Jump to content

Meizu MX4 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βλακεια μου τελικα εγω εκανα λαθος! μια χαρα την πηρε. Flyme acount κανω ετσι απλα?

 

Nαι πολυ απλα στο site της meizu, μετα επιτρεπεις τα account priviledges και πας για international rom να γλυτωσεις απο τις κινεζιες.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θες να με βοηθησεις λιγο περισσοτερο? οσο αφορα την international rom! πως την περναω! το εκανα και root νομιζω,το ανοιγμα δικαιωματων συστηματος ειναι ανοιχτο
Link to comment
Share on other sites

θες να με βοηθησεις λιγο περισσοτερο? οσο αφορα την international rom! πως την περναω! το εκανα και root νομιζω,το ανοιγμα δικαιωματων συστηματος ειναι ανοιχτο

 

διαβασε αυτον τον οδηγο https://meizufans.eu/forum/topic/4114/guide-tansform-your-chinese-mx4-pro-into-international , εαν κανεις αυτα που λεει....εγινες international

Edited by FIREBLADE1
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

ποιον οδηγο λες? να ειναι ευκολος και κατανοητος μονο..!!

 

προσθεσα το link, συγνωμη αλλα μου διεφυγε λογο ταχυτητας.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

βρηκα αυτον που το εκανε και ενα παιδι εδω μεσα. http://forum.xda-developers.com/meizu-mx/general/tansform-chinese-version-mx4-pro-t3292974 μου φαινεται καπως πιο ευκολο. το zip αρχειο το περναω μεσα στο κινητο μεσω usb χωρις να το ξεζιπαρω και ακολουθω με terminal οπως στο βιντεακι?
Link to comment
Share on other sites

βρηκα αυτον που το εκανε και ενα παιδι εδω μεσα. http://forum.xda-developers.com/meizu-mx/general/tansform-chinese-version-mx4-pro-t3292974 μου φαινεται καπως πιο ευκολο. το zip αρχειο το περναω μεσα στο κινητο μεσω usb χωρις να το ξεζιπαρω και ακολουθω με terminal οπως στο βιντεακι?

 

το zip αρχειο το ξεζιπαρεις σε φακελο με ονομα οπως το αρχειο zip, και μετα ολο τον φακελο μεσα στον ριζικο καταλογο του κινητου, δηλαδη /sdcard/int_mx4_pro

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορώ να αλλάξω την οθόνη κλειδώματος να έχει διαφορετικό στυλ κλειδώματος.??δεν έχω βάλει το δαχτυλικο αποτύπωμά..
Link to comment
Share on other sites

Οκ! θα το κανω και σε ενημερωνω! ευχαριστω

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τα εκανα ολα οπως λεει.εκανε επανεκινηση μονο του και πατησα μετα για επαληθευση το

su

cat dev/block/mmcblk0p5 και μου εβγαλε το μηνυμα machine_type:M462_intl_official" που σημαινει πως το εκανα σωστα αλλα τωρα που πηγα στα settings μου βγαζει πως εχω ακομα την 4.2.8.2 C Καμια ιδεα??

Link to comment
Share on other sites

Οκ! θα το κανω και σε ενημερωνω! ευχαριστω

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τα εκανα ολα οπως λεει.εκανε επανεκινηση μονο του και πατησα μετα για επαληθευση το

su

cat dev/block/mmcblk0p5 και μου εβγαλε το μηνυμα machine_type:M462_intl_official" που σημαινει πως το εκανα σωστα αλλα τωρα που πηγα στα settings μου βγαζει πως εχω ακομα την 4.2.8.2 C Καμια ιδεα??

 

ε ναι λογικο, international το εκανες , δεν αλλαξες rom. Tωρα πρεπει να βαλεις την 4.5.7.i https://downloads.meizufans.eu/?dir=mx4pro/firmware/stable/4.5.7/i , θα βαλεις το update.zip στον ριζικο καταλογο της sdcard, και με τον file explorer (αυτον που εχει εγκατεστημενο απο την μαμα του) θα πατησεις πανω στο αρχειο μια φορα, απο εκει και περα θα σε ρωτησει αν θελεις να γινει το update, προσοχη να εχεις τουλαχιστον 60-70% μπαταρια, οταν ρωτηθεις για εκκαθαριση μνημης ναι να την κανεις για να μπορει να ξεκινησει σωστα στην νεα rom. Καλη επιτυχια!!

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

το περναω δηλαδη οπως ειναι ζιπαρισμενο μεσα ετσι? και μεσω document το βρισκω και παταω απλα update

 

Ναι, ζιπαρισμενο, και απλά πατάς πάνω του, ο file explorer της meizu θα καταλάβει ότι είναι rom κ θα ξεκινήσει την εγκατάσταση, το κινητό θα ξεκινήσει σε recovery menu και θα σε ρωτήσει αν θέλεις να φορμαρει data κ cache, το κανείς κ συνεχίζεις.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Οκ φιλε μου. μαλλον αυριο θα το κανω γιατι την εκδοση την κατεβαζει σαν χελωνα...το πρψι δουλευω οποτε το απογευματακι θα την περασω! Σ'ευχαριστω παρα πολυ για τον χρονο σου και την υπομονη σου!! μακαρι να πανε ολα καλα! Ενα τελευταιο μονο.. για να κλεινω τις ανοιχτες εφαρμογες υπαρχει καποιος αλλος τροπος η μονο σερνοντας το δαχτυλο απο κατω προς τα πανω στην οθονη? στο facebook οπως και στο messenger παρατηρησα μια λευκη μπαρα χαμηλα με ενα βελακι που δειχνει πισω,αυτο δε φευγει ε?
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ολα!! το εκανα και τωρα εχω την 4.5.7 Ι απλα οταν θα βγαινουν καινουριες ρομ θα μου βγαζει μηνυμα και αν θελω θα το κανω update ι θα πρεπει εγω με καποιο τροπο να το βλεπω αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ολα!! το εκανα και τωρα εχω την 4.5.7 Ι απλα οταν θα βγαινουν καινουριες ρομ θα μου βγαζει μηνυμα και αν θελω θα το κανω update ι θα πρεπει εγω με καποιο τροπο να το βλεπω αυτο?

θα πηγαινεις εδω και θα βλεπεις...

 

https://meizufans.eu/forum/category/39/meizu-mx4-pro

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ολα!! το εκανα και τωρα εχω την 4.5.7 Ι απλα οταν θα βγαινουν καινουριες ρομ θα μου βγαζει μηνυμα και αν θελω θα το κανω update ι θα πρεπει εγω με καποιο τροπο να το βλεπω αυτο?

 

Καλως ορισες στον κοσμο των stable Ι rom.... πραγματικα δεν εχει τιποτε κινεζικο και δουλευει αψογα, σωστα?

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

οχι ολα μια χαρα απ'οτι βλεπω!! το πληκτρολογιο δε μου αρεσει καθολου παντως... και προσεξα οτι πηγα να κατεβασω απο το playstore τα candy crush και δε μου τα βγαζει καθολου!! παραξενο..
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.

Νέος με MX4 pro. Σημερινό, από skroutzομαγαζο.

Δεν μπορώ να κατεβάσω απο το play to whatsapp καθώς και otetvgo. Εχω την international rom.

Συγνώμη αμα έχει ξανασυζητηθεί. Κάποια βοήθεια;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.

Νέος με MX4 pro. Σημερινό, από skroutzομαγαζο.

Δεν μπορώ να κατεβάσω απο το play to whatsapp καθώς και otetvgo. Εχω την international rom.

Συγνώμη αμα έχει ξανασυζητηθεί. Κάποια βοήθεια;

 

ποια εκδοση φοραει? 4.5.7. ?

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...