Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τότε τα development preview γιατί τα έδωσαν στα Ζ3; Σφαίρα πήγαινε. Αυτό πάντως είναι μεγάλη πατάτα του ανδροιντ, αφού το κινητό αντέχει γιατί να μην το κάνουν. Διετία κλείνει σε ένα δύο μήνες.

 

Μόλις έκλεισε 2ετια παρα μια εβδομάδα.

Αρχές Σεπτεμβρίου 14 έγινε παρουσίαση και απο εκει μετράει.

 

Και απο την άλλη το android N δεν υποστηρίζει 801/330 Adrenno.

 

Το development προφανώς το έδωσαν για να πειραματιστούν πάνω στην N έτσι ώστε να προετοιμαστούν να το δώσουν όσο πιο ολοκληρωμένο και bug free στις συσκευες που θα το έπαιρναν.

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις έκλεισε 2ετια παρα μια εβδομάδα.

Αρχές Σεπτεμβρίου 14 έγινε παρουσίαση και απο εκει μετράει.

 

Και απο την άλλη το android N δεν υποστηρίζει 801/330 Adrenno.

 

Το development προφανώς το έδωσαν για να πειραματιστούν πάνω στην N έτσι ώστε να προετοιμαστούν να το δώσουν όσο πιο ολοκληρωμένο και bug free στις συσκευες που θα το έπαιρναν.

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

 

ετσι , εκμεταλλευτηκαν την μεγαλη βαση απο 801 συσκευες, ειδαν τα προβληματα που προεκυψαν και μετα γεια σας :lol:

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Παιδες να ρωτησω κατι. Εχω την τελευταια αναβαθμιση που εχει βγει, αλλα θελω να βαλω την προηγουμενη γιατι τρωει την μπαταρια για πλακα.

Ποτε οι επισκεψεις μου στον φορτιστη δεν ηταν τοσο τακτικες οσο τωρα. Εχω κανει και clean install.

Μπορω να περασω την προηγουμενη με φλασαρισμα? Η θα φαει κανενα κολλημα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδες να ρωτησω κατι. Εχω την τελευταια αναβαθμιση που εχει βγει, αλλα θελω να βαλω την προηγουμενη γιατι τρωει την μπαταρια για πλακα.

Ποτε οι επισκεψεις μου στον φορτιστη δεν ηταν τοσο τακτικες οσο τωρα. Εχω κανει και clean install.

Μπορω να περασω την προηγουμενη με φλασαρισμα? Η θα φαει κανενα κολλημα?

 

Αν μιλάς για την .291 ίσως το πρόβλημά σου είναι το battery optimisation που έχει βάλει η Sony ώστε να βελτιώσει την διάρκεια ζωής της μπαταρίας. Θα σου πρότεινα να το απενεργοποιήσεις και να δεις (και να μας πεις) πώς πάει.

 

Settings > About phone > Status > Battery optimization (Your phone will need to restart if you turn the feature off or on.)

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάς για την .291 ίσως το πρόβλημά σου είναι το battery optimisation που έχει βάλει η Sony ώστε να βελτιώσει την διάρκεια ζωής της μπαταρίας. Θα σου πρότεινα να το απενεργοποιήσεις και να δεις (και να μας πεις) πώς πάει.

 

Settings > About phone > Status > Battery optimization (Your phone will need to restart if you turn the feature off or on.)

Φιλε μολις εκανα αυτο που ειπες. Αυριο θα επανελθω. Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Aν δεν γινει δες το πρωτο ποστ, θα πρεπει να βαλεις με flashtools την χχχχ,93 (4.4.x) να κανεις root να βαλεις twrp και να φλασαρεις απο recovery την xxx.575 (6.0.1) pre root rom:)

 

Eχω την 575

δοκιμαζω με τον ευκολο τροπο οπου παταω install και βγαζει το παρακατω.λειπουν αρχεια απο το pc?

http://www.filedropper.com/dsc0329

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Aν δεν γινει δες το πρωτο ποστ, θα πρεπει να βαλεις με flashtools την χχχχ,93 (4.4.x) να κανεις root να βαλεις twrp και να φλασαρεις απο recovery την xxx.575 (6.0.1) pre root rom:)

 

Στο πρτωτο ποστ δεν λειτουργει τιποτα.:confused:

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα !

Αν θυμάμαι καλά ότι υπάρχει στο πρώτο ποστ τα έχω σε έναν εξωτερικό σκληρό στο σπίτι μου. Τώρα λείπω διακοπές, Κυριακή-Δευτέρα θα ανεβάσω ότι έχω και θα δώσω λινκ για να τα κατεβάσεις.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μπορώ να συνδέσω το Ζ3 σε TV ώστε να βλεπω YouTube, Kodi κ.α. κατευθείαν στην TV?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μπορώ να συνδέσω το Ζ3 σε TV ώστε να βλεπω YouTube, Kodi κ.α. κατευθείαν στην TV?

Αν έχει wifi η Tv φυσικά και μπορείς

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχει WiFi.

Τότε θέλεις κάτι τέτοιο Mhl adapter και καλώδιο Hdmi http://www.ebay.co.uk/itm/131264797564

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα και συγνωμη δεν ξερω πως ξεκιναω ερωτηση ανεξαρτητα

ειμαι ετοιμος να αγορασω το Z3 dual 6683 απο εισαγωγεα κινεζικων εδω

θελω να ρωτησω τις διαφορες του 6683 απο το 6533

( ξερω οτι το πρωτο εχει 16gb κσι το δευτερο 32gb ) αλλα εχω την εντυπωση οτι κατι παιζει και με τις sim και τη συνδεσιμοτητα τους

να παρω το 6683 η το 6533 σε 50 ευρω παραπανω?

επισης συμαντικη για εμενα ειναι η φωτο... θα με καλυψει?

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότερες τωρινες ναυαρχίδες έχουν πολύ καλύτερη κάμερα κατά την γνώμη μου... Οπότε από μένα πιστεύω πως δεν αξίζει και τόσο αν σε ενδιαφέρει η φωτογραφία ιδιαίτερα στις νυχτερινές λήψεις.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότερες τωρινες ναυαρχίδες έχουν πολύ καλύτερη κάμερα κατά την γνώμη μου... Οπότε από μένα πιστεύω πως δεν αξίζει και τόσο αν σε ενδιαφέρει η φωτογραφία ιδιαίτερα στις νυχτερινές λήψεις.

Για dual Sim κινητό μιλάει, οπότε είναι ακόμα αρκετά ακριβές οι τωρινες ναυαρχίδες dual Sim

Το G4 dual πχ έχει αρκετά καλύτερη κάμερα αλλά έχει το θέμα του bootloop

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

To g4 είναι Ρίσκο...μακρυά!! Εγώ έχω το μονοκαρτο 7 μήνες περίπου φοβερό κινητό σε όλα του (πλην μπαταρίας για πολλούς εμένα προσωπικά μου φτάνει) αν θέλει dual το καλύτερο αδιαμφισβήτητα είναι το one plus 3.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότερες τωρινες ναυαρχίδες έχουν πολύ καλύτερη κάμερα κατά την γνώμη μου... Οπότε από μένα πιστεύω πως δεν αξίζει και τόσο αν σε ενδιαφέρει η φωτογραφία ιδιαίτερα στις νυχτερινές λήψεις.

 

κοντα στα 300 ευρω κατι?

επισης ξερεις τις διαφορες μεταξυ 6683 κια 6533?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

To g4 είναι Ρίσκο...μακρυά!! Εγώ έχω το μονοκαρτο 7 μήνες περίπου φοβερό κινητό σε όλα του (πλην μπαταρίας για πολλούς εμένα προσωπικά μου φτάνει) αν θέλει dual το καλύτερο αδιαμφισβήτητα είναι το one plus 3.

 

κοντα στα 300 ευρω κατι?

επισης ξερεις τις διαφορες μεταξυ 6683 κια 6533?

Link to comment
Share on other sites

κοντα στα 300 ευρω κατι?

επισης ξερεις τις διαφορες μεταξυ 6683 κια 6533?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

κοντα στα 300 ευρω κατι?

επισης ξερεις τις διαφορες μεταξυ 6683 κια 6533?

 

6633 θες να πεις.

Το 6683 είναι μονο για την αγορα του hong kong,το 6633 είναι για την ευρωπαικη αγορα,θα σου προτεινα το 6633 να μην μπλέκεις με ασιες....

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα !

Αν θυμάμαι καλά ότι υπάρχει στο πρώτο ποστ τα έχω σε έναν εξωτερικό σκληρό στο σπίτι μου. Τώρα λείπω διακοπές, Κυριακή-Δευτέρα θα ανεβάσω ότι έχω και θα δώσω λινκ για να τα κατεβάσεις.

 

Tα καταφερα,ελειπαν οι drivers του Ζ3 παροτι εχω το pc companion και η συσκευη ανοιγε αμεσως μολις εκανα συνδεση μεσω usb.

To ροοταρα με τον απλο τροπο,ενα κλικ,και ησυχασα απο πολλα!:lol:

Σε γλυτωσα και απο ψαξιμο :lol:

Παιζει καμμια rom 100% λειτουργικη χωρις θεματα με την μπαταρια οπως ειναι τωρα στην εργοστασιακη κατασταση?

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη σε θέμα απόδοσης μπαταρίας είναι η 4.4.4 - 5.77

Εγώ τώρα έχω την 6.0.1 - 575 pre root. Ενδεικτικά Τώρα είμαι με 3g-4g το wifi κλειστό και φωτεινότητα οθόνης στο 100% αυτή τη στιγμή έχω 68% υπόλοιπο μπαταρίας με 1:30 ώρα ανοικτή οθόνη

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

ok...τελικα καλως η κακως παραγγειλα το Κινεζικο z3 dual 6683 απο ντοπιο εισαγωγεα

τελικα σε προτεροτητα μπηκε ο επεξεργαστης, το δικαρτο, και η rom και πιο πισω η καμερα

αυτο που θα ηθελα, ( καθως ειμαι μαλλον ασχετος με αυτα, και για να μην ψαχνω μεσα σε 300 σελιδες εδω )

αν υπαρχει καποιος να με βοηθησει στο να χειριστω τα βασικα του τηλεφωνου

π.χ. διαβασα οτι τελικα η καμερα του δεν ειναι πολυ καλη αλλα αν του βαλεις μια app καμερας ψιλοφτιαχνει...ποια να βαλω?

γενικοτερα τι εφαρμογες να του βαλω ?

Επισης τι να κανω για να το προσεξω καθως ειναι πρωτιστως εργαλειο δουλειας για μενα

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Απο καμερα φιλε,πηγαινε στην σαμμυ,οτι και να παρεις θα εχεις καλυτερη φωτο απο οποιαδηποτε σονυ.Εχω κολλητό με Ζ3 και το φθηνο περσυνο j5 και οι φωτο του ειναι ασυγκριτως καλυτερες απο του σονυ.Ποιο ζωντανα χρωματα,του σονυ ξεπλυμενα.Ειχα και το Ζ2 και ξερω.Σαν συσκευες τα σονυ πολυ καλες σε ολα.Σε καμερα πασχουν,κουφο,η σονυ δίνει τους φακους σε ολους...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...