Jump to content

Moto G (έκδοση 2014)


lewton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κ εμένα πάντως σε yaris mk3 στην έκδοση με την touch οθόνη κανει σύζευξη άμεσα!Και μάλιστα και με kit kat έκανε !

 

Με κιτ κατ έκανε και εμένα. Η λολιποπ είναι το θέμα...

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με μια πρόχειρη αναζήτηση, βλέπω αρκετά προβλήματα σε διάφορες συσκευές, κυρίως με τις εκδόσεις 5.0 και 5.0.1 του Lollipop. Αλλά το γεγονός ότι έχουμε κάποιες ενδείξεις ότι δουλεύει οκ σε κάποιες εργοστασιακές οθόνες με κάνει να πιστεύω πως ίσως δεν είναι απλά θέμα του τηλεφώνου. Είπες πως άλλαξες την οθόνη γιατί χάλασε η προηγούμενη. Στην καινούρια είχες προλάβει να συνδέσεις το Moto G με Kit Kat;
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν έχει καμία σχέση. Πάντα όταν είχα κάποιο πρόβλημα με ασυμβατότητα σε τέτοιες συσκευές, τα απλά τηλέφωνα ή τα Nokia με symbian ήταν αυτά που δούλευαν χωρίς πρόβλημα. Για δοκιμή θα σου έλεγα να βρεις κάποιον που να έχει κάποιο άλλο τηλέφωνο με lollipop να το συνδέσετε. Το ιδανικό θα ήταν να βρισκόταν ένα moto g με Kit Kat να τεστάρεις αν δουλεύει και σε αυτήν την οθόνη. Μπορεί να έχει π.χ. διαφορετική έκδοση λογισμικού σε σχέση με την παλιά.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως φλάσαρε κανείς επίσημη CM 12.1 να μας πει αν είναι κάτι που ΔΕΝ παίζει;

 

Επίσης μήπως κάποιος είναι στο beta κανάλι όσο αφορά το Facebook app και έχει πρόβλημα με τα updates της εφαρμογής (failed-unknown error).

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τον αυξανόμενο ήχο, έχω πρόβλημα στις ειδοποιήσεις γιατί δεν ακούγετε, υπάρχει κάποια λύση να λειτουργεί ο ήχος σε φουλ ένταση από την αρχή;

Είναι κρίσιμο αυτό, όντως. Εγώ ήδη από Kit Kat είχα θέμα με το messenger και είχε αυξανόμενο ήχο, με αποτέλεσμα να μην ακούω τα μηνύματα όταν έρχονται.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μπορείτε να το απενεργοποιήσετε για να μην γεμίζει το ιστορικό.

 

Καλησπέρα, μπορείς να μου πεις πως γίνεται κατά την επανεκκίνηση να απενεργοποιούνται όλες οι εφαρμογές που ήταν ενεργοποιημένες πριν. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Τις καρτέλες του Chrome μπορείς να απενεργοποιήσεις από τις ρυθμίσεις του ώστε να μην εμφανίζονται με τις εφαρμογές. Όλες τις άλλες εφαρμογές όχι.
Link to comment
Share on other sites

λογο οτι μου ειναι αδυνατον να διαβασω 214 σελιδες

2 ερωτησεις παιδες πριν προχωρησω στην αγορα του

 

1) εαν εχει καποιο σοβαρο η μη προβλημα το κινητο και δεν λειτουργει σωστα (κοινος εαν εχει καπιο κουσουρι απο κατασκευη) ?

2) με μετρια χρηση , 1-2 ωρες τηλφωνα και 3-4 ωρες mesenger ,intrenet ktl την βγαζει μια μερα η μπαταρια ?

 

 

ευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους...μια ερωτηση...το κινητο το εχω παρει στο γιο μου και η αληθεια ειναι οτι οταν ειδα οτι εχει υψηλο sar ανησυχησα...

 

δεν καταλαβα ομως...εκπεμπει ακτινοβολια μονο κατα τη διαρκεια των κλησεων ή και κατα την αναμονη...δηλαδη οταν το εχει απλα διπλα του?

Link to comment
Share on other sites

1) Δεν υπάρχει κάτι συγκεκριμένο. Εφόσον δεν ψάχνεσαι με cfw και μένεις στο στοκ του, είναι αψεγάδιαστο.

2) Ναι.

3) Ακτινοβολία υπάρχει πάντα και μάλιστα αυξάνεται όταν μιλάς στο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

λογο οτι μου ειναι αδυνατον να διαβασω 214 σελιδες

2 ερωτησεις παιδες πριν προχωρησω στην αγορα του

 

1) εαν εχει καποιο σοβαρο η μη προβλημα το κινητο και δεν λειτουργει σωστα (κοινος εαν εχει καπιο κουσουρι απο κατασκευη) ?

2) με μετρια χρηση , 1-2 ωρες τηλφωνα και 3-4 ωρες mesenger ,intrenet ktl την βγαζει μια μερα η μπαταρια ?

 

 

ευχαριστω !

 

1)Δεν εχω δει κατι μεχρι στιγμης, ολα δουλευουν αψογα.

2)Ναι ειδικα αν βαλεις το greenify, κανει πολυ καλη δουλεια ακομα και σε μη root.

 

 

καλησπερα σε ολους...μια ερωτηση...το κινητο το εχω παρει στο γιο μου και η αληθεια ειναι οτι οταν ειδα οτι εχει υψηλο sar ανησυχησα...

 

δεν καταλαβα ομως...εκπεμπει ακτινοβολια μονο κατα τη διαρκεια των κλησεων ή και κατα την αναμονη...δηλαδη οταν το εχει απλα διπλα του?

 

Αντιγραφω απο το βιβλιαρακι του κινητου "sar 0.687 κεφαλι και 0.520 σωμα". Δεν ειναι υψηλα νουμερα αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Το greenify σε μη root δεν κόβει κάποιες βασικές εφαρμογές, εσένα πώς σου φαίνεται ότι παίζει καλά;
Link to comment
Share on other sites

Το greenify σε μη root δεν κόβει κάποιες βασικές εφαρμογές, εσένα πώς σου φαίνεται ότι παίζει καλά;

 

Δεν κοβει εφαρμογες συστηματος που ετσι και αλλιως δεν θα τις πειραζα. Αλλα τις εφαρμογες που εχω κατεβασει ολες τις βλεπει. Εχω βαλει και στο nova με double tap να ενεργοποιει το 'αδρανοποιηση και κλειδωμα' και ολα μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως φλάσαρε κανείς επίσημη CM 12.1 να μας πει αν είναι κάτι που ΔΕΝ παίζει;

 

Επίσης μήπως κάποιος είναι στο beta κανάλι όσο αφορά το Facebook app και έχει πρόβλημα με τα updates της εφαρμογής (failed-unknown error).

Όλα παίζουν και η rom πετάει

Έχω βάλει και custom kernel και ρυθμίζω ανάλογα αν θέλω επιδόσεις ή οικονομία μπαταρίας

Link to comment
Share on other sites

Όλα παίζουν και η rom πετάει

Έχω βάλει και custom kernel και ρυθμίζω ανάλογα αν θέλω επιδόσεις ή οικονομία μπαταρίας

 

Ποιον kernel έβαλες αν επιτρέπεται; Λέω να κάνω το "χειρουργείο" το απόγευμα :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν έχει καμία σχέση. Πάντα όταν είχα κάποιο πρόβλημα με ασυμβατότητα σε τέτοιες συσκευές, τα απλά τηλέφωνα ή τα Nokia με symbian ήταν αυτά που δούλευαν χωρίς πρόβλημα. Για δοκιμή θα σου έλεγα να βρεις κάποιον που να έχει κάποιο άλλο τηλέφωνο με lollipop να το συνδέσετε. Το ιδανικό θα ήταν να βρισκόταν ένα moto g με Kit Kat να τεστάρεις αν δουλεύει και σε αυτήν την οθόνη. Μπορεί να έχει π.χ. διαφορετική έκδοση λογισμικού σε σχέση με την παλιά.

 

ΟΚ. Συνδέθηκε και αυτό και το Νοτε. Ολα καλά.:D

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις custom kernel βάλε τον spirit r12

 

Αμα κάνουμε κι εμείς αυτο (με τα λινκ με τις οδηγίες που θα μας δώσεις :Ρ) μπορούμε μετά άμα δε μας αρέσει να βάλουμε την stock 5.1 όταν βγει;

Link to comment
Share on other sites

Σε σύνδεση με Bluetooth car kit, κάνει το εξής. Στο ξεκίνημα της κλήσης ο ήχος από το ηχείο του car kit είναι πολύ χαμηλός, αν και στο κινητό και στο car kit είναι τερματισμένος ο ήχος. Με ένα απλό Volume Up από το κινητό ο ήχος αμέσως ανεβαίνει σε κανονικά επίπεδα. Έχει τύχει σε κάποιον; Υπάρχει λύση;
Link to comment
Share on other sites

Αμα κάνουμε κι εμείς αυτο (με τα λινκ με τις οδηγίες που θα μας δώσεις :Ρ) μπορούμε μετά άμα δε μας αρέσει να βάλουμε την stock 5.1 όταν βγει;

Είναι σίγουρο πως όταν κυκλοφορησει η 5.1, θα κυκλοφορήσει και σε .zip μορφή, οπότε την βάζεις με ένα απλό φλασαρισμα από το recovery που ήδη θα έχεις

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει; το δοκιμασε κανεις; Κανει και για το Ντουαλ Σιμ; http://www.doctorandroid.gr/2015/04/moto-g-google-play-edition-android-51.html

Αυτο που θελουν οι γυναικες ΔΕΝ το ξερουν ουτε οι Ιδιες

 

οτι κι αν κανεις καντο ΣΩΣΤΑ και με ΤΡΟΠΟ

 

Εχεις PSP ;;; Θελεις CF;;; τοτε στειλε πμ ;)

Link to comment
Share on other sites

οποιος θελει να κανει πειραματα μπορει να δοκιμασει

εγω δεν κανω πειραματα ουτε στο κινητο που εχω την 5.0.2 και περιμενω την 5.1 ουτε στο tablet που εχω την 5.1.

Xiaomi Poco F3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Poco X3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Redmi Note 10 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 9 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB/64GB , Huawei P Smart (2019) 3GB/64GB , Lenovo/Motorola Moto G4 Plus (Εκλάπει) , Lenovo Motorola Moto G5S Plus (Εκλάπει) , Xiaomi Redmi Note 4X (Παροπλίστηκε) , Lenovo/Motorola Moto G2 (Χαρίστηκε) , Asus Google Nexus 7 FHD WiFi

COSMOTE (GR)

WIND (GR)

Με εκτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G (έκδοση 2014)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...