Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πηρε προσφατα ο αδερφος μου ενα note 4 n910c..το εβαλα στο τραπεζι μετην οθονη προς τα κατω και κανει καπως σαν curve..δηλ εκει που ειναι καμερα εχει σαν λιγο βαθος,παραθετω μια φωτογραφια,δεν ξερω αν φαινεται καλα..ειναι φυσιολογικο αυτο η εχει προβλημα???

 

Δεν εμφανίζεται εικόνα με το post σου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πωω καλα που υπαρχει και η εφαρμογη Quick pic γιατι η στοκ Gallery δεν παλευεται ακομα και στην BOD2. Ελεος δηλαδη να ασχολουμαστε ακομα μ αυτα τα πραγματα.
Link to comment
Share on other sites

Πωω καλα που υπαρχει και η εφαρμογη Quick pic γιατι η στοκ Gallery δεν παλευεται ακομα και στην BOD2. Ελεος δηλαδη να ασχολουμαστε ακομα μ αυτα τα πραγματα.

 

Αααχχ πονεμένη ιστορία. Δεν τη φτιάχνουν, δεν τη φτιάχνουν δυστυχώς. Και το μεγαλύτερο κακό είναι η δικιά τους εφαρμογή της κάμερας, πολύ αργή και με λαγκ. Βγάζεις φωτογραφία, επιλέγεις να στην εμφανίσει και εκείνη την ώρα αναρωτιέσαι αν κόλλησε το κινητό. Απαράδεκτο. Απορώ όταν κάνουν τα τεστ τι σκέφτονται, εντάξει δουλεύουν σωστά όλα προχωράμε; Δεν παίρνουν άλλα κινητά άλλων εταιριών να ανοιγοκλείνουν εφαρμογές και να βλέπουν ότι κάποιες εφαρμογές τους είναι απλά σάπιες;

Link to comment
Share on other sites

Πωω καλα που υπαρχει και η εφαρμογη Quick pic γιατι η στοκ Gallery δεν παλευεται ακομα και στην BOD2. Ελεος δηλαδη να ασχολουμαστε ακομα μ αυτα τα πραγματα.

Παιδιά στο Note edge είχα απογοητεύει με την galery.

Χθες είπα να δουλέψω την συσκευη μου χωρίς την original flip.

Χωρίς την θήκη το κινητό μου πετάει.

Ακόμα και η συλλογή ανοίγει το ίδιο γρήγορα με την Quick pik.

Δεν ξέρω τι παίζει, μοιάζει σαν να κρατούσε πολύ ram το software της θήκης.

Είναι σαν να έχω άλλη συσκευή.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αααχχ πονεμένη ιστορία. Δεν τη φτιάχνουν, δεν τη φτιάχνουν δυστυχώς. Και το μεγαλύτερο κακό είναι η δικιά τους εφαρμογή της κάμερας, πολύ αργή και με λαγκ. Βγάζεις φωτογραφία, επιλέγεις να στην εμφανίσει και εκείνη την ώρα αναρωτιέσαι αν κόλλησε το κινητό. Απαράδεκτο. Απορώ όταν κάνουν τα τεστ τι σκέφτονται, εντάξει δουλεύουν σωστά όλα προχωράμε; Δεν παίρνουν άλλα κινητά άλλων εταιριών να ανοιγοκλείνουν εφαρμογές και να βλέπουν ότι κάποιες εφαρμογές τους είναι απλά σάπιες;

Σε αυτό θα συμφωνήσω! Το κάνει και στην ΚitKat.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οι βελτιωσεις πλεον που πρεπει να γινουν ...ειναι λιγες αλλα πρεπει να γινουν...

Ανοιγμα gallery,ανοιγμα φωτογραφιας απο φωτογραφικη,βελτιωση scrolling στις αρχικες οθονες (TW)

(Κολλαει στιγμιαια αναμεσα στις οθονες οταν βαζεις το εφε της στοιβας)...μια μικρη βελτιωση με τα recents (βελτιωθηκαν αλλα για του τελειομανης χρειαζεται κατι ακομα)

Με την bod2 το κινητο ειναι πιο ανετο σιγουρα...αλλα θελει καποιες διορθωσεις ακομα...

Βεβαια νομιζω οτι απο την κιτ κατ...για μενα υπαρχει συνολικη βελτιωση...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Φοράς custom rom οπότε το βίντεο δεν αντιστοιχεί στο πραγματικό πρόβλημα που όντως υπάρχει στην 5.0.1 official σε όλα τα BOC.;)

 

εμενα παντως και με στοκ και με custom θεμα στην συλογη δεν εχει παει σφαιρα.αντιθετα τα recents αργουν και με στοκ και με custom.stock ειχα και την boc3 και την boc5

Link to comment
Share on other sites

Εχεις φωτο στην συσκευη ή στην sd?

 

παρα πολλες φωτο.και στην συσκευη και ακομα περισοτερες στην καρτα

Link to comment
Share on other sites

Οι βελτιωσεις πλεον που πρεπει να γινουν ...ειναι λιγες αλλα πρεπει να γινουν...

Ανοιγμα gallery,ανοιγμα φωτογραφιας απο φωτογραφικη,βελτιωση scrolling στις αρχικες οθονες (TW)

(Κολλαει στιγμιαια αναμεσα στις οθονες οταν βαζεις το εφε της στοιβας)...μια μικρη βελτιωση με τα recents (βελτιωθηκαν αλλα για του τελειομανης χρειαζεται κατι ακομα)

Με την bod2 το κινητο ειναι πιο ανετο σιγουρα...αλλα θελει καποιες διορθωσεις ακομα...

Βεβαια νομιζω οτι απο την κιτ κατ...για μενα υπαρχει συνολικη βελτιωση...

 

Συμφωνώ καμία σχέση η kitkat με τη lollipop. Απλά θέλει κι άλλο βελτιώσεις. Διάβασα πριν από λίγο στο sammobile ότι αναβαθμίστηκε το galaxy core prime σε 5.0.2. Με ποιο σκεπτικό δηλαδή άφησαν το s5 στην 5.0 και το note 4 στην 5.0.1 που είναι οι αμέσως προηγούμενες ναυαρχίδες τους; Επίσης μόνο το s6 ξεχωρίζει με το νέο ui γτ τόσο τους κόβει, έχουν γίνει όλες οι συσκευές ίδιες με τις δικές μας. Πρέπει να βάζει άλλο ui στις ναυαρχίδες της, δεν πληρώνουμε τζάμπα τόσα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα τραγικο να περιμενεις αναβαθμισεις σε κινητο των 850 ευρω!

Πρωτη φορα παιρνω τοσο ακριβο κινητο και φανταζομουν οτι θα ειχα προνομια σε αναβαθμισεις ,υποστηριξη κτλ!

ελπιζω τουλαχιστον οταν βγει να ειναι απροβληματιστη η αναβαθμιση γιατι πολλα κ διαφορα διαβαζω που μου φαινονται απιστευτα

οπως memory leaks (Με 3GB RAM) και τρελη καταναλωση μπαταριας!!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ που νόμιζα ο τι μόνο η Alcatel τα έκανε αυτά .....:lol::rolleyes::lol:
Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

Αναλογικά πάντως δεν υπάρχουν τόσα παράπονα στο thread του Ν4 C.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι νέος κάτοχος της συσκευής και αποφάσισα να γράψω για να εκφράσω την απορία μου σε σχέση με ένα θέμα που αντιμετωπίζω. Πιο συγκεκριμένα, το κουμπί με τις πρόσφατες εφαρμογές ανταποκρίνεται στην αφή δυσκολότερα απ'οτι το back κουμπί. Θέλει δηλαδή περισσότερη πίεση, σε βαθμό που με χρήση του δείκτη δεν ανταποκρίνεται. ήθελα να ρωτήσω εαν είναι φυσιολογικό ή εάν είναι καλύτερα να το πάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Κανονικα και με το μικρο δαχτυλακι οχι να το πατήσεις αλλα να το χαιδεψεις πρέπει να πιάνει ΠΑΝΤΑ.... και τα 2 αφης....

Πριν το πας πισω όμως δοκίμασε από τις ρυθμίσεις οθόνης το τελευταίο μενου "αύξηση ευαισθησίας οθόνης" μπας και το ταρακουνιση στρώση..Επέλεξε το δουλεψε το λιγο και ξανα βγαλτο.... Αυτη η λειτουργία ΔΕΝ πρέπει να είναι ενεργοποιημενη... Είναι μονο για θήκη με παράθυρο... Αν και πολυ φοβάμαι πως δεν θα δεις διάφορα...και εννοείται οτι το πας πακέτο πισω για ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Και χωρις καμια θηκη ....παρακαλω!!!!

Τελικά έχουμε κινητάάάάάάρααααααα. Έχει και την "βούλα" ΒΑΡΟΥΦΑΚΗ!!!!! - μαζί σου Μεγάλε - μόνο στο κινητό όμως. (Πως και δεν έχει Iphone?)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι νέος κάτοχος της συσκευής και αποφάσισα να γράψω για να εκφράσω την απορία μου σε σχέση με ένα θέμα που αντιμετωπίζω. Πιο συγκεκριμένα, το κουμπί με τις πρόσφατες εφαρμογές ανταποκρίνεται στην αφή δυσκολότερα απ'οτι το back κουμπί. Θέλει δηλαδή περισσότερη πίεση, σε βαθμό που με χρήση του δείκτη δεν ανταποκρίνεται. ήθελα να ρωτήσω εαν είναι φυσιολογικό ή εάν είναι καλύτερα να το πάω πίσω.

 

Δεν είναι οτι δεν πιάνει μάλλον, απλα αργεί να ανοίξει τις εφαρμογές και σου δίνει την αίσθηση οτι δεν πιανει. Για πατά το μια φορά και περιμενε λίγο να δεις τι παιζει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι οτι δεν πιάνει μάλλον, απλα αργεί να ανοίξει τις εφαρμογές και σου δίνει την αίσθηση οτι δεν πιανει. Για πατά το μια φορά και περιμενε λίγο να δεις τι παιζει.

Επίσης, φωτίζει κάθε φορά που το πατάς. Αν δεν φωτίζει σημαίνει ότι δεν καταλαβαίνει το δάχτυλο σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι νέος κάτοχος της συσκευής και αποφάσισα να γράψω για να εκφράσω την απορία μου σε σχέση με ένα θέμα που αντιμετωπίζω. Πιο συγκεκριμένα, το κουμπί με τις πρόσφατες εφαρμογές ανταποκρίνεται στην αφή δυσκολότερα απ'οτι το back κουμπί. Θέλει δηλαδή περισσότερη πίεση, σε βαθμό που με χρήση του δείκτη δεν ανταποκρίνεται. ήθελα να ρωτήσω εαν είναι φυσιολογικό ή εάν είναι καλύτερα να το πάω πίσω.

 

Δοκίμασε φίλε και με το s-pen να δεις πόσο γρήγορα ανταποκρίνεται αλλά κανονικά θα πρέπει να λειτουργεί άμεσα και χωρίς πολύ πίεση…

Edited by UNEXPECTEDGR

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Έχω διαβάσει για το λαγκ στο κουμπί των πρόσφατων εφαρμογών. Δυστυχώς δεν εννοούσα αυτό. Δεν ανταποκρίνεται στο δάχτυλό μου όπως προείπατε, πρέπει να το πατήσω δυνατά για να ανταποκριθεί και να ανάψει και το λαμπάκι, με το Spen λειτουργεί κανονικά. Όταν λέω πίεση πάντως δεν εννοώ να το "σπάσω", αλλά σε καμία περίπτωση δεν ανάβει απλά με το άγγιγμα που έγραψε ο φίλος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο Note edge είχα απογοητεύει με την galery.

Χθες είπα να δουλέψω την συσκευη μου χωρίς την original flip.

Χωρίς την θήκη το κινητό μου πετάει.

Ακόμα και η συλλογή ανοίγει το ίδιο γρήγορα με την Quick pik.

Δεν ξέρω τι παίζει, μοιάζει σαν να κρατούσε πολύ ram το software της θήκης.

Είναι σαν να έχω άλλη συσκευή.

Αυτό για την original flip case παντως δεν το εχει παρατηρήσει καποιος απο αλλος τοσο καιρο.Εγω δεν ειχα καποιο θέμα με τη θηκη.Εισαι σιγουρος η απλα εχεις την εντυπωση οτι μπορει να φταιει η θηκη?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Αυτό για την original flip case παντως δεν το εχει παρατηρήσει καποιος απο αλλος τοσο καιρο.Εγω δεν ειχα καποιο θέμα με τη θηκη.Εισαι σιγουρος η απλα εχεις την εντυπωση οτι μπορει να φταιει η θηκη?

Δεν ξέρω και δεν μπορώ να το εξηγήσω. Απλά έβαλα την δεύτερη μπαταρία και αντί για την flip φόρεσα το καπάκι.

24 ώρες μετά η συσκευή συνεχίζει να είναι ένα κλικ πιο γρήγορη σε όλα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...