Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εξαρτάται. Ποιο Samsung έχεις;

 

S5 (G900F)

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

S5 (G900F)

 

Κοίτα, σχετικά με το backup, δεν ξέρω, αλλά δεν νομίζω πως αξίζει να πάρεις το Ζ3 έναντι του S5, καθώς παρόμοια είναι. 1GB Ram δεν νομίζω να σε κάνει να δεις τόσο μεγάλη διαφορά. Εκτός και αν πας σε Z3+, με κάνα 20ευρω πιο πάνω, το οποίο πιστεύω πως αξίζει.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, σχετικά με το backup, δεν ξέρω, αλλά δεν νομίζω πως αξίζει να πάρεις το Ζ3 έναντι του S5, καθώς παρόμοια είναι. 1GB Ram δεν νομίζω να σε κάνει να δεις τόσο μεγάλη διαφορά. Εκτός και αν πας σε Z3+, με κάνα 20ευρω πιο πάνω, το οποίο πιστεύω πως αξίζει.

 

Βασικά ενδιαφέρομαι για το Dual. Αυτή είναι η κύρια αλλαγή. Θα πήγαινα για το S5 duos αλλά είναι πιο ακριβό από το Z3 dual και η χρηματική διαφορά στην παρούσα φάση παιζει ρόλο.

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Γιατι το εβγαλαν εκτος εγγύησης;

Εχω και εγω μια πολυ ελαφρια κιτρινιλλα στο σημειο που ειναι η navigation bar.

 

Εχω Marshmallow και μου εχει βγαλει ενα system update, ξερει κανείς τι ειναι;

 

Κακη χρηση το ειχα κανει ροοτ φυσικα και υποστηριξαν οτι κατι θα εκανα εγω φυσικα δεν εχω ορεξη να μαλωσω για το γελοιο της υποθεσης γιατι θα τους παρει και θα τους σηκωσει ,θα το δωσω μαλλον και θα παρω κανα lg g5 που μου αρεσε

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω παρατηρήσει ότι μετά την ΜΜ, στην ένδειξη για το σήμα κινητής εμφανίζει πάντα την τεχνολογία στην οποία είναι συνδεδεμένο το κινητό. (πχ. 3G) ενώ παλιά το εμφάνιζε μόνο όταν κατέβαζε data. Το κάνει σε όλους με την ΜΜ;

 

Και σε μενα το κανει και το εχουν αναφερει και καποια παιδια στο νημα του z3 compact ...ολοι με ΜΜ

Link to comment
Share on other sites

 

Εχω Marshmallow και μου εχει βγαλει ενα system update, ξερει κανείς τι ειναι;

 

Απ'ότι διάβασα με αυτό το update έχουν φτιάξει τουλάχιστον το θέμα με το Wi-Fi, αλλά δεν υπάρχει αναλυτικό changelog.

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι διάβασα με αυτό το update έχουν φτιάξει τουλάχιστον το θέμα με το Wi-Fi, αλλά δεν υπάρχει αναλυτικό changelog.

Ειμαι rooted οποτε θα περιμενω μπας και βγει καποιο αλλο update συντομα.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι rooted οποτε θα περιμενω μπας και βγει καποιο αλλο update συντομα.

Recovery περασες ? Αν ναι ποιο ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Recovery περασες ? Αν ναι ποιο ?

Οχι, δεν ασχοληθηκα κιολας.

 

Αν ειχα recovery θα ηδη κανει update :P

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Κακη χρηση το ειχα κανει ροοτ φυσικα και υποστηριξαν οτι κατι θα εκανα εγω φυσικα δεν εχω ορεξη να μαλωσω για το γελοιο της υποθεσης γιατι θα τους παρει και θα τους σηκωσει ,θα το δωσω μαλλον και θα παρω κανα lg g5 που μου αρεσε

Εάν το εστειλες σέρβις ρουταρισμένο, λογικό είναι να το βγάλουν εκτός εγγύησης.

Καμία εταιρεία (καλώς ή κακώς) δεν παρέχει εγγύηση σε ρουταρισμένα τηλέφωνα.

Link to comment
Share on other sites

Eκανα το καινουργιο update 23.5.A.0.575 και διορθωθηκαν τα προβληματα που ειχα στην .570 στο ανοιγμα των κλησεων που εδειχνε πρωτα τους αριθμους και μετα απο λιγο εμφανιζε τα ονοματα, επισης τωρα ανοιγω τις ρυθμισεις και ανοιγουν χωρις καθυστερηση.

Για την μπαταρια δεν ξερω ακομα γιατι τωρα εκανα το update. Θα τσεκαρω και το wifi.

Tωρα περιμενουμε και το αλλο update που ξαναεγκαθιστουν το stamina.

Link to comment
Share on other sites

Εάν το εστειλες σέρβις ρουταρισμένο, λογικό είναι να το βγάλουν εκτός εγγύησης.

Καμία εταιρεία (καλώς ή κακώς) δεν παρέχει εγγύηση σε ρουταρισμένα τηλέφωνα.

ειπα να μην απαντησω αλλα θα το πω ,μπορει κανεις να αποδειξει οτι με ροοτ κανει προβληματα στην οθονη αν ναι και πως; σε παρομοια υποθεση με s3 οταν ζητησα απο τον τεχνικο εγγραφως οτι η οθονη παρουσιαζει προβλημα λογω ροοτ ξαφνικα την διορθωσαν ,νομιζω οτι μας περνανε για ηλιθιους τα service γενικοτερα, αφαιρεσα το bloatware και αρα καταστραφηκε η οθονη ναι; πως γινεται αυτο γραψτε το τεχνικα να το παρουσιασω και παρακατω. απλα δεν το κυνηγησα περαιτερω το κινητο θα δοθει για lg g5 και ποτε ξανα sony ,το επαθα με το z1 και δεν εβαλα μυαλο και ουτε η εταιρια απο οτι φαινεται.

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ καθόλου.

Ξέρουμε όλοι όμως πως όλες οι εταιρείες το βγάζουν εκτός εγγύησης αν πας το τηλέφωνο ρουταρισμένο, ασχέτως αν δεν επηρεάζει το ρουτ την οποιαδήποτε βλάβη.

Και μιας και ανέφερες την Samsung (βγαίνω εκτός θέματος) εμένα σε ρουταρισμένο S4 δεν δεχόταν να αλλάξει την σπασμένη οθόνη (με δική μου χρέωση) παρά μόνο αν μου άλλαζαν και την πλακέτα, επειδή λέει η εντολή του Κορεάτη είναι το τηλέφωνο από το σέρβις να φεύγει σαν εργοστααιακό.

Παρόλα αυτά, οθόνη μου πούλησαν (129€) και την άλλαξα σε εξωτερικό τεχνικό.

Δυστυχώς δεν βγάζεις άκρη και δεν υπάρχει και το χρήμα να κινηθείς νομικά.

 

 

Στάλθηκε από το D6603 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by pandrits
Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ καθόλου.

Ξέρουμε όλοι όμως πως όλες οι εταιρείες το βγάζουν εκτός εγγύησης αν πας το τηλέφωνο ρουταρισμένο, ασχέτως αν δεν επηρεάζει το ρουτ την οποιαδήποτε βλάβη.

Και μιας και ανέφερες την Samsung (βγαίνω εκτός θέματος) εμένα σε ρουταρισμένο S4 δεν δεχόταν να αλλάξει την σπασμένη οθόνη (με δική μου χρέωση) παρά μόνο αν μου άλλαζαν και την πλακέτα, επειδή λέει η εντολή του Κορεάτη είναι το τηλέφωνο από το σέρβις να φεύγει σαν εργοστααιακό.

Παρόλα αυτά, οθόνη μου πούλησαν (129€) και την άλλαξα σε εξωτερικό τεχνικό.

Δυστυχώς δεν βγάζεις άκρη και δεν υπάρχει και το χρήμα να κινηθείς νομικά.

 

Στάλθηκε από το D6603 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

μπορει να μην εχω την προηγουμενη μου δουλεια αλλα το χρημα υπαρχει ,ωστοσο αν ειναι να δωσω λεφτα προτιμω να δωσω προς την μερια νεου κινητου μια κια ξερω οτι οποια κινηση και χρονο θα μου επαιρνε και ποσο πολλαπλασιο του οσο διαθετω για νεο κινητο ,το παθημα μαθημα ωστοσο ποτε ξανα sony oπως και ποτε ξανα samsung( αθλια λειτουργια σε s6) και μακαρι οι καταναλωτες να αρχισουν να απαιτουν οσα πληρωνουν...

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Για μενα καλά κανουν οι εταιρίες και δεν παρέχουν εγγύηση σε ρουταρισμενα τηλέφωνα. Δηλαδή εμεις που τα αφήνουμε αρουταριστα είμαστε βλάκες, και οι αλλοι έξυπνοι? Εγω μόνο σε παμπαλαιο κινητο χωρίς εγγύηση θα έβαζα ρουτ σε καμιά άλλη περίπτωση.
Link to comment
Share on other sites

μπορει να μην εχω την προηγουμενη μου δουλεια αλλα το χρημα υπαρχει ,ωστοσο αν ειναι να δωσω λεφτα προτιμω να δωσω προς την μερια νεου κινητου μια κια ξερω οτι οποια κινηση και χρονο θα μου επαιρνε και ποσο πολλαπλασιο του οσο διαθετω για νεο κινητο ,το παθημα μαθημα ωστοσο ποτε ξανα sony oπως και ποτε ξανα samsung( αθλια λειτουργια σε s6) και μακαρι οι καταναλωτες να αρχισουν να απαιτουν οσα πληρωνουν...

Δηλαδή για να καταλάβω, πας τη συσκευή σου στο service γνωρίζοντας ότι οι εταιρίες καλώς ή κακώς δεν καλύπτουν με εγγύηση root συσκευή, και τρελαίνεσαι όταν σου το επιβεβαιώνουν?

Και το "ποτέ ξανά sony, samsung κτλ" είναι η λύση σου? Αν μη τι άλλο είναι δικαίωμά σου, αλλά ...

Για μενα καλά κανουν οι εταιρίες και δεν παρέχουν εγγύηση σε ρουταρισμενα τηλέφωνα. Δηλαδή εμεις που τα αφήνουμε αρουταριστα είμαστε βλάκες, και οι αλλοι έξυπνοι? Εγω μόνο σε παμπαλαιο κινητο χωρίς εγγύηση θα έβαζα ρουτ σε καμιά άλλη περίπτωση.

Ασχολίαστο...

Link to comment
Share on other sites

Eκανα το καινουργιο update 23.5.A.0.575 και διορθωθηκαν τα προβληματα που ειχα στην .570 στο ανοιγμα των κλησεων που εδειχνε πρωτα τους αριθμους και μετα απο λιγο εμφανιζε τα ονοματα, επισης τωρα ανοιγω τις ρυθμισεις και ανοιγουν χωρις καθυστερηση.

Για την μπαταρια δεν ξερω ακομα γιατι τωρα εκανα το update. Θα τσεκαρω και το wifi.

Tωρα περιμενουμε και το αλλο update που ξαναεγκαθιστουν το stamina.

Περιμένουμε εντυπώσεις σε όλους τους τομείς (μπαταρία, ένταση wifi, Bluetooth κλπ)γιατί αν κι αυτή έχει θέματα θα παραμείνω στην λολι μέχρι να διορθωθουν

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Eκανα το καινουργιο update 23.5.A.0.575 και διορθωθηκαν τα προβληματα που ειχα στην .570 στο ανοιγμα των κλησεων που εδειχνε πρωτα τους αριθμους και μετα απο λιγο εμφανιζε τα ονοματα, επισης τωρα ανοιγω τις ρυθμισεις και ανοιγουν χωρις καθυστερηση.

Για την μπαταρια δεν ξερω ακομα γιατι τωρα εκανα το update. Θα τσεκαρω και το wifi.

Tωρα περιμενουμε και το αλλο update που ξαναεγκαθιστουν το stamina.

 

Σου ήρθε ota φίλε μου ή μέσω υπολογιστή ??

Link to comment
Share on other sites

Καλά κι εγώ με ελληνική unbranded ακόμα την 570 μου δείχνει μέσω ΟΤΑ, δεν το έχω συνδέσει στο pc αλλά δεν νομίζω να χει βγει η 575, εδώ η 570 ήρθε πριν μερικές μέρες
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Eχω φλασαρει unbranded γερμανικη ρομ, δεν εχω την ελληνικη πλεον γιατι αργουσε πολυ το update.

Δεν εχει αλλαξει τιποτε απο αποψη εμφανισης. Bluetooth δεν χρησιμοποιω ποτε, οποτε δεν μπορω να ξερω αν αλλαξε κατι.

Το WiFi ''φαινεται'' να εχει διορθωθει. Θα παω και στο φιλο μου οπου με την 5.1 επιανα wifi και με την 6 δεν επιανα καθολου. Απο εκει θα κριθει τελειως. Mε την ενταση ποτε δεν ειχα θεμα. Lollipop και Marshmallow το ιδιο μου φαινεται.

Για την μπαταρια δεν μπορω να ξερω ακομα γιατι το εκανα πριν λιγες ωρες το update. Θα σας ενημερωσω.

Περιμενω πως και πως το σταμινα πισω. Δεν ξερω, και τιποτα να μην εκανε που λεει ο λογος, με το + διπλα στην ενδειξη της μπαταριας ενιωθα ασφαλεια!

 

* Η αναβαθμιση μου ηρθε με το Xperia Companion. ΟΤΑ ειχα ελεγξει και δεν μου ειχε ερθει.

Edited by BMW116i
Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω ως συνέχεια της συζήτησης στην προηγούμενη σελίδα ότι η OnePlus διαφήμιζε ότι σε καλύπτει με root και custom rom αν αποδειχθεί ότι δεν ευθύνεται για την βλάβη της συσκευής.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Εγω εδω και μια εβδομαδα που του εχω περασει την 6αρα παντως ειδα μεγαλη διαφορα στην μπαταρια προς το καλυτερο.

Ενω μου εβγαζε 26ωρες τωρα μου βγαζει με την ιδια ακριβως χρηση 50ωρες.:D:D

Link to comment
Share on other sites

Εγω εδω και μια εβδομαδα που του εχω περασει την 6αρα παντως ειδα μεγαλη διαφορα στην μπαταρια προς το καλυτερο.

Ενω μου εβγαζε 26ωρες τωρα μου βγαζει με την ιδια ακριβως χρηση 50ωρες.:D:D

 

Φίλε μου έκανες clean install η από πάνω ota;

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...