Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επαναφορά μέσα από την συσκευή χώρος κάρτα σιμ

Ρυθμίσεις/γενικά/επαναφορά/ρυθμίσεων και περιεχομένου

Ζητάει να βγάλεις την εύρεση iPhone οπότε θέλει να είσαι σε WiFi

 

Το ξέρω

Αλλά μέσω iTunes αν μπορώ χωρίς SIM μέσα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το ξέρω

Αλλά μέσω iTunes αν μπορώ χωρίς SIM μέσα

 

Για ποιον λόγο μέσο iTunes;

Εκείνο είναι επανεγκατάσταση του λογισμικού δεν είναι επαναφορά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
  • Administrators
Όχι, εκτός και αν έχεις κάποιο backup να επαναφέρεις από παλαιότερη κατάσταση πριν σβήσεις τα μηνύματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις παλιό λογισμικό (ios 9 και κάτω) ναι αν όχι ξέχνα το (όχι με απλο τρόπο τουλάχιστον, υπάρχουν μερικές υπηρεσίες αλλά πρέπει να είναι πρόσφατη διαγραφή και θα σκάσεις 4 ψιφιο ποσο
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Η κόρη μου παράτησε το iPhone 6 της, διότι εκεί που το είχε ανοιχτό άρχιζε από μόνο του να ενεργοποιεί εφαρμογές, να μπαίνει σε ρυθμίσεις γρήγορα κι απανωτά, και κάποιες φορές όταν προσπαθούσε να πληκτρολογήσει κάτι, το κινητό πρόσθετε από μόνο του τυχαία κι απανωτά γράμματα!!!

Μάταια έκανα επαναφορά ρυθμίσεων και δεδομένων στις εργοστασιακές, δηλαδή σαν καινούριο. Άλλαξε τζάμπα και μπαταρία το παιδί μόλις πριν 1-2 μήνες!

Της πήρα βέβαια το iPhone 12 το mini, αλλά έχει ακούσει κάποιος κάτι σχετικό? Παλεύεται αυτό το κουσούρι?

Link to comment
Share on other sites

Η κόρη μου παράτησε το iPhone 6 της, διότι εκεί που το είχε ανοιχτό άρχιζε από μόνο του να ενεργοποιεί εφαρμογές, να μπαίνει σε ρυθμίσεις γρήγορα κι απανωτά, και κάποιες φορές όταν προσπαθούσε να πληκτρολογήσει κάτι, το κινητό πρόσθετε από μόνο του τυχαία κι απανωτά γράμματα!!!

Μάταια έκανα επαναφορά ρυθμίσεων και δεδομένων στις εργοστασιακές, δηλαδή σαν καινούριο. Άλλαξε τζάμπα και μπαταρία το παιδί μόλις πριν 1-2 μήνες!

Της πήρα βέβαια το iPhone 12 το mini, αλλά έχει ακούσει κάποιος κάτι σχετικό? Παλεύεται αυτό το κουσούρι?

 

Είχε κάνει παλιά η Apple ανάκληση και δωρεάν επισκευή για 6 plus...Ισως και το δικό σου να ειναι ιδια περιπτωση.

Πάρε καλύτερα τηλ σε επίσημο service να μάθεις

 

https://support.apple.com/el-gr/iphone6plus-multitouch

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, νάσαι καλά, αλλά εκτός που αναφέρονται αποκλειστικά στο plus, δεν έχουμε αποδεικτικά αγοράς, της το χαρίσανε.

Είπα μήπως έτυχε σε κάποιον και βρήκε καμμιά λύση.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, νάσαι καλά, αλλά εκτός που αναφέρονται αποκλειστικά στο plus, δεν έχουμε αποδεικτικά αγοράς, της το χαρίσανε.

Είπα μήπως έτυχε σε κάποιον και βρήκε καμμιά λύση.

 

 

Δεν χάνεις τίποτα να πάρεις ένα τηλ

 

https://store.i-system.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έδωσα την συσκευή για έλεγχο σε κατάστημα μεγάλης αλυσίδας και ο τεχνικός πρότεινε αλλαγή οθόνης, την παρήγγειλε

και μέχρι να την παραλάβει το περιεργαζόταν το κινητό και διεπίστωσε ότι δεν παρατήρησε ούτε μία φορά βλάβη με την αφή

και μου πρότεινε να μην αλλάξω οθόνη και να το ξαναδοκιμάσω και δεν με χρέωσε απολύτως τίποτε!

Όταν του έβαλα πάλι την sim και προσπάθησα να το δουλέψω άρχισε αμέσως τα τρελά του με την αφή!

Έβγαλα πάλι την sim αποφασισμένος να το παρατήσω και συνέχιζα να το περιεργάζομαι και διεπίστωσα

ότι χωρίς την sim δούλευε άψογα η αφή και συνεχίζει να δουλεύει και τώρα κατάλαβα γιατί ο τεχνικός δεν διεπίστωσε βλάβη!

Σε τι να επιρρεάζει όμως η sim την αφή? Υπάρχει λογική εξήγηση, διαπιστώθηκε κάτι τέτοιο από άλλον χρήστη ποτέ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κάποιο βραχυκύκλωμα στη πλακέτα φαίνεται να είναι, δεν ξέρω αν αξίζει να ασχοληθείς περεταίρω τότε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έδωσα την συσκευή για έλεγχο σε κατάστημα μεγάλης αλυσίδας και ο τεχνικός πρότεινε αλλαγή οθόνης, την παρήγγειλε

και μέχρι να την παραλάβει το περιεργαζόταν το κινητό και διεπίστωσε ότι δεν παρατήρησε ούτε μία φορά βλάβη με την αφή

και μου πρότεινε να μην αλλάξω οθόνη και να το ξαναδοκιμάσω και δεν με χρέωσε απολύτως τίποτε!

Όταν του έβαλα πάλι την sim και προσπάθησα να το δουλέψω άρχισε αμέσως τα τρελά του με την αφή!

Έβγαλα πάλι την sim αποφασισμένος να το παρατήσω και συνέχιζα να το περιεργάζομαι και διεπίστωσα

ότι χωρίς την sim δούλευε άψογα η αφή και συνεχίζει να δουλεύει και τώρα κατάλαβα γιατί ο τεχνικός δεν διεπίστωσε βλάβη!

Σε τι να επιρρεάζει όμως η sim την αφή? Υπάρχει λογική εξήγηση, διαπιστώθηκε κάτι τέτοιο από άλλον χρήστη ποτέ?

 

Μπορεί να πήρε καμία υγρασία και όταν βάζεις την κάρτα μετά εμφανίζεται το πρόβλημα

Μπορεί και κάτι να έπαθε χωρίς λόγο. Ήταν να το πάθει

 

Δεν συμφέρει να το φτιάξεις νομίζω όμως ήδη είναι μια πολύ παλιά συσκευή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αμφιβάλω και αν φτιάχνεται, θα ζητήσω πάντως και την γνώμη του τεχνικού και μετά θα το έχω για ξυπνητήρι και mp3 player όπως είπα πριν.

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον όλους σας!

Link to comment
Share on other sites

Αμφιβάλω και αν φτιάχνεται, θα ζητήσω πάντως και την γνώμη του τεχνικού και μετά θα το έχω για ξυπνητήρι και mp3 player όπως είπα πριν.

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον όλους σας!

 

Σχεδόν τα πάντα κάνει χωρίς την κάρτα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, όπως μου είπε ο τεχνικός, μία μόνο λύση υπάρχει, να το στείλει σε επίσημο αντιπρόσωπο και αν επισκευασθεί θα κοστίσει από 90 μέχρι 120€,

ποσό που δεν θα το έδινα για μία συσκευή 7 ετών, όποιας μάρκας κι αν ήταν!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, όπως μου είπε ο τεχνικός, μία μόνο λύση υπάρχει, να το στείλει σε επίσημο αντιπρόσωπο και αν επισκευασθεί θα κοστίσει από 90 μέχρι 120€,

ποσό που δεν θα το έδινα για μία συσκευή 7 ετών, όποιας μάρκας κι αν ήταν!

 

Είπαμε εξ αρχής ότι δεν συμφέρει

100 κάνει μεταχειρισμένο το 6s που είναι και ανώτερο

 

Για μουσική, Ίντερνετ, κοινωνική δικτύωση και τέτοια είναι μια χαρά

Κράτησε το για κάτι τέτοιο

Μην ασχοληθείς παραπάνω και δώσεις πάνω από 20€ αφού δεν αξίζει σαν συσκευή πλέον

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο. Είναι δυνατόν η κάμερα να μην τραβάει φωτο σε 16:9, αλλά μονο σε 4:3? Δεν βρήκα σχετική ρυθμιση. Στο βίντεο πως τραβάει σε 16:9?
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο. Είναι δυνατόν η κάμερα να μην τραβάει φωτο σε 16:9, αλλά μονο σε 4:3? Δεν βρήκα σχετική ρυθμιση. Στο βίντεο πως τραβάει σε 16:9?

 

 

Σε XR υπάρχει ρύθμιση πάντως

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, όπως μου είπε ο τεχνικός, μία μόνο λύση υπάρχει, να το στείλει σε επίσημο αντιπρόσωπο και αν επισκευασθεί θα κοστίσει από 90 μέχρι 120€,

ποσό που δεν θα το έδινα για μία συσκευή 7 ετών, όποιας μάρκας κι αν ήταν!

Στα ίδια λεφτά με λίγο ψάξιμο βρίσκεις iPhone 6S που θα έχει και iOS 14.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, αλλά έχω την δυνατότητα να πάρω και το τελευταίο μοντέλο, όμως δεν αξίζει κατά την γνώμη μου να δώσω τόσα λεφτά για μία τηλ.συσκευή

διότι στο κινητό εγώ ασχολούμαι μόνο με λίγα βασικά πράγματα, όπως viber, messenger, whatsapp, google news, flashcore GR, tennis 24 και καιρός!

Έχω το POCO X3 NFC και μου είναι υπεραρκετό.

Απλά επειδή το παράτησε το iPhone 6 η κόρη μου και το έχω στην άκρη, θα ήθελα να είναι και πλήρως λειτουργικό,

όμως αφού δεν γίνεται σε λογικό κόστος, καλό είναι και χωρίς sim σαν ξυπνητήρι και mp3 player στο περπάτημα που κάνω σαν γυμναστική!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, αλλά έχω την δυνατότητα να πάρω και το τελευταίο μοντέλο, όμως δεν αξίζει κατά την γνώμη μου να δώσω τόσα λεφτά για μία τηλ.συσκευή

διότι στο κινητό εγώ ασχολούμαι μόνο με λίγα βασικά πράγματα, όπως viber, messenger, whatsapp, google news, flashcore GR, tennis 24 και καιρός!

Έχω το POCO X3 NFC και μου είναι υπεραρκετό.

Απλά επειδή το παράτησε το iPhone 6 η κόρη μου και το έχω στην άκρη, θα ήθελα να είναι και πλήρως λειτουργικό,

όμως αφού δεν γίνεται σε λογικό κόστος, καλό είναι και χωρίς sim σαν ξυπνητήρι και mp3 player στο περπάτημα που κάνω σαν γυμναστική!

 

Δεν αξίζει όχι

Άφησε το έτσι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned
  • 10 months later...

Ενημερώνονται ακόμα εφαρμογές ( browser ας πούμε ) ή όχι λόγω παλαιότητας πλέον; Το iOS 12.5.5 τρέχει, σωστά;

- update - Έγινε μια αναβάθμιση στην έκδοση του λειτουργικού 12.5.5 , από κει και πέρα δεν έχω δει να ενημερώνεται κάποια εφαρμογή.

Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αναβάθμιση λογισμικού  , έκδοση 12.5.6 .

Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

εχω ξεχασμενο ενα κινητο πληρως λειτουργικο..το ανοιξα και δουλευει μια χαρα.εχει εκδοση λογισμικου 10.2.1

αξιζει να αναβαθμιστει σε νεοτερη..η να το αφησω ως εχει??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...