Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως οι γρατζουνιές είναι στην ζελατίνα που έρχεται (αν έρχεται) από το εργοστάσιο; αν ισχύει αυτό και με τόση προσοχή από τον χρήστη μου φαίνεται αρκετά ευαίσθητο.

 

Από το εργοστάσιο έρχεται με τη ζελατίνα που γράφει πάνω τα specs του κλπ, δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις με αυτή πάνω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από το εργοστάσιο έρχεται με τη ζελατίνα που γράφει πάνω τα specs του κλπ, δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις με αυτή πάνω.

 

Ok, γιατί σε ένα S4 που πήρα πριν από 2 μήνες είχε και μία ζελατίνα κανονική :).

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που αναφέρεις δεν έχει καμια σχέση με το android ως λειτουργικό αλλά μονο με την εφαρμογή αυτή καθ εαυτή... Το shazam δηλαδή δεν βγάζει το λινκ απο μονο του, είναι πρόβλημα της εφαρμογής. Εγώ που χρησιμοποιώ soundhound (που μετα το τελευταιο update έγινε και πολύ ωραίο αισθητικά), μου βγάζει κανονικά link για play store για να αγοράσω τη μουσική. Δοκίμασε το!

 

Όσο για αγορες μουσικής απο play νομιζω οτι αποθηκεύονται στην εφαρμογή Μουσική Play. Δεν είμαι και 100% σίγουρη όμως γιατί εγώ χρησιμοποιώ το all access που συμφέρει πολύ πιο πολύ οικονομικά, αντί να αγοράζω τα albums ξεχωριστά.

Όντως μπορεί το shazam να έχει μεγαλύτερη υποστήριξη στο app store από ότι στο play store, από την στιγμή που δεν βγάζει link...αν και το έχω αγοράσει το shazam θα δοκιμάσω και αυτό που μου είπες. .thanks☺☺

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το λες σε μερικά που έχω έχει link κανονικά .στο συγκεκριμένο τραγούδι που το ήθελε η γυναίκα μου να το κατεβάσω και να της το στείλω , ενώ το έχει στο play store δεν μου το βγάζει link. ..Τελικά αποθηκευονται στην μουσική οπως μου είπε η maria_1? Edited by xiou
Link to comment
Share on other sites

Ενα preview του Lollipop στο Note 4

 

https://www.youtube.com/watch?v=G2DW6YKhLxY#t=164

 

Δεν αλλαξε και πολλα η Samsung παντως.

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Ενα preview του Lollipop στο Note 4

 

https://www.youtube.com/watch?v=G2DW6YKhLxY#t=164

 

Δεν αλλαξε και πολλα η Samsung παντως.

 

Και ουτε προκειται. Απορω που ειναι το material design. Α ρε σαμσουνγκ. Αν και η εκδοση ειναι πρωιμη, ο dialer κλασσικα 2 δευτερολεπτα να ανοιξει. Ελεεινο. Θα το αλλαξει αραγε; Προσωπικα οταν παταω το αριστερο κουμπι αφης για τις προσφατες εφαρμογες κανει 2 δευτερολεπτα για να ανοιξουν οι εφαρμογες. Κι αλλο φαουλ απο την σαμσουνγκ. Που ειναι τα εφε του lollipo; Γτ εγω βλεπω οτι αυτοι κρατησαν μονο το εφε οταν κλεινεις την εφαρμογη. Οταν ανοιγεις γτ ειναι οπως πριν; Το stuttering που λέτε όντως υπαρχει κι θα δουμε αν θα το διορθωσει με το lollipop. Ποσο πιο ελαφρυ να το κανει η google οταν η σαμαουνγκ με το TW κοιμαται κι ονειρευεται. Δεν τα βλεπει ολα αυτα; Ας κοιταξουν προς htc μερια να δουν τι σημαινει lag free λογισμικό. :O:mad:

Edited by Theo_Pech
Link to comment
Share on other sites

Ενα preview του Lollipop στο Note 4

 

https://www.youtube.com/watch?v=G2DW6YKhLxY#t=164

 

Δεν αλλαξε και πολλα η Samsung παντως.

 

Αποκλείεται να είναι οι πρώτες προσπάθειες με το Lollipop και την ίδια έκδοση του Touchwiz.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας να μου πει αν με τον nova launcher ξοδεύει το κινητό περισσότερη μπαταρία από ότι με τον t.w.??
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Μου ηρθε σημερα μια αναβαθμιση οχι lollipop αναβαθμιση android την λεει αλλα δεν βλεπω κατι διαφορετικο.Ειναι απο Vodafone το κινητο.Ξερει καποιος τι βελτιωνει αυτη η αναβασθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας να μου πει αν με τον nova launcher ξοδεύει το κινητό περισσότερη μπαταρία από ότι με τον t.w.??

 

Βαλτον και θα σωθεις!

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

το εβαλα εχθες το βραδυ και σαφως ειδα μεγαλη διαφορα,σημερα με αυτο ασχολουμαι ..κανω διορθωσεις!

παντως ειναι πολυ πιο βολικο και πολλα πραγματα τα κανεις με την μια, εχει επισης την αισθηση οτι ειναι και πιο γρηγορο...απλα ειδα οτι απο το πρωι που το εβγαλα απο τον φορτιστη σαν να επεσε λιγο πιο γρηγορα η μπαταρια 85% ειμαι τωρα (5 ωρες εκτος φορτισης περιπου) με 1,5 ωρα οθονη και το νοβα στο 4% καταναλωση ενεργειας...ισως επειδη το ρυθμιζω??

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας να μου πει αν με τον nova launcher ξοδεύει το κινητό περισσότερη μπαταρία από ότι με τον t.w.??

 

O touchwiz λογικά σταματάει να λειτουργεί, οπότε δεν πρέπει να έχεις μεγαλύτερη κατανάλωση.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

το εβαλα εχθες το βραδυ και σαφως ειδα μεγαλη διαφορα,σημερα με αυτο ασχολουμαι ..κανω διορθωσεις!

παντως ειναι πολυ πιο βολικο και πολλα πραγματα τα κανεις με την μια, εχει επισης την αισθηση οτι ειναι και πιο γρηγορο...απλα ειδα οτι απο το πρωι που το εβγαλα απο τον φορτιστη σαν να επεσε λιγο πιο γρηγορα η μπαταρια 85% ειμαι τωρα (5 ωρες εκτος φορτισης περιπου) με 1,5 ωρα οθονη και το νοβα στο 4% καταναλωση ενεργειας...ισως επειδη το ρυθμιζω??

 

Εγω δεν εχω παρατηρησει διαφορα στην μπαταρια. Μην σου πω οτι ειμαι και καλυτερα. Και φυσικα το κινητο γινεται lag free. Δυστυχως η samsung δεν το εχει στο software. Μακαρι να το εκανε πιο ελαφρυ οπως της lg!

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

το εβαλα εχθες το βραδυ και σαφως ειδα μεγαλη διαφορα,σημερα με αυτο ασχολουμαι ..κανω διορθωσεις!

παντως ειναι πολυ πιο βολικο και πολλα πραγματα τα κανεις με την μια, εχει επισης την αισθηση οτι ειναι και πιο γρηγορο...απλα ειδα οτι απο το πρωι που το εβγαλα απο τον φορτιστη σαν να επεσε λιγο πιο γρηγορα η μπαταρια 85% ειμαι τωρα (5 ωρες εκτος φορτισης περιπου) με 1,5 ωρα οθονη και το νοβα στο 4% καταναλωση ενεργειας...ισως επειδη το ρυθμιζω??

Θα σου προτεινα να αγορασεις, αν δεν το εχεις κανει ηδη, τον Nova Prime για να εχεις τ Gestures που κανουν τον χειρισμο της συσκςυης παιχνιδακι!

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι πολύ καλύτερο με το νοβα, θα το δω 1-2 μέρες να δω πως θα πάει. ..

Πάντως αυτά που κάποτε τα έκανα στο i phone όταν το είχα jb , τώρα τα κάνω σε νορμάλ καταστάσεις με Android. ..δηλαδή root όταν είναι τι κάνει

??

Αν έχετε κανένα tip για το νοβα εσείς που το δουλεύετε καιρό ευπρόσδεκτο! !!

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. ..

Το τσιμπίσα και το prime !!!

 

Edit:

Έχω κατεβάσει και το Black wallpapers

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.andromo.dev230101.app316687

Και τώρα νομίζω ότι είμαστε καλα:)

Edited by xiou
Link to comment
Share on other sites

Εγω ξερω οτι το γλυφιτζουρι βγηκε για s5 και εμεις ψαχνουμε ακομα την 4.4.4:wacko:

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Εγω ξερω οτι το γλυφιτζουρι βγηκε για s5 και εμεις ψαχνουμε ακομα την 4.4.4:wacko:

Δεν βγήκε ακόμα τίποτα. Όλοι σε αναμονή είναι.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Δεν βγήκε ακόμα τίποτα. Όλοι σε αναμονή είναι.

 

Τι μας λες? Βγηκε σημερα σε πολωνια. Τσεκαρε στο sammobile!!!

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Δεν βγήκε ακόμα τίποτα. Όλοι σε αναμονή είναι.

 

βγηκε κανονικα φιλε σημερα,απλος το πηρε η Πολωνια.και οποιος θελει φυσικα την βάζει .

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Τι μας λες? Βγηκε σημερα σε πολωνια. Τσεκαρε στο sammobile!!!

 

βγηκε κανονικα φιλε σημερα,απλος το πηρε η Πολωνια.και οποιος θελει φυσικα την βάζει .

 

Πάω πάσο, δεν το ήξερε.

Ωραία νέα έρχεται και η σειρά μας.:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

εννοειτε :)

 

Η λογικη λεει οτι μεχρι το τελος του μηνα θα το εχουμε παρει και εμεις!!!

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Η λογικη λεει οτι μεχρι το τελος του μηνα θα το εχουμε παρει και εμεις!!!

 

αυτο ειναι σιγουρο . μου κανει εντυπωσει πως παντα προτιμάει η samsung να δωσει τα μεγαλα update πρωτα στην εκδοση με τον snapdragon.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Πιο πιθανό είναι για Ιανουάριο παιδιά... σύμφωνα πάντα με τα τελευταία leak ημερομηνιών! Μακάρι νωρίτερα, όχι ότι θα αλλάξει και τίποτα σημαντικό.. :P
One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...