Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά,με την kit kat μπορούσαμε να κλεισουμε όλες τις ανοιχτες εφαρμογές με το "Κλείσιμο όλων".

Με την lollipop δεν έχει τέτοια επιλογή.Μπορούμε να τις κλείσουμε όλες μαζι με κάποιο τρόπο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά,με την kit kat μπορούσαμε να κλεισουμε όλες τις ανοιχτες εφαρμογές με το "Κλείσιμο όλων".

Με την lollipop δεν έχει τέτοια επιλογή.Μπορούμε να τις κλείσουμε όλες μαζι με κάποιο τρόπο?

Με root γινεται οπως αναφερθηκε στο εξωτερικο αν δεν με απατα η μνημη μου

Εδω το διαβασα

http://www.xperiablog.net/

Δεν ξερω αν γινεται χωρις root.

Δεν εχω αλλη androi συσκευη να κρινω αν ειναι θεμα Sony η Google.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση απ το πάνω ηχείο δεν ακούω καλά σε μια κλήση ειδικά στην πόλη με κίνηση πρέπει να το πιεζω στο αυτί μου για να τον ακούω τον άλλο . Επίσης όταν βάζω μουσική από το YouTube πχ το πάνω ηχείο παιζει πολύ πιο σιγά με ανοιχτή ακρόαση, έτσι είναι ή έχει κάποιο θέμα το ηχείο ?

Κανείς ???

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,με την kit kat μπορούσαμε να κλεισουμε όλες τις ανοιχτες εφαρμογές με το "Κλείσιμο όλων".

Με την lollipop δεν έχει τέτοια επιλογή.Μπορούμε να τις κλείσουμε όλες μαζι με κάποιο τρόπο?

Αυτό με χει ενοχλήσει κι εμένα λίγο,η έλλειψη του closed button.

Root έχουμε για την 5?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με χει ενοχλήσει κι εμένα λίγο,η έλλειψη του closed button.

Root έχουμε για την 5?

Καλά.... Επιτρέπεται τέτοιο λάθος από την υλοποίηση (το ίδιο ισχύει και στα Ζ1 με στοκ ρομ κιτκατ) της λολιποπ; Αντε μην με πιάσει καμία τρέλα και φλασαρω και σε αυτό custom rom.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με χει ενοχλήσει κι εμένα λίγο,η έλλειψη του closed button.

Root έχουμε για την 5?

 

Απ' ότι έχω διαβάσει είναι θέμα google και όχι Sony η απουσία το "close all". Αλλά έτσι κι αλλιώς έχουν βγει εναλλακτικές...

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως δεν εχω τετοιο θεμα. δοκιμασες φορματ για να δεις αν φταιει το ακουστικο η το σοφτγουερ;

Δλδ σε ανοιχτή ακρόαση και τα δύο ηχεία παίζουν το ίδιο σε ένα πχ μουσικό βίντεο ?μπορείς να το δοκιμάσεις καλύπτοντας μια το ένα και μια το άλλο και να μου πεις?

Φορματ είχα κάνει όταν το πρωτοπηρα (μετεχειρω)

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι έχω διαβάσει είναι θέμα google και όχι Sony η απουσία το "close all". Αλλά έτσι κι αλλιώς έχουν βγει εναλλακτικές...

 

Λέγοντάς εναλλακτικές?

Με root?

 

Στο θέμα ηχείων πάντως ακούγονται το ίδιο και τα 2 σαν έντασή.

σε άλλους?και δε νομίζω να έχει ακουστεί κάτι για προβλήματά στα ηχεία.

Μόνο όταν καλεί κάποιος χτυπάει το ένα ηχείο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

'Εχω παρατηρήσει κ' εγω κάποια διαφορά στην ένταση των ηχείων.. Για κάποιο λόγο θα συμβαίνει!

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Κι αν υπάρχει έστω και μία μικρή διάφορα δεν νομίζω οτι είναι πρόβλημα,μήπως για προστασία του ακουστικού?αν και δε πρόσεξα κάποια διαφορά,θα το κοιτάξω αύριο εκτενέστερα,η μάλλον θα το ακούσω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

'Εχω παρατηρήσει κ' εγω κάποια διαφορά στην ένταση των ηχείων.. Για κάποιο λόγο θα συμβαίνει!

Εμένα όμως η διαφορά είναι μεγάλη γι αυτό και το αναφέρω! Αν καλυψω το κάτω το πάνω παίζει το 1/4 της έντασης

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Εμένα όμως η διαφορά είναι μεγάλη γι αυτό και το αναφέρω! Αν καλυψω το κάτω το πάνω παίζει το 1/4 της έντασης

Αν είναι μεγάλη η διαφορά τότε ίσως χρειαστείς τεχνική υποστήριξη.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μα κανείς να μην το χει φέρει εδώ στα Χανιά να πάω να το τσεκάρω ζωντανά ? :mad: ούτε τα public έλεος ! Και μετά λέμε γιατί δεν πουλάει με βάση την ποιότητα του! Τα samsung τα χει όλα όμως κι από σονυ έχει τα Ζ1 Ζ2 και Ζ1 compact ούτε το Z3 compact δλδ
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Μα κανείς να μην το χει φέρει εδώ στα Χανιά να πάω να το τσεκάρω ζωντανά ? :mad: ούτε τα public έλεος ! Και μετά λέμε γιατί δεν πουλάει με βάση την ποιότητα του! Τα samsung τα χει όλα όμως κι από σονυ έχει τα Ζ1 Ζ2 και Ζ1 compact ούτε το Z3 compact δλδ

Το πρόβλημα στο μάρκετινγκ είναι η αχίλλειος πτέρνα διαχρονικά.

Δεν καταφέρνει να πλασάρει σωστά και αποδοτικά τα πλεονεκτήματα σαν συσκευή.

Το ότι δεν το έχουν τα Public είναι ευθύνη της Sony.

 

Μόλις δοκιμασα και το δικο μου και ακούγεται η ίδια ένταση και από τα 2 ηχεία πάνω κάτω.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα στο μάρκετινγκ είναι η αχίλλειος πτέρνα διαχρονικά.

Δεν καταφέρνει να πλασάρει σωστά και αποδοτικά τα πλεονεκτήματα σαν συσκευή.

Το ότι δεν το έχουν τα Public είναι ευθύνη της Sony.

 

Μόλις δοκιμασα και το δικο μου και ακούγεται η ίδια ένταση και από τα 2 ηχεία πάνω κάτω.

Κατάλαβα... Ακόμα δεν το πήρα θα πάει arvato... βέβαια αφού δεν το ήξερα για τα ηχεία και το πήρα μεταχειρισμενο την έφαγα εγώ, ας ελπίσουμε μην έχω κανένα θέμα με υγρασία αν και έλεγξα το ταμπελακι που είναι στην θύρα για την υγρασία και είναι κίτρινο

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα... Ακόμα δεν το πήρα θα πάει arvato... βέβαια αφού δεν το ήξερα για τα ηχεία και το πήρα μεταχειρισμενο την έφαγα εγώ, ας ελπίσουμε μην έχω κανένα θέμα με υγρασία αν και έλεγξα το ταμπελακι που είναι στην θύρα για την υγρασία και είναι κίτρινο

 

Παίξε με τις ρυθμίσεις του ήχου ,αμφιβάλλω ότι είναι hardware πρόβλημα ,δοκίμασε διάφορα μουσικά κομμάτια κτλ και τέλος αν δεν στρώσει κάνε επιδιόρθωση με το pcc

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Παίξε με τις ρυθμίσεις του ήχου ,αμφιβάλλω ότι είναι hardware πρόβλημα ,δοκίμασε διάφορα μουσικά κομμάτια κτλ και τέλος αν δεν στρώσει κάνε επιδιόρθωση με το pcc

Δεν έχει να κάνει με τις ρυθμίσεις παιδιά, το έχω κάνει με πολλα βίντεο, έκανα και τον διαγνωστικό έλεγχο και όταν έκανα τεστ μια το ένα ηχείο και μια το άλλο η διαφορά στο κουδουνισμα ήταν όπως σας την είπα παραπάνω, μπορεί να έχει πιάσει πολύ βρωμιά στο ηχείο πάνω και γι αυτό, σκέφτηκα να το βουτηξω σε νερό μπας και στρώσει αλλά φοβάμαι μην έχω άλλα πάλι, παρότι είναι αδιάβροχο δεν θέλω να προκάλεσω την τύχη μου.

Πάντως αυτό με τα public το ότι η σονυ φταίει δεν νομίζω καθώς για να το αγοράσεις έχουν, στην έκθεση δεν το βγάζουν αυτοί

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια μέρα χωρίς ελληνική leolipop! :-/ Αρχίζουν και το παρακάνουν με την καθυστέρηση..

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μολις παρατηρησα οτι δεν λειτουργει το διαγνωστικο για τα ηχεια. ενω τα ηχεια δεν εχουν κανενα προβλημα

 

Εμενα λειτουργει, το ηχειο δεν λειτουργουσε αλλα το σκαλισα λιγο και επανηλθε τελικα, δεν ξερω αν εκανα βλακεια η μεμβρανουλα μπηκε λιγο πιο μεσα αλλα επιτελους παιζει κανονικα τωρα! Δεν μπορουσα να περιμενω να το στειλω στην Αρβατο και να το παρω σε 2 βδομαδες, αν εκανα μακακια θα δειξει :wacko:! Λογικα αυτη η μεμβρανουλα δεν εχει να κανει με την αδιαβροχοποιηση αλλα με το να μην μπαινουν σκονες τεσπα τωρα ακουγεται καμπανα! Στην ιδια ενταση με το αλλο και στο πιο χαμηλο ακουω τον αλλο πιο πολυ απο πριν που το χα τερμα! :blink: ηχειαρες εχει :D. Ελπιζω μονο να συνεχισει να παιζει γιατι αν σταματησει παλι και το στειλω πανω και δουν την μεμβρανουλα μπορει να με στειλουν :X

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια μέρα χωρίς ελληνική leolipop! :-/ Αρχίζουν και το παρακάνουν με την καθυστέρηση..

Μεχρι και σε ενα φιλαρακι με samsung galaxy s4 του ηρθε η αναβαθμιση και σε εμας τιποτα ακομα... :(

Link to comment
Share on other sites

Προχθές την πέρασα την 5αρα στο s4 της κοπέλας μου, έχεις δίκιο!

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...