυθμίσεις. Να κανω και γω reset απο τα κουμπιά.?
From N9
Link to comment
Share on other sites

Μετά από όλες τις αναβαθμίσεις και με καινούργια μπαταρία το τηλέφωνο σβήνει απότομα στο 18-25% !!!

Υπάρχει τρόπος διόρθωσης του προβλήματος ; Γνωρίζετε κάτι ;

 

Και εμένα μου το κάνει σχετικά συχνά θα έλεγα αν ανοίξω κάποια ενεργοβόρα εφαρμογή. Δηλαδή από το 30% περίπου και μετά πέφτει πολύ απότομα. Αν το έχω σε αναμονή με ήρεμη χρήση όλα καλά. Δεν ξέρω αν είναι θέμα μπαταρίας.

 

Κανε reset με τα κουμπια και wipe data και θα ισιωσει. το ιδιο προβλημα ειχα κι εγω και εφτιαξε.

 

Τι εννοείς wipe data και reset; Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Κανε reset με τα κουμπια και wipe data και θα ισιωσει. το ιδιο προβλημα ειχα κι εγω και εφτιαξε.

Το πρόβλημα συνεχίζεται δυστυχώς

Link to comment
Share on other sites

2 εβδομάδες μετά το προηγούμενο update, ήρθε άλλο ένα! Έχω Γερμανική έκδοση. Δεν μπορώ να καταλάβω τι ενημερώνουν συνέχεια! Η αλήθεια είναι ότι το κινητό λειτουργεί καλά και δεν βλέπω καμία διαφορά με όλα τα updates. Anyway.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160907/b12f8ebbbe8340dbd4afda4b382ffae1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς wipe data και reset; Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;

 

Θα σβησεις το κινητο.

Επειτα θα πατησεις παρατεταμενα το κουμπι on/off ,το κεντρικο κουμπι και το volume up

Στο μενου που θα σου βγαλει θα επιλεξεις το wipe data/factory reset

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
2 εβδομάδες μετά το προηγούμενο update, ήρθε άλλο ένα! Έχω Γερμανική έκδοση. Δεν μπορώ να καταλάβω τι ενημερώνουν συνέχεια! Η αλήθεια είναι ότι το κινητό λειτουργεί καλά και δεν βλέπω καμία διαφορά με όλα τα updates. Anyway.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160907/b12f8ebbbe8340dbd4afda4b382ffae1.jpg

μια απο τα ιδια...ο θεος και η ψυχη τους:p
Link to comment
Share on other sites

Θα σβησεις το κινητο.

Επειτα θα πατησεις παρατεταμενα το κουμπι on/off ,το κεντρικο κουμπι και το volume up

Στο μενου που θα σου βγαλει θα επιλεξεις το wipe data/factory reset

 

Ρε παιδια ελληνικα δεν ξερετε;γιατι data και οχι δεδομενα ?γιατι anyway και οχι τελος παντων γιατι update και οχι αναβαθμιση ;τιμηστε την γλωσσα σας.

Με συγχωρειτε για τα εκτος λογου μιλαω με"καλη προθεση οχι ειρωνικα.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Είχα την παλιά μπαταρία, αγόρασα και μια καινούργια αλλά το πρόβλημα είναι πως καμία δεν δείχνει σωστά την ένδειξη του μετρητή. Με την παλιά το τηλέφωνο σβήνει στο 4-5% κ με την καινούργια στο 12%. Τι γίνεται??

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Le Max 2 X829 4/64

Le Max 2 Pro X820 6/64

Link to comment
Share on other sites

Είχα την παλιά μπαταρία, αγόρασα και μια καινούργια αλλά το πρόβλημα είναι πως καμία δεν δείχνει σωστά την ένδειξη του μετρητή. Με την παλιά το τηλέφωνο σβήνει στο 4-5% κ με την καινούργια στο 12%. Τι γίνεται??

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Έχω την εντύπωση ότι πρέπει να κάνεις καλιμπραρισμα της νέας μπαταρίας. Δεν έχω κάνει ποτέ και μπορεί να είναι και λάθος αυτό που σου λέω απλά έτυχε και ήμουν μπροστά σε μια συζήτηση από γνώστες . Αν κάνεις search στο Google θα βρεις με ποιον τρόπο γίνεται

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα το πρωί το Ν4 έχει αρχίσει και δεν μπορώ να κάνω κλήσεις.

Εδώ και λίγη ώρα δεν μπορώ ούτε να δεχτώ κλήσεις.

Δοκίμασα την κάρτα σε άλλο και λειτουργεί σωστά.

Έχει αναφερθεί κάτι παρόμοιο;

 

Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by mastelos
Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εδω και λιγες μερες μου πεταγονται στην οθονη διαφημισεις απο το πουθενα, προφανως εχω αρπαξει καποιο addware. Εχω κατεβασει 3 με 4 antivirus και antimallware και κανενα δεν εινια σε θεση να απομακρινει το λογισμικο. Τι μπορω να κανω ? Οι διαφημισεις πεταγονται στην αρχικη οθονη ακομα και οταν εχω κλειστο τον browser.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...