Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σε εμενα δεν ειρθε ακομα ουτε ota ουτε μεσω pc companion.το δικο σου ειναι ελληνικο η ευρωπαικο.εκτος το stamina εχει αλλες αλλαγες σημαντικες η οχι

 

Νομίζω Ιταλικό είναι το δικό μου.Αγορασμένο από skroutzoμάγαζο.

Και ναι,νομίζω οτι το θέμα με το μητρώο κλήσεων που έδειχνε την πρωτη με αριθμο,λύθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Ιταλικο ειναι και το δικο μου μου ηρθε στο τηλεφωνο το πρωι,,να πω την γνωμη μου αρχικα οτι εχω παρατηρησει εως τωρα:Στα καλα της υποθεσης,,η καλυτερη μπαταρια που εχω συναντησει ποτε,το εχω 1.5 χρονο πρωτη φορα ετσι.στα αρνητικα τωρα,,πως να μην εχει την καλυτερη μπαταρια οταν η συγκεκριμενη σταμινα ειναι εντελως τσεκουρι.Σου κοβει τα παντα ενημερωσεις φωτεινοτητα ειδοποιησεις ,αν δεν βαλεις τις εφαρμογες σε κατασταση εξαιρεσης(μη βελτιστης)δεν ενημερωνει ουτε την αρχικη του φεις(ακομα και να την βαλεις παλι δεν την ενημερωνει τραβοντας κατω με το δαχτυλο για refresh).κατα δευτερον εχει μπαγκς,,ακομα και οταν εξαιρεσεις τις εφαρμογες που σενδιαφερει να ενημερωνεσε αμμεσα ,απλα συνεχιζει να μην ενημερωνεσε αμεσα παρα μονο οταν του καπνισει,μπορει να σου ερθουν ειδοποιησεις,μπορει και να μην σου ερθουν,οποτε την ανοιγεις χειροκινητα και τσουπ τοσα μηνυματα και ειδοποιησεις που ποτε δεν σου ηρθαν παρολο που ειχες εξαιρεσει την εφαρμογη απο σταμινα,.Για τελος ολα επανερχονται σε φυσιολογικα επιπεδα οταν το τηλεφωνο ειναι σε κατασταση φορτισης και μονο τοτε.Ειναι σαν ενα ¨¨μην ενοχλειτ娨 με εξοικονομηση ενεργειας. Edited by lagouko
Link to comment
Share on other sites

Βασικά στις εφαρμογές μεσεντζερ και φεις κ.λ.π βγάζει συνέχεια ότι είμαι σε λειτουργία εκτός σύνδεσης, μήπως ξέρει κάποιος πως λύνεται αυτό ή πως ονομάζεται το service που πρέπει να εξαιρεθει από το stamina mode?
Link to comment
Share on other sites

Κ εκεί που το έχω βουτηξει πισίνα άπειρες φορές για υποβρυχιες φωτογραφίες ,την Κυριακή προχθές κανει μια κ βάζει νερό από την υποδοχή ακουστικών .έβγαλε φυσαλίδες όπως όταν βυθιζεις ενα μπουκάλι κ βγαίνει ο αέρας ε καπως ετσι.επανεκκίνηση κ ξανά κ δεν δουλευει touch .δευτερα πρωί σστην ομνιτεκ εξηγω τι έγινε κ πως.τελικά ευτυχώς δεν βρήκαν κάτι από την πλευρά μου και κκαλύπτεται από την εγγύηση. Ευτυχώς !!!!
Link to comment
Share on other sites

Κ εκεί που το έχω βουτηξει πισίνα άπειρες φορές για υποβρυχιες φωτογραφίες ,την Κυριακή προχθές κανει μια κ βάζει νερό από την υποδοχή ακουστικών .έβγαλε φυσαλίδες όπως όταν βυθιζεις ενα μπουκάλι κ βγαίνει ο αέρας ε καπως ετσι.επανεκκίνηση κ ξανά κ δεν δουλευει touch .δευτερα πρωί σστην ομνιτεκ εξηγω τι έγινε κ πως.τελικά ευτυχώς δεν βρήκαν κάτι από την πλευρά μου και κκαλύπτεται από την εγγύηση. Ευτυχώς !!!!

 

Κάλυψε η Sony κινητό που πήρε υγρασία, και μάλιστα μετα απο δικιά σου κίνηση, όπως τους εξήγησες; Απίστευτο.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Eκανα κ γω την αναβαθμιση. Περιμενα το stamina πως και πως αλλα ηρθε ενα πραγμα που δεν θα επρεπε να λεγεται stamina.

Τραγικο, προχειροδουλεια. Σου κοβει τα παντα χωρις να μπορεις να κανεις κατι. Φωτεινοτητα κατω, ολα τα εφεδακια απενεργοποιουνται, συγχρονισμοι απενεργοποιουνται. Και αλλα πολλα. Τιποτα, απλα βαλανε μια επιλογη που κουτσουρευει τα παντα και σου λεει οικονομια στη μπαταρια. Εννοειται δεν το βαζω καν σε λειτουργια.

Link to comment
Share on other sites

Κάλυψε η Sony κινητό που πήρε υγρασία, και μάλιστα μετα απο δικιά σου κίνηση, όπως τους εξήγησες; Απίστευτο.

 

Προφανώς ειδαν οτι δεν μμπήκε απο τα πορτακια αρα απο καπου αλλου μπήκε. ..ήμουν σιγουρος οτι θα το καλυπταν...ετσι κ μου ελεγαν οτι φταιω εγω κλπ κ δεν καλύπτεται θα ξεκινούσε ο 3 παγκόσμιος πόλεμος ....

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς ειδαν οτι δεν μμπήκε απο τα πορτακια αρα απο καπου αλλου μπήκε. ..ήμουν σιγουρος οτι θα το καλυπταν...ετσι κ μου ελεγαν οτι φταιω εγω κλπ κ δεν καλύπτεται θα ξεκινούσε ο 3 παγκόσμιος πόλεμος ....

 

Χαχα, κοίτα, γενικά, δεν νομίζω πως μπορούν να ξέρουν απο μπηκε, αλλά ακόμα και αν μπορούν, θα μπορούσαν να ισχυριστούν πως κάποιο πορτάκι δεν ήταν καλά κλεισμένο. Γενικά, με τη Sony αν ρωτήσεις για την εγγύηση, δεν θα σου πουν τα καλύτερα, ειδικά για θέματα νερού. Για αυτο μου κάνει τέτοια εντύπωση.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Χαχα, κοίτα, γενικά, δεν νομίζω πως μπορούν να ξέρουν απο μπηκε, αλλά ακόμα και αν μπορούν, θα μπορούσαν να ισχυριστούν πως κάποιο πορτάκι δεν ήταν καλά κλεισμένο. Γενικά, με τη Sony αν ρωτήσεις για την εγγύηση, δεν θα σου πουν τα καλύτερα, ειδικά για θέματα νερού. Για αυτο μου κάνει τέτοια εντύπωση.

Αν ρωτήσεις ποιον?

Γιατι αν ριξεις μια ματια εδώ μεσα(στο φορουμ)θα δεις ότι τα τελευταια χρονια δεν εχουμε προβλήματα με την sony.

Εχει κανει μεγαλη προοδο σε αυτό σιγουρα!!!:)

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Χαχα, κοίτα, γενικά, δεν νομίζω πως μπορούν να ξέρουν απο μπηκε, αλλά ακόμα και αν μπορούν, θα μπορούσαν να ισχυριστούν πως κάποιο πορτάκι δεν ήταν καλά κλεισμένο. Γενικά, με τη Sony αν ρωτήσεις για την εγγύηση, δεν θα σου πουν τα καλύτερα, ειδικά για θέματα νερού. Για αυτο μου κάνει τέτοια εντύπωση.

Αυτο ακριβος που γραφει ο φιλος απο κατω. Και σε εμενα μου εχουν κανει αντικατασταση πλακετας οταν εμπασε νερα.

Αν ρωτήσεις ποιον?

Γιατι αν ριξεις μια ματια εδώ μεσα(στο φορουμ)θα δεις ότι τα τελευταια χρονια δεν εχουμε προβλήματα με την sony.

Εχει κανει μεγαλη προοδο σε αυτό σιγουρα!!!:)

 

Με την τελευταια εκδοση τι βλεπετε με τη μπαταρια ? ειναι καλυτερη απο την 575 ? Δεν με ενδιαφερει το stamina :D;)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 2 μερες με τη νεα αναβαθμιση παρατηρησα οτι η μπαταρια πεφτει για πλακα! Μου φαινεται θα ξαναγυρισω πισω στην .575
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος τροπος να κανουμε ροοτ στην επισημη MM?

Nα βαλεις twrp recovery και να φλασαρεις prerooted rom

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Nα βαλεις twrp recovery και να φλασαρεις prerooted rom

 

βασικα ηθελα μπας και αποφυγω το flashaρισμα αλλα ενταξει αν δεν υπαρχει αλλος τροπος

 

edit: custom recovery πως θα περασω σε MM?

Edited by takisxx
Link to comment
Share on other sites

βασικα ηθελα μπας και αποφυγω το flashaρισμα αλλα ενταξει αν δεν υπαρχει αλλος τροπος

 

edit: custom recovery πως θα περασω σε MM?

http://forum.xda-developers.com/z3/general/recovery-root-mm-575-291-lb-t3435214

http://forum.xda-developers.com/z3/general/wip-sony-android-6-0-mm-t3337357

 

Δοκιμαζεις με δικη σου ευθυνη :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Με τρώει το χέρι μου να βάλω την Ν, τι λέτε θα έχω drains?

Εδώ πάντως σε σχέση με το X Performance πετάει το Ζ3! Απ τα καλύτερα κινητά ever κατά την γνώμη μου και πολλών άλλων

 

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ήχο στις ειδοποιήσεις του Facebook κ του viber ( Δεν έχω κοιτάξει κ για άλλες εφαρμογές) Υπάρχει λύση σε αυτό ? Το αντιμετωπίζει κάποιος Άλλος ?
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ήχο στις ειδοποιήσεις του Facebook κ του viber ( Δεν έχω κοιτάξει κ για άλλες εφαρμογές) Υπάρχει λύση σε αυτό ? Το αντιμετωπίζει κάποιος Άλλος ?

 

Μαλλον φταινε οι εφαρμογές, το ειχα παθει κ εγω στο Xiaomi Note 3 που ειχα οσο το κινητό μου ήταν στο service.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα ακούγονται κανονικά

 

 

EDIT , παιδια ποια ειναι η ποιο γρηγορη καρτα που μπορει να παρει το κινητο αυτο? μια samsung evo pro θα την αξιοποιησει ή θα παει στραφι?

Edited by ea6gka
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα ακούγονται κανονικά

 

 

EDIT , παιδια ποια ειναι η ποιο γρηγορη καρτα που μπορει να παρει το κινητο αυτο? μια samsung evo pro θα την αξιοποιησει ή θα παει στραφι?

 

Samsung evo εχω αλλα θυμάμαι οτι το κινητό εχει αργο card reader.

Μπορω να κανω το τεστ αν θες και να σου πω.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Για κάνε άμα δε βαριέσαι

 

read 37.3MB/s

write 20.8MB/s

 

Με το Α1 sd bench.

Η καρτα ειναι μια Samsung Evo u1 32GB.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...