Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εντάξει τελείωσε εδώ. Είμαστε σ αυτήν την σελίδα για τα υπέρ και κατα του iPhone και στην συγκεκριμένη πιο πολύ για τα υπέρ Γι αυτό έχουμε και iPhone.

Υπάρχουν κι άλλοι λόγοι.

Όλοι μα όλοι να όλοι οι λόγοι είναι υποκειμενικού χαρακτήρα.

Σ αυτές τις απαντήσεις κι εγω σου λεω γιατί να βάλω άλλη εφαρμογή;

Γιατί να χρησιμοποιήσω το viber? γιατί το ένα γιατί το άλλο;

 

Τελευταίο λεω υποκειμενικα out of the box χωρίς παραμετροποιηση με τις 6-7 εφαρμογές που εχω κάνω την δουλειά μου.

Για μένα όλα αυτά. Ο καθένας πληρώνει και επιλέγει.

 

Ας ψάξει και μετά να το πουλήσει ομως σε λογική τιμή γιατί Samsung έχει και στα περίπτερα.

Όλα τα αλλα τα παίρνεις και τα παντρευεσαι μετά πέφτει η τιμή τους.

Φυσικά για πλάκα τα λεω μην φωναζετε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν με ενδιαφέρει τι κάνουν κάποια άλλα μέλη... Εγώ δεν έκανα κάτι τέτοιο και ούτε έχω λόγο να το κάνω... Αν υπάρχει θέμα με μέλη που το κάνουν νομίζω θα ήταν πιο σωστό να απευθυνθείς σε αυτούς... Στην τελευταία πρόταση σου συμφωνώ και το έγραψα κιόλας ότι δεν πρέπει να ξεφύγει η κουβέντα... Εγώ όμως απάντησα στα λεγόμενα του φίλου χωρίς καμία πρόθεση για υποδείξεις....

 

Oκ καλό θα ήταν να το λήξουμε εδώ, ενδεχομένως κι εγώ να παραξήγησα την ανάλυση περί Android, σου ζητώ συγγνώμη, και το κλείνουμε εδώ, ώστε να συνεχίσουμε την κουβέντα περί iPohne 6 υπέρ και κατά της παρουσίασής του. :)

Link to comment
Share on other sites

Απο τιμές τι να περιμένουμε άραγε ;

 

Για το απλό λογικά εδώ Ελλάδα όπως και το 5s περίπου πιστεύω.

Το 6 plus 100€ παραπάνω. Έτσι πιστεύω. Για 16gb μιλάω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δηλ. Το 5s θυμάμαι ξεκίνησε στα 739€ για 16 gb , άρα στα ίδια θα ειναι το 6 και 839 € το plus

 

Κάπου εκεί νομιζω θα είναι οι τιμές στα καταστήματα.

Από Ίντερνετ σίγουρα πιο φθηνά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Oκ καλό θα ήταν να το λήξουμε εδώ, ενδεχομένως κι εγώ να παραξήγησα την ανάλυση περί Android, σου ζητώ συγγνώμη, και το κλείνουμε εδώ, ώστε να συνεχίσουμε την κουβέντα περί iPohne 6 υπέρ και κατά της παρουσίασής του. :)

 

Εννοείται πως έληξε.. Δεν υπάρχει θέμα... Άσε που δεν είμαι ούτε χρήστης ούτε fan του Android για να το εκθειάζω σε άσχετο θέμα :p

 

Στο θέμα μας, επειδή καταλαβαίνω ότι είναι πολύ νωρίς για λεπτομέρειες, όταν κάποιος μάθει σίγουρα για το NFC και τη χρήση που θα προορίζεται θα το εκτιμούσα μία σίγουρη απάντηση :)

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως έληξε.. Δεν υπάρχει θέμα... Άσε που δεν είμαι ούτε χρήστης ούτε fan του Android για να το εκθειάζω σε άσχετο θέμα :p

 

Στο θέμα μας, επειδή καταλαβαίνω ότι είναι πολύ νωρίς για λεπτομέρειες, όταν κάποιος μάθει σίγουρα για το NFC και τη χρήση που θα προορίζεται θα το εκτιμούσα μία σίγουρη απάντηση :)

 

Μόνο αυτή θα είναι η λειτουργία. Ειδικά να έχει με άλλες συσκευές επαφή και να ανταλλαγές αρχεία και τέτοια είναι απίθανο. Μόνο ίσως από iPhone σε iPhone καμία φωτογραφία και δεν νομιζω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως έληξε.. Δεν υπάρχει θέμα... Άσε που δεν είμαι ούτε χρήστης ούτε fan του Android για να το εκθειάζω σε άσχετο θέμα :p

 

Στο θέμα μας, επειδή καταλαβαίνω ότι είναι πολύ νωρίς για λεπτομέρειες, όταν κάποιος μάθει σίγουρα για το NFC και τη χρήση που θα προορίζεται θα το εκτιμούσα μία σίγουρη απάντηση :)

 

Ένα ενδιαφέρον topic για το NFC βρήκα κατά τύχη εδώ,

 

Τι είναι το NFC; Τι χρειάζομαι; Πως προγραμματίζεται;

Link to comment
Share on other sites

USB otg θα υποστηρίζει?

 

Το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις;

Δεν υπάρχει περίπτωση να υποστηρίζει.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

"Thank you for your order. We will notify you as items are dispatched." :D

 

Και τώρα αναμονή...

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

"Thank you for your order. We will notify you as items are dispatched." :D

 

Και τώρα αναμονή...

 

Απο που η παραγγελία?

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω τα πρώτα reviews και teardown για περισσότερες λεπτομέρειες και βέβαια να τα δω απο κοντα! Το 4S πάλιωνει σιγά σιγά και το 2015 θα κλείσει τα 3 χρονια άψογης λειτουργίας οπότε περιμένω να δω τι ψάρια θα πιάσουν τα νέα 6αρια για να μάθω τελικά αν θα πάω στο 5S ή αν τα πάω σε κάποιο απο τις παντόφλες!
Link to comment
Share on other sites

Απο που η παραγγελία?

 

Από Αγγλία. Και θα μου το στείλουν Κύπρο με DHL.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

ημουν ετοιμος να παρω το 6 το απλο στα 64gb αλλα μετα τα πολλα βιντεο που βλεπω online μου φαινεται πολυ μικρο.

Απο την αλλη αν και τα δυο κινητα εχουν 1gb RAM τοτε το μικρο θα πηγαινει πολυ καλυτερα σαν συσκευη γιατι δεν θα εχει τοσα πιξελς να υποστηριξει.

Θα δουμε

 

Προς το παρον ειμαι υπερ του Plus.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

ημουν ετοιμος να παρω το 6 το απλο στα 64gb αλλα μετα τα πολλα βιντεο που βλεπω online μου φαινεται πολυ μικρο.

Απο την αλλη αν και τα δυο κινητα εχουν 1gb RAM τοτε το μικρο θα πηγαινει πολυ καλυτερα σαν συσκευη γιατι δεν θα εχει τοσα πιξελς να υποστηριξει.

Θα δουμε

 

Προς το παρον ειμαι υπερ του Plus.

 

Δεν έχουν μεγάλη διάφορα η αναλύσεις ο επεξεργαστής αυτός δεν μασάει σε τέτοια.

Ram μπορεί και 1,5 να έχει. Σε κανε νέα σειρά βάζει παραπάνω.

Το 4 είχε 512.

Το 5 είχα 1024

Το 6 λίγο δύσκολα 2048 μάλλον κάπου στα μισά πιστεύω θα είμαστε.

Πιστεύω ομως μια χαρά δουλεύει δεν έχει θέμα η ram.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω ότι κάθε δεύτερο χρόνο (με το νέο σχεδιαστικά μοντέλο) την διπλασιάσουν.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να μου απαντήσετε στήν εξής (ίσως και χαζή αλλά δέν το έχω ξανακάνει) απορία μου. Στο site της apple Αμερικής άν δέν το θες με σύνδεση, σου δίνει τη δυνατότητα και χωρίς σύνδεση αλλά οχι ξεκλείδωτο ενω όλα τα προηγούμενα μοντέλα τα έδινε και ξεκλείδωτα. Αυτό γιατί όχι; Δεν το καταλαβαίνω! Και άν επιλέξεις αυτή τη συσκευή ... υπάρχει έυκολος τρόπος να το ξεκλειδώσεις από T-mobile ή δεν αξίζει;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να μου απαντήσετε στήν εξής (ίσως και χαζή αλλά δέν το έχω ξανακάνει) απορία μου. Στο site της apple Αμερικής άν δέν το θες με σύνδεση, σου δίνει τη δυνατότητα και χωρίς σύνδεση αλλά οχι ξεκλείδωτο ενω όλα τα προηγούμενα μοντέλα τα έδινε και ξεκλείδωτα. Αυτό γιατί όχι; Δεν το καταλαβαίνω! Και άν επιλέξεις αυτή τη συσκευή ... υπάρχει έυκολος τρόπος να το ξεκλειδώσεις από T-mobile ή δεν αξίζει;

 

Nα ξεκαθαρίσουμε πωε χωρίς κάρτα η οποία να έχει εκδοθεί στην Αμερική, δεν μπορείς να κάνεις αγορά. Τώρα εάν σου επιτρέπει αγορά χωρίς σύνδεση είναι factory unlocked, ειδάλλως είναι κλειδωμένη στον πάροχο που θα επιλέξεις. Το ξεκλείδωμα σε νέες συσκευές κλειδωμένες σε πάροχο, είναι σχεδόν αδύνατο από όσο γνωρίζω :)

Link to comment
Share on other sites

Κώστα αυτό σίγουρα ισχύει; Ότι δηλαδή πρέπει να έχει εκδοθεί η κάρτα στην Αμερική; Προσωπικά από Αγγλία που έκανα εγώ την αγορά σήμερα με κάρτα Κυπριακή την έκανα χωρίς κανένα πρόβλημα.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Nα ξεκαθαρίσουμε πωε χωρίς κάρτα η οποία να έχει εκδοθεί στην Αμερική, δεν μπορείς να κάνεις αγορά. Τώρα εάν σου επιτρέπει αγορά χωρίς σύνδεση είναι factory unlocked, ειδάλλως είναι κλειδωμένη στον πάροχο που θα επιλέξεις. Το ξεκλείδωμα σε νέες συσκευές κλειδωμένες σε πάροχο, είναι σχεδόν αδύνατο από όσο γνωρίζω :)

 

 

Θα μου το αγοράσει η κολλητή μου που ζεί εκεί. Ναι έχει κανονικά τις επιλογές της σύνδεσης (A&T - T-Mobile Κλπ) και απο κάτω εχει μια άλλη επιλογή "Contract-free" 649$ αλλά έχει και το εικονάκι της T-MOBILE που σημαίνει οτι προφανώς σου στέλνει και μια κάρτα sim. Αυτό είναι που με προβληματίζει... διότι εάν είναι κλειδωμένο τότε θα υπάρχει πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Θα μου το αγοράσει η κολλητή μου που ζεί εκεί. Ναι έχει κανονικά τις επιλογές της σύνδεσης (A&T - T-Mobile Κλπ) και απο κάτω εχει μια άλλη επιλογή "Contract-free" 649$ αλλά έχει και το εικονάκι της T-MOBILE που σημαίνει οτι προφανώς σου στέλνει και μια κάρτα sim. Αυτό είναι που με προβληματίζει... διότι εάν είναι κλειδωμένο τότε θα υπάρχει πρόβλημα

 

Από τη στιγμή που λέει contact free δεν είναι κλειδωμένη σε κάνεναν πάροχο, το να δίνει κάρτα sim δεν παίζει κανένα ρόλο. Καλό ΄ομως θα ήταν να διευκρινίσει η γνωστή σου τηλεφωνικώς εάν η συσκευή είναι factory unlocked. Πάντως έχει και chat online από ότι πρόσεξα :)

 

edit: Tώρα κατάλαβα, θέλει να δείξει πως μπορεί να χρησιμοποιηθεί κι εκτός AT&T & Verizon γι' αυτό βάζει το εικονίδιο T-Mobile

Edited by DINFUN
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι;;;;οι αγορασμενες μου εφαρμογες πχ navigon θα παιζουν το ιδιο καλα στην νεα μεγαλυτερη οθονη;;;;;

 

Ναι, φαντάζομαι οτι θα γινει με τον ιδιο τροπο που έγινε η μετάβαση απο το 4 στο 5. Δηλαδή οι developers της εκάστοτε εφαρμογής θα εκδοσουν νεο update.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...