Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μαγκες μολις μου ηρθε OTA update σε ελληνικο unbranded.

Μεγεθος 86MB.

Βελτιωση μπαταριας

Ενημερωσεις ασφαλειας

Βελτιωμενη διαχειριση μνημης.

Απο COJ3 πηγε σε COK1.

Δεν ξερω για την επίσημη ρομ, αλλα οι περισσότερες ανεπισημες καναν το αντίστροφο, επιστρεψαν στην coj3 γιατί απλούστατα ειχε την καλύτερη μπαταρία..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μολις μου ηρθε OTA update και εμένα σε ελληνικο από πλαίσιο .

Μεγεθος 86.17MB, είναι η 5.1.1 και εγώ χάρηκα γιατί νόμιζα ότι θα ήταν η 6.0.0. Εντυπώσεις σε λίγες μέρες !!!

Link to comment
Share on other sites

Και στο δικό μου Ελληνικό ήρθε η αναβάθμιση. Θυμάται κανείς πριν από πόσους μήνες πήραν την ίδια αναβάθμιση τα Ευρωπαϊκά;

Έτσι απλά για να υπολογίσω πότε θα πάρουμε την 6άρα εμείς με τα ελληνικά, μετά από την πρώτη μέρα που θα δωθεί σε ευρωπαϊκό.

Link to comment
Share on other sites

ειναι πραγματικα αστειο ομως ετσι ολοι ξεκινησαν να παιρνουν το 6αρι , σιγα σιγα εχει βγει το 7αρι και εμεις παιρνουμε ενα patch για βλετιωηση της μπαταριας........................! -.-
Link to comment
Share on other sites

ειναι πραγματικα αστειο ομως ετσι ολοι ξεκινησαν να παιρνουν το 6αρι , σιγα σιγα εχει βγει το 7αρι και εμεις παιρνουμε ενα patch για βλετιωηση της μπαταριας........................! -.-

Κάτσε να δούμε πρώτα και πόσο καιρό θα πάρει να φτάσει σε όλους.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

ειναι πραγματικα αστειο ομως ετσι ολοι ξεκινησαν να παιρνουν το 6αρι , σιγα σιγα εχει βγει το 7αρι και εμεις παιρνουμε ενα patch για βλετιωηση της μπαταριας........................! -.-

 

Το καλό πράγμα αργεί να γίνει... ;) Τελευταία και καλή αναβάθμιση!Οπότε υπομονή... ;)

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες μολις μου ηρθε OTA update σε ελληνικο unbranded.

Μεγεθος 86MB.

Βελτιωση μπαταριας

Ενημερωσεις ασφαλειας

Βελτιωμενη διαχειριση μνημης.

Απο COJ3 πηγε σε COK1.

 

Τελικα δεν πηγε σε COK1 αλλα σε CPC1.

Ειναι η πιο τελευταια εκδοση και changelist.Ειναι το ιδιο με αυτο που πηραν τα γερμανικα (DBT) προχτες.

Edited by bill66542
Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν πηγε σε COK1 αλλα σε CPC1.

Ειναι η πιο τελευταια εκδοση και changelist.Ειναι το ιδιο με αυτο που πηραν τα γερμανικα (DBT) προχτες.

Σε μένα πήγε σε COK1 πάντως

Link to comment
Share on other sites

Κι ενώ εμείς συζητάμε για Marshmallow σε δύο μήνες..

 

Βέβαια δεν αγόρασα το Note για τα updates του, αλλά δεν θα με πείραζε κιόλας αν τα προλάβαινε έτσι για αλλαγή!

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Κι ενώ εμείς συζητάμε για Marshmallow σε δύο μήνες..

 

Βέβαια δεν αγόρασα το Note για τα updates του, αλλά δεν θα με πείραζε κιόλας αν τα προλάβαινε έτσι για αλλαγή!

 

Δεν θα το προλάβει, η τελευταία αναβάθμιση που θα πάρουμε είναι το M.

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη γρατζουνιέται εύκολα γενικά?? Επειδή λόγω της κυρτότητας δεν βρίσκω κάποιο καλό tempered glass αλλά και οι ζελατίνες δεν μου αρέσουν σκέφτομαι να την αφήσω έτσι... Δεν μιλάω για κάποια πτώση προφανώς αλλά για καθημερινή χρήση όπώς να μπαινοβγαίνει σε τσέπες τζιν κτλ...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη γρατζουνιέται εύκολα γενικά?? Επειδή λόγω της κυρτότητας δεν βρίσκω κάποιο καλό tempered glass αλλά και οι ζελατίνες δεν μου αρέσουν σκέφτομαι να την αφήσω έτσι... Δεν μιλάω για κάποια πτώση προφανώς αλλά για καθημερινή χρήση όπώς να μπαινοβγαίνει σε τσέπες τζιν κτλ...

 

Έχω δοκιμάσει 3 tempered glass και όλα στην εφαρμογή τους ήταν χάλια. Τελικά με 1 μεμβράνη από το ebay πάμφθηνη έκανα την δουλειά μου και δεν φαίνεται κάν ότι υπάρχει. αν και για έναν χρόνο το κινητό χωρίς θήκη και κάθε μέρα στο τζίν δεν έχει το παραμικρό σημάδι. ;)

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα και εγω το νεο update. Εχω EUR συσκευη. Αντε να δουμε πως θα παει η μπαταρια με αυτο το update.

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα και εγω το νεο update. Εχω EUR συσκευη. Αντε να δουμε πως θα παει η μπαταρια με αυτο το update.

 

Καλησπερα σε μενα επειδη χρεισιμοποιηω φβ και μεσσενγερ δεν εχει δει μεγαλη διαφορα αν και δυο μερες την εχω μονο την κινηταραν αυτην.

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν θα το προλάβει, η τελευταία αναβάθμιση που θα πάρουμε είναι το M.

 

Γιατι να μην προλαβουμε φιλε βασ βασ ο παρασκευας ; χαχαχα :lol::lol::lol::lol::p:p:p:p:p:D:D:D:D

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να μην προλαβουμε φιλε βασ βασ ο παρασκευας ; χαχαχα :lol::lol::lol::lol::p:p:p:p:p:D:D:D:D

 

Γιατί η samsung(όπως και οι υπόλοιποι ''μεγάλοι'' του χώρου) 2 μεγάλες επίσημες αναβαθμίσεις δίνουν. Εν προκειμένω, η μία είναι η lollipop & η 2η η Μ.

To αποκλείω να πάρουμε την Ν. Μακάρι να με διαψεύσει. :)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί η samsung(όπως και οι υπόλοιποι ''μεγάλοι'' του χώρου) 2 μεγάλες επίσημες αναβαθμίσεις δίνουν. Εν προκειμένω, η μία είναι η lollipop & η 2η η Μ.

To αποκλείω να πάρουμε την Ν. Μακάρι να με διαψεύσει. :)

 

Θα δουμε φιλε εκει στην Σαμμυ μια λενε ετσι μια αλλιωτικα ετσι δεν εγινε και με το Marshamallow ; Εβγαλαν και δευτερη λιστα και τριτη μετα. Αφιερωμενο τωρα μ το θυμησες:

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Θα δουμε φιλε εκει στην Σαμμυ μια λενε ετσι μια αλλιωτικα ετσι δεν εγινε και με το Marshamallow ; Εβγαλαν και δευτερη λιστα και τριτη μετα. Αφιερωμενο τωρα μ το θυμησες:

 

Όχι, δεν έγινε έτσι με Μ, ποτέ δεν τέθηκε εν αμφιβόλω ότι θα δωθεί αλλά το πότε θα δωθεί.

Θεωρώ απίθανο να δώσει Ν στο Note 4.

 

*Χαχαχα τραγικό τραγουδάκι, η πλάκα είναι ότι το bas μου το χε βγάλει η παρέα μου, 2-3χρόνια πριν βγει το τραγούδι.

Link to comment
Share on other sites

παμε για note 6 τωρα!!!

 

Αν το δώσει Ευρώπη και δεν έχουμε την κατάληξη του Note 5.....

 

Και αν έχει microSD, αφαιρούμενη μπαταρία τουλάχιστον για να μην πω και radio ξανά… Τότε θα το σκεφτώ σοβαρά! ;)

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Radio, ir, αποσπώμενη & ελεύθερο root ξεχάστε τα. :)

Αυτά ουσιαστικά είναι και τα μόνa μείον του s7, & δεν βλέπω το λόγο να αλλάξουν στο Note 6.

Link to comment
Share on other sites

Radio, ir, αποσπώμενη & ελεύθερο root ξεχάστε τα. :)

Αυτά ουσιαστικά είναι και τα μόνa μείον του s7, & δεν βλέπω το λόγο να αλλάξουν στο Note 6.

Οντως.. Ουτε καν ως φήμη δεν υπάρχει πιθανότητα αποσπωμενης μπαταρίας.

Οι φημες λενε για 5.8 οθονη στο ιδιο μεγεθος και στα υπόλοιπα οτι και το 7edge. Αλλά αργει ακόμα, βλεπε Αυγούστο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο ειναι φοβερο!! Το εχω μια εβδομαδα αναβαθμιση απο s5. Το βρηκα 350ευρω σε υπεραριστη κατασταση ουτε γρατζουνια αγορασμενο 5 μηνες απο κωτσοβολο μαζι με την θηκη της samsung flip wallet led.Το κινητο πεταει ειναι απιστευτο δεν κολλαει πουθενα.για οθονη ας μην μιλησω ειναι χαρμα.. Ολα καλα μονο που ζεστενεται αρκετουτσικα ειδικα με το update το τελευταιο που αναφερθηκε πιο πανω εκαψε λιγο μεχρι να τελειώσει. Μαλλον ειναι υψηλα χρονισμενο τι να πω... Παντως ως σαμσουγκακιας μπορω να πω μετα απο μολις μιας εβδομαδας στα χερια μου χρήσης το κινητο ειναι πολυ καλο εργαλείο και θα συνεχισει να ειναι για αρκετο καιρο ακομα.θα επιστεψω για παρατηρησεις στην πορεια
Link to comment
Share on other sites

Έχω την αίσθηση ότι μετά το προχθεσινό update έχει στρώσει αρκετά ο σαρωτής δακτυλικού αποτυπώματος.

Το παρατήρησε κανείς άλλος;

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη γρατζουνιέται εύκολα γενικά?? Επειδή λόγω της κυρτότητας δεν βρίσκω κάποιο καλό tempered glass αλλά και οι ζελατίνες δεν μου αρέσουν σκέφτομαι να την αφήσω έτσι... Δεν μιλάω για κάποια πτώση προφανώς αλλά για καθημερινή χρήση όπώς να μπαινοβγαίνει σε τσέπες τζιν κτλ...

Παραγγελία από ebay υγρό γυαλί. Το έβαλα στο κανονικό όχι στο edge που είναι ότι πρέπει και είναι φοβερό. Δεν φαίνεται δεν γρατζουνιετε και περνάει πολύ εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...