Jump to content

Moto G (έκδοση 2014)


lewton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερώτημα για την flip. Οταν μιλάς με την συσκευή στο αυτί, την έχεις κλειστή τη θήκη, η πρεπει να είναι ανοιχτή ή διπλωμένη προς τα πίσω για να ακούς.

 

Γενικότερα ακούς καλά;

 

Με κλειστό και ακούς μια χαρά. Εχει τρύπες για τα ηχεία.

 

http://demandware.edgesuite.net/aahb_prd/on/demandware.static/Sites-Motorola_US-Site/Sites-motorola_master_catalog/en_US/v1421417987323/540/shells-flip/Moto_accessories_titan_flip_blk_blk_540s8w6847m.png

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια εγω εχω την KXB21.85-23 και δεν μου εχει ερθει η αναβαθμιση:(
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εγω εχω την KXB21.85-23 και δεν μου εχει ερθει η αναβαθμιση:(

Πρέπει εσύ να μεταφέρεις το αρχείο στην sd και μέσα απο τις ρυθμίσεις θα ψάξεις για ενημέρωση και θα στην εμφανίσει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

H άποψή μου να μην βιαστείτε να βάλετε ότι βρίσκετε στο ίντερνετ. Περιμένετε την ΟΤΑ. Το γαϊδαρο τον φάγαμε, η ουρά έμεινε.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει εσύ να μεταφέρεις το αρχείο στην sd και μέσα απο τις ρυθμίσεις θα ψάξεις για ενημέρωση και θα στην εμφανίσει.

Εγώ νόμιζα οτι είναι ota αλλιως θα περιμένω καλύτερα

H άποψή μου να μην βιαστείτε να βάλετε ότι βρίσκετε στο ίντερνετ. Περιμένετε την ΟΤΑ. Το γαϊδαρο τον φάγαμε, η ουρά έμεινε.

Όχι μόνο ota θα βάλω δεν με νοιάζει να περιμένω

Link to comment
Share on other sites

Το αν θα είναι η ίδια είναι κάτι που μπορεί να είναι, μπορεί και όχι. Η ουσία είναι μία. Τα αρχεία που έχουν διαρεύσει είναι για λίγους που θα εκτελέσουν χρέη πειραματόζωων. Αν δουν ότι θα πάει καλά μπορεί να το δώσουν και σε όλους όπως είναι. Αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα μπορεί να το διορθώσουν και να δώσουν ελαφρώς διαφορετική έκδοση σε όλους μετά. 2 σελίδες πριν ένας φίλος μας είχε πρόβλημα στην εγκατάσταση και για να το διορθώσει αναγκάστηκε να το ξεκλειδώσει χάνοντας την εγγύησή του. Αν είναι τόσο επιτακτική ανάγκη για κάποιον ας το βάλει. Εγώ θα περιμένω για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Επίσημο πάντως ΔΕΝ είναι το update που έχει κυκλοφορήσει από τη στιγμή που ΔΕΝ έχει κυκλοφορήσει επίσημα για όλους. Το λέω αυτό επειδή λένε όλοι βάλε το, δεν θα έχεις θέμα, είναι επίσημο από τη Motorola. Στην περίπτωση που κάποιος έχει πρόβλημα και δεν του ανάβει το τηλέφωνο μετά, δεν είμαι σίγουρος για το αν θα του το φτιάξουν στην εγγύηση. Σε αντίθεση με το αν είχε κυκλοφορήσει κανονικά, πήγαινε να κάνει την αναβάθμιση και έτρωγε κάποιο κόλημμα και το πήγαινε στο σέρβις.
Link to comment
Share on other sites

μου προτάθηκε από την MOTOROLA μέσω EMAIL (λόγω συμμετοχής μου στα MOTOROLA FEEDBACK/SUPPORT FORUMS να γίνω "πειραματόζωο" και να λαμβάνω τις ενημερώσεις πιο μπροστά από τους κανονικούς χρήστες.

 

επειδή ρώτησα την ίδια την εταιρεία MOTOROLA μέσω του FORUM τους η έκδοση είναι αυτή που αναμένεται να κυκλοφορήσει μέσω OTA (Update) για τους υπολοίπους ίσως με κάποιες διαφορές/αλλαγές ανάλογα με τι προβλήματα έχουν αντιμετωπίσει τα "πειραματόζωα" που κάνουν "feedback" και την διαθέτουν (βέβαια όποιος την κυκλοφορήσει προς τα έξω χάνει τα δικαιώματα του "πειραματόζωου" και δεν συμμετέχει ξανά καθώς είναι αυστηρώς προσωπικό και εμπιστευτικό να είσαι "πειραματόζωο" και σε ορισμένες περιπτώσεις τρως και μόνιμο αποκλεισμό.

 

εγώ δέχτηκα καθώς συμμετέχω ως "πειραματόζωο" και στην MICROSOFT για το XBOX ONE και αλλού...

 

και αυτό είναι το email

 

Hi ******.

 

Thanks for joining the Motorola Feedback Network. We are inviting owners of the Moto G 2nd Gen and Moto E to participate in an early preview of a new Moto App software release, and provide feedback. If you are not currently using a Moto G 2nd Gen or Moto E, please excuse and ignore this email.

 

We can only accept a limited number of participants, so please don't wait to respond.

 

Click this link ***** to take the enrollment survey if you wish to take part. This link is uniquely tied to this survey and your email address(*****@gmail.com). Note that you must be a member in good standing of the Motorola Owners' Forums to be included. This is a confidential test under the terms of the Motorola Feedback Network. Do not post any details or information about this on any public sites.

 

Start times can be fluid. We ask for your patience if you register but don't hear from us right away.

 

Thanks!

 

Mark

Motorola Owners’ Forums

Motorola Feedback Network

 

To unsubscribe from the Motorola Feedback Network, visit your profile on the new Motorola Feedback Network site and click the link titled "Update Contact Information / Motorola Feedback Network Participation Preference." Click "No" under "Motorola Feedback Network" to unsubscribe.

 

To avoid any additional surveymonkey invitations – and MFN registration invitations -- click this link: ******

 

To learn more about Motorola's privacy policy, see here: ****

 

HLR

Edited by Zer0c00L
αφαίρεση url

Xiaomi Poco F3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Poco X3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Redmi Note 10 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 9 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB/64GB , Huawei P Smart (2019) 3GB/64GB , Lenovo/Motorola Moto G4 Plus (Εκλάπει) , Lenovo Motorola Moto G5S Plus (Εκλάπει) , Xiaomi Redmi Note 4X (Παροπλίστηκε) , Lenovo/Motorola Moto G2 (Χαρίστηκε) , Asus Google Nexus 7 FHD WiFi

COSMOTE (GR)

WIND (GR)

Με εκτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

Αν σου έχει έρθει πρόσκληση να το κάνεις αυτό, εννοείται ότι δεν έχεις πρόβλημα εσύ προσωπικά. Ακόμα και να πάει κάτι στραβά έχεις κάθε δικαίωμα να τους ζητήσες να σε καλύψουν μια και τους βοηθάς. Το θέμα είναι για τους άλλους που πήραν το αρχείο που διέρευσε. Δεν ξέρω κατά πόσον είναι εξασφαλισμένοι αν τυχόν συμβεί κάτι.

 

Υ.Γ. Μακάρι να μου ερχόταν κι εμένα κάτι τέτοιο. Θα γινόμουν ευχαρίστως πειραματόζωο... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αν σου έχει έρθει πρόσκληση να το κάνεις αυτό, εννοείται ότι δεν έχεις πρόβλημα εσύ προσωπικά. Ακόμα και να πάει κάτι στραβά έχεις κάθε δικαίωμα να τους ζητήσες να σε καλύψουν μια και τους βοηθάς. Το θέμα είναι για τους άλλους που πήραν το αρχείο που διέρευσε. Δεν ξέρω κατά πόσον είναι εξασφαλισμένοι αν τυχόν συμβεί κάτι.

 

Υ.Γ. Μακάρι να μου ερχόταν κι εμένα κάτι τέτοιο. Θα γινόμουν ευχαρίστως πειραματόζωο... :lol:

 

σε ευχαριστώ για την ενημέρωση μέσω ΠΜ για την αφαίρεση του link

 

ναι αυτό μου είπαν ότι είμαι καλυμμένος 100% με την συμμετοχή μου στο πρόγραμμα ότι και να συμβεί (προβλέπουν και αντικατάσταση συσκευής με καινούργια)

 

οι άλλοι που λάβανε το αρχείο από διαρροή "δεν είναι καλυμμένοι για ότι συμβεί" αυτό μου είπαν καθώς ξέρουν για την "διαρροή" που έγινε (συνηθισμένο είναι άλλωστε μεταξύ φίλων και μη η διαρροή)

 

είμαι συνηθισμένος να είμαι το πειραματόζωο έχω μακρά εμπειρία από την microsoft (xbox one , windows , office κτλ) όπως και από άλλες εταιρείες λογισμικού linux , games κτλ...

 

είμαι γνωστό "πειραματόζωο" στην πιάτσα

 

εδώ μέχρι και για την google κάνω το "πειραματόζωο" (βέβαια εκεί συμφέρει από πολλές απόψεις) το ΟΤΑ (update) για το ASUS NEXUS 7 (Tablet) από Android KitKat 4.4.4 σε Android 5.0.1 το είχα λάβει πιο μπροστά από την επίσημη κυκλοφορία του

 

ένα πράγμα πάντως που έχω μάθει και είναι σίγουρο ότι μέχρι το καλοκαίρι θα κυκλοφορήσουν πολλά OTA (updates) για το Android 5 (έχει αρκετά θέματα να λύσουν) άρα μην περιμένετε ότι η 5.0.2 θα τα λύσει όλα...

 

πάντως θα σας ενημερώσω για τα νεώτερα (αν εγκριθεί το αίτημα μου κατόπιν δικής τους αίτησης) θα δούμε τι θα λάβουμε και τι θα κάνουμε (σε μπελάδες να βρισκόμαστε βασικά...δεν φτάνει που τρέχω για το μεροκάματο καθημερινά τώρα θα δίνω και αναφορές σε ακόμα μια εταιρεία)

 

α ρε που μπλέξαμε

Edited by Zer0c00L

Xiaomi Poco F3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Poco X3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Redmi Note 10 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 9 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB/64GB , Huawei P Smart (2019) 3GB/64GB , Lenovo/Motorola Moto G4 Plus (Εκλάπει) , Lenovo Motorola Moto G5S Plus (Εκλάπει) , Xiaomi Redmi Note 4X (Παροπλίστηκε) , Lenovo/Motorola Moto G2 (Χαρίστηκε) , Asus Google Nexus 7 FHD WiFi

COSMOTE (GR)

WIND (GR)

Με εκτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω βάλει το lollipop δεν έχω βρει να έχει κάποιο πρόβλημα όλα μου φαινονται μια χαρα..και πλέον όταν μ καλούν και έχω συνδεδεμένα ακουστικά ο ήχος βγαίνει απο το μεγάφωνο..τελικά αυτό το θαυμαστικό στο σήμα είναι χαρακτηριστικο του lollipop?μπορω κάπως να το βγάλω? Edited by qwers
Link to comment
Share on other sites

Απλά στην αρχή δεν φαίνεται γιατί είναι λευκός αριθμός σε λευκό φόντο. Στην ουσία από το 60κάτι και κάτω φαίνεται. Ομως στην Lollipop τα γράμματα γίνονται μαύρα και φαίνεται συνέχεια. Οπότε το βάζεις και κάνεις υπομονή μέχρι την 5. Εγώ αυτό έχω κάνει.

 

Το γιατί είναι λευκό σε λευκό το λέει ο δημιουργός:

Can you change the text-color?

Sorry, this is impossible with a simple app like this one, because the color is hard-coded in SystemUI.apk. You need to decompile that apk, edit one line of source code and then recompile it. Actually, I don't plan to do this, because I don't like to change system-apps. Also, the OTA-Updates from google would fail after that and it would require root.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

δεν γίνεται..μόνο με εφαρμογή αν βάλεις αυτό θα είσαι εντάξει https://play.google.com/store/apps/details?id=de.kroegerama.android4batpercent

 

μαλιστα...ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση...μολις σημερα το πηρα και εχω μια δυο αποριες..οπως μια σημαντικη ειναι οτι με δεδομενο οτι δεν εχει φορτιστη χρησιμοποιω του galaxy tab 3 8.0

και λογω του οτι ειναι ταμπετ ειναι τουμπανο φορτιστης με οutput 5v 2Α..

ενω τα κινητα συνηθως ειναι κοντα στο 1Α...

ελπιζω να μην το ανατιναξω ακομα δεν το πηρα..βλεπω οτι εχει πιασει 40% φορτιση μεσα σε 10 λεπτα:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω βάλει το lollipop δεν έχω βρει να έχει κάποιο πρόβλημα όλα μου φαινονται μια χαρα..και πλέον όταν μ καλούν και έχω συνδεδεμένα ακουστικά ο ήχος βγαίνει απο το μεγάφωνο..τελικά αυτό το θαυμαστικό στο σήμα είναι χαρακτηριστικο του lollipop?μπορω κάπως να το βγάλω?

 

Όταν ενεργοποιηθεί το WiFi τότε τα θαυμαστικα εξαφανίζονται από τις ενδείξεις σήματος των sim. Με το που θα πατήσεις να ενεργοποιηθεί το WiFi, εμφανίζεται επίσης ένα θαυμαστικο δίπλα, και μόλις επιτευχθεί η σύνδεση, το θαυμαστικο εξαφανίζεται. Άρα προφανώς η ύπαρξη θαυμαστικων σημαίνει την ύπαρξη δικτύου είτε μέσω WiFi είτε 3g

Link to comment
Share on other sites

Κρύβει τον όγκο του με το μαύρο μιας και με την θήκη είναι λιιιγο πιο χοντρό, το κάνει να φαίνεται πιο κυριλέ όπως προείπα (αυτό μου λένε όσοι το βλέπουν) και η λειτουργία να ανοίγει η οθόνη χωρίς να πατάω το άθλιας αίσθησης power button με έκαναν να την λατρέψω. Βρήκα το λιμάνι μου στο θέμα θήκη-Μοτο. Αποψη μου go for it. Τα αξίζει!!!

 

Πού τη βρίσκουμε αυτή; 20ρικο ή λιγότερο;

Link to comment
Share on other sites

ουτε ανταπτορα αc ουτε χαντσφρι τα παλιομοτορολα το αγορασα προσφατα στα 168 !! και απο αξεσουαρ λιγα και ακριβα
Link to comment
Share on other sites

Για αυτό το αγόρασες 168.

 

ηταν και ακριβοτερο, απλα η μοτο δειχνει μιζερια αφου δεν σου δινει ουτε τα απαραιτητα !

Link to comment
Share on other sites

ηταν και ακριβοτερο, απλα η μοτο δειχνει μιζερια αφου δεν σου δινει ουτε τα απαραιτητα !

 

Λάθος! Δεν σου δίνει ακουστικά γιατί οι 9 στους 10 δεν τα χρησιμοποιούν (φτηνιάρικα ούτως ή άλλως) και ο φορτιστής με τόσες συσκευές που έχουμε όλοι με το ίδιο πρότυπο φόρτισης μπορεί να καλυφθεί το θέμα. Για μένα καλά κάνει. Τίποτα από τα δύο δεν χρησιμοποιώ οπότε η μειωμένη τιμή είναι ευπρόσδεκτη. Γιατί να τα φορτωθώ και να πρέπει να πληρώνω +20€ παραπάνω; Απλά ο έλληνας ότι και να γίνει θα γκρινιάξει. (δεν το λέω για σένα, γενικά μιλάω) Αν τα είχε μέσα και το τιμολογούσε 200€ θα έλεγε είναι ακριβό. Αν είχε 2 επιλογές με ή χωρίς παρελκόμενα όλοι χωρίς θα το έπαιρναν.:lol:

Edited by elteo
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Λάθος! Δεν σου δίνει ακουστικά γιατί οι 9 στους 10 δεν τα χρησιμοποιούν (φτηνιάρικα ούτως ή άλλως) και ο φορτιστής με τόσες συσκευές που έχουμε όλοι με το ίδιο πρότυπο φόρτισης μπορεί να καλυφθεί το θέμα. Για μένα καλά κάνει. Τίποτα από τα δύο δεν χρησιμοποιώ οπότε η μειωμένη τιμή είναι ευπρόσδεκτη. Γιατί να τα φορτωθώ και να πρέπει να πληρώνω +20€ παραπάνω; Απλά ο έλληνας ότι και να γίνει θα γκρινιάξει. (δεν το λέω για σένα, γενικά μιλάω) Αν τα είχε μέσα και το τιμολογούσε 200€ θα έλεγε είναι ακριβό. Αν είχε 2 επιλογές με ή χωρίς παρελκόμενα όλοι χωρίς θα το έπαιρναν.:lol:

 

μαζι σου αλλα σκεψου τον αλλο που ανοιγει τη συσκευασια, πωσ νιωθουμε οταν αγοραζουμε κατι καινουργιο, κ εκει που βγαζει τα παντα ολα να φορτισει για πρωτη φορα...μενει με το τουιτι στο χερι:X.....μοτορολα 3 ευρω κοστος να ειχε το ανταπτορακι ημαρτοννννννννν !:ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G (έκδοση 2014)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...