Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ φίλε Πάνο. Η μονη μου ανησυχία είναι η μπαταρία καθώς σε όλα τα άλλα είναι η κορυφαία συσκευή που κυκλοφορεί εκεί έξω. Αυτά τα νούμερα που λες με πόση φωτεινότητα είναι;

Το fast charging απενεργοποιείται; Φοβάμαι ότι κάνει κακό στην μπαταρία.

 

ναι ειναι επιλογη το fast charge δεν ειναι μονιμο! οποτε θες το βαζεις και το βγαζεις! η μπαταρια δεν προκειται να σε αφησει να εισαι σιγουρος ειναι τελειο το κινητο σε ολα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η μπροστινη καμερα σας, δουλευει καλα? Εμενα το βραδυ (σε φωτισμο πχ 200W) μου βγαζει αθλιες φωτογραφιες, σαν να ειναι το ISO στο 12800! Ειναι παρα πολυ grainy.

 

Και εμένα δεν μπορώ να πω ότι δουλεύει ιδιαίτερα καλά, ούτε μέρα ούτε νύχτα. Όχι ότι έχει ιδιαίτερη σημασία αλλά στο συγκεκριμένο σημείο δεν έχει καμία σχέση με το iPhone 6.

Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι επιλογη το fast charge δεν ειναι μονιμο! οποτε θες το βαζεις και το βγαζεις! η μπαταρια δεν προκειται να σε αφησει να εισαι σιγουρος ειναι τελειο το κινητο σε ολα!

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε Κώστα. Πέμπτη ή Παρασκευή λογικά θα είμαι στην παρέα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε Πάνο. Η μονη μου ανησυχία είναι η μπαταρία καθώς σε όλα τα άλλα είναι η κορυφαία συσκευή που κυκλοφορεί εκεί έξω. Αυτά τα νούμερα που λες με πόση φωτεινότητα είναι;

Το fast charging απενεργοποιείται; Φοβάμαι ότι κάνει κακό στην μπαταρία.

Αυτόματη φωτεινότητα το έχω.

Το fast charging απενεργοποιείται. Δεν με απασχολεί ιδιαίτερα αν κάνει κακό ή όχι στην μπαταρία (προσωπικά δεν το πιστεύω), καθώς το κόστος απόκτησης μιας καινούργιας μπαταρίας δεν είναι ιδιαίτερα μεγάλο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εμένα δεν μπορώ να πω ότι δουλεύει ιδιαίτερα καλά, ούτε μέρα ούτε νύχτα. Όχι ότι έχει ιδιαίτερη σημασία αλλά στο συγκεκριμένο σημείο δεν έχει καμία σχέση με το iPhone 6.

Δεν έχω δοκιμάσει νύχτα, αλλά την ημέρα θεωρώ ότι είναι κατά πολύ ανώτερες από τις αντίστοιχες του iphone 6.

Link to comment
Share on other sites

Αυτόματη φωτεινότητα το έχω.

Το fast charging απενεργοποιείται. Δεν με απασχολεί ιδιαίτερα αν κάνει κακό ή όχι στην μπαταρία (προσωπικά δεν το πιστεύω), καθώς το κόστος απόκτησης μιας καινούργιας μπαταρίας δεν είναι ιδιαίτερα μεγάλο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν έχω δοκιμάσει νύχτα, αλλά την ημέρα θεωρώ ότι είναι κατά πολύ ανώτερες από τις αντίστοιχες του iphone 6.

Αυτόματη φωτεινότητα στο 100% ;

Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα δεν μπορώ να πω ότι δουλεύει ιδιαίτερα καλά, ούτε μέρα ούτε νύχτα. Όχι ότι έχει ιδιαίτερη σημασία αλλά στο συγκεκριμένο σημείο δεν έχει καμία σχέση με το iPhone 6.

 

Ιδιαιτερα; Εμενα μου φαινεται οτι ειναι 0.5 Mpixel camera, me 12800 ISO! Καμια φωτογραφια μεσα σε σπιτι, βραδυ, εχεις να δω;

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Ήθελα να ρωτήσω, επειδή δεν είμαι fan των θηκών αλλα στην αρχή τουλάχιστον πρέπει να του βάλω μέχρι να συνηθίσω το μέγεθος, το πλαϊνό μέταλλο ξεφτίζει; Γιατί όποτε έχω δει Note 3 με θήκη έχει πάρα πολλά σημάδια περιμετρικά του μπέζελ. Αυτό το φαινόμενο παρατηρείται και στο 4 με αμφιβόλου ποιότητας θήκες;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.. Κάνει σε κάποιον από εδώ τον στατικό ηλεκτρισμό σε διάρκεια κλήσης;; και με lollipop;;;

 

Παρων... αν και με την ολλανδικη νομιζω εφυγε το προβλημα

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Παρων... αν και με την ολλανδικη νομιζω εφυγε το προβλημα

 

το f εχεις φιλε μου ετσι???μηπως εχεις παρατηρησει αν στο εκανε mono se cosmote??

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το Note 4 SM 910f από Public (άρα ελληνικό) και προσπάθησα μέσω Odin να του περάσω την επίσημη ελληνική 5.0.1 της Vodafone αλλά μου έβγαζε FAIL (κάτι με μικρότερο filesize). Βρήκα από το xda μια λύση και τσέκαρα και το re-partition στο Odin και φλάσαρα μαζί με τη rom και ένα αρχείο PIT. Το θέμα είναι τώρα το CSC είναι της Σλοβενίας και όχι της Ελλάδας. Έχει κανένας άποψη πωςθα το ξανακάνω Ελληνικό;

Μήπως κάποιος ρε παιδιά;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος ρε παιδιά;

Δεν μπορείς να αλλάξεις μόνο το CSC, απαιτεί root. Μόνο φλασάροντας πίσω κάποια Ελληνική. Γιατί να το αλλάξεις όμως, που σε επηρεάζει;

Από Knox είσαι οκ;

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμενα φιλε με wind και lollipop εχει εξαφανιστει....ευτυχως!!!

Εννοω τον στατικο ηχο...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμενα φιλε με wind και lollipop εχει εξαφανιστει....ευτυχως!!

Εννοω τον στατικο ηχο...

Φίλε μου τον snap έχεις έτσι;; γιατί κάποιοι λένε ότι το κάνει μόνο το exynos;; η όχι;;

Link to comment
Share on other sites

παιδιά εγώ από kinito.gr το πήρα και μου λέει firmware TIM και οτι έχω την τελευταία έκδοση στο kies

 

πότε θα βγει το lollipop επίσημα χωρίς root και ιστορίες?στα αγγλικά το έχω το λειτουργικό.δε θέλω ελληνικά

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

http://techanalog.com/samsung-galaxy-note-4-lollipop-update-android-5-0-bug-problems/

 

τελικά καλύτερα που δεν ήρθε ακόμα η αναβάθμιση...

Link to comment
Share on other sites

http://techanalog.com/samsung-galaxy-note-4-lollipop-update-android-5-0-bug-problems/

 

τελικά καλύτερα που δεν ήρθε ακόμα η αναβάθμιση...

 

δεν ισχυει.

 

εμενα με γερμανικη lollipop με καταληξη BOB4 ειχε θεμα με μπαταρια.

πηρε αναβαθμιση σε BOC3 μετα απο 1 εβδομαδα στην κατοχη μου μονο του και τωρα δουλευει ρολοι απ οσο βλεπω..

An honest man is always a child.

Socrates

Alienware 17 R3  / Samsung Galaxy S21 Ultra / Galaxy Watch3 Titanium

Link to comment
Share on other sites

δεν ισχυει.

 

εμενα με γερμανικη lollipop με καταληξη BOB4 ειχε θεμα με μπαταρια.

πηρε αναβαθμιση σε BOC3 μετα απο 1 εβδομαδα στην κατοχη μου μονο του και τωρα δουλευει ρολοι απ οσο βλεπω..

 

Το δικό μου ακόμα δεν πήρε και δεν θέλω να βάλω μόνος μου κάτι άλλο, περιμένω να δω, μακάρι όπως λες να μην έχει πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.. Κάνει σε κάποιον από εδώ τον στατικό ηλεκτρισμό σε διάρκεια κλήσης;; και με lollipop;;;

 

Παρων... αν και με την ολλανδικη νομιζω εφυγε το προβλημα

 

το f εχεις φιλε μου ετσι???μηπως εχεις παρατηρησει αν στο εκανε mono se cosmote??

Εμένα το κάνει από τότε που το αγόρασα σε Wind.Έχω kit kat ακόμα οπότε μπορώ να ελπίζω!

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

ακριβως αυτο παρατηρησα και εγω.εαν μειωσεις δυο κλικ την ενταση σταματαει.σε οποια συσκευη εβαλα την wind Μου χεσε μεσα.μαλιστα νμα πω οτι την καρτα σιμ την αλλαξα πριν λιγες ημερες με νεοτερη μηπως δειξει το lte αλλα που!!!!!!!!!!!!!!ενω μολις εβαλα σιμ της κοσμοτε εδειξε το lte αμεσα (παντα σαν επιλογη εννοουμε).μολις ξαναβαλα την wind παλι χαθηκε η επιλογη

Η wind τώρα ξεκίνησε να έχει lte. Οπότε δεν θα πιάνει ακόμα εκεί που είσαι

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

ακριβως αυτο παρατηρησα και εγω.εαν μειωσεις δυο κλικ την ενταση σταματαει.σε οποια συσκευη εβαλα την wind Μου χεσε μεσα.μαλιστα νμα πω οτι την καρτα σιμ την αλλαξα πριν λιγες ημερες με νεοτερη μηπως δειξει το lte αλλα που!!!!!!!!!!!!!!ενω μολις εβαλα σιμ της κοσμοτε εδειξε το lte αμεσα (παντα σαν επιλογη εννοουμε).μολις ξαναβαλα την wind παλι χαθηκε η επιλογη

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=412710

 

Η wind τώρα ξεκίνησε να έχει lte. Οπότε δεν θα πιάνει ακόμα εκεί που είσαι

 

Δεν έχει καμία σχέση αυτό με το ότι δεν εμφανίζεται η επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να πώ και εγώ τα προβλήματα μου μπας και έχετε και εσείς καμιά λύση η καμιά ιδέα γενικά ή καμια γνώμη??? Μην με βρίσετε για το μεγάλο κείμενο...

Τον τελευταίο καιρό (απο τότε ειδικά που το πήρα πίσω απο το σέρβις) αρκετά συχνά (καμια 10αρια φορές τουλάχιστον μέχρι τώρα) όταν φορτώνω την κάμερα μ βγάζει σφάλμα και δν ανοίγει καθόλου η αν ανοίξει κάποιες φορές δεν θα δείχνει τπτ απλά μαύρα...μέχρι να κάνω ριστάρτ το κίν τουλάχιστον...επίσης μου έχει ξανατύχει όπως παλιότερα να κολλήσουν τα γουιτζετ της αρχικής οθόνης...πχ το ρολόι να λέει 12:30 και να είναι 15:30 ξέρω εγω...το μικρό ρολόι πάνω στην μπαρα θα λέει την κανονική αλλα το γουιτζετ οχι...κ αν προσπαθώ να το βγάλω μένει κολλημένο εκει μέχρι να κάνω ρισταρτ...η τα βήματα πχ μπορει να είναι κολλημένα απο χθεσινή μέρα μέχρι να κάνω ρισταρτ...κ μιλάω για ντιφολτ γουιτζετ οχι απο άλλα...επίσης δεν έχω εγκαταστήσει εφαρμογές άλλες περα απο τα βασικα πχ βαιμπερ,φβ,τουιτερ κλπ...ουτε άλλους λαουντσερ πχ νοβα κλπ...επισης καμιά φορά που μιλαω και δεν ξέρω αν είναι δικό μου το πρόβλημα του κιν δλδ η της Wind που έχω αλλα εκεί που μιλάω μετα απο λίγο μπορει να ακούω τον άλλον σαν να είναι μεσα στο πηγαδι που λέμε και μετα απο λίγο να φτιάξει παλι...αλλα δεν ακούω παρασιτα η στατικό ηλεκτρισμο που λένε οι αλλοι...δν ξέρω τι σκαλώματα έχει φάει το δικό μου....και είμαι και ακόμα σε Κιτ Κατ ενώ ένα παιδί στη δουλειά που έχει το C του είχε βγάλει απντεητ απο μόνο του το κιν για την λολιποπ...Απο κωτσόβολο το είχα πάρει το δεκέμβριο το δικό μου το F οπότε υποθέτω είναι ελληνικό...ξερετε εσείς ποτε θα βγάλει λολιποπ κ για εμας? Βαριεμαι να μπλέξω να περάσω ξένες ολλανδικες γερμανικες κλπ απλά για να παω σε λολιποπ....το τσέκαρα και με ΚΙΕΣ και ΟΤΑ πάντως κ μ λέει οτι ειμαι στην τελευταία εκδοση με 4.4.4.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...