Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι ; .Χτύπα ξύλο κάποιο λαμόγιο μας κλέβει τη συσκευή έτσι ; Παρατήρησα ότι και κλειδωμένη να είναι η συσκευή μπορεί να την απενεργοποιήσει και να μην φαίνεται τίποτα στο find my iPhone ,αυτό δεν είναι επικίνδυνο ;για μένα πιο σωστό θα είτανε να μην έσβηνε η συσκευή .Δεν ξέρω μπορεί να είπα χαζομάρα .

Γιατί είναι; Θα μείνει για πάντα σβηστό και άχρηστο. Εφόσον έχεις ενεργοποιήσει το icloud και το find my iphone κανείς δεν θα μπορέσει να το ανοίξει. Πάντα θα ζητάει το apple id και το να απενεργοποιήσεις το find my iphone. Οπότε αν δεν κάτσουν να το σπάσουν για να βρουν τους κωδικούς σου τότε τους είναι άχρηστο.

 

Τι ειναι το icloud

Είναι το "σύννεφο" της apple στο οποίο κρατάς αρχεία, επαφές, σημειώσεις, ημερολόγια, κτλ. Είναι ότι και οι λογαριασμοί google για το android.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατί είναι; Θα μείνει για πάντα σβηστό και άχρηστο. Εφόσον έχεις ενεργοποιήσει το icloud και το find my iphone κανείς δεν θα μπορέσει να το ανοίξει. Πάντα θα ζητάει το apple id και το να απενεργοποιήσεις το find my iphone. Οπότε αν δεν κάτσουν να το σπάσουν για να βρουν τους κωδικούς σου τότε τους είναι άχρηστο

 

 

Σωστό και λογικό είναι και το καταλαβαίνω αλλά έτσι νομίζω του δίνεις πολλά περιθωρια χρόνου να σκεφτεί το λαμόγιο τι θα κάνει με την κλεμμένη συσκευή .

Anyway ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Γιατί είναι; Θα μείνει για πάντα σβηστό και άχρηστο. Εφόσον έχεις ενεργοποιήσει το icloud και το find my iphone κανείς δεν θα μπορέσει να το ανοίξει. Πάντα θα ζητάει το apple id και το να απενεργοποιήσεις το find my iphone. Οπότε αν δεν κάτσουν να το σπάσουν για να βρουν τους κωδικούς σου τότε τους είναι άχρηστο

 

 

Σωστό και λογικό είναι και το καταλαβαίνω αλλά έτσι νομίζω του δίνεις πολλά περιθωρια χρόνου να σκεφτεί το λαμόγιο τι θα κάνει με την κλεμμένη συσκευή .

Anyway ευχαριστώ πολύ

Αν το λαμόγιο θέλει να σε κλέψει τότε πρώτα σκέφτεσαι τα δεδομένα σου και μετά αν θα βρεις την συσκευή. Γι αυτό στο αναφέρω. Και ανοιχτή να έμενε η συσκευή και να έβλεπες που είναι πως θα την πάρεις πίσω; Ξέρεις τι θα βρεις εκεί που θα πας; Ή θα φώναζες την αστυνομία;

 

Για αυτό λέω είναι άχρηστη όταν κάποιος αποφασίσει να σου κλέψει το κινητό. Το find my iphone είναι πιο πολύ για όταν το ξεχάσεις κάπου έτσι ώστε να εμφανίσεις μήνυμα στην οθόνη να επικοινωνήσουν μαζί σου κτλ. Όταν σου κλέβουν κάτι τότε ξέρεις πως οι πιθανότητες να το βρεις είναι λίγες.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Είμαι έτοιμος να πάρω ένα iphone 6 μεταχειρισμένο αλλά το μόνο που με κρατάει είναι το touchgate.... Ποια η άποψη σας;
Link to comment
Share on other sites

Απο δικη μου εμπειρια ολα καλα, 4 6αρια και ενα 6+ στην οικογενεια και ολα οκ.
Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Είμαι έτοιμος να πάρω ένα iphone 6 μεταχειρισμένο αλλά το μόνο που με κρατάει είναι το touchgate.... Ποια η άποψη σας;

 

Κι εδώ κανένα θέμα. Όλα άψογα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Είμαι έτοιμος να πάρω ένα iphone 6 μεταχειρισμένο αλλά το μόνο που με κρατάει είναι το touchgate.... Ποια η άποψη σας;

 

 

 

2 χρόνια με πολλή χρήση κανένα πρόβλημα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις Απαντήσεις!

1) πιστεύετε ότι δε χρειάζεται να ανησυχώ γιάυτο το θέμα Έτσι? Γιατί γίνεται χαμός στο ίντερνετ.. ..

2) σε Ποια τιμή είναι καλά να το αγορασω;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις Απαντήσεις!

1) πιστεύετε ότι δε χρειάζεται να ανησυχώ γιάυτο το θέμα Έτσι? Γιατί γίνεται χαμός στο ίντερνετ.. ..

2) σε Ποια τιμή είναι καλά να το αγορασω;

 

Κ εγω που εχω 2 συσκευες και άλλες 5-6 γνωστών μου δεν είδα κανενα θέμα! Και ειδικα η μια απ όλες αυτές που ειναι απο day one αγορά! Όσο για τη τιμή, αναλόγως τη κατάσταση του μεταχειρισμένου!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Κ εγω που εχω 2 συσκευες και άλλες 5-6 γνωστών μου δεν είδα κανενα θέμα! Και ειδικα η μια απ όλες αυτές που ειναι απο day one αγορά! Όσο για τη τιμή, αναλόγως τη κατάσταση του μεταχειρισμένου!

 

Το είδα από κοντά το κινητό και μου φάνηκε άψογο εκτός από ελάχιστες και πολύ μικρές γρατσουνιές στην πλάτη.. ... οπότε λέτε να το προχωρήσω ετσι;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Είμαι έτοιμος να πάρω ένα iphone 6 μεταχειρισμένο αλλά το μόνο που με κρατάει είναι το touchgate.... Ποια η άποψη σας;

 

Ομοίως και εγώ... Σε λίγο κλείνει 2 χρόνια, χωρίς τέτοια θέματα...

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

Έχει δοκιμάσει κανένας να συνδέσει μέσω bluetooth iPhone και mac ?

Δοκίμασα χθες και το 6 αρι μου και το Air 2 που έχω και δεν κατάφερα τίποτα .Ενώ βλέπει ο mac το 6 αρι και μου στέλνει τον εξαψήφιο αριθμό για ζευγοποίηση δεν γίνεται τίποτα

Υπέθεσα ότι όπως και το ipad δεν συνδέεται με το 6 αρι το ίδιο θα γίνεται και με τον mac......αλλά τότε γιατί στις ρυθμίσεις Bluetooth του mac υπάρχει στις ρυθμίσεις του το μενού και για αποστολή αρχείων μέσω Bluetooth ??

Έψαξα στο ιντερνετ και στο support αλλά δεν κατάλαβα τίποτα

Link to comment
Share on other sites

παιδια σε iphone 6 το viber messenger και whatsapp εχουν πολυ χαμηλη ειδοποιηση..σε ios 10.0.2.υπαρχει κανενας ρροπος να δυναμωσει??ερχομαι απο wp..
Link to comment
Share on other sites

παιδια σε iphone 6 το viber messenger και whatsapp εχουν πολυ χαμηλη ειδοποιηση..σε ios 10.0.2.υπαρχει κανενας ρροπος να δυναμωσει??ερχομαι απο wp..

Η ένταση του ήχου αυτών εφαρμογών όπως και πολλών άλλων πάει ανάλογα με την ένταση του ήχου που έχεις γενικά στο κινητό και την οποία ελέγχεις από τα πλαϊνά πλήκτρα. Στο whatsapp ειδικά ο default ήχος που έχει σου τρυπάει το αυτί έτσι όπως κάνει.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

Έχει δοκιμάσει κανένας να συνδέσει μέσω bluetooth iPhone και mac ?

Δοκίμασα χθες και το 6 αρι μου και το Air 2 που έχω και δεν κατάφερα τίποτα .Ενώ βλέπει ο mac το 6 αρι και μου στέλνει τον εξαψήφιο αριθμό για ζευγοποίηση δεν γίνεται τίποτα

Υπέθεσα ότι όπως και το ipad δεν συνδέεται με το 6 αρι το ίδιο θα γίνεται και με τον mac......αλλά τότε γιατί στις ρυθμίσεις Bluetooth του mac υπάρχει στις ρυθμίσεις του το μενού και για αποστολή αρχείων μέσω Bluetooth ??

Έψαξα στο ιντερνετ και στο support αλλά δεν κατάλαβα τίποτα

 

Με airdrop γινεται η αλλαγη αρχειων φωτογραφιας/ηχου κλπ οχι μεσω bluetooth απευθειας!

 

Οσο για το mac που εχει αποστολη με bluetooth στελνει αλλα οχι σε iPhone/iPad, παρα μονο με airdrop παλι!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Με airdrop γινεται η αλλαγη αρχειων φωτογραφιας/ηχου κλπ οχι μεσω bluetooth απευθειας!

 

Οσο για το mac που εχει αποστολη με bluetooth στελνει αλλα οχι σε iPhone/iPad, παρα μονο με airdrop παλι!

 

 

Ευχαριστώ πολύ .Δηλ που κάνει ο mac αποστολή αρχείων κλπ εκτός από iPhone η iPad ?Τ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ .Δηλ που κάνει ο mac αποστολή αρχείων κλπ εκτός από iPhone η iPad ?Τ.

 

Σε mac που δεν υποστηριζουν airdrop ή σε αλλους υπολογιστες και προφανως και σε αλλα τηλεφωνα / ταμπλετς

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

πηρα μεταχειρισμενο ενα iphone 6 και για δυο μερες επαιζε σωστα.ξαφνικα σημερα το απογευμα ενω ειχα σημα μου βγαζει no service..και απο τοτε οποια καρτα και να βαλω μου βγαζει το ιδιο.ειναι κεραια??η μπορει να το δηλωσε ο πρωην κατοχος σαν κλεμενο και να μπλοκαραν το ιμει?μεσα απο αναζητηση δικτυων βρισκει ολα τα δικτυα..αλλα δεν μου δινει σημα καθολου..
Link to comment
Share on other sites

πηρα μεταχειρισμενο ενα iphone 6 και για δυο μερες επαιζε σωστα.ξαφνικα σημερα το απογευμα ενω ειχα σημα μου βγαζει no service..και απο τοτε οποια καρτα και να βαλω μου βγαζει το ιδιο.ειναι κεραια??η μπορει να το δηλωσε ο πρωην κατοχος σαν κλεμενο και να μπλοκαραν το ιμει?μεσα απο αναζητηση δικτυων βρισκει ολα τα δικτυα..αλλα δεν μου δινει σημα καθολου..

 

Κάνε μια επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου. Ίσως διορθωθεί

Για ποιο λόγο να στο κλείδωσε. Δεν υπάρχει κάποιος προφανής λόγος. Πήρε τα χρήματα του έδωσε το κινητό και τελείωσε. Τι τον νοιάζει πχ να στο κλειδώσει;

Κάτι άλλο συμβαίνει. Ποια έκδοση λογισμικού έχει επάνω;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

ios 10.0.2 και του εβαλα και το ios 10.1b4.μεχρι ρεστορ εκανα χωρις αντιγραφο και παλι τα ιδια.μπορει απο κλειδωμα ιμει να κανει αυτη τη ζημια??
Link to comment
Share on other sites

ios 10.0.2 και του εβαλα και το ios 10.1b4.μεχρι ρεστορ εκανα χωρις αντιγραφο και παλι τα ιδια.μπορει απο κλειδωμα ιμει να κανει αυτη τη ζημια??

 

Πιο πολύ για μητρική μου φαίνεται παρά κλείδωμα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

αλλαγη κεραιας??

 

Δεν γνωρίζω παραπάνω.

Αν δοκίμασες άλλες κάρτες και πάλι δεν παίζει δεν είναι και πολύ καλός οιωνός.

Κάτι χειρότερο συμβαίνει

Μήπως να το πας σε κάποιο κατάστημα εμπιστοσύνης;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

ειναι δυνατον να ειναι κλειδωμενο σε παροχο σαν χαμενο και με το ππυ βαζω αλλη καρτα πχ βονταφον να βγαζει σημα αλλα να ειναι κενες οι μπαρες;;;και σε οποιο σαιτ και να το ελενχο να δειχνει καθαρο απο blacklisted??με τη δικια μου δεν παιζει καν..ενω η κσρτα ειναι δυο μερων και παιζει στο 930..
Link to comment
Share on other sites

ειναι δυνατον να ειναι κλειδωμενο σε παροχο σαν χαμενο και με το ππυ βαζω αλλη καρτα πχ βονταφον να βγαζει σημα αλλα να ειναι κενες οι μπαρες;;;και σε οποιο σαιτ και να το ελενχο να δειχνει καθαρο απο blacklisted??με τη δικια μου δεν παιζει καν..ενω η κσρτα ειναι δυο μερων και παιζει στο 930..

 

Είσαι για service φίλε μου. Κάτι παίζει με το hardware

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...