Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Δεν άντεξα και το πήρα σήμερα στην μειωμένη τιμή από γνωστή αλυσίδα. Οι πρώτες εντυπώσεις άριστες. Είδα στο eBay κάποιους ανταπτορες για χρήση της μαγνητικής φόρτισης με κλασικούς φορτιστές. Έχει δοκιμάσει κανείς κάτι τέτοιο;
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς όσους έλαβαν την επίσημη Lollipop (ρώτησα και στο Z3 Compact αλλά κανείς δεν ήξερε) και χρησιμοποιούν άλλο πληκτρολόγιο (πχ swype, Google Keyboard etc).

Σας πετάει την ειδοποίηση για αλλαγή πληκτρολογίου κάθε φορά που γράφετε;

Στο kitkat μου το κάνει συνέχεια.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω αυτή την συμπεριφορά με το keyboard σε καμία απο τις rom που έχω περάσει μέχρι τώρα στο z3.

το βέλγιο είναι ακόμα στην .77

η sony έχει στείλει την 690 σε όλο το RxC Eλλάδα και Βέλγιο είναι στο RxB

το καλό είναι οτι χθες βρέθηκε τρόπος παρακαμψης του selinux και έχουμε και recovery που δουλεύει με lolipop

 

Device: Xperia Z3 (D6603)

CDA: 1288-5032

Market: Greece

Operator: Customized GR

Network: GLOBAL-LTE

Release: 23.0.1.A.5.77 / R9B

Size: 1,23 GB

 

Device: Xperia Z3 (D6603)

CDA: 1288-5033

Market: Belgium

Operator: Customized BE

Network: GLOBAL-LTE

Release: 23.0.1.A.5.77 / R7B

Size: 1,25 GB

 

Device: Xperia Z3 (D6603)

CDA: 1293-0922

Market: Germany

Operator: Customized DE

Network: GLOBAL-LTE

Release: 23.1.A.0.690 / R6C

Size: 1,49 GB

.....Φιλικά Σταύρος.....:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

δεν έχω αυτή την συμπεριφορά με το keyboard σε καμία απο τις rom που έχω περάσει μέχρι τώρα στο z3.

Σε ευχαριστώ.

Την είχες όμως στο kitkat;

Με ποιο πληκτρολόγιο γράφεις συνήθως;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Aκόμα 4.4.4 έχω :O περιμένω να βγεί η Ελληνική 5.0.2 για να την φτιάξω όπως την θέλω πρίν την φλασάρω στο κινητό :rolleyes:
.....Φιλικά Σταύρος.....:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Aκόμα 4.4.4 έχω :O περιμένω να βγεί η Ελληνική 5.0.2 για να την φτιάξω όπως την θέλω πρίν την φλασάρω στο κινητό :rolleyes:

Ενδιαφέρον, άρα στο Z3 το έφτιαξαν και με Kitkat.

Εγώ τα έχω όπως εσύ, δηλαδή το Xperia Keyboard απενεργοποιημένο και μόνο το Google Keyboard ενεργό, και όμως, κάθε φορά που πληκτρολογώ μου πετάει την ειδοποίηση.

Ελπίζω λοιπόν όταν έρθει η Lollipop στο Z1 Compact μου να το έχουν διορθώσει.

 

Ευχαριστώ.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς όσους έλαβαν την επίσημη Lollipop (ρώτησα και στο Z3 Compact αλλά κανείς δεν ήξερε) και χρησιμοποιούν άλλο πληκτρολόγιο (πχ swype, Google Keyboard etc).

Σας πετάει την ειδοποίηση για αλλαγή πληκτρολογίου κάθε φορά που γράφετε;

Στο kitkat μου το κάνει συνέχεια.

 

εμενα ξεκινησε να μου το κανει στην λολλιποπ αλλα ειναι λογω ενος εξτρα κουμπιου που προσθεσαν που παταω καταλαθος. στο κιτ κατ δεν υπηρχε αυτο

 

http://i.imgur.com/BETvrld.png

http://i.imgur.com/WNOnANd.png

Edited by serjtankian
Link to comment
Share on other sites

με smart keyboard κανενα θεμα απολυτως.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

εμενα ξεκινησε να μου το κανει στην λολλιποπ αλλα ειναι λογω ενος εξτρα κουμπιου που προσθεσαν που παταω καταλαθος. στο κιτ κατ δεν υπηρχε αυτο

 

http://i.imgur.com/BETvrld.png

http://i.imgur.com/WNOnANd.png

Αυτό είναι τραγικό αν στο βγάζει κάθε φορά.

Εγώ μιλούσα για ειδοποίηση στη notification bar.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι αυτό δεν μου το εμφανίζει.το τηλέφωνο δουλεύει απλά υποδειγματικά.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι τραγικό αν στο βγάζει κάθε φορά.

Εγώ μιλούσα για ειδοποίηση στη notification bar.

 

εγω το παταω πανω στη βιασυνη μου. δεν το εμφανιζει μονο του.

Link to comment
Share on other sites

Εχω περάσει την Γαλλική την generic γενικα το τηλέφωνο λειτουργεί πολυ πιο smooth.

Εφαρμογες στο multitasking έχει διαφορά στην εναλλαγή σε σχέση με kitkat.

Εγραψα 30 app κανένα bug δεν παρατήρησα.

Μόνο τον παροχο δεν μ δείχνει στο lockscreen λεει "καμια υπηρεσία" αλλα μικρό το κακό.

Link to comment
Share on other sites

με smart keyboard κανενα θεμα απολυτως.

 

Τέλεια. :)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση απ το πάνω ηχείο δεν ακούω καλά σε μια κλήση ειδικά στην πόλη με κίνηση πρέπει να το πιεζω στο αυτί μου για να τον ακούω τον άλλο . Επίσης όταν βάζω μουσική από το YouTube πχ το πάνω ηχείο παιζει πολύ πιο σιγά με ανοιχτή ακρόαση, έτσι είναι ή έχει κάποιο θέμα το ηχείο ? Edited by jmarousakis
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν οι συσκευές που πουλάει ο Γερμανός είναι branded; Ρωταω γιατί στο thread του z3 compact κάποιος ανέφερε πως είναι COSMOTE branded.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν οι συσκευές που πουλάει ο Γερμανός είναι branded; Ρωταω γιατί στο thread του z3 compact κάποιος ανέφερε πως είναι COSMOTE branded.

 

*#*#7378423#*#* > 'Service info' > 'Software info δες το firmware σου και ψαξε το στο xperifirm

Link to comment
Share on other sites

Χαζή ερώτηση... Η lollipop έχει δυνατότητα fullscreen φωτογραφιών στις κλήσεις... ?

αν δεν εχεις ρυθμισει να τερματιζει την κληση με το πληκτρο ενεργειων

 

υποθετω μιλας για screenshot, φωτογραφιες βγαζει κανονικα

Link to comment
Share on other sites

αν δεν εχεις ρυθμισει να τερματιζει την κληση με το πληκτρο ενεργειων

 

υποθετω μιλας για screenshot, φωτογραφιες βγαζει κανονικα

Όχι λέω για fullscreen φωτογραφίες αυτών που καλείς ή σε καλεί... Στην 4.4.4 στοκ τις βγάζει μικρές και έβαλα άλλο πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

κατοχος ενος μαυρου z3 και εγω απο σημερα. ημουν πενηντα πενηντα μεταξυ copper και black, αλλα τελικα εμεινα πιστος στο μαυρο χρωμα οπως ηταν και οι προηγουμενες συσκευες μου..

 

περιμενω μια nilkin matte frosted case μιας και την ειχα και στην προηγουμενη μου συσκευη και με εβγαλε ασπροπροσωπο και ειμαι σε αναζητηση ενος tempered glass. καποια προταση? βλεπω καλα σχολια για της ultimate shield..

 

επισης πως μπορω να δω απο ποια χωρα ειναι η συσκευη? αυτα για αρχη και σιγουρα αρκετα παραπανω στη συνεχεια

Link to comment
Share on other sites

Όχι λέω για fullscreen φωτογραφίες αυτών που καλείς ή σε καλεί... Στην 4.4.4 στοκ τις βγάζει μικρές και έβαλα άλλο πρόγραμμα.

 

ααα δεν γνωριζω, αν κ μεταξυ μας τις προτιμω ετσι :lol:

Link to comment
Share on other sites

κατοχος ενος μαυρου z3 και εγω απο σημερα. ημουν πενηντα πενηντα μεταξυ copper και black, αλλα τελικα εμεινα πιστος στο μαυρο χρωμα οπως ηταν και οι προηγουμενες συσκευες μου..

 

περιμενω μια nilkin matte frosted case μιας και την ειχα και στην προηγουμενη μου συσκευη και με εβγαλε ασπροπροσωπο και ειμαι σε αναζητηση ενος tempered glass. καποια προταση? βλεπω καλα σχολια για της ultimate shield..

 

επισης πως μπορω να δω απο ποια χωρα ειναι η συσκευη? αυτα για αρχη και σιγουρα αρκετα παραπανω στη συνεχεια

 

Λίγο πιο πάνω αναφέρθηκε ο τρόπος να δεις ποια χώρα έχεις και σύγκρινε με βάση τον κωδικό που θα σου εμφανίσει το Xperiafirm.

Αλλιώς δίνεις το IMEI στην Sony να σου πουν.

Καλορίζικο!

Για tempered όπως τα είπες η ultimate shield έχει αποσπάσει θετικές κριτικές.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...