Jump to content

Moto G (έκδοση 2014)


lewton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σίγουρα είναι πειραγμένο λοιπόν. Αν το ανοίξεις σε bootloader mode κρατώντας τα πλήκτρα έντασης και το συνδέσεις σε υπολογιστή δεν βγάζει τίποτα; Το original λειτουργικό σε zip για να το περάσεις από την sd δύσκολα θα βρεθεί. Δοκίμασε cyanogenmod καλύτερα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το βρήκα εδώ μετά από πολύ κόπο.

 

Το πρόβλημά μου τώρα είναι ότι δεν ξέρω ποια από τις 2 εκδόσεις να κατεβάσω

την RETAILDSDSALL_EU_XT1068_5.0.2_LXB22.46-28_cid7_CFC.xml.zip

ή την RETAILDSDSALL_XT1068_5.0.2_LXB22.99-16_cid7_CFC.xml.zip.

 

Καμία ιδέα?

 

PS μπορείς να μου περιγράψεις τη διαδικασία που λες με τα πλήκτρα για τον υπολογιστή?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, εχω το κινητο περιπου δυο μηνες και εχω την official flip cover αλλα καθε φορα που εχω το καπακι κλειστο και εχω το κινητο στη δονηση τοτε χτυπαει μια φορα η δονηση και μετα δεν ξανα χτυπαει, Ξερει κανεις τι μπορω να κανω γι' αυτο καθως εχω χασει πολλες κλησεις ετσι...
Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα εδώ μετά από πολύ κόπο.

 

Το πρόβλημά μου τώρα είναι ότι δεν ξέρω ποια από τις 2 εκδόσεις να κατεβάσω

την RETAILDSDSALL_EU_XT1068_5.0.2_LXB22.46-28_cid7_CFC.xml.zip

ή την RETAILDSDSALL_XT1068_5.0.2_LXB22.99-16_cid7_CFC.xml.zip.

 

Καμία ιδέα?

 

PS μπορείς να μου περιγράψεις τη διαδικασία που λες με τα πλήκτρα για τον υπολογιστή?

Αυτά δεν πρέπει να εγκαθίστανται μέσω recovery. Δοκίμασε κάτι τέτοιο καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω το συγκεκριμένο κινητό για τη γυναίκα μου αλλά βλέπω εδώ έχει πολλά ιδια μοντέλα.τι διαφορες έχουν?να πω ότι δεν μας ενδιαφέρει να είναι dual sim.
Link to comment
Share on other sites

Αν η διαφορα είναι μόνο στο 4g τότε όχι δεν με ενδιαφέρει.τι λέτε καλύτερη επιλογή από το LG g2 mini?
Link to comment
Share on other sites

Αν η διαφορα είναι μόνο στο 4g τότε όχι δεν με ενδιαφέρει.τι λέτε καλύτερη επιλογή από το LG g2 mini?

 

το motorola έχει

καλύτερη οθόνη

καλύτερο ήχο

καλύτερη camera

 

αλλα έχει και

χειρότερη μπαταρία

επίσης το g2mini έχει καλύτερο κράτημα στο χέρι !!

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά για μένα είναι χαοτική

Το g2mini λαγκαρει τρελά σε σύγκριση με το moto g και επίσης το Motorola έχει ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ πολύ καλύτερη κάμερα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι απο μενα..μια ερωτηση επειδη με ενδιαφερει το κινητο για δωρο στην sister.. Οταν εχεις συνδεδεμενα hands free πανω ακουγεται κανονικα ο ηχος κλησης ή μονο απο τα ακουστικα? Για την καμερα αν ειναι απλα αξιοπρεπεις ειμαστε οκ (τωρα εχει ενα nexus s που της εχω δωσει εγω απο παλια).

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση.. Αν ψαχτω για το θεμα των ακουστικων με τον ηχο κλησης παιζει να βρω κατι ή τσαμπα ψαξιμο? ισως καποια εφαρμογη που να απενεργοποιει αυτη την λειτουργια..

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θα ήθελα να επισημάνω απλώς ότι παρόλο που δεν έχω ενδελεχώς μελετήσει αν οφείλεται σε Bug της εφαρμογής μπαταρίας, ή του wifi, όταν για οποιδήποτε λόγο ανοίξετε το wifi προσωρινά (όπως κάνω εγώ) και το κλείσετε μετά το session, το wifi συνεχίζει να δείχνει κατανάλωση μπαταρίας στο Battery application. Επειδή έχω μόνο stock battery app δε μπορώ να δώ αν κολλάει το app ή αν πράγματι μένει on. Η εύκολη λύση που είχα βρεί για να κλείσει ειναι ...restart! Τώρα ίσως να γίνεται και αλλιώς αλλά.... Αυτό το λέω για κάποιους που χωρίς GPS και WIFI βλέπουν την μπαταρία τους να τελειώνει πολύ γρήγορα. Να ελέγξετε αν το Wifi παραμένει ανοιχτό.

 

Θέλω να πώ επίσης για αυτούς που ρωτάνε πιο να πάρουν κλπ. Εγώ είχα Nexus S και η διαφορά είναι προφανώς τεράστια. Μπορώ να κάνω τα πάντα έυκολα και σχετικά γρήγορα. Παρόλα αυτά ΥΠΑΡΧΟΥΝ καθυστερήσεις στα ανοίγματα κάποιων εφαρμογών κυρίως αν είχατε και άλλες ανοιχτές, λόγω της RAM και της διαχείρησης που πρέπει να γίνει, όταν φυσικά το συγκρίνετε με κινητά που έχουν 2 GB RAM και πάνω. Για την κατηγορία του είναι απλά το κορυφαίο.:)

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ το ποστ!

 

Ύστερα από τον θάνατο του ΖΤΕ V970 που είχα κι έχοντας διαβάσει και τις διακόσιες τόσες σελίδες του θρεντ, είμαι πλέον κι εγώ κάτοχος του Moto G.

Δεν το έχω σετάρει ακόμα, ελπίζω και πιστεύω να μείνω ικανοποιημένος

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ το ποστ!

 

Ύστερα από τον θάνατο του ΖΤΕ V970 που είχα κι έχοντας διαβάσει και τις διακόσιες τόσες σελίδες του θρεντ, είμαι πλέον κι εγώ κάτοχος του Moto G.

Δεν το έχω σετάρει ακόμα, ελπίζω και πιστεύω να μείνω ικανοποιημένος

 

Mια απο τα ιδια και εγω, μολις επεσε παραγγελια!

 

Welcome to the club ;)

Διαβάζετε 200 σελίδες για να αγοράσετε ένα κινητό ? :) Πρέπει να έχετε πολύ ελεύθερο χρόνο !!! :lol:

 

Για το φίλο που ρωτούσε πριν για το wifi και τη μπαταρία: Ειναι 2 άτιμα σέττιγκς του wifi που θέλουν προσοχή. Ένα του android κι ένα της google:

Στις ρυθμισεις του wifi, στα προχωρημένα , το 2ο και το 3ο. Βγάζεις το ένα, κάνεις το άλλο only when plugged in και εισαι πολύ καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Καμια πρόταση για το πως θα διορθωθεί το drain λόγω android os έχουμε??

Απλα το τσακίζει...αντί να βλέπουμε κάνα screen βλέπουμε συνέχεια το os να βαραει πρωτιές.

Σε ολους έτσι είναι η εμένα έχει κάτσει περίεργα η αναβάθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Καμια πρόταση για το πως θα διορθωθεί το drain λόγω android os έχουμε??

Απλα το τσακίζει...αντί να βλέπουμε κάνα screen βλέπουμε συνέχεια το os να βαραει πρωτιές.

Σε ολους έτσι είναι η εμένα έχει κάτσει περίεργα η αναβάθμιση?

 

Σε αναμονή κι ελπίδα για το 5.1

Link to comment
Share on other sites

Σε αναμονή κι ελπίδα για το 5.1

 

Κατάλαβα...

Ο launcher να επηρεάζει η μπα?

Δοκιμασα κάνα 2 μέρες τον go launcher αλλά δεν είδα κ κάτι ιδιαίτερο.

Βέβαια οφείλω να πω πως λογω δουλειάς πρεπει να συγχρονιζει συνεχεια emails αλλά με έχει χαλάσει αυτό το drain...

Κατα τ αλλά το κινητό είναι πολύ καλυτερο απο αυτό που χρεώνει για να το αποκτήσει κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θα ήθελα να επισημάνω απλώς ότι παρόλο που δεν έχω ενδελεχώς μελετήσει αν οφείλεται σε Bug της εφαρμογής μπαταρίας, ή του wifi, όταν για οποιδήποτε λόγο ανοίξετε το wifi προσωρινά (όπως κάνω εγώ) και το κλείσετε μετά το session, το wifi συνεχίζει να δείχνει κατανάλωση μπαταρίας στο Battery application. Επειδή έχω μόνο stock battery app δε μπορώ να δώ αν κολλάει το app ή αν πράγματι μένει on. Η εύκολη λύση που είχα βρεί για να κλείσει ειναι ...restart! Τώρα ίσως να γίνεται και αλλιώς αλλά.... Αυτό το λέω για κάποιους που χωρίς GPS και WIFI βλέπουν την μπαταρία τους να τελειώνει πολύ γρήγορα. Να ελέγξετε αν το Wifi παραμένει ανοιχτό.

Το wifi φαίνεται συνέχεια ανοιχτό στην καταναλωςη μπαταριας λόγω της ρύθμισης "λειτουργία τοποθεσίας"!

Link to comment
Share on other sites

Αυτά δεν πρέπει να εγκαθίστανται μέσω recovery. Δοκίμασε κάτι τέτοιο καλύτερα.

 

Εν τέλει τα κατάφερα με τα αρχεία που σου έλεγα αλλά μια αλλη διαδικασία που επρεπε να τρεξω και cmd. Το μονο που μου μένει είναι να δοκιμάσω τώρα αν δουλεύουν σωστά οι sim γιατί δεν εχω προλάβει να τις κόψω.

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς εννοούσα. Έπρεπε να μπεις σε fastboot και να περάσεις χειροκίνητα το λογισμικό. Τέλος καλό όλα καλά.
Link to comment
Share on other sites

Πρωτες εντυπωσεις αριστες! Πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης και τελικα με βολεψε το μεγεθος στο οποιο ειχα μια ανησυχια. Ηρθε με ετοιμη την 5.0.2! Αν και εχω 2 χρονια να χρησιμοποιησω android ειναι πολυ ευκολο στο σεταρισμα. Εβαλα και nova και ολα μια χαρα μεχρι τωρα.

 

Αυτο το google now στον stock launcher που εχει κατι καρτες με καιρο κλπ πως μπορω να το βγαλω;;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G (έκδοση 2014)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...