Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχω πάθει πλάκα!

 

Country Origin : VIETNAM

 

headset connect counter : 6

 

charger connect counter : 6

 

Το κινητό το συνδεσα με το pc για να κανω backup απο το Note 3 και μετα το εβαλα σε κανονικη πριζα για τη φόρτιση. Τα ακουστικά δεν τα εχω ανοιξει ακόμα!

 

Τι παίζει? το πάω πίσω?

Τα ίδια είχα δει και διαπιστώσει και εγώ, παρά του ότι ήταν σφραγισμένο και με ΟΛΑ τα αυτοκόλλητα-ζελατίνες. Παραπονέθηκα, μου είπαν διάφορες δικαιολογίες και τέλειωσε εκεί. Κατασκευασμένο Βιετνάμ και εμένα και προέλευση Βουλγαρία. Επίσης το δικό μου ήταν και στημένο-σεταρισμένο, οπότε του έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων!:mad: Από που το πήρες; Εγώ από την ORTEL στην Αθήνα.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα ίδια είχα δει και διαπιστώσει και εγώ, παρά του ότι ήταν σφραγισμένο και με ΟΛΑ τα αυτοκόλλητα-ζελατίνες. Παραπονέθηκα, μου είπαν διάφορες δικαιολογίες και τέλειωσε εκεί. Κατασκευασμένο Βιετνάμ και εμένα και προέλευση Βουλγαρία. Επίσης το δικό μου ήταν και στημένο-σεταρισμένο, οπότε του έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων!:mad: Από που το πήρες; Εγώ από την ORTEL στην Αθήνα.

 

Πολλοι εξυπνοι (δεν λεω για αυτο το καταστημα)βαζουν ξανα τα αυτοκολλητα.....αμα το κινητο ηταν σεταρισμενο επρεπε να το δωσεις πισω χωρις δευτερη κουβεντα.Αυτα πρεπει να σταματησουν με τους μαγαζατορες που το παιζουν μαγκες.

 

Οσα κινητα ειχα παρει και απο εδω στο φορουμ απο συζητησεις που βλεπω ολοι ειχαν 5 με 6 γραμμενο στον counter και για φορτιση και για τα ακουστικα,ειναι απο τις δοκιμες για ελεγχο.

Link to comment
Share on other sites

Πολλοι εξυπνοι (δεν λεω για αυτο το καταστημα)βαζουν ξανα τα αυτοκολλητα.....αμα το κινητο ηταν σεταρισμενο επρεπε να το δωσεις πισω χωρις δευτερη κουβεντα.Αυτα πρεπει να σταματησουν με τους μαγαζατορες που το παιζουν μαγκες.

 

Οσα κινητα ειχα παρει και απο εδω στο φορουμ απο συζητησεις που βλεπω ολοι ειχαν 5 με 6 γραμμενο στον counter και για φορτιση και για τα ακουστικα,ειναι απο τις δοκιμες για ελεγχο.

Τους το έστειλα, αλλά....

 

Σχετικά με τον μετρητή φορτίσεων και ακουστικών, είναι δηλαδή φυσιολογικό;; Είναι δυνατόν να κάνουν τόσες δοκιμές στα κινητά;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή παιδιά αν καταλαβα καλα ολα τα καταστήματα σκρουτζ ανοιγουν τα τηλεφωνα ,τα ελεγχουν,τα ξανασφραγιζουν και τα πουλανε σαν σφραγισμένα??

Edit:Τωρα ειδα οτι μιλατε για ελεγχο σε εργοστάσιο..Παιζει το ενδεχομενο να τα ανοιγουν στα καταστηματα να τα ελεγχουν και να τα δίνουν ξανασφραγισμενα??

Edited by dchris79

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολη την παρεα.

Και εγω σημερα παρελαβα και ειναι αυστριακο.

Ελπιζω ολα να ειναι ενταξει με το θυριο για να μην μπαινω σε μπελαδες.:)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια τώρα με το 4g της wind στην 5.0.1 κατα την διαρκεια πραγματοποίησης κλησεων κόβονται τελείως τα δεδομένα το εχει παρατηρήσει κανεις αλλός?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια τώρα με το 4g της wind στην 5.0.1 κατα την διαρκεια πραγματοποίησης κλησεων κόβονται τελείως τα δεδομένα το εχει παρατηρήσει κανεις αλλός?

Νομιζω ειναι λογικο και συμβαινει παντα σε ολες τος εταιρείες

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια τώρα με το 4g της wind στην 5.0.1 κατα την διαρκεια πραγματοποίησης κλησεων κόβονται τελείως τα δεδομένα το εχει παρατηρήσει κανεις αλλός?

 

και ειδικα η wind τωρα το εδωσε το 4G οποτε μην περιμενεις να ειναι αψωγο

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ειναι λογικο και συμβαινει παντα σε ολες τος εταιρείες

Σοβαρα !!!Δεν το γνωριζα φιλε μου αυτο οτι κόβονται τα δεδομενα κατα τις κλήσεις.σ ευχαριστω πολυ για τα φωτα σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα !!!Δεν το γνωριζα φιλε μου αυτο οτι κόβονται τα δεδομενα κατα τις κλήσεις.σ ευχαριστω πολυ για τα φωτα σου!!!

Να σαι καλα.Αυτο που ξερω ειναι οτι οι εταιρειες δε χρησιμοποιούν 4g δικτυο για τις κλήσεις οποττε οταν μιλας δεν υπαρχουν δεδομένα.Αβ κανω λαθος ας με διορθώσει καποιος..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα.Αυτο που ξερω ειναι οτι οι εταιρειες δε χρησιμοποιούν 4g δικτυο για τις κλήσεις οποττε οταν μιλας δεν υπαρχουν δεδομένα.Αβ κανω λαθος ας με διορθώσει καποιος..

 

Το N4 υποστηρίζει SVLTE οπότε δεν θα έπρεπε να γίνεται αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ειναι λογικο και συμβαινει παντα σε ολες τος εταιρείες

 

Με what's up αν τα έχω ενεργοποιημένα πριν την κλήση, τότε καθ΄ολη τη διάρκεια της κλήσης έχω κανονικά Internet.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω το εξης:Οταν ενεργοπειειται τα δεδομενα και την λειτουργια δικτυου για να κανει ληψη 4G σας βγαζει αυτο που σας στελνω?Δεν επρεπε να βγαζει την ενδειξη 4G η LTE?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω το εξης:Οταν ενεργοπειειται τα δεδομενα και την λειτουργια δικτυου για να κανει ληψη 4G σας βγαζει αυτο που σας στελνω?Δεν επρεπε να βγαζει την ενδειξη 4G η LTE?

 

Ή θα περιμένεις αναβάθμιση της συσκευής, ή θα πας να ζητήσεις καινούρια κάρτα sim

Link to comment
Share on other sites

Ή θα περιμένεις αναβάθμιση της συσκευής, ή θα πας να ζητήσεις καινούρια κάρτα sim

 

Πηγα για καρτα sim(Wind)αλλα μου ειπε η συγκεκριμενη δεν χρειαζεται αλλαγη(ειναι συμβολαιο)ενω σε δυο καρτοκινητα που εχω(Wind) μου τις αλλαξαν!

Τι πρεπει να βγαζει κανονικα τι ενδειξεις?

Link to comment
Share on other sites

Πηγα για καρτα sim(Wind)αλλα μου ειπε η συγκεκριμενη δεν χρειαζεται αλλαγη(ειναι συμβολαιο)ενω σε δυο καρτοκινητα που εχω(Wind) μου τις αλλαξαν!

Τι πρεπει να βγαζει κανονικα τι ενδειξεις?

 

Στην πρώτη επιλογή πάνω θα έπρεπε να βγάζει και LTE.

Aν στα καρτοκινητά έχεις 4G κανονικά, βάλε τη μία κάρτα σε αυτό και θα δεις.

Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη επιλογή πάνω θα έπρεπε να βγάζει και LTE.

Aν στα καρτοκινητά έχεις 4G κανονικά, βάλε τη μία κάρτα σε αυτό και θα δεις.

Έχω κάρτα f2g 4g την πήρα χθες και μου βγάζει τα ίδια δεν έχει επιλογή LTE, Μου είπαν ότι εντός των ημερών θα έρθει αναβάθμιση σε όλα τα samsung

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάρτα f2g 4g την πήρα χθες και μου βγάζει τα ίδια δεν έχει επιλογή LTE, Μου είπαν ότι εντός των ημερών θα έρθει αναβάθμιση σε όλα τα samsung

Υπαρχει καποιο θεμα με 4g της wind και samsung κινητα..Ειπαν θα δοθει αναβαθμιση αλλα μαλλον μονο στα Ελληνικά..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω το εξης:Οταν ενεργοπειειται τα δεδομενα και την λειτουργια δικτυου για να κανει ληψη 4G σας βγαζει αυτο που σας στελνω?Δεν επρεπε να βγαζει την ενδειξη 4G η LTE?

 

Το είχαμε ξανά συζητήσει αυτό αλλά για το C στο παρακάτω link από το post #1096 και μετά:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=403707&page=74

 

Έχω και εγώ καρτοκινητό wind και δεν εμφανίζει την 4η επιλογή του 4G...Άλλαξα και νέα κάρτα sim (multi SIM) και πάλι δεν άλλαξε κάτι...Δοκίμασα με cosmoκάρτα και εκεί εμφανίστηκε το 4G κανονικά -όπως και το περίμενα- και επικοινώνησα με wind όπου κάνανε ελέγχους στο σύστημα τους για διαθεσιμότητα 4G στην περιοχή που είμαι και συμβατότητα συσκευής με κάρτα sim και όλα ήταν ok...Δεν υπάρχει κάποιο θέμα με τις συσκευές ουσιαστικά είναι καθαρά softwariko το θέμα και θα λυθεί με μελλοντικό update οπότε όσοι έχουνε wind κάνουνε υπομονή...

Edited by UNEXPECTEDGR

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι θέμα apn.

Όλες οι ρομ έχουν προεγκατεστημένα τα apn των παρόχων και ανάλογα την sim που βάζουμε, το λειτουργικό βλέπει τον πάροχο μας και βάζει τις ανάλογες ρυθμίσεις.

Στην περίπτωση μας τώρα επειδή το 4g της wind είναι μεταγενέστερο της ρομ, δεν υπάρχουν οι ανάλογες ρυθμίσεις.

Οι κάρτες sim επίσης έχουν τα apn.

Οπότε και να μην υπάρχου στο software τα apn το λειτουργικό τις τραβάει από την sim.

Αν η sim είναι "παλιά" δεν θα περιέχει τα apn.

3 είναι οι επιλογές.

1. Περιμένουμε αναβάθμιση της συσκευής που να περιέχει τα apn για το 4g της wind.

Αυτό μπορεί και να αργήσει.

2. Ζητάμε καινούργια sim.

3. Είτε έχουμε παλιά, είτε νέα, είτε το software μας τα περιέχει είτε όχι, δεν μας νοιάζει, γιατί πάντα μπορούμε να τα βάλουμε και χειροκίνητα.....

 

Οι ρυθμίσεις είναι στο μενού των ρυθμίσεων, περισσότερα δίκτυα, δίκτυα κινητής τηλεφωνίας, ονόματα σημείων πρόσβασης.

Με τον ίδiο τρόπο βέβαια, λύνεται το πρόβλημα μας και με 4G Cosmote ή Vodafone.

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]58048[/ATTACH][ATTACH]58050[/ATTACH][ATTACH]58051[/ATTACH]

Επιβαιβεωνω ότι τα ίδια ακριβώς έχω και εγώ όπου έχω και τις 4 επιλογες..

Wind συνδεση με W

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]58048[/ATTACH][ATTACH]58050[/ATTACH][ATTACH]58051[/ATTACH]

Kάνε ενα κόπο αν θέλεις και ανέβασε και τις ρυθμίσεις των mms για να δούμε μήπως υπάρχει κι εκεί κάποια διαφορά.Στο internet πάντως βλέπω διαφορά στο "Τύπος ΑΡΝ internet" ενώ το δικό σου γράφει "default,supl" .

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...