Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μολις το πηρα και εκανα και ενα βιντεακι για την Voice recognition .. Μην περιμένετε προφορά κτλπ στα αγγλικα αλλα την δουλεια του την κανει...

 

Voice recognition έχει μόνο το Note 4?

smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν λέει πουθενά 2100.

Λέει 1800 & 2600.

 

Μα αυτό σου λέω,το 2600 είναι λάθος..Και το 1800 και το 2600 που αναφέρει το site που μου έβαλες είναι συχνότητες για 4G...Δες τα λινκ που σου έβαλα!

Link to comment
Share on other sites

δεν ισχυει αυτό εγω εχω το κορεατικο και είναι μια χαρα

 

 

Φίλε μου, εσύ έχεις κανένα θέμα με το 4G; Αν όχι, πες μου σε παρακαλώ αν έχεις καινούρια κάρτα sim, ή σχετικά παλιά. Επίσης, τι ρυθμίσεις έχεις κάνει στο Network settings και αν είχες ποτέ το μήνυμα "Data services not available" (ή κάπως έτσι).

Edited by Pharmex
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Με sync παντως ανοιχτα, δεν την παλευει και τοσο η μπαταρια :Ρ

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Παντως εμενα μου εφαγε το 1ο κόλλημα του σημερα με ουτε 1 ωρα λειτουργίας..συγκεκριμένα εφαγε κολλημα η καμερα η πισω..δεν ξερω γιατί εβγαζα με την μπροστα σελφιες να την δοκιμασω πειραζα εκει τα Mode..παω στις ρυθμίσεις κατι σκαλιζα εκει βγαινω παλι στην μπροστινή..παταω το κουμπι να γυρίσει στην πίσω και παγωνε η οθονη..οταν πλαγιαζα το τηλ ομως τα κουμπια πλαγιαζαν και αυτα αρα πρεπει να παγωσε η καμερα...

Δεν ξερω τι εγινε εκανα ενα Restart και φτιαξανε ολα δεν ειχε μετα προβλημα... αλλα ρε παιδια πολυ μνημη τρωει ακομα και με μηδεν εφαρμογες να τρεχουν..τι γινεται ? τις εκλεισα ολες και ηταν στο 1.95gb πιασμενο...και εμενε 1.05gb ελευθερο με το ζορι χωρις να εχει τρεξει τπτ πριν ...

Link to comment
Share on other sites

Με sync ;;; τι εννοεις;

 

πχ ανανεωση καιρου καθε 1 ωρα, να ερχονται τα e-mail, κτλ

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα και ένα θέμα στο χρυσό Ελληνικό. Κάθε φορά που κάνω reset μου βγάζει το Android is upgrading και κάνει κάνα μισάωρο να αναβαθμίσει υποτίθεται τις 450 εφαρμογές που βρίσκει. Που μπορεί να οφείλεται;
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα το Voice recognition σε note 3 πως λειτουργει. Εχω γαλλικη ρομ 4.4.2.

 

από ρυθμίσεις πληκτρολογίου ενεργοποίησε την φωνητική πληκτρολόγηση και βάλε τις γλώσσες που θες

Link to comment
Share on other sites

Να παρακαλεσω τους κατοχους να μας πουνε τις εντυπωσεις τους από την καμερα και δη σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου.
Link to comment
Share on other sites

Να παρακαλεσω τους κατοχους να μας πουνε τις εντυπωσεις τους από την καμερα και δη σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=403335

Υπάρχει ήδη σχετικό νήμα και μόλις έγραψα εκεί:)

Link to comment
Share on other sites

από ρυθμίσεις πληκτρολογίου ενεργοποίησε την φωνητική πληκτρολόγηση και βάλε τις γλώσσες που θες

 

Δεν υπαρχει η ελληνικη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα το Voice recognition σε note 3 πως λειτουργει. Εχω γαλλικη ρομ 4.4.2.

 

Πάνε ρυθμίσεις >γλώσσα και εισαγωγή >φωνητική πληκτρολογιση >και διάλεξε τις γλώσσες που θες.

 

Επίσης πηγαίνετε στο Samsung store από το κινητό και κατεβάστε το Greek TTS. είναι το πακέτο ελληνικής ομιλίας και θα μπορεί να σας διαβάζει τα μηνύματα ιστοσελίδες και πολλά ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Πάνε ρυθμίσεις >γλώσσα και εισαγωγή >φωνητική πληκτρολογιση >και διάλεξε τις γλώσσες που θες.

 

Επίσης πηγαίνετε στο Samsung store από το κινητό και κατεβάστε το Greek TTS. είναι το πακέτο ελληνικής ομιλίας και θα μπορεί να σας διαβάζει τα μηνύματα ιστοσελίδες και πολλά ακόμα.

 

Ευχαριστω αλλα δεν υπαρχει η ελληνικη γλωσσα ουτε στην επιλογη να την κατεβασω.

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=403335

Υπάρχει ήδη σχετικό νήμα και μόλις έγραψα εκεί:)

 

Μολις εβαλα :)

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Θελω να το παραγγειλω σημερα να το παρω 4 πυρινο η 8 πυρινο;Η μπαταρια στο 8 πυρινο N910C ειναι καλυτερη απο το 4 πυρινο Ν910F;Ποση ωρα ανοιχτη οθονη βγαζει το 8 πυρινο N910C;Φτανει τις 6 ωρες ανοιχτη οθονη;Ειχα ξενερωσει με το LG G3 στις 4 ωρες SOT επρεπε να μπει στον φορτιστη του;Εκει κολλαω στην μπαταρια μεταξυ Ν910C και N910F εφοσον το θεμα εγγυησης λυθηκε.Αν μπορει καποιος ας ποσταρει καμια φωτογραφια να δουμε στο περιπου.Ολα αυτα τα ρωταω επειδη αυτη την συσκευη σκεφτομαι να την κρατησω τουλαχιστον 2χρονια.Ευχαριστω προκαταβολικα. Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Θελω να το παραγγειλω σημερα να το παρω 4 πυρινο η 8 πυρινο;Η μπαταρια στο 8 πυρινο N910C ειναι καλυτερη απο το 4 πυρινο Ν910F;Ποση ωρα ανοιχτη οθονη βγαζει το 8 πυρινο N910C;Φτανει τις 6 ωρες ανοιχτη οθονη;Ειχα ξενερωσει με το LG G3 στις 4 ωρες SOT επρεπε να μπει στον φορτιστη του;Εκει κολλαω στην μπαταρια μεταξυ Ν910C και N910F εφοσον το θεμα εγγυησης λυθηκε.Αν μπορει καποιος ας ποσταρει καμια φωτογραφια να δουμε στο περιπου.Ολα αυτα τα ρωταω επειδη αυτη την συσκευη σκεφτομαι να την κρατησω τουλαχιστον 2χρονια.Ευχαριστω προκαταβολικα.

Δες εδώ πέρα για την μπαταρία, οποίο και να πάρεις θα είσαι μια χαρά. Μην το σκέφτεσαι. ..

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5733107

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Θελω να το παραγγειλω σημερα να το παρω 4 πυρινο η 8 πυρινο;Η μπαταρια στο 8 πυρινο N910C ειναι καλυτερη απο το 4 πυρινο Ν910F;Ποση ωρα ανοιχτη οθονη βγαζει το 8 πυρινο N910C;Φτανει τις 6 ωρες ανοιχτη οθονη;Ειχα ξενερωσει με το LG G3 στις 4 ωρες SOT επρεπε να μπει στον φορτιστη του;Εκει κολλαω στην μπαταρια μεταξυ Ν910C και N910F εφοσον το θεμα εγγυησης λυθηκε.Αν μπορει καποιος ας ποσταρει καμια φωτογραφια να δουμε στο περιπου.Ολα αυτα τα ρωταω επειδη αυτη την συσκευη σκεφτομαι να την κρατησω τουλαχιστον 2χρονια.Ευχαριστω προκαταβολικα.

 

Δες εδώ πέρα για την μπαταρία, οποίο και να πάρεις θα είσαι μια χαρά. Μην το σκέφτεσαι. ..

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5733107

Το ελπιζω γιατι δεν ειναι λιγα τα 700+ ευρω για να κανεις μετα παλι αλλαγη συσκευης.Γιατι με το G3 δεν εμεινα ευχαριστημενος στο θεμα οθονη και μπαταρια για αυτο το εδωσα.Κατι ακομα μπορει καποιος που το πηρε απο το Kaizerstore (δεν κανω διαφημιση) στην εκδοση N910C απο ποια χωρα προελευσης ειναι;

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα και ένα θέμα στο χρυσό Ελληνικό. Κάθε φορά που κάνω reset μου βγάζει το Android is upgrading και κάνει κάνα μισάωρο να αναβαθμίσει υποτίθεται τις 450 εφαρμογές που βρίσκει. Που μπορεί να οφείλεται;

 

Μήπως έχεις ενεργοποιησει το art? Από τις επιλογές προγραμματιστη;

http://routerutilities.blogspot.com/ - Εργαλεία για routers

http://earthquakesgr.blogspot.com/ - Σεισμοί Ελλάδος

http://sendtogps.blogspot.com/ - google maps -> ανοίξτε με το gps πρόγραμμά σας.

talexop Kernel for Note4 910C

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτό που με έχει αφήσει απόλυτα ικανοποιημενο είναι η φωτεινότητα της οθόνης. Πραγματικά είναι η πρώτη φορά σε Android που βλέπεις έξω στον ήλιο με άνεση φορώντας και γυαλιά ηλίου (ο ήλιος εδώ που είμαι είναι περίπου σαν της Ελλάδας αρχές καλοκαιριού, το χειμώνα πάντα είναι πιο εύκολο να δεις κάτω από τον ήλιο)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...