Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σχετικά με τις πιςτωτικες κάρτες πληρωμής στο Αμερικανικό store ισχύει αυτό που λέει ο DINFUN de facto. Με ελληνική MasterCard και ελληνική visa δεν πέρναγε με τίποτα. Μόνο American express και παράδοση φυσικά σε αμερικανική διεύθυνση. Γενικά αξίζει απο US Store. Ειναι τουλάχιστον 20% πιο φθηνά απο εδω. Τουλάχιστον με τα σημερινά δεδομένα της ισοτιμίας USD/EUR. Το iphone 6 gold 64Gb μου ήρθε συνολικά €580. Ελλάδα μην το περιμένετε κάτω απο €700.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης όσοι αγοράσαμε το contract free ας κρατάμε μικρό καλάθι σχετικά με το κατα ποσο unlocked θα ειναι. Διαβάζω και τα δυο ενδεχόμενα απο διαφορά fora

Τον Φεβρουάριο αγόρασα το 5s from the Apple store in Santa Monica, με alpha bank visa. Πλήρωσα ξενοδοχεία, restaurants, shopping με την κάρτα μου. Παντού την δεχοντουσαν. Τι μου λέτε τωρα? ακομα και τα τσιγάρα μου απο to vons τα αγόραζα με την κάρτα μου. Μια χαρά την δέχονται την κάρτα στην Αμερική. Και η κορη μου παρήγγειλε το 6 last week με την Greek issued credit card mou Apo to apple store uk.

Off topic, ended

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τον Φεβρουάριο αγόρασα το 5s from the Apple store in Santa Monica, με alpha bank visa. Πλήρωσα ξενοδοχεία, restaurants, shopping με την κάρτα μου. Παντού την δεχοντουσαν. Τι μου λέτε τωρα? ακομα και τα τσιγάρα μου απο to vons τα αγόραζα με την κάρτα μου. Μια χαρά την δέχονται την κάρτα στην Αμερική. Και η κορη μου παρήγγειλε το 6 last week με την Greek issued credit card mou Apo to apple store uk.

Off topic, ended

 

Αναφέρομαστε συγκεκριμένα στο on line Apple Store όχι πως δεν δέχονται visa - mastercard στην αμερική, αλλοίμονο :)

Link to comment
Share on other sites

Oσοι το παρετε στην πρωτη δοση αναμενουμε ενα mini review.Εγω θα το τσιμπησω απο ελβετικο apple store στα τελη οκτωβρη στα 720ευρω το 64αρι.

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρήγγειλα online κι εγώ απο το applestore uk.

Θα παραδοθεί σε διεύθυνσή μου στην Αγγλία κι απο εκεί με courrier εδω Ελλάδα (έχετε κάποια ασφαλή εταιρία να μου προτείνετε; μην "χαθεί" τυχαία στην διαδρομή!)

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρήγγειλα online κι εγώ απο το applestore uk.

Θα παραδοθεί σε διεύθυνσή μου στην Αγγλία κι απο εκεί με courrier εδω Ελλάδα (έχετε κάποια ασφαλή εταιρία να μου προτείνετε; μην "χαθεί" τυχαία στην διαδρομή!)

 

Μακρια από royal θα σου πρότεινα DHL.. καλώς να το δεχθείς, πότε αναμένεται παράδοση;

Link to comment
Share on other sites

DHL παίδες. Και παράδοση σε 2 εργάσιμες. Τσεκαρισμένο πολλές φορές.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

σε μια εβδομαδα αν οχι περισσοτερο και εγω εδω,να δοκιμασω και εκτιμησω αν το νεο μηλαρακι αξιζει να ειναι στην τσεπη μου.

64αρι space grey

 

η συγκριση θα ειναι με τα κινητα στην υπογραφη,αναποφευκτα.

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση. Χρωμα gold η space grey? Χωρητικοτητα 16 η 64gb (με γνωμονα οτι εχω κ ipad mini retina επισης 16 gb)

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

Μακρια από royal θα σου πρότεινα DHL.. καλώς να το δεχθείς, πότε αναμένεται παράδοση;

 

1 - 6 Οκτωβρίου μου αναφέρει παράδοση.

Απο Λονδίνο -> Βόλο πόσες μέρες θα κάνει;

 

DHL απο Λονδίνο πως θα γίνει δηλαδή;

Θα πάρει κάποιος τηλέφωνο και θα πάει η DHL απο το σπίτι να το παραλάβει; Μπορώ να κάνω εγω την διαδικασία online ωστε να μην τους ζαλίζω;

Edited by filippos

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση. Χρωμα gold η space grey? Χωρητικοτητα 16 η 64gb (με γνωμονα οτι εχω κ ipad mini retina επισης 16 gb)

Εγώ από όσο έχω δει σε φώτο και βίντεο ψηφίζω space gray. Για χωρητικότητα κοιτάω προς 64. Τα 16 είναι λίγα πλέον και οι εφαρμογές πια καταλαμβάνουν όλο και περισσότερο χώρο.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από όσο έχω δει σε φώτο και βίντεο ψηφίζω space gray. Για χωρητικότητα κοιτάω προς 64. Τα 16 είναι λίγα πλέον και οι εφαρμογές πια καταλαμβάνουν όλο και περισσότερο χώρο.

 

Θα συμφωνήσω και στη χωρητικότητα και στο χρώμα αν και το silver white ωραίο φαίνεται :)

Link to comment
Share on other sites

1 - 6 Οκτωβρίου μου αναφέρει παράδοση.

Απο Λονδίνο -> Βόλο πόσες μέρες θα κάνει;

 

DHL απο Λονδίνο πως θα γίνει δηλαδή;

Θα πάρει κάποιος τηλέφωνο και θα πάει η DHL απο το σπίτι να το παραλάβει; Μπορώ να κάνω εγω την διαδικασία online ωστε να μην τους ζαλίζω;

 

Αν ζητήσεις express delivery (και πληρώσεις κάτι παραπάνω) θα το έχεις σε δύο εργάσιμες.

 

Ένα τηλέφωνο είναι και παίρνουν και το παίρνουν. Δε νομίζω να τους είναι τόσος κόπος.

 

 

Παιδια μια ερωτηση. Χρωμα gold η space grey? Χωρητικοτητα 16 η 64gb (με γνωμονα οτι εχω κ ipad mini retina επισης 16 gb)

 

Μαύρο 64άρι πήρα κι εγώ. Δείχνει να είναι η πιο ωραία επιλογή.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται και από καταστήματα. Αν βέβαια υπάρχει διαθεσιμότητα. Αλλιώς το παραγγέλνεις στο κατάστημα και περιμένεις να έρθει για να πας να το πάρεις.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται και από καταστήματα. Αν βέβαια υπάρχει διαθεσιμότητα. Αλλιώς το παραγγέλνεις στο κατάστημα και περιμένεις να έρθει για να πας να το πάρεις.

 

να το σιγουρεψω θελω ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω που μπορουμε να βρουμε το 6αρι απο ευρωπαικο καταστημα που να στελνει Ελλαδα γιατι σκεφτομαι να το παραγγειλω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω που μπορουμε να βρουμε το 6αρι απο ευρωπαικο καταστημα που να στελνει Ελλαδα γιατι σκεφτομαι να το παραγγειλω.

 

Δεν μπορείς, προς το παρόν τουλάχιστον.

Μόνο από applestore και αποστολή σε κάποιο γνωστό σου έξω ώστε να στο στείλει διαφορετικά με εταιρία parcel forwarding.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα.

Μια ερωτηση ρε παιδια...Αν το παραγγειλεις απο το appstore της Αγγλιας με DHL με αποστολη κατευθειαν σε διευθυνση στην Ελλαδα δεν το στελνουν ή θα εχει επιπλεον τελωνεια δασμους κλπ.

Το καταστημα της oppo στην Αγγλια το κανει χωρις επιπλεον επιβαρυνση,αφου μιλανε για αποστολη εντος της ευρωπης.

Αν μπορειτε λυστε μου την απορια.

ευχαριστω

Χαλεπόν Εαυτόν Γνώναι
Link to comment
Share on other sites

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με το newsbeast το αναμενουμε για διαθεση στις 24/10 αραγε αληθευει;;;;;;;;

 

περισυ νομιζω ειχε ερθει 25/10

καποια σκρουτζομαγαζα το ειχαν φερει νωριτερα απο τους παροχους, αλλα σε αστρονομικες τιμες

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...