Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπως είπα και πιο πάνω χτες κάτοχος και η συσκευή μου είναι από Vodafone Γερμανίας.

Είμαι συνδρομητής Vodafone και πήγα χτες το πρωί να πάρω μια νάνοσιμ όλα καλά την έβαλα αρχικά στην παλιά μου συσκευή και λειτουργεί το 3G μετά την έβαλα στο ζ3, ανοίγω τα δεδομένο και δε κάνει τίποτα δε βρίσκει 3G.

 

Έχετε καμία ιδέα τη μπορεί να φταίει?? Και τι να κάνω να πάω στη Vodafone??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τις ρυθμίσεις για το ίντερνετ της Vodafone της έχει ; Άκου τι θα κάνεις . Αφού θα έχεις συνδεθεί πρώτα σε Wi-Fi , θα πας ρυθμίσεις – περισσότερα – ρυθμίσεις internet και θα πατήσεις να κατεβάσεις τις ρυθμίσεις για την Vodafone . Μετά κάνε μια επανεκκίνηση στο κινητό και ξαναδοκίμασε να δεις αν θα συνδεθείς.
Link to comment
Share on other sites

Στην αρχη στο setup στο βγάζει να κατέβουν οι ρυθμίσεις του παροχου ενώ είσαι συνδεδεμένος με WiFi, που άμα το παραβλέψεις θέλει μετά χειροκίνητη ρύθμιση όπως αναφέρθηκε ακριβώς από πάνω.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τις ρυθμίσεις για το ίντερνετ της Vodafone της έχει ; Άκου τι θα κάνεις . Αφού θα έχεις συνδεθεί πρώτα σε Wi-Fi , θα πας ρυθμίσεις – περισσότερα – ρυθμίσεις internet και θα πατήσεις να κατεβάσεις τις ρυθμίσεις για την Vodafone . Μετά κάνε μια επανεκκίνηση στο κινητό και ξαναδοκίμασε να δεις αν θα συνδεθείς.

 

 

 

Στην αρχη στο setup στο βγάζει να κατέβουν οι ρυθμίσεις του παροχου ενώ είσαι συνδεδεμένος με WiFi, που άμα το παραβλέψεις θέλει μετά χειροκίνητη ρύθμιση όπως αναφέρθηκε ακριβώς από πάνω.

 

Αυτό ήταν τελικά γιατί όταν το έκανα σετ απ δεν είχα σιμ μέσα

 

Ευχαριστώ πολύ παιδια

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να αλλάξω το πρόγραμμα της κάμερας όταν πατάω το κουμπί της κάμερας; Να ανοίγει δηλαδή άλλο πρόγραμμα και όχι την επίσημη εφαρμογή κάμερας της σονυ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια απορία! Όταν είμαι σε κλήση και πχ μπαίνω στο viber η οπουδήποτε αλλού και πατήσω να ανοίξει το πληκτρολόγιο για να γράψω αυτό δεν ανοίγει με τπτ! Το κάνει και σας αυτό ? Έχω 4.4.4 Μου φαίνεται κουφό να μην μπορείς να χρησιμοποιήσεις το πληκτρολόγιο ενώ μιλάς!

Στο δικό μου δεν το κάνει αυτό, ανοίγει κανονικά το πληκτρολόγιο (Lollipop 5.0.2)

Σ'ευχαριστώ! Άρα ή είναι της Kitkat ή το δικό μου έχει θέμα εκτός αν θέλει κάποια ρύθμιση που δε νομίζω

Μπορεί κάποιος με kitkat να το δοκιμασει παρακαλώ ?

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από εμενα.μόλις εχθές αγόρασα το κινητό μου και σήμερα έχω πρόβλημα.. είτε όταν με καλούν είτε όταν καλό εγώ δεν με ακούν..εγώ άκου τους άλλους κανονικά όμως αυτή δεν με ακούν...ξέρουμε κάτι "γιαυτο" το πρόβλημα?:(
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από εμενα.μόλις εχθές αγόρασα το κινητό μου και σήμερα έχω πρόβλημα.. είτε όταν με καλούν είτε όταν καλό εγώ δεν με ακούν..εγώ άκου τους άλλους κανονικά όμως αυτή δεν με ακούν...ξέρουμε κάτι "γιαυτο" το πρόβλημα?:(

Δοκίμασε να βάλεις-βγάλεις την sim.

Δεύτερη λυση δοκίμασε αλλη sim και αν σου κανει τα ιδια μάλλον θέμα συσκευης ειναι επομένως πας κατάστημα αγορας και ζητάς αντικατάσταση στα πλαίσια του DOA.

Αλλιως αν με την δεύτερη sim δεν εχεις πρόβλημα σημαίνει οτι πρώτη sim εχει πρόβλημα και θες αντικατάσταση της.

 

Θα σου ελεγα και τριτη λυση την επαναφορά του λειτουργικου(hard reset) αλλα δεν διανοείται καινούργια συσκευη να εχει τέτοιο θέμα για να δοκιμάζεις και hard reset απο πάνω.

Αυτα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

επικοινώνησα με το "τμήμα" εξυπηρέτησης πελατών τις εταιρίας και μου είπαν να βγάλω και να βάλω την sim...το έκανα αλλά πάλι τίποτα...από "katastima" wind το αγόρασα οπότε σε κατάστημα wind θα το πάω...έχω στεναχωρηθεί πολύ...ελπίζω να θέλει απλά μια αναβάθμιση..τι να πω...
Link to comment
Share on other sites

επικοινώνησα με το "τμήμα" εξυπηρέτησης πελατών τις εταιρίας και μου είπαν να βγάλω και να βάλω την sim...το έκανα αλλά πάλι τίποτα...από "katastima" wind το αγόρασα οπότε σε κατάστημα wind θα το πάω...έχω στεναχωρηθεί πολύ...ελπίζω να θέλει απλά μια αναβάθμιση..τι να πω...

Πήγαινε το πίσω και ζητά αντικατάσταση.

Έπρεπε να δουλεύει άψογα απο τη στιγμή που το ανοίγεις.

Μην ασχολείσαι επιπλέον.

 

Μια μικρη πιθανότητα η υπάρχουσα sim να εχει θέμα για οποιοδήποτε λόγο πχ πες χάλασε ελαφρώς κατα την τοποθέτηση της μεςα στην συσκευη.

Για αυτο και είπα μονο με δεύτερη sim θα εξακριβώσεις αν θέμα sim ειναι η συσκευης.

Αν δεν εχεις δεύτερη sim πήγαινε wind να το τεστάρουνε αλλιως αντικατάσταση.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από εμενα.μόλις εχθές αγόρασα το κινητό μου και σήμερα έχω πρόβλημα.. είτε όταν με καλούν είτε όταν καλό εγώ δεν με ακούν..εγώ άκου τους άλλους κανονικά όμως αυτή δεν με ακούν...ξέρουμε κάτι "γιαυτο" το πρόβλημα?:(

 

το κινητο εχει εργαλεια να δοκιμασεις αν λειτουργει το μικροφωνο σου κτλ, τα δοκιμασες?

πηγαινε ρυθμισεις, πληροφοριες τηλεφωνου, διαγνωστικοι ελεγχοι, και κανε τους ολους..

Επισης μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων θα σου εκανε δουλεια.

Εφοσον λοιπον σε αυτα δεις τι φταιει, το πας σερβις, λογικα ή εχεις χαλασμενο μικροφωνο οποτε δικαιουσαι doa και νεα συσκευη...ειτε κατι ειχε κατσει λαθος στο κινητο, λογισμικου θεμα και θα φτιαξει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

αν σε ακουνε με διακοπες ή ενεργοποιησε το 3g ή με 2g βγαλε το "ενισχυση φωνης συνομιλητη" στις επιλογες με τις κλησεις και αφησε μονο το noise cancelation
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια απορία! Όταν είμαι σε κλήση και πχ μπαίνω στο viber η οπουδήποτε αλλού και πατήσω να ανοίξει το πληκτρολόγιο για να γράψω αυτό δεν ανοίγει με τπτ! Το κάνει και σας αυτό ? Έχω 4.4.4 Μου φαίνεται κουφό να μην μπορείς να χρησιμοποιήσεις το πληκτρολόγιο ενώ μιλάς!

Βρε παιδιά τρίτη φορά ρωτάω, κανείς δεν έχει κιτ κατ να το δοκιμάσει αυτό να δω αν φταίει το δικό μου κινητό ή αν είναι γενικό το φαινόμενο ? Είναι τόσο δύσκολο να το δοκιμάσει κάποιος να μου πει ?

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά τρίτη φορά ρωτάω, κανείς δεν έχει κιτ κατ να το δοκιμάσει αυτό να δω αν φταίει το δικό μου κινητό ή αν είναι γενικό το φαινόμενο ? Είναι τόσο δύσκολο να το δοκιμάσει κάποιος να μου πει ?

προφανως οχι, αλλα γιατι δεν αναβαθμιζεις και συ σε lolipop και αν συνεχιζει να υπαρχει το προβλημα τοτε ειναι πιο πιθανο να σου απαντησει καποιος αφου σχςδον ολοι εχουν παει σε αυτη την εκδοση του λογισμικου....

Link to comment
Share on other sites

Τώρα δοκίμασα και το πληκτρολόγιο Swype, ανοίγει κανονικά και μπορώ να γράψω στο viber[ATTACH]62088[/ATTACH]

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

προφανως οχι, αλλα γιατι δεν αναβαθμιζεις και συ σε lolipop και αν συνεχιζει να υπαρχει το προβλημα τοτε ειναι πιο πιθανο να σου απαντησει καποιος αφου σχςδον ολοι εχουν παει σε αυτη την εκδοση του λογισμικου....

 

Τώρα περιμένω την 5.1 μιας και πέρασε ο καιρός για να μην το ξαναστηνω πάλι

 

Τώρα δοκίμασα και το πληκτρολόγιο Swype, ανοίγει κανονικά και μπορώ να γράψω στο viber[ATTACH]62088[/ATTACH]

 

Σ'ευχαριστώ θα δοκιμάσω να βάλω άλλο πληκτρολόγιο για να δω τι θα γίνει, επίσης στην διάρκεια της κλήσης όπου και να μπω (πχ στο viber στα μηνύματα) δεν λειτουργεί ούτε το αριστερό εικονικό κουμπί για να πάω πίσω, πρέπει να πατήσω το home button για να πάω στην αρχική οθόνη

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

jmarousakis δοκιμασες αλλο πληκρολογιο ?

 

 

Λοιπον, εχω την ταση να μην κλεινω/σκοτωνω ποτε της εφαρμογες (μονο το teamviewer και το igo κλεινω στανταρ), αυτο που μου αρεσει σε αυτο το τηλεφωνο ειναι οτι αφηνω πχ τον dolphn ανοικτο στον πινακα ελεγχου του myphone το βραδυ και την αλλη μερα μετα της 11:00-12:00 που θα τον ανοιξω ειναι εκει και δεν κανει ουτε refresh :up:

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μετά απο z ultra k z2 απέκτησα σήμερα ςνα z3. Δεν λέω φυσάει το τηλέφωνο αλλά μου φαίνεται πολύ χαμηλός ο ήχος κλήσης. Είναι στο τέρμα εννοείται η ένταση κ με τον ίδιο ήχο που είχα στα προηγούμενα τηλέφωνα. Μου φαίνεται έντονα η διαφορά. Το πήρα 5 μηνών με απόδειξη κ λοιπά παρελκόμενα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι νομιζω ειναι λιγο πιο χαμηλος και απο το Z2...

 

Πάτα αυτό στο dialer

*#*#7378423#*#* > 'Service info' > 'Software info και εκεί στη μέση όπου λέει το customization version δες τα τέσσερα τελευταία ψηφία και συγκρίνεις με αυτά στο xperiafirm όπως στην εικόνα πάνω αριστερά.

Πχ αν τελειώνει σε 2854 άρα γερμανικό Vodafone έχεις.

 

Αν το πας service το πηγαίνεις με την αρχική rom όχι την ελληνική.

Λογικά δεν θα έχεις θέμα και με την ελληνική αλλά έχεις 3-5% πιθανότητα να σου πουν ότι πείραξες το κινητό και δεν το αναλαμβάνουν εντός εγγύησης.

Για αυτό για να αποκλείσεις την οποία μικρή πιθανότητα βάζεις την αρχικη rom.

 

Αυτο αραγε δουλευει αν εχεις βαλει ηδη αλλης χωρας rom?

Edited by icy20
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Ναι νομιζω ειναι λιγο πιο χαμηλος και απο το Z2...

 

Αυτο αραγε δουλευει αν εχεις βαλει ηδη αλλης χωρας rom?

Όχι.

Θα σου εμφανίσει την υπάρχουσα προέλευσης rom και όχι την αρχική.

Μόνο με Sony και βάση IMEI πλέον μπορούν να σου πουν την

original rom που φορούσε ποιας χώρας και αν είναι branded η unbranded.

 

 

Καλως σας βρηκα. Εκανα σημερα αλλαγη απο Ζ2 σε Ζ3 με 20 ευρω καλα ειναι? :P

Μου αρέσει που ρωτάς κι ολας:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όχι.

Θα σου εμφανίσει την υπάρχουσα προέλευσης rom και όχι την αρχική.

Μόνο με Sony και βάση IMEI πλέον μπορούν να σου πουν την

original rom που φορούσε ποιας χώρας και αν είναι branded η unbranded.

 

 

Μου αρέσει που ρωτάς κι ολας:p

 

1) Στην αρβατο εννοεις να παρω για μου πουνε?

2) Ρητορικη ηταν η ερωτηση εξ' ου και το :p χεχε

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

θα ελεγα οτι ειναι πολυ πιο χαμηλος.οτι ηχο κ να βαλω ισα που το ακουω.εν το μεταξυ κ ο ηχος στην συνομιλια ειναι ειναι τραγικος για να ακουσεις τον αλλο σε ανοιχτο χωρο πχ στον δρομο πρεπει να εχεις βιονικο αυτι.σε ολους ετσι ειναι η εχει καποιο θεμα το δικο μου??
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...