Jump to content

Moto G (έκδοση 2014)


lewton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα πλέον το κινητο καθυστερεί αρκετά ,ψιλοκολλαει ...Απογοητευση.Η Μπαταρία εντωμεταξυ τελειώνει για πλάκα.Και τρέχω τα απολύτως βασικά...

Ουτε ενα χρόνο δεν με εβγαλε...

 

εμενα παντως το κινητο δεν εχει κανενα θεμα ουτε με καθυστερησεις ουτε με κολληματα ουτε με την μπαταρια

 

για ψαξε τις εφαρμογες σου μηπως ευθυνεται καμια για τις καθυστερησεις/κολληματα και οτι σου αδειαζει την μπαταρια.

Xiaomi Poco F3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Poco X3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Redmi Note 10 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 9 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB/64GB , Huawei P Smart (2019) 3GB/64GB , Lenovo/Motorola Moto G4 Plus (Εκλάπει) , Lenovo Motorola Moto G5S Plus (Εκλάπει) , Xiaomi Redmi Note 4X (Παροπλίστηκε) , Lenovo/Motorola Moto G2 (Χαρίστηκε) , Asus Google Nexus 7 FHD WiFi

COSMOTE (GR)

WIND (GR)

Με εκτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι προφανές πως κανείς δεν κάνει την ίδια χρήση με όλους τους άλλους, και οι εφαρμογές που χρησιμοποιεί διαφέρουν.

 

Εχθές το βράδυ δούλεψα το moto g ενός φίλου, ο οποίος δεν είναι και πολύ σχετικός, και το χρησιμοποιεί για ελάχιστες εργασίες. Μπαίνει στο Facebook μέσω uc browser, και χρησιμοποιεί λιγάκι και το viber. Είχε λοιπόν μόνιμα 460-470mb ελεύθερη ram και πάει σφαίρα.

Και το φορτίζει κάθε 2-3 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου ήρθε email από το Motorola feedback network που περιέχει ένα survey. Έχει έρθει σε κανέναν; Μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει;

 

Μου ήρθε και εμένα. Συμπλήρωσε το. Είναι για να λάβεις μέρος στο επόμενο Soak test.

Δεν ξέρω αν θα είναι για την 5.1 ή για το patch του Stagefright . Θα μάθουμε αν μας πάρουν :D

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος εδώ και 4 μέρες ενος g 2nd gen dual , μπορω να πω οτι έχω λίγο παραξενευτει απο την αργή συμπεριφορά του, καθώς το πήρα ακούγοντας διθυραμβικές κριτικές για την αξιοπιστία του γενικότερα . Ο dialer ιδίως είναι για κλάματα κανει να ανοίξει γύρω στα 4 με 5 δευτερα . Σερφαρισμα παει σφαίρα αλλά γενικά κολλάει .Δεν έχω κανει root , υπάρχει κάποιος οδηγός η κάποιος να με διαφωτίσει να κάνω το τηλ να ρολαρει καλά ; Δεν λέω σφαίρα καταλαβαίνω οτι είναι 1gb ram αλλά όχι και να καεί και κάρβουνο . Να το δώσω και να πάρω άλλο πχ ενα lenovo s60 ; Ευχαριστώ για τον χρόνο σας .
Link to comment
Share on other sites

Το moto g ενός φίλου χτες έκλεισε από μπαταρία και από κείνη την ώρα μπενει μόνο στο σημείο που σε ρωτάει αν θες να κάνεις boot, να μπεις σε recovery, να κάνει factory reset κλπ έχει πατήσει πολλές φορές normal boot και η συσκευή κλείνει και πάλι ανοίγει στο ίδιο σημείο. Μετά του είπα να κάνει factory reset χωρίς κανένα αποτέλεσμα απλά κλείνει και δεν κάνει ούτε factory reset.... Καμία ιδέα για το τι πρέπει να κάνει? Να πω ότι το τηλέφωνο είναι απειραχτο χώρις root και custom roms
Link to comment
Share on other sites

Θα του πω να το κυταξει αλλά δεν νομίζω, τα μοτορολα έχουν κάποια εφαρμογή υπολογιστή που τα συνδέεις με τον υπολογιστή και μπορείς να σβήσεις το τηλέφωνο και να επαναφέρεις το λειτουργικό?
Link to comment
Share on other sites

Το moto g ενός φίλου χτες έκλεισε από μπαταρία και από κείνη την ώρα μπενει μόνο στο σημείο που σε ρωτάει αν θες να κάνεις boot, να μπεις σε recovery, να κάνει factory reset κλπ έχει πατήσει πολλές φορές normal boot και η συσκευή κλείνει και πάλι ανοίγει στο ίδιο σημείο. Μετά του είπα να κάνει factory reset χωρίς κανένα αποτέλεσμα απλά κλείνει και δεν κάνει ούτε factory reset.... Καμία ιδέα για το τι πρέπει να κάνει? Να πω ότι το τηλέφωνο είναι απειραχτο χώρις root και custom roms

Είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα. Η λύση ήταν να το πάω στο service της motorola στην Ελλάδα http://goo.gl/gb7UDW και το πήρα την επόμενη ημέρα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα . χρησιμοποιούσα το hangouts ως default SMS app και μετά το τελευταίο update εχω κάποια θέματα. Πήγα να στείλω SMS στο 1314 για να δω το υπόλοιπο της κάρτας COSMOTE μέσω τών επαφών στην λίστα του hangouts το έχει περασμένο ως +301314 ενω στην λίστα των επαφών τηλεφώνου είναι περασμένο κανονικά 1314. Επίσης δεν βρήκα επιλογή να γράψεις κατευθείαν τον αριθμό που θες να στειλεις SMS, μόνο από την λίστα επαφών μπορείς .
Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως το κινητο δεν εχει κανενα θεμα ουτε με καθυστερησεις ουτε με κολληματα ουτε με την μπαταρια

 

για ψαξε τις εφαρμογες σου μηπως ευθυνεται καμια για τις καθυστερησεις/κολληματα και οτι σου αδειαζει την μπαταρια.

 

Ta εχω κάνει ολα αυτα δε βρίσκω τίποτα....

Link to comment
Share on other sites

δωστε μια βοηθεια ρε παιδια..οταν σερφαρω και βαλω ενα βιντεο να παιξει ειναι παντα χαμηλωμενη τερμα η φωνη απο τον διακοπτη που ειναι μεσα στο βιντεο..και φανταστειτε αντε να το πετυχεις να το ανοιξεις..

πως γινεται αυτο να μην υπαρχει ως προεπιλογη?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

 

Εχω το κινητο εδω και μισο χρονο. Γενικα εχει τα θεματακια του αλλα τιποτα σημαντικο.

Το πιο σοβαρο προβλημα που εχω με αυτο ειναι ο αποθηκευτικος χωρος. Ενω εχει 600mb ελευθερα στη μνημη του κινητου δεν με αφηνει να κατεβασω εφαρμογες απο το google play, ουτε καν αναβαθμιση σε αυτες που εχω. Εχω 32gb sd, εχω περασει οτι περνιεται αλλα και παλι το ιδιο..

Εσεις τι κανατε?

Link to comment
Share on other sites

ειναι θεμα του ανδροιντ αυτο, θελει να μενει ελευθερος καποιος χωρος. αν ειναι λιγοτερος δεν σε αφηνει να κατεβασεις νεες εφαρμογές, ασχετα αν σου φτανει θεωρητικα. το εχω παρατηρησει και σε αλλες συσκευες
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

 

Εχω το κινητο εδω και μισο χρονο. Γενικα εχει τα θεματακια του αλλα τιποτα σημαντικο.

Το πιο σοβαρο προβλημα που εχω με αυτο ειναι ο αποθηκευτικος χωρος. Ενω εχει 600mb ελευθερα στη μνημη του κινητου δεν με αφηνει να κατεβασω εφαρμογες απο το google play, ουτε καν αναβαθμιση σε αυτες που εχω. Εχω 32gb sd, εχω περασει οτι περνιεται αλλα και παλι το ιδιο..

Εσεις τι κανατε?

Εγώ κάθε φορά που έχω αυτό το πρόβλημα ανοίγω το sd Maid κάνω καθαρισμό και το λύνω

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις.

charlie_pace4 το γνωριζω αυτο αλλα μου φαινεται παρα πολυ μεγαλος ο χωρος που χρειαζεται. Σε αλλα android που ειχα και με 100mb ελευθερα εκανε οτι ζητουσα.

soleman θα δοκιμασω την εφαρμογη που λες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια, δεν χτυπάει το κινητό μου στα ξαφνικά, εχω android 4,4, δεν το πείραξα, διαπίστωσα ξαφνικά οτι οποιος με παίρνει δεν ακουγετε, παρα μονο κάτι αμυδρο στην αρχη, οχι ομως απο τον προκαθορισμενο ηχο, κατι άλλο του τηλεφωνου, αλλά ισια που ακουγετε για δευτερόλεπτο με απολυτη ησυχία, τι να συμβαίνει το έχει πάθει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Δωστο να στο επισκευάσουν. Κριμα να παει χαμένο το τηλέφωνο. Εχει γερές δυνατότητες.

 

 

 

 

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρήγγειλε απο ebay. Πιο φτηνές και πιο καλές.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Παρήγγεiλε απο ebay. Πιο φτηνές.

 

 

 

http://www.ebay.com/itm/Negro-Funda-Silicona-para-Motorola-Moto-G-2-Gen-XT1068-Neumatico-Carcasa-Cover-/191473656748

 

Εχω αυτή και ειναι πολύ καλή.

 

 

Το ειχα παει σε εναν και μου ειπε οτι χαλασε η πλακετα του.

Μετα νευριασα και δεν ασχοληθηκα και τοχει η μανα μου χωρις ιντερνετ. Αλλα ειναι κριμα.

Ποσες πιθανοτητες υπαρχουν να ισχυει αυτο;;

Οσο για το αν φταιει ο παροχος τους τοχα πει. Μουδωσαν και ρυθμισεις ιντερνετ και παλι τιποτα..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα δε μπορούσα να πραγματοποίησω κλήση. Κολλαγε ο dialer.Έκανα δύο τρία restart για να φτιάξει...

 

Μου συμβαίνει και εμένα αυτό και μάλιστα αρκετά συχνά

Αυτο που θελουν οι γυναικες ΔΕΝ το ξερουν ουτε οι Ιδιες

 

οτι κι αν κανεις καντο ΣΩΣΤΑ και με ΤΡΟΠΟ

 

Εχεις PSP ;;; Θελεις CF;;; τοτε στειλε πμ ;)

Link to comment
Share on other sites

Μου συμβαίνει και εμένα αυτό και μάλιστα αρκετά συχνά

 

παιδιά βάλτε custom rom νομίζω. εγω έβαλα σχεδόν από τη μέρα που το πήρα και 0 προβλήματα με τρελή χρήση που κάνω. το κινητό μετά απο 6 μηνες σαν καινούριο πάει. Η εργοστασιακή από ότι κατάλαβα έχει πολλά πολλά θέματα

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά και εγώ πιστεύω ότι το κινητό με μια custom ROM πετάει και είναι κρίνα να μην εκμεταλλευόμαστε στο 100% τις δυνατότητες του κινητού μας εγώ είμαι με Cyanogen Mod 12.1 και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Για όποιον θέλει όμως και πιο κοντά στην stock της Motorola υπάρχει η Titan Prime που είναι βασισμένη στην stock και είναι πραγματικά εξαιρετική, πολύ γρήγορη με τουλάχιστον 480MB ram ελεύθερα χωρίς κανένα κόλλημα και το κινητό πραγματικά πετούσε. Το μόνο που με έκανε να μην την κρατήσω είναι τα customizations που δεν έχεις μιας και ουσιαστικά είναι η stock της Motorola και το γεγονός ότι η Cyanogen είναι 5.1.1 σε ανήγειραν με την stock.
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Η stock 5.0.2 είναι χάλια, τεράστιο lag και κλείνει τις εφαρμογές στο background, πχ το Spotify όταν ανοίγω τον Chrome (έτσι ήταν και το CM12.0). Ούτε λόγος για τον dialer. Έχω την CM12.1, πολύ καλή, κάνει το κινητό να πετάει αλλά έχει το εξής σοβαρό πρόβλημα που το αντιμετωπίζουν και άλλοι: Κάποιες φορές όταν δέχεται κλήση δεν ανάβει η οθόνη, ούτε με το Power button, χάνω την κλήση και μόνη λύση είναι το reboot.
Link to comment
Share on other sites

έβαλα την [unOfficial] Euphoria OS

οι πρώτες εντυπώσεις είναι θετικές, αλλά θα επιστρέψω με λεπτομέρειες τις επόμενες μέρες ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εγω εχω στοκ κιτκατ και δεν εχω αντιμετωπίσει κανένα μα κανενα πρόβλημα ουτε κολλημα κτλ κτλ απο τον Δεκέμβριο οπου και το αγορασα. Ειχα φθάσει να είναι ανοιχτή η συσκευή συνεχόμενα χωρις επανεκκίνηση 3.5 μηνες!!!! Οπου και έκλεισε επειδή ξεχασα να το φορτησω!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G (έκδοση 2014)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...