Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο καμερα φιλε,πηγαινε στην σαμμυ,οτι και να παρεις θα εχεις καλυτερη φωτο απο οποιαδηποτε σονυ.Εχω κολλητό με Ζ3 και το φθηνο περσυνο j5 και οι φωτο του ειναι ασυγκριτως καλυτερες απο του σονυ.Ποιο ζωντανα χρωματα,του σονυ ξεπλυμενα.Ειχα και το Ζ2 και ξερω.Σαν συσκευες τα σονυ πολυ καλες σε ολα.Σε καμερα πασχουν,κουφο,η σονυ δίνει τους φακους σε ολους...

 

Aν ασχοληθεις με τις ρυθμισεις,βγαζει πολυ καλες φωτο το Z3.σιγα μην ειναι υποδεεστερο και απο το xperia M.......:lol::lol::lol:

Επι τι ευκαιρια,εχω ενα samsung S5 στα χερια μου και βαζοντας το διπλα στο Ζ3 μοιαζει με κινεζικο κινητο-παιχνιδι 10τιας :lol::lol:

Μου ηρθε στο pc companion αναβαθμιση σε .....293 αν ειδα καλα.

Οι αναβαθμισεις που γραφει οτι εχει μου ειναι αδιαφορες.Αξιζει?προσωπικα ειμαι ροοτ οποτε δεν θα γινει "επισημα" αναβαθμιση....

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο καμερα φιλε,πηγαινε στην σαμμυ,οτι και να παρεις θα εχεις καλυτερη φωτο απο οποιαδηποτε σονυ.Εχω κολλητό με Ζ3 και το φθηνο περσυνο j5 και οι φωτο του ειναι ασυγκριτως καλυτερες απο του σονυ.Ποιο ζωντανα χρωματα,του σονυ ξεπλυμενα.Ειχα και το Ζ2 και ξερω.Σαν συσκευες τα σονυ πολυ καλες σε ολα.Σε καμερα πασχουν,κουφο,η σονυ δίνει τους φακους σε ολους...

 

Τι είναι αυτά που λες ρε φίλε, η γυναίκα έχει το j5 και δεν συγκρίνονται με τπτ, μην λέτε ότι ναναι ρε παιδιά

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Από προχθές και εγώ στην παρέα σας. Z3 silver green.

 

Για την ώρα άψογο. Σε σχέση με Ζ3c πιο φωτεινή αλλά πιο ξεπλυμένη οθόνη, πολύ καλύτερη αίσθηση, παρόμοια μπαταρία.

Μακάρι να αποδειχθεί πιο αξιόπιστο από το μικρό (πλακέτα στο 4μηνο).

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Από προχθές και εγώ στην παρέα σας. Z3 silver green.

 

Για την ώρα άψογο. Σε σχέση με Ζ3c πιο φωτεινή αλλά πιο ξεπλυμένη οθόνη, πολύ καλύτερη αίσθηση, παρόμοια μπαταρία.

Μακάρι να αποδειχθεί πιο αξιόπιστο από το μικρό (πλακέτα στο 4μηνο).

 

Εγω την βλεπω τελεια την οθονη,μαλλον επεσες σε προβληματικο........:p

αποψη μου,ποτε στο νερο......

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

οπως εγραψα το κινητο το αγορασα σε μαυρο 300 ευρω και μου ερχεται αυριο

παραγγειλα και ενα tempered glass και φορτιστη αυτοκινητου

η μεγαλη ερωτηση ειναι :

να αλλαξω εφαρμογη καμερας για να εχω καλυτερες φωτο?

και ποια να βαλω?

Link to comment
Share on other sites

Εγω την βλεπω τελεια την οθονη,μαλλον επεσες σε προβληματικο........:p

αποψη μου,ποτε στο νερο......

 

Σε φουλ φωτεινότητα είναι αλλού.

Σε κάτι λιγότερο όμως δε με εντυπωσιάζει.

Το αυτό είχε και το compact αλλά το θυμάμαι ενα τσικ πιο σωστά και πιο έντονο στο χρώμα. Το μεγάλο είναι πιο φωτεινό σίγουρα και πιο ψυχρό.

 

Νερό μόνο από ατύχημα θα δει. Δεν εμπιστεύομαι καμία εταιρεία ότι κάνει σωστά τη δουλειά της.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

To εχω στο 60% φωτεινοτητα και ειναι αψογο.κοντρα στον ηλιο στραβωμαρα.και απο μπαταρια 1,5 μερα με βαρια χρηση,1,5 ετους συσκευη.

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα να συνδεθώ με τις κάμερες μου με την εφαρμογή iVMS-4500

https://play.google.com/store/search?q=hikvision&c=apps&hl=en

φίλοι μου με άλλες συσκευές συνδέονται κανονικά οπότε δεν είναι θέμα δικτύου πόρτες κτλ ..

έκανα unroot κι έβαλα την τελευταία μέσω pc companion πάλι τα ίδια ..

αν έχει κάποιος φίλος την εφαρμογή ας με ενημερώσει

 

μου πετάει error153 η incorrect user pass

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να ρουταρω την 5.1.1 χωρις να ξεκλιεδωσω το BL. γινεται καταρχας?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα να συνδεθώ με τις κάμερες μου με την εφαρμογή iVMS-4500

https://play.google.com/store/search?q=hikvision&c=apps&hl=en

φίλοι μου με άλλες συσκευές συνδέονται κανονικά οπότε δεν είναι θέμα δικτύου πόρτες κτλ ..

έκανα unroot κι έβαλα την τελευταία μέσω pc companion πάλι τα ίδια ..

αν έχει κάποιος φίλος την εφαρμογή ας με ενημερώσει

 

μου πετάει error153 η incorrect user pass

 

Δεν έχω βρει άκρη ακόμη ,η σιμ πάντως δεν φταίει ..αν μπορεί κάποιος φίλος να εγκαταστήσει την εφαρμογή ,θα του δώσω τους κωδικούς να δω αν φταίει τελικα το Ζ3 ..ας βοηθήσει κάποιος παρακαλώ ..

 

πως μπορω να ρουταρω την 5.1.1 χωρις να ξεκλιεδωσω το BL. γινεται καταρχας?

 

Ψάξε στο Xda ,γίνεται ..

 

http://forum.xda-developers.com/z3/general/guide-rootrecovery-how-to-root-install-t3017056

Edited by nick2crete

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

ασε την κιτκτατ, ενταξει το ξερω οτι αυτη ξεκλειδωνει, εγω λεω για την 5.1.1
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Από κει μετά κρατάς το ρουτ κι ανεβαίνεις έκδοση ..υπάρχουν τα πάντα εκεί ,υπάρχει και τοπικ με όλες τις προ ρουταρισμένες up today ..

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βρει άκρη ακόμη ,η σιμ πάντως δεν φταίει ..αν μπορεί κάποιος φίλος να εγκαταστήσει την εφαρμογή ,θα του δώσω τους κωδικούς να δω αν φταίει τελικα το Ζ3 ..ας βοηθήσει κάποιος παρακαλώ ..

Καλημερα Νικο, αν θες στειλε μου πμ να δοκιμασεις με το δικο μου Ζ3. Ειμαι root με την 23.5.Α.0.575

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση πως η SONY μετά το Ζ3 έχασε το δρομο. Στις επομενες συσκευες δεν προθεσε κανενα ιδιαιτερο χαρακτηριστικο εαν εξαιρεσουμε τον αισθητηρα αποτυπωματων ή το type C usb connector, που δεν δεν ειναι κατι ιδιαιτερο πια. Απεναντιας αφαιρεσε χαρακτηριστικα που την εκαναν να ξεχωριζει, οπως η μαγνητικη φορτιση που εδινε τη δυνατοτητα να αποφευγεις το ανοιγμα στο καπακι του βισματος, να διατηρεις ετσι τη στεγανοτητα της συσκευσης αλλα και να παρακολουθεις video σε landscape mode φορτιζοντας τασυτοχρονα τη συσκευη. Δεν ειναι να απορει κανεις γιατι οι νεες συσκευες δεν εχουν κατι να σε τραβαει να τις αγορασεις και ειναι φυσικο να συνθλιβονται απο τον ανταγωνισμό. Της εμεινα πιστος αρκετα χρονια αλλα νομιζω πως ηρθε η ωρα να την προδωσω.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι η πρώτη φορά που χάνει το δρόμο. Δυστυχώς κάπως έτσι έχουν τα πράγματα και πολύ φοβάμαι ότι η πορεία είναι προδιεγραμμένη....
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το Ζ5 δεν έχει μαγνητική φόρτιση αλλά η usb είναι ακαλυπτη οπότε δεν έχεις φόβο για το καπάκι που μπορεί να χαλάσει με άνοιξε κλείσε όπως στα παλιότερα. Η οθόνη έχει καλύτερο λευκό και είναι πιο φωτεινή και η κάμερα δεν έχει καμία σχέση σε χαμηλό φωτισμό. Μπορεί του Ζ5 να μην είναι η καλύτερη αλλά απτα προηγούμενα μοντέλα η διαφορά είναι μεγάλη. Επίσης και σε θέμα ταχύτητας η διαφορά είναι μικρή αλλά αισθητή. Επίσης η αύξηση του αποθηκευτικό χώρου στα 32 gb είναι αρκετά σημαντική και μπορείς να το δουλέψεις ακόμα και χωρίς κάρτα sd.βαλε και τον αισθητήρα δακτυλικων αποτυπωμάτων τον οποίο έχουν όλες οι συσκευές πια. Είχα Ζ1,Ζ3 και έχω Ζ5 από πέρυσι τον Δεκέμβριο.

 

Sent from my E6653 using Tapatalk

Edited by paulo6sousa
Link to comment
Share on other sites

ok...τελικα καλως η κακως παραγγειλα το Κινεζικο z3 dual 6683 απο ντοπιο εισαγωγεα

τελικα σε προτεροτητα μπηκε ο επεξεργαστης, το δικαρτο, και η rom και πιο πισω η καμερα

αυτο που θα ηθελα, ( καθως ειμαι μαλλον ασχετος με αυτα, και για να μην ψαχνω μεσα σε 300 σελιδες εδω )

αν υπαρχει καποιος να με βοηθησει στο να χειριστω τα βασικα του τηλεφωνου

π.χ. διαβασα οτι τελικα η καμερα του δεν ειναι πολυ καλη αλλα αν του βαλεις μια app καμερας ψιλοφτιαχνει...ποια να βαλω?

γενικοτερα τι εφαρμογες να του βαλω ?

Επισης τι να κανω για να το προσεξω καθως ειναι πρωτιστως εργαλειο δουλειας για μενα

Ευχαριστω πολυ

 

 

Τωρα που εχει πεσει η τιμη στα 269 σε ολα τα καταστηματα κωτσοβολους,μιντια μαρκτ κλπ σκεφτομαι να το παρω. Απο την αλλη με ενδιαφερει και το z5 dual στα 400 .ο πωλητης στο σκρουτζ αναφερει 2 χρονια εγγυησης.... δεν νομιζω ομως οτι εισαγεται ελλαδα απο sony hellas ,αρα με την εγγυηση τι γινεται ? Γνωριζει κανεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]οσο λαθος και να κανει θα επιμενει

o,τι και να του πεις βρισκει απαντηση

ο,τι δικιο και να εχεις το χανεις -τι ειναι??

- Ο Μ***ΚΑΣ ( συχνα αναφερεται και ως ο "ανικητος".. )

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εγώ που το έχω πάρει εδώ και 3 εβδομάδες έχω πρόβλημα με την μπαταρία του...με κανονική χρήση μου κρατάει το πολύ 1 ημέρα. Βοηθήστε με γιατί δεν ξέρω τι να κάνω.... %5Bimg%5Dhttp%3A//i66.tinypic.com/2n6wx1x.png[/img] Edited by Giorgossille
Link to comment
Share on other sites

Παίδες εγώ που το έχω πάρει εδώ και 3 εβδομάδες έχω πρόβλημα με την μπαταρία του...με κανονική χρήση μου κρατάει το πολύ 1 ημέρα. Βοηθήστε με γιατί δεν ξέρω τι να κάνω.... %5Bimg%5Dhttp%3A//i66.tinypic.com/2n6wx1x.png[/img]

Βλέπω οθόνη στο 33%, δεν βλέπω κάποιο drain, πόση ώρα οθόνη έχεις μετά από πλήρη φόρτιση;

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Και μένα μια μέρα με βγάζει οπότε μην τρελένεσαι. Απλά έχω πολλά να τρέχουν στο παρασκήνιο. Κάθε βράδυ το βάζω για φόρτιση και μου βγάζει άνετα την μέρα. Ξέρω ότι το κινητό μπορέι να βγάλει άνετα και δεύτερη μέρα σε μερικούς, σε μένα όμως όχι. Μη το ψηρίζεις απλά να χαρείς την συσκευή σου.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι που με τρώει τελευταία, full manual μπορούμε να έχουμε στην κάμερα με κάποιον τρόπο; Πχ root άλλη ρομ κλπ; (δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με root roms κλπ)
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

+Jmarousakis Τι εννοείς ακριβώς;

Να μπορώ στο manual mode να διαχειριστώ την ταχύτητα κλειστρου το iso την έκθεση κλπ όπως μπορούν τα τελευταία κινητά πχ G5 S7 Z5 που έχουν full manual mode στην κάμερα. Πχ να μπορείς να τραβήξεις φώτο με 10sec έκθεση και χαμηλό iso για να φτιάξεις trail lights

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...