Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και όμως κάποιος κινέζος έδωσε nuggat σε μοντέλο του και μάλιστα λέει, το πρώτο 801 με 7.

 

Edit:

To βρήκα http://www.gsmarena.com/chinese_zuk_z2_and_z2_pro_owners_to_get_zui_25_update-news-22873.php

 

Zuk Z1

Αν θέλανε θα το δινανε απλά δεν θέλουν. 1μιση χρόνο έως 2 το πολύ θέλουν να παρέχουν υποστήριξη στο software για να πουλάνε καινούργια κινητά... και μετά βριζουμε το μήλο για το κλειστό λειτουργικό, τουλάχιστον αυτό παρέχει υποστήριξη 4 χρόνια...

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως διάβαζα ένα thread στο reddit ή στο xda ότι αν έχεις unlock able bootloader μπορείς να περάσεις nuggat από την κοινότητα.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το εχω με twrp,περασα την Νουγκατ,και την έβγαλα την ιδια μερα.ελειπης σε σχεση με την 6.

Ουτε screen record-photo.

Ουτε το σκρολαρισμα πανω κατω μου αρεσε,ενω ειχε μερικα bugs,οπως με το εργοστασιακο album.

Η εργοστασιακη 6 καθαρισμενη μετα το root,με adblock,sdmaid στο αυτοματο,htc boost+, μου παει σφαιρα μηνες τωρα.62 εφαρμογες εγκατεστημενες!!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει τρόπος να έχουμε τη νεότερη lockscreen και τα θέματα των Xperia X (και έπειτα) ;

Χρειάζεται να επέμβει κανείς στο λογισμικό με root και λοιπά ;

 

Επίσης υπάρχει λόγος να πάει κανείς σε custom rom ;

Υπάρχει κάτι καλύτερο από άποψη απόδοσης και μπαταρίας ;

Επίσης η διαδικασία είναι απλή ; Υπάρχει κίνδυνος όπως υπήρχε παλαιότερα να χάσεις τους αλγορίθμους της Sony από κάποια κρυφά partition ;

 

Ότι ρομ δοκιμασα,γυρισα στην μαμα.παντα η καλυτερη.

Εβαλα μια με ραδιοφωνο που δεν χρειαζοταν ακουστικα,και δεν έπιανε σταθμο!!!! :-)

Φυσικα root και καθαρισμενη με προσοχη!

Πιο πολύ με ενδιαφερει το adblock και τα κανω root.

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό κοντεύει πέντε μηνάκια πια στα χέρια μου και π ε τ ά ει.

Το μόνο του κακό είναι ότι δε θα πάρει την 7.

Ο μόνος λόγος για να το αλλάξεις είναι γιατί χάλασε ή στο έκλεψαν.

Και αν σε τρώει το μικρόβιο της αλλαγής (όπως εμένα) :p

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό κοντεύει πέντε μηνάκια πια στα χέρια μου και π ε τ ά ει.

Το μόνο του κακό είναι ότι δε θα πάρει την 7.

Ο μόνος λόγος για να το αλλάξεις είναι γιατί χάλασε ή στο έκλεψαν.

Και αν σε τρώει το μικρόβιο της αλλαγής (όπως εμένα) :p

 

Εμένα πετάει 2 χρόνια τωρα :D και αν έπαιρνε και την 7 δεν θα είχα ούτε το μικρόβιο της αλλαγής :(

Περιμένω τα νέα μοντέλα και βλέπουμε

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη τη παρέα.

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν αξίζει η αγορά του κινητού στα 170 ευρώ (μεταχειρισμενο φυσικά). Έχει ακόμα μερικούς μήνες εγγύηση.

Τι πρέπει να προσέξω στη συσκευή κατά την αγορά, χέρι με χέρι θα γίνει.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη τη παρέα.

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν αξίζει η αγορά του κινητού στα 170 ευρώ (μεταχειρισμενο φυσικά). Έχει ακόμα μερικούς μήνες εγγύηση.

Τι πρέπει να προσέξω στη συσκευή κατά την αγορά, χέρι με χέρι θα γίνει.

Ευχαριστώ.

 

Εγω το δικο μου το πουλησα 100ευρω με λιγους μηνες εγγυηση αλλα αψογη κατάσταση.

 

Λιγο χαμηλη τιμη αλλα ενημερωσα τον αγοραστή οτι μου ειχε ηδη δυο φορες ξεκολλήσει η οθόνη, την πρώτη φορα ειχε παρει νερο κιολας και έγινε αλλαγη σχεδόν ολο το τηλέφωνο(για αυτο και αψογη κατάσταση ).

 

Αυτο που θα πρέπει να προσεξεις ειναι μην εχει καποια κιτρινιλλα η οθονη και την δεις αφου περάσει η εγγυηση , στο δικο μου πριν την αλλαγή οθόνης ειχε κιτρινιλλα και τελος να δεις αν ειναι καλα κολλημενη η οθόνη, κυριως στις γωνιες.Εγω εχω δείξει σε δυο κατόχους Ζ3 την ξεκολλημενη οθόνη τους μιας και ειμαι πλεον ειδικος :p.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση απάντηση σου φίλε μου. Ελπίζω να είμαι σε θέση να δω κάποια διαφορά στην οθόνη στις γωνίες, εάν πραγματικά έχει θέμα το συγκεκριμένο κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει δοκιμάσει κανείς encryption στο τηλέφωνο με την SD Card? Έχω δει αναφορές για προβλήματα ότι δεν μπορεί να γίνει access η κάρτα όταν υπάρχει encryption αλλά θα ήθελα και μια ακόμη γνώμη.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει δοκιμάσει κανείς encryption στο τηλέφωνο με την SD Card? Έχω δει αναφορές για προβλήματα ότι δεν μπορεί να γίνει access η κάρτα όταν υπάρχει encryption αλλά θα ήθελα και μια ακόμη γνώμη.

Την έχω κάνει εγώ. Δεν έχω κάποιο θέμα μέχρι τώρα. SanDisk 64G.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχω το εξής θέμα: Όταν πατήσω να αυξήσω την ένταση στη μουσική του Bluetooth μου βγάζει ' δυστυχώς η εφαρμογή ui συστήματος έχει σταματήσει' καμία ιδέα τι παίζει ? Με κλειστό Bluetooth ακουστικό λειτουργεί άψογα
Link to comment
Share on other sites

Την έχω κάνει εγώ. Δεν έχω κάποιο θέμα μέχρι τώρα. SanDisk 64G.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Μήπως γνωρίζεις αν μπορώ να έχω encrypted το τηλέφωνο αλλά την κάρτα χωρίς encryption?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Μήπως γνωρίζεις αν μπορώ να έχω encrypted το τηλέφωνο αλλά την κάρτα χωρίς encryption?

Δεν έχω ασχοληθεί με αυτό και δεν γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Η εργοστασιακη 6 καθαρισμενη μετα το root,με adblock,sdmaid στο αυτοματο,htc boost+, μου παει σφαιρα μηνες τωρα.62 εφαρμογες εγκατεστημενες!!!!!

 

Ότι ρομ δοκιμασα,γυρισα στην μαμα.παντα η καλυτερη.

Εβαλα μια με ραδιοφωνο που δεν χρειαζοταν ακουστικα,και δεν έπιανε σταθμο!!!! :-)

Φυσικα root και καθαρισμενη με προσοχη!

Πιο πολύ με ενδιαφερει το adblock και τα κανω root.

 

Kαλησπέρα και από μένα , μόλις πήρα ένα με σπασμένο digitizer στην πάνω μεριά αλλά δουλεύει κανονικά. :D

 

Θα ήθελα να το κάνω root και να βάλω TWRP.

 

Υπάρχει κάποιος εύκολος τρόπος αλλά χωρίς να χαθούν τα DRM (αν το λέω καλά) ή κάποια άλλα αρχεία της Sony?

 

Είμαι ΜΜ στην έκδοση .291

 

Eυχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια απάντηση. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Kαλησπέρα και από μένα , μόλις πήρα ένα με σπασμένο digitizer στην πάνω μεριά αλλά δουλεύει κανονικά. :D

 

Θα ήθελα να το κάνω root και να βάλω TWRP.

 

Υπάρχει κάποιος εύκολος τρόπος αλλά χωρίς να χαθούν τα DRM (αν το λέω κξεκλειδωσεις αλά) ή κάποια άλλα αρχεία της Sony?

 

Είμαι ΜΜ στην έκδοση .291

 

Eυχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια απάντηση. :)

 

to root δν σβηνει το drm. μονο αν ξεκλειδωσεις το bootloader τα χανεις. οδηγιες για ροοτ εδω https://forum.xda-developers.com/z3-compact/general/recovery-root-mm-575-lb-t3418714

Link to comment
Share on other sites

to root δν σβηνει το drm. μονο αν ξεκλειδωσεις το bootloader τα χανεις. οδηγιες για ροοτ εδω https://forum.xda-developers.com/z3-compact/general/recovery-root-mm-575-lb-t3418714

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Τον bootloader τον ξεκλείδωσα , δεν μπόρεσα να το κάνω root και τον ξανακλείδωσα.

 

Τα έχω χάσει ή επανήλθαν?

Link to comment
Share on other sites

Φοραω screen protector 8 μηνες.

Το tempered glass αξιζει?ενοχλεί στην χρηση?

Επισης πηρα ενα Ζ2 κοσμημα υποψιασμενος για αλλαγμενη οθονη.δουλευει τελεια ομως(90 ευρω).

Βαζοντας διπλα στο Ζ3 εχουν διαφορα,πιο φωτεινη του Ζ3.

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Φοραω screen protector 8 μηνες.

Το tempered glass αξιζει?ενοχλεί στην χρηση?

Επισης πηρα ενα Ζ2 κοσμημα υποψιασμενος για αλλαγμενη οθονη.δουλευει τελεια ομως(90 ευρω).

Βαζοντας διπλα στο Ζ3 εχουν διαφορα,πιο φωτεινη του Ζ3.

 

Εχω tempered glass απο τη πρωτη βδομαδα που το αγορασα και το εχω χωρις θηκη.

 

Με την ευκαιρια, εχετε δει καμια custom rom που να απoγειωνει τη διαρκεια στο sot ? Aς ειναι και για ξεκλειδωμενο bootloader. Περασε ο χρονος εγγυησης, το εχω 2,5 χρονια

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Οτι δοκιμασα γυρισα στην στοκ με root,adawey,τιτανουμ και αφαιρεση σαβουρας.υπερφορτωμενο δεν κολαει ποτε.

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Mια απο τα ιδια εχω και εγω, απλα ηθελα λιγο παραπανω αποδοση μπαταριας

Ευχαριστω παντος :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

τα εχεις χασει, επρεπε να τα εχεις κανει backup. μπορεις να τα κανεις restore, ψαξε λιγο στο xda. root γιατι δεν μπορεσες να κανεις? (θα χρειαστεις το flashtool και το kernel 575 (ή ολόκληρη τη ρομ 575)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Επαθε νταρακουλο η οθονη του Ζ3.

Ποιος την εφτιαξε εκτος φαρμακοσονυ,κοστος και αποδοση?

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα, αγόρασα ένα μτχ Ζ3 και έμαθα εκ των υστέρων οτι έχει ξεκλειδωμένο bootloader, πόσο επηρρεάζει την λειτουργία της κάμερας ή άλλων λειτουργιών όπως γραφόταν πριν 1-2 χρόνια;

 

Ήθελα να το πάω για έλεγχο αδιαβροχοποίησης αλλά μου είπαν οτι με ξεκλείδωτο bootloader η αρβάτο χρεώνει παραπάνω από ότι για απλό έλεγχο - προφανώς τέτοια ώρα που ασχολήθηκα δεν μπορώ να τους τηλεφωνήσω για επιβεβαίωση.

 

Πάντως είναι ενημερωμένο σε GR unbranded customization (23.5.A.1.291 / 1288-50324 R4D).

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αγόρασα ένα μτχ Ζ3 και έμαθα εκ των υστέρων οτι έχει ξεκλειδωμένο bootloader, πόσο επηρρεάζει την λειτουργία της κάμερας ή άλλων λειτουργιών όπως γραφόταν πριν 1-2 χρόνια;

 

Ήθελα να το πάω για έλεγχο αδιαβροχοποίησης αλλά μου είπαν οτι με ξεκλείδωτο bootloader η αρβάτο χρεώνει παραπάνω από ότι για απλό έλεγχο - προφανώς τέτοια ώρα που ασχολήθηκα δεν μπορώ να τους τηλεφωνήσω για επιβεβαίωση.

 

Πάντως είναι ενημερωμένο σε GR unbranded customization (23.5.A.1.291 / 1288-50324 R4D).

 

Ευχαριστώ

 

Μια χαρά είναι το κινητό σου και δε θα αντιμετωπίσεις κανένα θέμα απολύτως, μην αγχώνεσαι.

Τώρα σχετικά με τον έλεγχο στεγανοποίησης νομίζω πως με ξεκλείδωτο η όχι τον bootloader αν είσαι εκτος εγγύσης τα ίδια θα σε χρεώσει.

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...