Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πέφτει 2 ευρω την μερα. Στις 25 του αλλου μηνα θα ειναι 60€ κατω. Περίμενε λιγάκι, η φετινή εικονα του iphone ειναι οτι πεφτει περισσότερο από καθε αλλη χρονιά.

 

Πάντως ειναι το πιο όμορφο iphone

 

Δε με απασχολεί η τιμή, ξέρω ότι θα έχω το απαραίτητο κεφάλαιο μέχρι τις 25 ούτως ή άλλως :) Με ανησυχεί λίγο το γεγονός ότι οι πάροχοι δεν έχουν απόθεμα και φοβάμαι μη φύγει και από το σκρουτζ και δε προλάβω στις 20 του μηνα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δε με απασχολεί η τιμή, ξέρω ότι θα έχω το απαραίτητο κεφάλαιο μέχρι τις 25 ούτως ή άλλως :) Με ανησυχεί λίγο το γεγονός ότι οι πάροχοι δεν έχουν απόθεμα και φοβάμαι μη φύγει και από το σκρουτζ και δε προλάβω στις 20 του μηνα

 

Μπα, το αποκλείω! Dont worry :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εχω φάει ενα κόλλημα και γω τι απολα εχω εγώ θα μου πει κάποιος ; Ειναι η προβληματική μνήμη η οχι δεν το χω καταλάβει ακόμη,, iPhone 6...64g γερμανικό εχω ....:/
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ησυχάσεις...

Η μνήμη σου είναι MLC, διότι "default-bits-per-cell = 2".

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας οσο αφορα για τις μνημες mlc tlc δεν ειναι κι τραγικα τα πραματα οσοη εχουν tlc στο link ποπυ παραθετω θα δειτε ενα συγκριτικοπ

mlc tlc

 

http://www.anandtech.com/show/6459/samsung-ssd-840-testing-the-endurance-of-tlc-nand :)

Edited by Itchrist86
Διόρθωση υπερσυνδέσμου
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω... Θέλω να πάρω ένα 6αράκι αλλά λέω να περιμένω μέχρι τις 15 του μήνα να πέσει ακόμα περίπου 30 ευρώ για να επενδύσω το 30άρι σε μια καλή θήκη :) Λέτε ενόψει εορτών να ξεστοκάρουν όλα τα σκρουτζομάγαζα όπως καλή ώρα και οι πάροχοι και να βρω συσκευή μετά την Πρωτοχρονιά;

 

Συγνώμη βρε σύντροφε αλλά είσαι έτοιμος να δώσεις τουλάχιστον 640 ή 815 ευρώ για μια συσκευή τηλεφώνου και τσιγκουνεύεσαι τα 30 ψωροευρώ?

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη βρε σύντροφε αλλά είσαι έτοιμος να δώσεις τουλάχιστον 640 ή 815 ευρώ για μια συσκευή τηλεφώνου και τσιγκουνεύεσαι τα 30 ψωροευρώ?

 

Δεν συνέταξα σωστά το κείμενό μου.

Το κεφάλαιο που μου λείπει είναι τα μισά από όσα χρειάζεται κάποιος για την απόκτηση της συσκευής. Προφανώς και δε θα κολλούσα στα 30 παραπάνω ευρώ. Έχω δώσει πολλά στην Apple όλα αυτά τα χρόνια χωρίς να κοιτάξω τέτοιες τιμολογιακές αποκλίσεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας οσο αφορα για τις μνημες mlc tlc δεν ειναι κι τραγικα τα πραματα οσοη εχουν tlc στο link ποπυ παραθετω θα δειτε ενα συγκριτικοπ

mlc tlc

 

http://www.anandtech.com/show/6459/samsung-ssd-840-testing-the-endurance-of-tlc-nand :)

 

Οποτε αυτο που λεει το άρθρο ειναι πως οι μνήμες TLC έχουν λιγότερο χρόνο ζωής, και απ οτι είδα πολυ λιγότερο απο μια μνήμη MLC!!! Ξενερα...:(

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Καλά μια ερώτηση, δεν χρησιμοποιούσε TLC μνήμες μέχρι σήμερα η Apple? Στο 6 64/128 άρχισε δηλαδή? Αν όχι τότε τι παιδεύεστε δεν καταλάβω.
NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην περέα, επειδή δεν έχω καταλάβει καλά...

1. Τί παίζει με τις εσωτερικές μνήμες στα 3 μοντέλα (16 - 64 - 128) Πρέπει να αποφύγω κάποια? Με ενδιαφέρει το 64

2. Τα 16Gb είναι τελικά λίγα για κάποιον που θέλει να κατεβάσει προγραμματάκια? (Στο ipad, 10 προγραμματα να κατεβάσεις πιάνουν περίπου 10 Gb)

3. Στο iTunes όταν συνδέουμε τα κινητά, στο κάτω μέρος γράφει τί χώρο καταλαμβάνει κάθε τί... Εχω λοιπόν και ένα κομμάτι 'others' που πιάνει 5Gb (χωρίς φωτο-τραγουδια-videos) Μπορώ να το μειώσω?

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά είδες για τι όγκο χρήσης ενόψει και την διάρκεια πολύ δύσκολο να γίνει αυτο σε κινητό και αν πάρεις την αναλογία μεγέθους και χρόνου είσαι το λιγότερο πάνω από 5 έτη ποιος κρατάει κινητό πάνω από δυο έτη μην πω 1 έτος και κάτι άλλο στα 4 και στο 5 τι μνήμες έβαζε αναρωτήθηκε κανείς σίγουρα θα είναι υποδεέστερα τον tlc απλά κάθε ένας βγαίνει και λέει το κοντό του και το μακρύ του κοινός όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια.. Σε λίγο θα πάρουν μικροσκόπιο να το ελέγξουν όπως και έχεις κανένα Κόμο σκόνης από την βαφή. Και κάτι άλλο κάπου διάβασα Ότι γίνονται γρατζουνιές στην οθόνη και είχαν φωτό ένα 5s . Σύμφυτα από εμένα απλά αν ακούμε το καθένα τότε δεν θα πρέπει να πάρουμε κινητό ..
Link to comment
Share on other sites

Δεν καθομαι καν να μπω σε διαδικασια να δω τη μνημη εχει η συσκευη μου (iphone 6 64)

μια χαρα λειτουργει ουτε Reboot εχω ουτε τιποτα αλλα και να μου εκανε μια φορα στο τοσο δεν θα με πειραζε οπως μου εκανε παλια το 4 το ativ s note 1 k 3 και το z10. Δεν καταλαβα γιατι πρεπει να δωσω τοσο μεγαλη βαση σε μια κινητη συσκευη που μετα απο ενα reboot ειναι ολα οκ και δεν σβηνουν καποια δεδομενα. Να μου το εκανε το pc συνεχεια να πω ενταξει γιατι εκει μπορει να δημιουργησει προβλημα με την registry αλλα στα smartphones ουτε λογος

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν έχω καταλάβει, τι ακριβώς είναι το πρόβλημα που έχει προκύψει με τη μνήμη του 6;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν έχω καταλάβει, τι ακριβώς είναι το πρόβλημα που έχει προκύψει με τη μνήμη του 6;

http://www.iphonehacks.com/2014/11/128gb-iphone-6-and-plus-boot-loops.html

"are reporting issues with repeated crashes of their handsets. Some owners are even experiencing boot loops after their device crashes and tries to restart. According to a report published by MacRumors, the issue seems to be plaguing owners of the aforementioned variants that also have a large app library on their handset."

Με λίγα λόγια κάποιοι έχουν προβληματική μνήμη πάνω γνωστη ως TLC NAND flash που κάνει το κινητό συνεχεια restart είτε crashari χωρίς λόγο.

NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

Και αυτό συμβαίνει με κάποιες συσκευές στα 128, όχι με όλες;

Υπάρχει τρόπος να καταλάβεις αν είναι προβληματική όταν την αγοράζεις ή περιμένεις να το εμφανισει;

Με τα 64αρια τι γίνεται; νομιζω καπου διάβασα ότι και αυτά έχουν θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό συμβαίνει με κάποιες συσκευές στα 128, όχι με όλες;

Υπάρχει τρόπος να καταλάβεις αν είναι προβληματική όταν την αγοράζεις ή περιμένεις να το εμφανισει;

Με τα 64αρια τι γίνεται; νομιζω καπου διάβασα ότι και αυτά έχουν θέμα.

 

Προβλημα εχει αναφερθεί σε συσκευές iPhone 6 64GB και Plus στα 128. Δε μπορείς να ξέρεις τι τύπο μνήμης εχει απο πριν. Μετα αν θες το ελέγχεις, αλλά δε ειναι βέβαιο οτι θα σου βγάλει πρόβλημα!!! Εγω έχω το 6αρι στα 128GB και έχω την υποτιθέμενη προβληματική μνήμη TLC αλλά δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο θέμα!!! Νομίζω πως υπερβάλλουμε λίγο!!! Αν σου εμφανίσει πρόβλημα στο καλύπτει η εγγύηση!!!

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην περέα, επειδή δεν έχω καταλάβει καλά...

1. Τί παίζει με τις εσωτερικές μνήμες στα 3 μοντέλα (16 - 64 - 128) Πρέπει να αποφύγω κάποια? Με ενδιαφέρει το 64

2. Τα 16Gb είναι τελικά λίγα για κάποιον που θέλει να κατεβάσει προγραμματάκια? (Στο ipad, 10 προγραμματα να κατεβάσεις πιάνουν περίπου 10 Gb)

3. Στο iTunes όταν συνδέουμε τα κινητά, στο κάτω μέρος γράφει τί χώρο καταλαμβάνει κάθε τί... Εχω λοιπόν και ένα κομμάτι 'others' που πιάνει 5Gb (χωρίς φωτο-τραγουδια-videos) Μπορώ να το μειώσω?

 

1. Δε μπορείς να προσέξεις κατι πριν την αγορά της συσκευής, πάρε το κινητό που θέλεις. Μη σε απασχολεί, ο καθένας και το κάθε άρθρο λεει το δικό του μοντέλο οτι εχει θέμα. Φίλος μου εχει το 6 στα 64GB και εχει την "καλή" μνήμη MLC.

2. Πλέον δεν αξίζει να παίρνεις τα 16GB ειναι λίγα, ανάλογα φυσικά με τη χρήση που κανεις. Εγω τα 64GB θα σου πρότεινα.

3. Το "other" ειναι κάποια προςωπικα έγγραφα σου, αρχεία του συστήματος και διαφορα τέτοια που δεν αφαιρούνται!!!

Edited by gadget19

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση,υπάρχει περίπτωσή να δούμε full keyboard με t9?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση,υπάρχει περίπτωσή να δούμε full keyboard με t9?

Έχει κυκλοφορήσει πληκτρολόγιο με Τ9 αλλά δεν υποστηρίζει ακόμα Ελληνικά, ούτε ξέρω αν θα υποστηρίξει, http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5749991#post5749991

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν έχω καταλάβει, τι ακριβώς είναι το πρόβλημα που έχει προκύψει με τη μνήμη του 6;

 

Δεν χρειάζεται να καταλάβεις γιατί δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. όλα βασίζονται και ξεκίνησαν από είδηση ενός site Κορεάτικου Blog το οποίο ισχυρίζεται αυτά που λέει και ο φίλος. Φυσικά είναι ανυπόστατα. Έχω το 64 και δεν έχει κάνει κιχ Μην ακούτε και μην διαβάζετε την κάθε ******* που κυκλοφορεί στο ίντερνετ. Πάρτε και χαρείτε την συσκευή

ck
Link to comment
Share on other sites

Έχει κυκλοφορήσει πληκτρολόγιο με Τ9 αλλά δεν υποστηρίζει ακόμα Ελληνικά, ούτε ξέρω αν θα υποστηρίξει, http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5749991#post5749991

 

Έχει τουλάχιστον ελληνικά?χωρίς t9?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]53218[/ATTACH]

Αυτή πια ειναι ρε παιδιά. Να πως πως έχω το 6ρι στα 128 και μέχρι τώρα δεν έχω δει πρόβλημα.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...