Jump to content

Moto G (έκδοση 2014)


lewton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δωστο να στο επισκευάσουν. Κριμα να παει χαμένο το τηλέφωνο. Εχει γερές δυνατότητες.

 

 

Καλημερα παιδια!

Εχω ενα προβλημα. Εχουμε ενα Moto g 2nd gen στο σπιτι το οποιο λιγο καιρο μετα την αναβαθμιση σε lollipop τα δεδομενα σταματησαν να λειτουργουν.

Διαβασα οτι αν αλλαξεις slot την sim αυτο διορθωνεται. Το προβλημα ειναι οτι η 1 sim slot ειναι χαλασμενη δεν δουλευει.

Καμια ιδεα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρήγγειλε απο ebay. Πιο φτηνές και πιο καλές.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καμία θήκη από θεσσαλονίκη που μπορούμε να βρούμε παιδιά ?

 

Παρήγγεiλε απο ebay. Πιο φτηνές.

 

http://www.ebay.com/itm/Negro-Funda-Silicona-para-Motorola-Moto-G-2-Gen-XT1068-Neumatico-Carcasa-Cover-/191473656748

Εχω αυτή και ειναι πολύ καλή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καμία θήκη από θεσσαλονίκη που μπορούμε να βρούμε παιδιά ?

 

δες εδω εχω παρομοια της Νιλκιν http://www.e-shop.gr/rock-flip-case-excel-for-motorola-moto-g-black-p-TEL.019404

Αυτο που θελουν οι γυναικες ΔΕΝ το ξερουν ουτε οι Ιδιες

 

οτι κι αν κανεις καντο ΣΩΣΤΑ και με ΤΡΟΠΟ

 

Εχεις PSP ;;; Θελεις CF;;; τοτε στειλε πμ ;)

Link to comment
Share on other sites

αν μπορει καποιος να με διαφωτισει,θα το εκτιμουσα δεοντως...

βρηκα μια εφαρμογη και τοποθετησα το .apk της μεσα στη συσκευη.βρισκω την εφαρμογη στη διαδρομη ρυθμισεις...αποθηκευτικος χωρος...διαφορα..πλην ομως δεν τρεχει απο κει ωστε να επιτυχω εγκατασταση.υποψιν δεν την εχω πειραξει τη συσκευη πλην της αναβαθμισης σε lolipop με την αγορα.

Edited by miogps
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!

Εχω ενα προβλημα. Εχουμε ενα Moto g 2nd gen στο σπιτι το οποιο λιγο καιρο μετα την αναβαθμιση σε lollipop τα δεδομενα σταματησαν να λειτουργουν.

Διαβασα οτι αν αλλαξεις slot την sim αυτο διορθωνεται. Το προβλημα ειναι οτι η 1 sim slot ειναι χαλασμενη δεν δουλευει.

Καμια ιδεα;

 

Σε αυτο μπορει να φταιει κατι αλλο, τα δεδομενα πρεπει να δουλευουν και στις 2 slots, ισως καποιο θεμα με τις ρυθμησεις ή το προγραμμα της εταιριας. Σε αλλη καρτα αλλης εταιριας σου κανει το ιδιο;

 

Παντως παρηγγηλε νεες sim slots apo ebay και φτιαξτο , ειναι πολυ ευκολο , το εκανα και εγω στην γυναικας...

Link to comment
Share on other sites

αν μπορει καποιος να με διαφωτισει,θα το εκτιμουσα δεοντως...

βρηκα μια εφαρμογη και τοποθετησα το .apk της μεσα στη συσκευη.βρισκω την εφαρμογη στη διαδρομη ρυθμισεις...αποθηκευτικος χωρος...διαφορα..πλην ομως δεν τρεχει απο κει ωστε να επιτυχω εγκατασταση.υποψιν δεν την εχω πειραξει τη συσκευη πλην της αναβαθμισης σε lolipop με την αγορα.

Εχεις ενεργοποιηση την εγκατάσταση εφαρμογών από άγνωστες πηγές (uknown sourses ) ? αν θυμάμαι καλά είναι : ρυθμισεις>ασφάλεια

Αν δεν γίνει εγκατάσταση ούτε τοτε κατέβασε κάνα file exprlorer απο play store ( προτείνω Es file explorer ) και δοκιμασε απο εκεί

Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που τώρα το έχω με custom rom, καθώς είναι κατά πολύ καλύτερο, όταν είχα την εργοστασιακή είχα αυτό το θεματάκι, αλλά ήταν κάτι που πείραξα εγώ. Είχα πάει στα developer options και έβαλα όλα τα animations στο 0 και ο dialer κολλούσε τρελά. Αν έκανες και εσύ κάτι τέτοιο, γύρνα τα όλα στο 0,5. Αν όχι, δοκίμασε να καθαρίσεις cache μέσω bootloader. Αν πάλι δεν βοηθήσει, σου προτείνω το truecaller dialer, εμένα τουλάχιστον μου άρεσε πολύ αλλά σε άλλους δεν αρέσει.

Καλησπέρα, είμαι καινούριος κάτοχος θα ήθελα να μάθω ποια ROM εχεις και εαν λειτουργουν όλα ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει επίσημη ανακοίνωση , οπότε μπορεί να πάμε στην M κατευθείαν

Εκτός αν έρθει με το patch για τα mms...

Edited by omg4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι καινούριος κάτοχος θα ήθελα να μάθω ποια ROM εχεις και εαν λειτουργουν όλα ;

Αν ενδιαφέρεσαι γενικά για κάποια custom ROM, θα σου έλεγα να κοιτάξεις για την CyanogenMod που έχω εγώ τώρα και κάνει το κινητό μας πιο γρήγορο. Επίσης πολύ καλή είναι και η titan prime που είναι βασισμένη στην stock της Motorola, πάρα πολύ γρήγορη και δεν χάνεις και την εφαρμογή για την κάμερα της Motorola που είναι πολύ καλή .Υπάρχει σχετικό θέμα για το κινητό μας. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=416210

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Κκαλησπέρα εχω αυτό το κινητό 6 μήνες και ψάχνω έναν τρόπο εξοικονόμησης της μπαταρίας γιατί πέφτει σχετικά γρήγορα.Υπάρχει κάτι δοκιμασμένο να λειτουργεί στην πραξη;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sos. Είμαι διακοπές, και μάλλον βραχηκε λίγο με αλμυρό νερό με αποτέλεσμα να μη λειτουργεί η αφή. Το τηλέφωνο κατά τα άλλα δουλεύει κανονικά (οθόνη πλήκτρα έντασης εισερχόμενες κλήσεις ), αλλά όταν πατάω για να βάλω το Pin δε λειτουργεί η αφή. Το στεγνωσα με πιστολάκι αλλά τίποτα. Καμιά συμβουλή για να κάνω κάτι ο ίδιος εκτός της λύσης του service;
Link to comment
Share on other sites

Κκαλησπέρα εχω αυτό το κινητό 6 μήνες και ψάχνω έναν τρόπο εξοικονόμησης της μπαταρίας γιατί πέφτει σχετικά γρήγορα.Υπάρχει κάτι δοκιμασμένο να λειτουργεί στην πραξη;

Ένα από τα σημεία που καταναλώνουν είναι στην τοποθεσία να μην έχεις την υψηλή ακρίβεια αλλά την εξοικονόμηση μπαταρίας. Βέβαια με την έκφραση σχετικά γρήγορα δεν μπορούμε να καταλάβουμε και πολλά. Η οθόνη είναι η πιο ενεργοβόρα, με 4 ώρες οθόνη περίπου θα σου φάει το 80%

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sos. Είμαι διακοπές, και μάλλον βραχηκε λίγο με αλμυρό νερό με αποτέλεσμα να μη λειτουργεί η αφή. Το τηλέφωνο κατά τα άλλα δουλεύει κανονικά (οθόνη πλήκτρα έντασης εισερχόμενες κλήσεις ), αλλά όταν πατάω για να βάλω το Pin δε λειτουργεί η αφή. Το στεγνωσα με πιστολάκι αλλά τίποτα. Καμιά συμβουλή για να κάνω κάτι ο ίδιος εκτός της λύσης του service;

 

κανονικα το συγκεκριμενο τηλεφωνο αντεχει στο νερο (το ξερω γιατι μου εχει πεσει νερο)

τωρα αν μπηκε εσωτερικα αλμυρο νερο (θαλασσας) σου συνιστω αμεσα να πας σε service αλλιως μπορει να χρειαστεις νεο τηλεφωνο.

 

αλμυρο νερο (θαλασσας) δεν ειναι οτι το καλυτερο για κινητα

τις κοπελιας μου (αλλη συσκευη) επεσε σε πισινα (χλωριο) το εσβησε , εβγαλε την μπαταρια , το στεγνωσε δυο μερες στο ηλιο και το τηλεφωνο δουλευει κανονικα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

To Μοτο 3 (2015) δεν είναι δικαρτο, ε; Σκεφτόμουν μια μετάβαση σε αυτό...

 

ελπιζω να ειναι δικαρτα γιατι σκοπευω να αντικαταστησω το 2ης γενιας με το 3ης γενιας.

Xiaomi Poco F3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Poco X3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Redmi Note 10 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 9 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB/64GB , Huawei P Smart (2019) 3GB/64GB , Lenovo/Motorola Moto G4 Plus (Εκλάπει) , Lenovo Motorola Moto G5S Plus (Εκλάπει) , Xiaomi Redmi Note 4X (Παροπλίστηκε) , Lenovo/Motorola Moto G2 (Χαρίστηκε) , Asus Google Nexus 7 FHD WiFi

COSMOTE (GR)

WIND (GR)

Με εκτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Είναι η δεύτερη φορά που αντιμετωπίζω το πρόβλημα που θα περιγράψω παρακάτω.

Είμαι στην 5.0.2 και για δεύτερη φορά παίρνω κάθε τρεις και λίγο μήνυμα ότι "Google play services has stopped ".

Την προηγούμενη φορά, πριν από έναν μήνα, έκανα επαναφορά και όλα καλά μέχρι χθες, που ξεκίνησαν πάλι τα ίδια.. Έκανα clear cache και uninstall updates από Google play και Google play services, αλλα τιποτα..

Το έχει πάθει κανένας άλλος;

Link to comment
Share on other sites

αλμυρο νερο (θαλασσας) δεν ειναι οτι το καλυτερο για κινητα

 

σωστος, εδω διαβαζα σε ενα αρθρο οτι αν σου πεσει νερο θαλασσας καλα θα κανεις να το πλυνεις με γλυκο νερο :O και

μετα να το αφησεις να στεγνωσει

Link to comment
Share on other sites

To ρύζι λογικά θα έχει σαν σκοπό να απομακρύνει την υγρασία. Αν έχει μπει όμως αλάτι μέσα καλό θα ήταν να ξεπλυθεί.

 

Μου έχει τύχει με ένα παλιό Νokia. Μοντέλο του 2009 αν θυμάμαι καλά. Τον Αύγουστο του 2013 μου έπεσε μέσα στη θάλασσα ενώ ήταν ανοιχτό. Μετά από λίγο σταμάτησε να δουλεύει. Ήρθα σπίτι, έβγαλα καπάκι, μπαταρία, κάρτα sim, κάρτα μνήμης, το έβαλα κάτω από τη βρύση και το έπλυνα καλά για 2-3'. Στη συνέχεια το άφησα 2 μέρες να στεγνώσει καλά, το πέρασα και για λίγη ώρα με ένα σεσουάρ μην τυχόν και είχε μείνει καθόλου υγρασία. Μετά άναψε και 2 χρόνια μετά δουλεύει ακόμα μια χαρά.

 

Νομίζω πως είναι το παν να μην δουλέψει πολύ αφού βραχεί. Αν είναι δυνατόν να κλείσει αμέσως. Αν βρίσκεται σε λειτουργία με υγρασία μπορεί εύκολα να γίνει βραχυκύκλωμα. Νομίζω πως το moto g αν και έχει κάποια προστασία για τα ηλεκτρονικά στοιχεία της πλακέτας κλπ, εκεί που είναι ευαίσθητο είναι στις υποδοχές που μπαίνουν διάφορες καλωδιοταινίες πάνω στην πλακέτα. Εκεί μπορεί πολύ εύκολα να βραχυκυκλώσει και μετά να έχουμε πρόβλημα. Εύχομαι να μην έχει γίνει έτσι στο τηλέφωνο του φίλου μας.

Link to comment
Share on other sites

ελπιζω να ειναι δικαρτα γιατι σκοπευω να αντικαταστησω το 2ης γενιας με το 3ης γενιας.

 

Μπα, το επιβεβαιωσα. Δεν ειναι δικαρτο τελικα :(

Link to comment
Share on other sites

Φιλου δεν του ανταποκρίνεται το power button (1 στις 3 φορες).

Ποια ειναι η αντιπροσωπεια και γενικα πρεπει να εχει ολη τη συσκευασία μαζί του?Εχουν γρηγορο σερβις η να υπολογιζει σε νεο κινητο μεχρι να του το δώσουν πισω?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στην παρεα !!!

μου εχει πεσει στα χερια μου το συγκεκριμενο κινητο με ενα προβλημα πολυ σπαστικο

οταν καλεις π.χ 1314 η καποιον αριθμο ακους κανονικα στο ακουστικο ...στο ασχετο μεσα

στην μερα σε παιρνει καποιος τηλεφωνο και δεν τον ακους ενω ο αλλος σε ακουει οποτε το

προβλημα δεν ξερω ποιο ειναι ειχε lollipop το κατεβασα σε kitkat μεχρι μου εκανε τα ιδια

μερικες φορες με επανεκκινηση στρωνει μερικες με τιποτα .θελω να πω οτι εχω και ενα δευτερο

moto g με καμμενη πλακετα το οποιο το εχω σαν ανταλλακτικα..για οτι χρειαστω :X:X:X:X

εχει ξεκλειδωτο bootloader οποτε ασκοπο που εχω και την εγγυηση ετσι??

παιδια την βοηθεια σας

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

Μπα, το επιβεβαιωσα. Δεν ειναι δικαρτο τελικα :(

 

αν ουτε το moto g ουτε το moto x της νεας γενιας δεν ειναι δικαρτα τοτε μαλλον δεν θα τα αγορασω...εκτος και αν παρω το moto g για την μια καρτοκινητη γραμμη και το moto x για την αλλη

 

θα δειξει...

Xiaomi Poco F3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Poco X3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Redmi Note 10 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 9 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB/64GB , Huawei P Smart (2019) 3GB/64GB , Lenovo/Motorola Moto G4 Plus (Εκλάπει) , Lenovo Motorola Moto G5S Plus (Εκλάπει) , Xiaomi Redmi Note 4X (Παροπλίστηκε) , Lenovo/Motorola Moto G2 (Χαρίστηκε) , Asus Google Nexus 7 FHD WiFi

COSMOTE (GR)

WIND (GR)

Με εκτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πλέον το κινητο καθυστερεί αρκετά ,ψιλοκολλαει ...Απογοητευση.Η Μπαταρία εντωμεταξυ τελειώνει για πλάκα.Και τρέχω τα απολύτως βασικά...

Ουτε ενα χρόνο δεν με εβγαλε...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου ήρθε email από το Motorola feedback network που περιέχει ένα survey. Έχει έρθει σε κανέναν; Μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει;
OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G (έκδοση 2014)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...