Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις πριν λίγο μου ήρθε mail από τη Sony για καινούργιο update. Έχω βάλει το ελληνικό firmware.

 

Software update available for your Xperia Z3

 

There is a software update (v. 23.4.A.1.200) available for your device. Perform a software update and enjoy new features, better performance, speed and bug fixes. You can update the software today using your computer or wait until it’s available directly in your device (often within a couple of days). It's easy and no backup is needed.

 

Update your device using a computer

 

Download and install the software update using a computer application and connect the device to your computer using a USB cable.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει κανείς πρόβλημα με Sony PC Companion και windows 10; προσπαθώ να κάνω install το τελευταίο update στο κινητό μου και μου βγάζει το παρακάτω error. Επίσης δεν μπορώ να συνδέσω το κινητό μέσω WiFi στον υπολογιστή, κολλάει η διαδικασία στο PC Companion. (τα exceptions για τα προγράμματα που αναφέρει έχουν μπει στο firewall των windows)

 

http://i.imgur.com/7mG0QgO.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχουν θέμα οι server της Sony-αυτο βγαίνει απο την εικόνα πανω.

Δοκιμάστε αργότερα.

Ήδη η τελευταία έκδοση του pc companion υποστηρίζει τα 10.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πριν λίγο μου ήρθε mail από τη Sony για καινούργιο update. Έχω βάλει το ελληνικό firmware.

 

Software update available for your Xperia Z3

 

There is a software update (v. 23.4.A.1.200) available for your device. Perform a software update and enjoy new features, better performance, speed and bug fixes. You can update the software today using your computer or wait until it’s available directly in your device (often within a couple of days). It's easy and no backup is needed.

 

Update your device using a computer

 

Download and install the software update using a computer application and connect the device to your computer using a USB cable.

 

Μόλις έκανα επιδιόρθωση από το Pc Companion και μου έβαλε αυτήν την έκδοση σε Ελληνικό unbranded. Ακόμα στήνω το τηλέφωνο οπότε δεν μπορώ να πω γνώμη για πιθανές αλλαγές.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με Sony PC Companion και windows 10; προσπαθώ να κάνω install το τελευταίο update στο κινητό μου και μου βγάζει το παρακάτω error. Επίσης δεν μπορώ να συνδέσω το κινητό μέσω WiFi στον υπολογιστή, κολλάει η διαδικασία στο PC Companion. (τα exceptions για τα προγράμματα που αναφέρει έχουν μπει στο firewall των windows)

 

http://i.imgur.com/7mG0QgO.jpg

 

Τελικα τι εγινε?Λυθηκε το πρόβλημα?Γιατι εμενα ακομη δεν......λετε να φταινε τα 10?

Πριν δυο εβδομάδες όμως αναβαθμησα κανονικα ένα ταμπλετ Ζ χωρις κανενα πρόβλημα....μυστηρια πραγματα...

Βεβαια μου εχει ξανατυχει κατι τετοιο,πιο παλια αλλα τοτε λυθηκε σχετικα γρηγορα,ηταν από τους σερβερ της sony...και τωρα μπορει να είναι βεβαια,αλλα πως αλλοι μπορουν και αλλοι όχι?

Για πειτε και εσεις ρε παιδια εχετε προβλήματα,και με τι win?

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Τελικα τι εγινε?Λυθηκε το πρόβλημα?Γιατι εμενα ακομη δεν......λετε να φταινε τα 10?

Πριν δυο εβδομάδες όμως αναβαθμησα κανονικα ένα ταμπλετ Ζ χωρις κανενα πρόβλημα....μυστηρια πραγματα...

Βεβαια μου εχει ξανατυχει κατι τετοιο,πιο παλια αλλα τοτε λυθηκε σχετικα γρηγορα,ηταν από τους σερβερ της sony...και τωρα μπορει να είναι βεβαια,αλλα πως αλλοι μπορουν και αλλοι όχι?

Για πειτε και εσεις ρε παιδια εχετε προβλήματα,και με τι win?

πήρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών της σονι και τους είπα το πρόβλημα μου είπαν αν κάνω επιδιόρθωση λογισμικού και θα μου περάσει την αναβάθμιση. Άλλα δεν το έχω κάνει γιατί δεν θέλω να ξανά στήσω το τηλεφωνώ από την αρχή

Link to comment
Share on other sites

πήρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών της σονι και τους είπα το πρόβλημα μου είπαν αν κάνω επιδιόρθωση λογισμικού και θα μου περάσει την αναβάθμιση. Άλλα δεν το έχω κάνει γιατί δεν θέλω να ξανά στήσω το τηλεφωνώ από την αρχή

 

Μα και την επιδιορθωση να βαλεις το ιδιο πραγμα κανει,οταν είναι να αρχισει να κατεβαζει πεταει το μηνυμα και σταματάει.....πες τους....

Το εχω κανει και με τους δυο τροπους πολλες φορες(ανεργος πλεον) ολη την ημερα αλλα μπα....

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

τελικα το Update αυτο τι φερνει ρε παιδες? μονο αλλαγη στα εικονιδια?

δεν εφτιαξε καμια αυτονομια?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που παρατήρησα και δεν το θυμάμαι στην προηγούμενη έκδοση, είναι ότι υπάρχει στο Οθόνη->Περιστροφή οθόνης μια επιλογή "Έξυπνη περιστροφή οθόνης" με την οποία ουσιαστικά καθυστερεί η περιστροφή στην περίπτωση που π.χ. διαβάζουμε ξαπλωμένοι. Αν υπήρχε και πριν κρίμα που άργησα να το ανακαλύψω, αν είναι καινούργιο είναι πολύ χρήσιμο..
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που παρατήρησα και δεν το θυμάμαι στην προηγούμενη έκδοση, είναι ότι υπάρχει στο Οθόνη->Περιστροφή οθόνης μια επιλογή "Έξυπνη περιστροφή οθόνης" με την οποία ουσιαστικά καθυστερεί η περιστροφή στην περίπτωση που π.χ. διαβάζουμε ξαπλωμένοι. Αν υπήρχε και πριν κρίμα που άργησα να το ανακαλύψω, αν είναι καινούργιο είναι πολύ χρήσιμο..

 

Υπήρχε.. Μόνο τα εικονίδια στις μικρό εφαρμογές πρέπει να άλλαξαν, κάτι τέτοιο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδία εγώ σήμερα έστειλα το κίνητο στην SONY απο Θεσσαλονικη για ξεκόλλημα της οθόνης στο επάνω μέρος, χωρίς το παραμικρό σημάδι καθώς το κινητό ηταν πάντα σε θήκη η οθόνη ΞΕΚΟΛΛΗΣΕ απο την βάση της!

Να δουμε τι θα πουν!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,το πρωι επιτελους η sony εφτιαξε την μηχανή της(σφαλμα 13,για win10),και καταφερα και περασα την .200...

Να μην σας παρω στον λαιμο μου αλλα νομιζω ότι εχουμε διαφορα στην αυτονομια,και εξηγω,η αναβαθμηση τελειωσε στης 10.00,και το εβαλα αμεσως για φορτηση,κατα της 11.30 το βγαζω στο 100,το σκαλιζω κανα πενταλεπτο,το αφηνω και φευγω ξεχνωντας το στο σπιτι,πριν 10 λεπτα(20.45)γυρισα και είναι ακομη στο 100.....σιγουρα δεν είναι σωστο δειγμα,αλλα μαλλον κατι λεει....

Αυριο τα ξαναλέμε να δω εάν βιαστικα η πραγματικα κατι αλλαξε....

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,το πρωι επιτελους η sony εφτιαξε την μηχανή της(σφαλμα 13,για win10),και καταφερα και περασα την .200...

Να μην σας παρω στον λαιμο μου αλλα νομιζω ότι εχουμε διαφορα στην αυτονομια,και εξηγω,η αναβαθμηση τελειωσε στης 10.00,και το εβαλα αμεσως για φορτηση,κατα της 11.30 το βγαζω στο 100,το σκαλιζω κανα πενταλεπτο,το αφηνω και φευγω ξεχνωντας το στο σπιτι,πριν 10 λεπτα(20.45)γυρισα και είναι ακομη στο 100.....σιγουρα δεν είναι σωστο δειγμα,αλλα μαλλον κατι λεει....

Αυριο τα ξαναλέμε να δω εάν βιαστικα η πραγματικα κατι αλλαξε....

 

αν δεν ειναι τυχαιο, σιγουρα κατι λεει καθως με την 5 το 1ο που προσεξα ειναι οτι απο το 100% στο 99% πεφτει για πλακα, χωρις να κανεις τιποτα. ενω με 4.4.4 μπορει να κατσει και μιση ωρα και να εχεις μιλησει κτλ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,το πρωι επιτελους η sony εφτιαξε την μηχανή της(σφαλμα 13,για win10),και καταφερα και περασα την .200...

Να μην σας παρω στον λαιμο μου αλλα νομιζω ότι εχουμε διαφορα στην αυτονομια,και εξηγω,η αναβαθμηση τελειωσε στης 10.00,και το εβαλα αμεσως για φορτηση,κατα της 11.30 το βγαζω στο 100,το σκαλιζω κανα πενταλεπτο,το αφηνω και φευγω ξεχνωντας το στο σπιτι,πριν 10 λεπτα(20.45)γυρισα και είναι ακομη στο 100.....σιγουρα δεν είναι σωστο δειγμα,αλλα μαλλον κατι λεει....

Αυριο τα ξαναλέμε να δω εάν βιαστικα η πραγματικα κατι αλλαξε....

Την αναβάθμιση την έκανες με επιδιόρθωση λογισμικού, ή απλά το συνδεσες και στην έβγαλε;

Link to comment
Share on other sites

αν δεν ειναι τυχαιο, σιγουρα κατι λεει καθως με την 5 το 1ο που προσεξα ειναι οτι απο το 100% στο 99% πεφτει για πλακα, χωρις να κανεις τιποτα. ενω με 4.4.4 μπορει να κατσει και μιση ωρα και να εχεις μιλησει κτλ

 

Καπως ετσι το σκέφτομαι και εγω,παντως μετα από 1.30 ωρα ταλαιπωριας με Wi-Fi,μουσικη και σκαλισμα είμαι στο 96,εκτος κι αν κανει κανα αποτομο και γκρεμιστεί....βλέπουμε.

Λες να κανανε δουλεια?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την αναβάθμιση την έκανες με επιδιόρθωση λογισμικού, ή απλά το συνδεσες και στην έβγαλε;

Όχι από πανω την περασα...

Μονο σε "μεγαλα" updates κανω καθαρη εγκατασταση...

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Παιδία εγώ σήμερα έστειλα το κίνητο στην SONY απο Θεσσαλονικη για ξεκόλλημα της οθόνης στο επάνω μέρος, χωρίς το παραμικρό σημάδι καθώς το κινητό ηταν πάντα σε θήκη η οθόνη ΞΕΚΟΛΛΗΣΕ απο την βάση της!

Να δουμε τι θα πουν!

Κι εμένα τα ίδια... δεν νομίζω να σου πουν τπτ ειναι πλέον λογικό ειδικά μετά το καλοκαίρι και μετά μου λένε κάποιοι για αδιαβροχοποιησεις... Δεν υπάρχει περίπτωση να το εμπιστευθω μέσα στο νερό ακόμα κι αν το χω βουτηξει στην αρχή και δεν έβαλε...

Με την ζέστη τα παίζει η κόλλα

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Καπως ετσι το σκέφτομαι και εγω,παντως μετα από 1.30 ωρα ταλαιπωριας με Wi-Fi,μουσικη και σκαλισμα είμαι στο 96,εκτος κι αν κανει κανα αποτομο και γκρεμιστεί....βλέπουμε.

Λες να κανανε δουλεια?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όχι από πανω την περασα...

Μονο σε "μεγαλα" updates κανω καθαρη εγκατασταση...

 

Όσο και να το ψάχνω δεν βγάζω άκρη, στο xda έκαναν ξεχωριστό θέμα για τις αλλαγές που φέρνει αλλά κανείς γενικά πουθενά δε βρίσκω changelog πέρα από τα εικονίδια κτλ που είπαμε.

 

Edit : για το Compact αλλά τα ίδια ισχύουν :

http://www.carbontesla.com/2015/09/download-23-4-a-1-200-ftf-for-xperia-z3-compact-d5803/

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω εδω και 2 μερες καμμια prerooted της νεας εκδοσης αλλα τιποτα? Τυφλωθηκα η απλα δεν εχουν βγαλει?
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω εδω και 2 μερες καμμια prerooted της νεας εκδοσης αλλα τιποτα? Τυφλωθηκα η απλα δεν εχουν βγαλει?

 

http://forum.xda-developers.com/z3/general/firmware-23-4-1-200-xperia-z3-review-t3208321

 

στο 10 σχολιο εισαι..ελπιζω να ειναι η σωστη βεβαια!

 

καποιοι μιλανε για βελτιωμενη αυτονομια με την εκδοση αυτη, για να δουμε μπας και γυρισω σε 5.1.1 το compact Μου, μου ελειψε ηδη η ικανοτητα να συνεχισω ο,τι εκανα την ωρα που με καλουν..

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

και ναι ξεκινησε και σε εμενα ηρωικα να τριζει το πανω ηχειο,διαβασα σε μερικους σε ξενα φορουμς οτι τους εγινε αντικατασταση τηλεφωνου,με ενοχλει αρκετα αλλα βαριεμαι την διαδικασια,ποιος ξαναβρισκει την ρομ της κοσμοτε ,ποιος το στελνει,αβεβαιοτητα τι θα σου επιστρεψουν στα χερια σου,πακετο γενικοτερο Edited by lagouko
Link to comment
Share on other sites

αρχιζω να παρατηρω και εγω τριξιμο στο πανω ηχειο.Επισης το κουμπι on/off ειναι αρκετα πιο "μαλακο" απ' οτι θα επρεπε. :( Edited by pantelis1867
Link to comment
Share on other sites

Και εδώ τρίξιμο, με εναλλαγές, μια είναι έντονο στο ίδιο τραγούδι πχ μία σχεδόν δεν υπάρχει +κολλημένα λευκά pixels στην οθόνη (κάμποσα μαζεμένα, όσο το κεφάλι καρφίτσας)
Link to comment
Share on other sites

Ουτε συνεννοημένοι να εισασταν :lol::p

Εγω στο δικό μου πάντως ενα χρόνο κοντά στην κατοχή μου το παρέδωσα πλέον βράχος στον επόμενο και brand new στην ουσία χωρις το παραμικρό.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...