Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω πολυ. Αν ενα μηνα δεν πληρωσω χανω τα δεδομενα που χω ανεβασει; Λες καθε ειδους αρχειο, εφαρμογη δεν μπορεις να αποθηκευσεις απ ευθειας εκει,ετσι; Στην ουσια documents,pics,videos,songs? Δοκιμασα να περασω ενα φακελο με φωτογραφιες απ το mac στο icloud drive με drag and drop απ το mac αλλα μεταφερθηκε στο δευτερολεπτο κ δεν το βλεπω στο ταμπλετ κ το τηλεφωνο οποτε λογικα δεν εγινε.

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω πολυ. Αν ενα μηνα δεν πληρωσω χανω τα δεδομενα που χω ανεβασει; Λες καθε ειδους αρχειο, εφαρμογη δεν μπορεις να αποθηκευσεις απ ευθειας εκει,ετσι; Στην ουσια documents,pics,videos,songs? Δοκιμασα να περασω ενα φακελο με φωτογραφιες απ το mac στο icloud drive με drag and drop απ το mac αλλα μεταφερθηκε στο δευτερολεπτο κ δεν το βλεπω στο ταμπλετ κ το τηλεφωνο οποτε λογικα δεν εγινε.

Αυτό δεν το ξέρω να σου πω την αλήθεια αλλά λογικά θα διαγράφονται όσα δεν χωράνε στον χώρο των 5GB. Εφαρμογές όχι, αυτές μόνο στο τηλέφωνο.

 

Εντάξει θέλει λίγη ώρα για να γίνει upload, δεν φορτώνουν αμέσως. Μόλις γίνουν upload θα εμφανιστούν και στο iphone.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Για να απενεργοποιούμε το 3G βγήκε καινούρια version που λένε ότι λειτουργεί σε 8.1

 

version 2: http://install.diawi.com/H9kCD9

 

H version 1 δεν ξέρω αν λειτουργεί: http://unlockpro.ru/nano4g.html

 

:)

 

Δεν υπάρχει στο app store ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει στο app store ?

 

Patch είναι και όχι κάτι επίσημο... Ευτυχώς δεν χρειάζεται Jailbreak :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Επειδή ειναι πολυ πιθανόν αύριο ή μεθαύριο να πάρω ένα 6 space grey θα ήθελα να μάθω αν κάποιος έχει κάποιο παράπονο ή κάτι δεν του άρεσε στη συσκευή.
Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια και κατά σειρά ενόχλησης:

 

1. Χαμηλότερη από προηγούμενα μοντέλα ένταση ακουστικού

2. Ασυνήθιστα buggy 8.x iOS

3. Κάπως επιρρεπές σε γρατζουνιές γυαλί οθόνης

4. Μάλλον αντιεργονομικό μέγεθος (ως one hand τηλέφωνο)

 

Πάντα βέβαια κατά την ταπεινή μου άποψη. :)

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια και κατά σειρά ενόχλησης:

 

1. Χαμηλότερη από προηγούμενα μοντέλα ένταση ακουστικού

2. Ασυνήθιστα buggy 8.x iOS

3. Κάπως επιρρεπές σε γρατζουνιές γυαλί οθόνης

4. Μάλλον αντιεργονομικό μέγεθος (ως one hand τηλέφωνο)

 

Πάντα βέβαια κατά την ταπεινή μου άποψη. :)

 

 

Φυσικά, πάντα κατα την προσωπική γνώμη του καθενός. Το μόνο που με προβλημάτισε σημαντικά ειναι η επιρρεπής στις γρατζουνιές οθόνη. Απαράδεκτο. Ελπίζω με ένα screen protector να λύνεται το θέμα. Σε ευχαριστώ για το χρόνο σου!

Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Εγω κ την μπαταρια την βρισκω χειροτερη απο 5s με τα ιδια πραγματα ανοιχτα. Βεβαια ειμαι ακομα πρωτη φορτιση οποτε θα πρεπει να το ξανακρινω μετα απο 2,3 κυκλους. Η οθονη γρατζουνιεται πιο ευκολα απ το 5s? δεν θελω να βαλω μεμβρανη γιατι δεν θα κατσει καλα στο σχημα του 6αριου.

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

Εγω κ την μπαταρια την βρισκω χειροτερη απο 5s με τα ιδια πραγματα ανοιχτα. Βεβαια ειμαι ακομα πρωτη φορτιση οποτε θα πρεπει να το ξανακρινω μετα απο 2,3 κυκλους. Η οθονη γρατζουνιεται πιο ευκολα απ το 5s? δεν θελω να βαλω μεμβρανη γιατι δεν θα κατσει καλα στο σχημα του 6αριου.

Δυστυχώς, από ότι έχω κι εγώ διαβάσει η μπαταρία είναι λίγο χειρότερη από του 5s. Αυτός ήταν κι ο λόγος που επέλεξα το plus. Δύο 24ωρα με αρκετά βαριά χρήση. Χτυπάει 12 ώρες η χρήση! Δεν το είχα σε κανένα άλλο κινητό αυτόν το χρόνο...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, από ότι έχω κι εγώ διαβάσει η μπαταρία είναι λίγο χειρότερη από του 5s. Αυτός ήταν κι ο λόγος που επέλεξα το plus. Δύο 24ωρα με αρκετά βαριά χρήση. Χτυπάει 12 ώρες η χρήση! Δεν το είχα σε κανένα άλλο κινητό αυτόν το χρόνο...

 

Όσον αφορά στη μπαταρία έχω διαβάσει ότι σε σχέση με το 5S είναι περίπου 15-20 % καλύτερη. Εγώ έχω το 4άρι οπότε ελπίζω ότι θα δω διαφορά στη μπαταρία προς το καλύτερο (στο 6αρι).

Link to comment
Share on other sites

Κ γω οτι ειναι λιγο καλυτερο απο 5s διαβαζα αλλα στην πραξη βλεπω οτι ειναι χειροτερο. Απο 4αρι σιγουρα θα δεις μεγαλη βελτιωση. Τι να πω, ευχομαι να γινει οπως στο 5s που μετα απο καποιες φορτισεις εστρωσε κ βελτιωθηκε αισθητα. Σιγουρα τεραστιο pkus η μπαταρια του plus. Το μεγεθος δεν ειναι για ολους ομως. Προσωπικα πηγα απο note 3 σε 5s κ τωρα σε 6αρι κ το ιδανικο για μενα ειναι λιγο μεγαλυτερο απο 5αρι.

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

Κ γω οτι ειναι λιγο καλυτερο απο 5s διαβαζα αλλα στην πραξη βλεπω οτι ειναι χειροτερο. Απο 4αρι σιγουρα θα δεις μεγαλη βελτιωση. Τι να πω, ευχομαι να γινει οπως στο 5s που μετα απο καποιες φορτισεις εστρωσε κ βελτιωθηκε αισθητα. Σιγουρα τεραστιο pkus η μπαταρια του plus. Το μεγεθος δεν ειναι για ολους ομως. Προσωπικα πηγα απο note 3 σε 5s κ τωρα σε 6αρι κ το ιδανικο για μενα ειναι λιγο μεγαλυτερο απο 5αρι.

 

Τότε κατά πάσα πιθανότητα θα σου στρώσει μετά από 2-3 φορτίσεις. Συμφωνώ για την μπαταρία του plus, αλλά όταν το είδα από κοντά, μου φάνηκε μεγάλη παντόφλα (πάντα προσωπική γνώμη).

Link to comment
Share on other sites

Κάπως επιρρεπές σε γρατζουνιές γυαλί οθόνης

Αυτό πως το συμπεραίνεις :confused:

Δώσε περισσότερες πληροφορίες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά με παραξενεύει η αρνητική εμπειρία σας παιδιά όσον αφορά στην αυτονομία της μπαταρίας του 6 έναντι του 5s. Δύο εξάρια έχουμε στην οικογένεια και δεν έχουν απολύτως καμία σχέση με τα 5s που διαδέχθησαν. Θα έλεγα μάλιστα, και δίχως καμία υπερβολή, πως ξεπερνούν αρκετά το 15-20% μεγαλύτερης αυτονομίας υπό τις ίδιες καθημερινές συνθήκες χρήσης.
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό πως το συμπεραίνεις :confused:

Δώσε περισσότερες πληροφορίες

 

Βλέποντας τις μικρογρατζουνιές στο μόλις μιάμισης εβδομάδας 6 της συζύγου μου, που παρόλο που το προσέχει ως κόρη οφθαλμού δείχνει μάλλον λιγότερο ανθεκτικό από το 5s της, το οποίο μετά ένα χρόνο πούλησε δίχως ούτε μία γρατζουνιά στην οθόνη. Εννοείται πως μιλάμε για ανεπαίσθητες μικρογρατζουνιές, πιθανόν μόνον στο coat, πάντως υπάρχουν. Και αν κρίνω από τα σχετικά forum posts μάλλον και άλλοι έχουν παρόμοιες εμπειρίες.

 

Στο δικό μου το εξάρι, δεν παρατήρησα κάτι καθώς από την πρώτη μέρα του είχα βάλει ένα 9H tempered glass που μπορεί να μην καλύπτει την καμπυλότητα των άκρων και να ψιλοενοχλεί την αισθητική μου (ποτέ δεν χώνεψα τα protectors), όμως προστατεύει το ..."κυρίως θέμα" :)

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Σου φαινεται οκ; Μονιμως κλειστα δεδομενα. Στο 5s ηταν καλυτερο.

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

Σου φαινεται οκ; Μονιμως κλειστα δεδομενα. Στο 5s ηταν καλυτερο.

 

Δεν μπορώ να κρίνω από στατιστικά αγαπητέ μου φίλε, ούτε γνωρίζω τις ακριβείς συνθήκες χρήσης, σήματος κλπ. Αυτό για το οποίο μπορώ να μιλήσω είναι για τη δική μου χρήση που σε καθημερινή βάση δεν διαφοροποιείται από πέρισυ με το 5s και που δείχνει σαφώς καλύτερη αυτονομία του 6.

 

Ποτέ μου δεν γύρισα βράδυ στο σπίτι με πάνω από 30% ενώ από το 6 και μετά γυρνώ με +50%, με χοντρικά περίπου ίδια χρήση. Αντίστοιχα και οι πάνω από 4 ώρες μεγαλύτερης αναμονής, όταν ένα Π/Σ/Κ δοκίμασα και το άφησα ανοιχτό σε μια γωνιά για δύο μέρες. Όλα αυτά σίγουρα δεν τεκμηριώνουν την αυτονομία με ακρίβεια, ωστόσο κάτι δείχνουν...

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να κρίνω από στατιστικά αγαπητέ μου φίλε, ούτε γνωρίζω τις ακριβείς συνθήκες χρήσης, σήματος κλπ. Αυτό για το οποίο μπορώ να μιλήσω είναι για τη δική μου χρήση που σε καθημερινή βάση δεν διαφοροποιείται από πέρισυ με το 5s και που δείχνει σαφώς καλύτερη αυτονομία του 6.

 

Ποτέ μου δεν γύρισα βράδυ στο σπίτι με πάνω από 30% ενώ από το 6 και μετά γυρνώ με +50%, με χοντρικά περίπου ίδια χρήση. Αντίστοιχα και οι πάνω από 4 ώρες μεγαλύτερης αναμονής, όταν ένα Π/Σ/Κ δοκίμασα και το άφησα ανοιχτό σε μια γωνιά για δύο μέρες. Αυτά κάτι δείχνουν...

 

Ευχαριστούμε για τις πληροφορίες ;). Στην δική σου καθημερινή χρήση, έχεις ενεργοποιημένα τα δεδομένα;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε για τις πληροφορίες ;). Στην δική σου καθημερινή χρήση, έχεις ενεργοποιημένα τα δεδομένα;

 

Πάντα. Εκτός του BT και των αυτόματων app updates, όλα ενεργοποιημένα, συμπεριλαμβανομένων 2 mail accounts με 15λεπτο fetching. Αλλά έτσι και αλλιώς, αυτό μικρή σημασία έχει όσον αφορά στη σύγκριση αυτονομιών, καθώς και στο 5s ολόιδιο configuration είχα. :)

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Πάντα. Εκτός του BT και των αυτόματων app updates, όλα ενεργοποιημένα, συμπεριλαμβανομένων 2 mail accounts με 15λεπτο fetching. Αλλά έτσι και αλλιώς, αυτό μικρή σημασία έχει όσον αφορά στη σύγκριση αυτονομιών, καθώς και στο 5s ολόιδιο configuration είχα. :)

 

Άρα είναι άψογο από πλευράς αυτονομίας. Ειδικά εγώ που έχω το 4άρι νομίζω θα πάθω πλάκα :p

Να μη ξεχνάμε ότι πρόκειται για κινητό και όχι για υπολογιστή. Σαφώς πρέπει να έχουμε όλοι απαιτήσεις από τη συσκευή για τα χρήματα που δίνουμε, αλλά εντός λογικών πλαισίων.

Link to comment
Share on other sites

Άρα είναι άψογο από πλευράς αυτονομίας. Ειδικά εγώ που έχω το 4άρι νομίζω θα πάθω πλάκα :p

 

 

Είπαμε, εχθρός του καλού είναι πάντοτε το καλύτερο. Σίγουρα θα προτιμούσα το έξι πχ 1mm παχύτερο επιτρέποντας έτσι 500mAh μεγαλύτερη μπαταρία, αλλά και πάλι ευχαριστημένος είμαι για τα δεδομένα συσκευής και χρήσης.

 

Όσο για τη μετάβαση από 4 σε 6, στο εγγυώμαι πως θα ενθουσιαστείς, εκτός των άλλων και στην αυτονομία. Ειδικά μάλιστα αν συνυπολογίσεις τη γήρανση της μπαταρίας σου μετά τα τόσα χρόνια φορτίσεων. :)

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Fox επιστρεφεις με 50% με δεδομενα μονιμως ανοιχτα;; Εκπληκτικο. Εκτος απ το push για τα mails σερφαρεις με το κινητο εκεινο το διαστημα καμμια ωριτσα; Παιζεις καθολου παιχνιδια; Να δουμε που βρισκομαστε με τα δικα μας δεδομενα. Ουτε εγω ειμαι κανενας τρελος heavy user ουτε αντικαθιστω το ταμπλετ κ το laptop με το κινητο,νομιζω νορμαλ ειναι η χρηση που το κανω αν δεις το screenshot που ανεβασα.

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

Όχι push, fetch στα mail, αν και όχι για τη μπαταρία.

Παιχνίδια όχι δεν παίζω, αλλά αρκετό έως πολύ τουίτερ, σερφάρισμα κανένα μισάωρο, αρκετά email σύνταξη κ ανάγνωση, και κανένα μισάωρο συνολικά τηλεφώνου. Το καλό είναι πως συνήθως κινούμαι σε περιοχή με ιδιαίτερα καλό σήμα και τις 3-4 ώρες βρίσκομαι εντός γραφείου οπότε μιλάμε για wifi εκεί.

 

Φυσικά δεν μπορούμε να μιλήσουμε με απόλυτα μεγέθη και χρόνους, αλλά η καθημερινή συνήθεια φανερώνει όπως μπορείς να καταλάβεις τα όποια συν πλην στην αυτονομία.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα εισαι φιλε μου. Απλα εγω στην ιδια χρηση με 5s βλεπω μια υστερηση στην μπαταρια. Οχι τραγικα πραγματα αλλα μια υστερηση κ παραξενευομαι γιατι διαβαζα για καλυτερη αποδοση. Μηπως το gaming κ το safari πλεον καταναλωνει περισσοτερη μπαταρια αλλα η συσκευη σαν συσκευη ειναι συνολικα ενα 15% καλυτερη; Τι να πω. Παντως ειμαι πολυ ικανοποιημενος απ τη οθονη κ την αισθηση στο χερι, αυτο απο μονο του αξιζε την μεταβαση.

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε, εχθρός του καλού είναι πάντοτε το καλύτερο. Σίγουρα θα προτιμούσα το έξι πχ 1mm παχύτερο επιτρέποντας έτσι 500mAh μεγαλύτερη μπαταρία, αλλά και πάλι ευχαριστημένος είμαι για τα δεδομένα συσκευής και χρήσης.

 

Όσο για τη μετάβαση από 4 σε 6, στο εγγυώμαι πως θα ενθουσιαστείς, εκτός των άλλων και στην αυτονομία. Ειδικά μάλιστα αν συνυπολογίσεις τη γήρανση της μπαταρίας σου μετά τα τόσα χρόνια φορτίσεων. :)

 

Ναι σίγουρα, 1 mm παχύτερο θα ήταν σαφώς καλύτερο από άποψη μπαταρίας. Αλλά και πάλι σύμφωνα με τη χρήση που του κάνεις νομίζω ότι είναι σούπερ.

 

Ελπίζω να μου έρθει σύντομα για να πω κι εγώ τη γνώμη μου :) Πάντως νομίζω ότι οι φωτός το αδικούν πάρα πολύ. Πολύ όμορφο design...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...