Jump to content

Moto G (έκδοση 2014)


lewton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την εχω απο μεσα Δεκεμβρη.

Το κινητο ειναι αγορασμενο περιπου απο το ΄15 οποτε η μπαταρια ειναι για πεταμα και ισα που βγαζει μια μερα με ελαφρια χρηση.... Πχ καμια φορα οταν φτασει στα 18-19 % απλα σβηνει.Το ξερω οτι θα μπορουσα να παρω αλλη αλλα ειναι διαδικασια να το ανοιξω και να βρω τα σωστα κατσαβιδια, συν οτι εχω παντα ενα powerbank μαζι μου

Σε σχεση με την stock rom, η μπαταρια μου φαινεται λιιγο χειτοτερη, λογικο βεβαια γιατι δεν εχει γινει το σωστο optimization.Οπως ειπα βεβαια ,την προτιμω με τα χιλια σε σχεση με την cm(στην οποια δεν καταφερα να κανω το xposed να λειτουγησει)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και καλή εβδομάδα.

 

Έχω ένα MotoG 3ης Γενιάς με Android 6.0.1 το οποίο παρουσιάζει ένα πρόβλημα με τις κάρτες SD που έχουν τοποθετηθεί ως εσωτερικός αποθηκευτικός χώρος στη συσκευή.

Αφού λοιπόν τοποθετήσω μια κάρτα και την ορίσω σαν εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο, μετά από λίγο καιρό και από ότι έχω παρατηρήσει όταν βγάζω αρκετές φωτογραφίες, σταματά να αναγνωρίζει την κάρτα. Την βγάζει είτε κατεστραμμένη είτε δεν την βλέπει καθόλου.

Μου συνέβη ήδη μια φορά με μια κάρτα Lexar 32Gb και το θεώρησα τυχαίο γεγονός. Άλλαξα κάρτα και πήρα μια SanDisk 16Gb αλλά μου συνέβη δεύτερη φορά το ίδιο πράγμα.

 

Το τηλέφωνο όταν ορίζεις την κάρτα σαν εσωτερικό χώρο αποθήκευσης, την κρυπτογραφεί και μπορεί να αναγνωστεί ΜΟΝΟ από το κινητό. Εάν κάνω format στο κινητό, χάνεται το "κλειδί" και το κινητό δεν αναγνωρίζει μετά την κάρτα, χρειάζεται format οπότε όλα τα δεδομένα χάνονται.

Από ότι έχω δει στη σελίδα της Motorola-Lenovo έχουν και άλλοι επισημάνει το πρόβλημα, χωρίς να έχει δωθεί κάποια επίσημη λύση από την εταιρία.

 

Τώρα πλέον, αφού βάλω και βγάλω την κάρτα καμιά 10αριά φορές, μου την αναγνωρίζει ως "κατεστραμμένη".

Έχω δοκιμάσει διάφορους τρόπους να την διαβάσω για να αντλήσω κάποια δεδομένα που χρειάζομαι αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

 

Έχει κανείς αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα;

Σύλλογος Λακώνων Φοιτητών

http://www.slf.4t.com

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G (έκδοση 2014)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...