Jump to content

Meizu MX4 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε σχεση με ποιο???

Κατι δεν κανεις καλα,το κινητο ειναι σφαιρα

 

Σε σχέση με αυτά που ακούω....έχει αργή απόκριση. Για παράδειγμα είναι πολύ πιο αργό από το meizu m2.. Σαν να κολλάει

και ζεστένεται

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με αυτά που ακούω....έχει αργή απόκριση. Για παράδειγμα είναι πολύ πιο αργό από το meizu m2.. Σαν να κολλάει

και ζεστένεται

 

Δεν υπάρχει περίπτωση, κάτι άλλο φταίει, έχω και το mx4pro κ το m2 κ το m2 note. Μήπως έχεις καμία μαγειρεμένη rom?

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση, κάτι άλλο φταίει, έχω και το mx4pro κ το m2 κ το m2 note. Μήπως έχεις καμία μαγειρεμένη rom?

 

έτρεξα την εφαρμογή cpu-z και μου δείχνει ότι δουλεύουν σταθερά οι 4 cpu , η πέμπτη cpu μία δουλεύει μία δεν δουλεύει και οι υπόλοιπες είναι 'stopped'.

επίσης 53 βαθμούς κελσίου θερμοκρασία exynos.....

Link to comment
Share on other sites

53?φιλε μου κατι δεν παει καθολου καλα....ειμαι μονιμα σε wi-fi με ανοιχτη την οθονη και.ειναι στο 27
Link to comment
Share on other sites

Εχω βρει μαι International Rom και προσπαθω να την κανω upgrade αλλα οταν παει στην οθονη του System Upgrade με πεταει πισω και μου λεει firmware corrupted. Γιατι συμβαινει αυτο ρε παιδια? Πρεπει να κανω αμεσα αλλαγη απο C se I rom για να δω αν φταιει αυτο για το γεγονος οτι δεν μπορω να πιασω σημα, αλλιως να το στειλω πισω στο minideal .
Link to comment
Share on other sites

53?φιλε μου κατι δεν παει καθολου καλα....ειμαι μονιμα σε wi-fi με ανοιχτη την οθονη και.ειναι στο 27

 

Επρεπε να δουλευουν και οι 8 CPU?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, ολες οι μαγειρεμενες rom που στελνουν οι κιενζοι, δηθεν με ελληνικα, εχουν καποιο θεμα καπου γτ ειναι πειραγμενες, καντε το κινητο international και μετα 4.5.7. stable.
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

οταν μπαινω στο cpu Z δουλευουν οι 2.εκανες swipe up δεξια στην γωνια?

Δηλαδη?δεν καταλαβαινω για τι μου λες

Link to comment
Share on other sites

ξερεις πως κλεινουν οι εφαρμογες?

 

Απο την κατω μπαρα;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ξερεις πως κλεινουν οι εφαρμογες?

 

Στην κατω μπαρα;

Link to comment
Share on other sites

Παντως και εγω παιδια εχω το κινητο μια βδομαδα , το εχω κανει international και εχω περασει την 4.5.7 και δεν βλεπω να πηγαινει σφαιρα το κινητο που λετε οι περισσοτεροι . Βεβαια ερχομαι απο το oneplus one και το συγκρινω με αυτο. Σε συγκριση παντως το oneplus ειναι ενα κλικ πανω. Και επισης παρατηρω λαγκαρισματα οταν επιστρεφω στην αρχικη οθονη. Μηπως παει κατι λαθος που πρεπει να κοιταξω ?
Link to comment
Share on other sites

Παντως και εγω παιδια εχω το κινητο μια βδομαδα , το εχω κανει international και εχω περασει την 4.5.7 και δεν βλεπω να πηγαινει σφαιρα το κινητο που λετε οι περισσοτεροι . Βεβαια ερχομαι απο το oneplus one και το συγκρινω με αυτο. Σε συγκριση παντως το oneplus ειναι ενα κλικ πανω. Και επισης παρατηρω λαγκαρισματα οταν επιστρεφω στην αρχικη οθονη. Μηπως παει κατι λαθος που πρεπει να κοιταξω ?

 

Μου ειπαν απο το vickmall να γυρισω στην εκδοση 4.2.8.2Α γιατι πιθανοτατα να μην εχει εγκατασταθει η ROM. Το antutu μου εβγαλε 27000:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Μου ειπαν απο το vickmall να γυρισω στην εκδοση 4.2.8.2Α γιατι πιθανοτατα να μην εχει εγκατασταθει η ROM. Το antutu μου εβγαλε 27000:(:(:(

 

27000 εχεις στανταρ καποιο θεμα, μιλησες με το vickmall?

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

κατεβασε την official 4.5.7.Ι απο το site της meizu, περασε το αρχειο .zip στο κινητο σου και με τον file explorer της meizu πατα μια φορα πανω στο αρχειο, αν ξεκινησει η απσυμπιεση και εγκατασταση του τοτε στην επανεκκινηση θα σου ζητησει να κανει ενα clear data , επιλεγεις να γινει αυτο και η εγκατασταση προχωραει, αν σου βγαλει μνμ rom corrupted τοτε δεν εισαι international και η rom ειναι μαγειρεμενη.
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

κατεβασε την official 4.5.7.Ι απο το site της meizu, περασε το αρχειο .zip στο κινητο σου και με τον file explorer της meizu πατα μια φορα πανω στο αρχειο, αν ξεκινησει η απσυμπιεση και εγκατασταση του τοτε στην επανεκκινηση θα σου ζητησει να κανει ενα clear data , επιλεγεις να γινει αυτο και η εγκατασταση προχωραει, αν σου βγαλει μνμ rom corrupted τοτε δεν εισαι international και η rom ειναι μαγειρεμενη.

Σε περιπτωση που μου εμφανισει μνμ rom corrupted τι κανουμε. ?????

Link to comment
Share on other sites

Κατά 99% δεν είναι international το κινητό σου. Έκανα downgrade σε 4.7.1.i και έχω άλλη συσκευή... 53.000 untutu και πολύ καλύτερη μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Κατά 99% δεν είναι international το κινητό σου. Έκανα downgrade σε 4.7.1.i και έχω άλλη συσκευή... 53.000 untutu και πολύ καλύτερη μπαταρία.

 

Το εκανα downgrade σε 4.2.8.2Α και παει σφαιρα με antutu 53000 και κατι...Τωρα τι κανω; Πως μπορω να σεταρω το κιν. Οπως θελω;Να αφαιρεσω κινεζικα κτλ. Μπορω εγω να περασω την international? Τι μου προτεινετε;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αφου έκανα οσα διαβασα στο meizu fans για αλλαγη της rom απο C σε I και πηγαν ολα καλα μετα το κλεισιμο στην οθονη του Boot που λεει Meizu δεν μπαινει ποτέ, επισης αν παω να κάνω System Upgrade με I rom αφου τις βαλω στο recovery φακελο, ξεκιναει και λεει firmware corrupt και εχει διαγραψει το update.zip.

 

Τέλεια...Εχει κανεις καμια ιδέα κατι να προτείνει?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...