Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με nova ή με κάποιον άλλο launcher χάνεις κάτι σε σχέση με της Samsung?

Και προφανώς δεν εννοώ σε εμφάνιση.

Πχ το πενάκι δουλεύει σωστά. Είναι κάτι το οποίο χάνεις;

Γη

 

Το μόνο που έχω παρατηρήσει ότι χάνεις είναι ότι από την την επιφάνεια εργασίας του Nova πχ δεν μπορείς να επιλέξεις

το όνομα μιας εφαρμογής να το κάνεις copy ενώ στο TW μπορείς αν πατάς παρατεταμενα το κουμπάκι του spen και το σειρεις πάνω από το κείμενο-λέξη π θες.

 

Παλιά στο s3 που είχα θυμάμαι δεν μπορούσες να βάλεις το widget καιρού της Samsung στην επιφάνεια του Nova. Στο note 4 όμως απ ότι βλέπω δεν υπάρχει τέτοιο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μιας και το εχω λιγες μερες και μεχρι την ελευση του m9 αρχιζω να ασχολουμε μαζι του.εχω παρει την s view cover και θελω να ρωτησω θεματα με ρολογια που μπορω να βρω;στο google play δε βρηκα κατι
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που έχω παρατηρήσει ότι χάνεις είναι ότι από την την επιφάνεια εργασίας του Nova πχ δεν μπορείς να επιλέξεις

το όνομα μιας εφαρμογής να το κάνεις copy ενώ στο TW μπορείς αν πατάς παρατεταμενα το κουμπάκι του spen και το σειρεις πάνω από το κείμενο-λέξη π θες.

 

Δεν ισχύει αυτό που λες. Ψάξε λίγο και θα δεις ότι γίνεται. Και χωρίς να βγάλεις το πενάκι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό που λες. Ψάξε λίγο και θα δεις ότι γίνεται. Και χωρίς να βγάλεις το πενάκι.

Φίλε μου με αυτόν τον τρόπο εννοείς ότι γίνεται να αντιγράψω το όνομα μιας εφαρμογής χωρίς το κόλπο με το πενάκι? Γιατί άλλο τρόπο δε βρήκα.

Πάντως αυτό που είπα με το πενάκι, σωστό είναι, δε δουλεύει στο Nova.

http://i1285.photobucket.com/albums/a593/alexandrosgou/Mobile%20Uploads/Screenshot_2015-02-21-00-24-46_zpsyyv6xrtg.png

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό εννοούσα. Σωστό είναι αυτό που είπες με το πενάκι αλλά έτσι όπως το έγραψες άφησες να εννοηθεί ότι δεν μπορεί να γίνει με κανέναν τρόπο. Και εγώ σου έγραψα ότι γίνεται μια χαρά. Edited by Hierophant
Link to comment
Share on other sites

Guys πως σας παει η μπαταρια με την lolipop?

Εμενα με το ζορι πλεον βγαζει μερα. Λετε να χρειαζεται reset?

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Guys πως σας παει η μπαταρια με την lolipop?

Εμενα με το ζορι πλεον βγαζει μερα. Λετε να χρειαζεται reset?

 

Αν δεν έχεις κάνει κατά το πέρασμα της lollipop, θέλει.

Εγώ πάνω κάτω στα ίδια είμαι.

Link to comment
Share on other sites

Guys πως σας παει η μπαταρια με την lolipop?

Εμενα με το ζορι πλεον βγαζει μερα. Λετε να χρειαζεται reset?

 

Μερικοι experts λενε οτι θελει ενα reset πριν να βαλεις lollipop και αλλο ενα αφοτου τη βαλεις!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βρει ένα bug.

Παίζω ένα παιχνίδι και έχω εντελώς κλειστό τον ήχο.

Μου κάνουν κλήση εκείνη την ώρα.

Απαντάω την κλήση και αν απομακρύνω το τηλέφωνο από το αυτί μου ακούγεται ο ήχος-μουσική του παιχνιδιού με την ένταση που έχω ορίσει στον ήχο κλήσης.

Πλησιάζω στο αυτί το κινητό και κλείνει ο ήχος.

Μόλις τελειώσει η κλήση ο ήχος μέσων είναι κανονικά κλειστός.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βρει ένα bug.

Παίζω ένα παιχνίδι και έχω εντελώς κλειστό τον ήχο.

Μου κάνουν κλήση εκείνη την ώρα.

Απαντάω την κλήση και αν απομακρύνω το τηλέφωνο από το αυτί μου ακούγεται ο ήχος-μουσική του παιχνιδιού με την ένταση που έχω ορίσει στον ήχο κλήσης.

Πλησιάζω στο αυτί το κινητό και κλείνει ο ήχος.

Μόλις τελειώσει η κλήση ο ήχος μέσων είναι κανονικά κλειστός.

 

bug γενικα ή με το λολλιποπ; γιατι και σε μενα το κανει αυτο

Link to comment
Share on other sites

bug γενικα ή με το λολλιποπ; γιατι και σε μενα το κανει αυτο

 

Με 4.4.4 στη συσκευή μας.

Δε ξέρω αν είναι θέμα android ή Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Με 4.4.4 στη συσκευή μας.

Δε ξέρω αν είναι θέμα android ή Samsung.

 

ναι δεν ξερω τι φταιει! μπορει καποιος που εβαλε λολλιποπ να μας πει αν συμβαινει αυτο! να δουμε τι φταει;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει κανείς καμία λογική εξήγηση για τη διαφορά των 19 ευρώ που υπάρχει αυτή τη στιγμή μεταξύ του c (536 ευρώ) και του f (555 ευρώ);

 

Έχουν γραφεί σε σχόλια στο skroutz δύο εξηγήσεις, που η μία έρχεται σε αντίθεση με την άλλη.

 

Η μία εξήγηση θέλει το f να είναι ακριβότερο γιατί έχει μεγαλύτερη ζήτηση κι επομένως διατηρεί την τιμή του και η άλλη εξήγηση θέλει το c να είναι φθηνότερο γιατί έχει μεγαλύτερη ζήτηση κι επομένως οι νέες μαζικές παραγγελίες που έρχονται από έξω το καθιστούν περαιτέρω φθηνότερο.

 

Αναρωτιέμαι τι από τα δύο ισχύει... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!! Ηθελα να κανω μια ερωτηση. Εχει περασει κανενας το official lollipop 5.0.2??

 

Το προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι πως το λεγομενο ambient display (δηλαδη οταν ειναι κλειδωμενο να εμφανιζονται οι ειδοποιησεις στην οθονη κλειδωματος) δεν μου λειτουργει σε ολες τις εφαρμογες.

 

Εξηγω: Στις ρυθμισεις κου εχω ενοργοποιημενο για ολες τος εφαρμογες να αναβει η οθονη αλλα παραδοξως σε αλλες αναβει σε αλλες δεν αναβει.

Π.χ. στα μηνυματα αναβει η οθονη κανονινα, στο viber επισης ενω σε αλλες εφαρμογες οπως outlook, quizdom, facebook messeneger δεν αναβει η οθονη αλλα οταν παταω το κουμπι για να αναψρι υπαρχουν στη lockscreen κανονικα.

 

Ειναι φυσιολογικο του tiuchwiz? Ειναι καποιο προβλημα του λογισμικου ή των εφαρμογων? Το εχετε παρατηρησει και εσεις?

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει κανείς καμία λογική εξήγηση για τη διαφορά των 19 ευρώ που υπάρχει αυτή τη στιγμή μεταξύ του c (536 ευρώ) και του f (555 ευρώ);

 

Έχουν γραφεί σε σχόλια στο skroutz δύο εξηγήσεις, που η μία έρχεται σε αντίθεση με την άλλη.

 

Η μία εξήγηση θέλει το f να είναι ακριβότερο γιατί έχει μεγαλύτερη ζήτηση κι επομένως διατηρεί την τιμή του και η άλλη εξήγηση θέλει το c να είναι φθηνότερο γιατί έχει μεγαλύτερη ζήτηση κι επομένως οι νέες μαζικές παραγγελίες που έρχονται από έξω το καθιστούν περαιτέρω φθηνότερο.

 

Αναρωτιέμαι τι από τα δύο ισχύει... :wacko:

Ελεύθερη αγορά. Ο λόγος της προσφοράς και της ζήτησης. Μην ψάχνεις περισσότερα.

Αποφάσισε τι θέλεις να αγοράσεις και προχώρα.:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά !! n910f από εχθές με 5.01 ..το κινητό δουλεύει με πυρηνική ενέργεια !!! το κάνει όλα με την σκέψη !!! κανένα κόλλημα καμιά δυσλειτουργία.. είναι ισπανικό και μπορώ να πω ότι έως αυτή την στιγμή είναι το ιδανικό τηλέφωνο
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εχεις κοιταξει καθολου τα notifications αν σου ενεργοποιουν την οθονη? Περα απο μηνυματα viber ολα τα αλλα οταν ειναι κλειδωμενο το κινητο σου αναβει η οθονη??
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά !! n910f από εχθές με 5.01 ..το κινητό δουλεύει με πυρηνική ενέργεια !!! το κάνει όλα με την σκέψη !!! κανένα κόλλημα καμιά δυσλειτουργία.. είναι ισπανικό και μπορώ να πω ότι έως αυτή την στιγμή είναι το ιδανικό τηλέφωνο

 

περασες την Γερμανικη 5.0.1 ή ηρθε η Ισπανικη! ;;

Link to comment
Share on other sites

μόνο του έβαλε ...ασύρματα ...αλλά πρέπει να είναι η ισπανική γιατί το knox είναι 0

 

ηρθε ΟΤΑ η Ισπανικη λογικα! ευχάριστο νεο! αντε να περνουν σειρα και οι υπολοιποι

Link to comment
Share on other sites

ανάβει το μπλε λαμπάκι ...και στην αρχική οθόνη έχει της πληροφορίες,...σε παραλληλογραμμες καρτελίτσες μια για κάθε ειδοποίηση
Link to comment
Share on other sites

Τα firmware που τρέχουν μέχρι στιγμής για όλες τις χώρες που είναι διαθέσιμο επίσημα το F στο παρακάτω link:

 

http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-N910F/

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...