Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πέρασα την γαλλική, πολύ καλή, έφτιαξε και η μπαταρία,, προσοχή, κάντε clean install διότι, λόγω της μεγάλης αναβάθμισης στο λειτουργικό,σε πολλές συσκευές, η κιτ κατ αφήνει κατάλοιπα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ως υποψηφιος αγοραστης να ρωτησω με τη σειρα μου αν εχει βγει ευκολο root χωρις να πειραχθει ο bootloader?

 

κακα τα ψεμματα σε καθε συσκευη μου, το root ηταν στανταρ και το σχετικο tweaking με greenify, titanium

 

ακουω τοσο καλα πραγματα και αναρωτιεμαι μηπως δεν ειναι τελικα και τοσο απαραιτητο το root στο z3

Η συσκευή ρολαρει τόσο υποδειγματικά και άψογα που το root είναι περιττό.

Αρκετές τρίτες εφαρμογές μπορείς να τις βγάλεις τελείως με κατάργηση τους η άλλες να τις απενεργοποιήσεις και το οποίο bloatware της Sony δεν επηρεάζει καθόλου ούτε επιδόσεις ούτε βαραίνει γενικότερα την συσκευή ακόμα και να μην της απενεργοποιήσεις καθόλου.

Με την kit Kat έχει βγει root χωρίς να πειραχθει ο bootloader(μια πιο παλιά έκδοση όχι η τελευταία πριν την 5)

Ψάξε στις πίσω σελίδες όπου έχει αναφερθεί.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή ρολαρει τόσο υποδειγματικά και άψογα που το root είναι περιττό.

Αρκετές τρίτες εφαρμογές μπορείς να τις βγάλεις τελείως με κατάργηση τους η άλλες να τις απενεργοποιήσεις και το οποίο bloatware της Sony δεν επηρεάζει καθόλου ούτε επιδόσεις ούτε βαραίνει γενικότερα την συσκευή ακόμα και να μην της απενεργοποιήσεις καθόλου.

Με την kit Kat έχει βγει root χωρίς να πειραχθει ο bootloader(μια πιο παλιά έκδοση όχι η τελευταία πριν την 5)

Ψάξε στις πίσω σελίδες όπου έχει αναφερθεί.

 

θεμα με τις διαφημισεις λογω μη υπαρξης adblocker που απαιτει root δεν υπαρχει? και κατι ακομα προς τους κατοχους της συσκευης:

 

τις αυτονομιες που βλεπω (πχ screen time 6-8 ωρες) κατω απο ποιες συνθηκες επιτυγχανονται? με κανονικο λιωσιμο, δηλαδη αυτοματο 2G/3G ή ακομα και 4G? χωρις stamina mode? φωτεινοτητα?

 

γενικα προσπαθω να καταλαβω αν η αυτονομια του ειναι απλα ελαφρως καλυτερη απο τον ανταγωνισμο ή μιλαμε για κατι το "εξωπραγματικο"

Link to comment
Share on other sites

θεμα με τις διαφημισεις λογω μη υπαρξης adblocker που απαιτει root δεν υπαρχει? και κατι ακομα προς τους κατοχους της συσκευης:

 

τις αυτονομιες που βλεπω (πχ screen time 6-8 ωρες) κατω απο ποιες συνθηκες επιτυγχανονται? με κανονικο λιωσιμο, δηλαδη αυτοματο 2G/3G ή ακομα και 4G? χωρις stamina mode? φωτεινοτητα?

 

γενικα προσπαθω να καταλαβω αν η αυτονομια του ειναι απλα ελαφρως καλυτερη απο τον ανταγωνισμο ή μιλαμε για κατι το "εξωπραγματικο"

 

το screen time σχετικο ειναι..οπως εχω πει ολα ειναι θεμα χρησης.. Τι εκανες με το προηγουμενο και τι κανεις τωρα.. Και 10 ωρες μπορει να φτασει η οθονη αν δεν κανεις τιποτα αλλο..

γιαυτο λοιπον θα σου ελεγα οτι εχει περιπου διπλασια αποδοση απο τα αλλα, για εναν λογο..επειδη φτανει ανετα τη 2η μερα χρησης, ειδικα αν κανεις νορμαλ χρηση, και δεν εισαι μες το σπιτι να παιζεις ολη μερα με το κινητο (εννοω οτι εχεις μια δουλεια, δεν το σκαλιζεις πολυ οσο δουλευεις κτλ), τοτε βγαζει τη 2η μερα, κατι που ελαχιστα κανουν..

Εγω πλεον με το Ζ3c, το φορτιζω Κυριακη βραδυ, δηλαδη το βγαζω δευτερα πρωι και το ξανα φορτιζω Τεταρτη βραδυ, βγαζει 3 ημερες δηλαδη με 4 ωρες οθονης και 4 ομιλιας και ολα ανοιχτα (οχι 4G). αλλα οταν δουλευω δεν το λιωνω,μονο ομιλια. Παρομοια και το Ζ3.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Για ρουτ δες εδώ,

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6048045#post6048045

 

κατά τα άλλα η συσκευή είναι απόλαυση

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

θεμα με τις διαφημισεις λογω μη υπαρξης adblocker που απαιτει root δεν υπαρχει? και κατι ακομα προς τους κατοχους της συσκευης:

 

τις αυτονομιες που βλεπω (πχ screen time 6-8 ωρες) κατω απο ποιες συνθηκες επιτυγχανονται? με κανονικο λιωσιμο, δηλαδη αυτοματο 2G/3G ή ακομα και 4G? χωρις stamina mode? φωτεινοτητα?

 

γενικα προσπαθω να καταλαβω αν η αυτονομια του ειναι απλα ελαφρως καλυτερη απο τον ανταγωνισμο ή μιλαμε για κατι το "εξωπραγματικο"

εγω φιλε εχω μονιμα ανοιχτο ιντερνετ, στον δρομο 3g στο σπιτι , στη δουλεια, στον καφε wifi. οσο δλδ ειναι ανοιχτη η οθονη ειμαι στο ιντερνετ και ειτε κανω chat ειτε browsing.

δεν ειχα g3 η s5 για να σου πω αν ειναι εξωπραγματικα καλυτερη αποδοση

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οποιος ενδιαφερεται για τετοιου ειδους θηκη, http://www.ebay.com/itm/311194076347 μου ηρθε σημερα και ειναι πολυ καλη. πριν ειχα μια στυλ πορτοφολιου. δειχνει πολυ πιο λεπτο το κινητο με αυτην

Link to comment
Share on other sites

τι λετε,να κατεβασω και να περασω την Lolipop η να περιμενω?

επειδη δεν το εχω παρακολουθησει καθολου το θεμα της αναβαθμισης μεσο flashtool,ποια εκδοση κατεβαζω κι απο που,επισης θα πρεπει να ξερω ποια εκδοση φοραει το τηλεφωνο η για ποια χωρα προοριζεται?

χανω εγγυηση?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

τι λετε,να κατεβασω και να περασω την Lolipop η να περιμενω?

επειδη δεν το εχω παρακολουθησει καθολου το θεμα της αναβαθμισης μεσο flashtool,ποια εκδοση κατεβαζω κι απο που,επισης θα πρεπει να ξερω ποια εκδοση φοραει το τηλεφωνο η για ποια χωρα προοριζεται?

χανω εγγυηση?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6021720#post6021720

 

Και εδώ να βρεις τι φοράς είδη και να κατεβάσεις backup με xperiafirm και να κάνεις ftf με flashtool.(post 1767)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=398858&page=118

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6021720#post6021720

 

Και εδώ να βρεις τι φοράς είδη και να κατεβάσεις backup με xperiafirm και να κάνεις ftf με flashtool.(post 1767)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=398858&page=118

 

σε ευχαριστω πολυ.

τωρα κατεβαζω http://forum.xda-developers.com/z3/general/android-5-0-l-z3-t2907433/page156 αυτη δεν πρεπει να περασω?

οποτε απλα με το xperia firm κατεβαζω την εκδοση που ηδη φοραει το τηλεφωνο,οχι οτι αποθηκευει στον υπολογιστη αυτο που ηδη υπαρχει στο τηλεφωνο,σωστα?

 

στο software info κοιταζω εκει που λεει cusomization info.εκει λοιπον μου γραφει 1288-5032 ειναι ελληνικο.οποτ καταεβαζω αυτη την εκδοση να την εχω καλου κακου?αυτο μπορει να γινει και μετα που θα περασω την Lolipop?

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ.

τωρα κατεβαζω http://forum.xda-developers.com/z3/general/android-5-0-l-z3-t2907433/page156 αυτη δεν πρεπει να περασω?

οποτε απλα με το xperia firm κατεβαζω την εκδοση που ηδη φοραει το τηλεφωνο,οχι οτι αποθηκευει στον υπολογιστη αυτο που ηδη υπαρχει στο τηλεφωνο,σωστα?

 

στο software info κοιταζω εκει που λεει cusomization info.εκει λοιπον μου γραφει 1288-5032 ειναι ελληνικο.οποτ καταεβαζω αυτη την εκδοση να την εχω καλου κακου?αυτο μπορει να γινει και μετα που θα περασω την Lolipop?

Την ιδια εβαλα εγω.

Ναι κατεβασε αυτην εφοσον αντιστοιχει με αυτην που βρηκες στο xperiafirm να την φυλαξεις στο pc σου αν θες να γυρισεις πισω.

Ναι μπορει και αφου εχεις βαλει την 5

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση, εχω βαλει lollipop nordic, οταν θα θελω να βαλω την επισημη του κινητου μου, πρεπει αν γυρισω σε κιτ κατ και μετα να κανω αναβαθμιση μεσω pc companion ή μπορω να κατεβασω την λολλιποπ της χωρας μου και να την περασω με flashtool?
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση, εχω βαλει lollipop nordic, οταν θα θελω να βαλω την επισημη του κινητου μου, πρεπει αν γυρισω σε κιτ κατ και μετα να κανω αναβαθμιση μεσω pc companion ή μπορω να κατεβασω την λολλιποπ της χωρας μου και να την περασω με flashtool?

 

εφοσον βρεις το ftf της lollipop της χωρας σου, δε χρειαζεται να πας σε 4.4.4...απλα αυτο θα το κανεις εαν δεν βρισκεις αρχειο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

εφοσον βρεις το ftf της lollipop της χωρας σου, δε χρειαζεται να πας σε 4.4.4...απλα αυτο θα το κανεις εαν δεν βρισκεις αρχειο.

 

thanx :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να βάλουμε apk να εχουμε τα μηνύματα με 160 χαρακτήρες (την μαμά εφαρμογή μηνυμάτων) ? Γίνεται ?Πρέπει να είμαστε root?
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε μόλις ειδοποίηση για ενημέρωση σε λολι,αλλά φοράω άλλη ρομ 4.4 με ρουτ και dualrecovery,από εδώ http://forum.xda-developers.com/z3/development/stock-firmware-23-0-1-5-77-generic-t3012376

Γίνεται;Είναι από vodafone αγορασμένο.

Λέτε να μπορώ να την περάσω κατευθείαν,θα γίνεται;:blink:

Link to comment
Share on other sites

εδω και περιπου 4 ωρες ειμαι με lolipop,επιτελους.κι ευτυχως που δε περιμενα ακομα την sony,Alex σε ευχαριστω φιλε μου,πανευκολο τελικα.

Ενταξει δεν θα δειτε καποια τραγικη αλλαγη,απλα πιο ευθυμο το περιβαλλον,επιτελους διαφορετικο μενου στις κλησεις κι ωραια και η lockscreen οπως επισης και η notification bar

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ελληνική unbranded ποτέ θα βγει να ξεθορτωθουμε αυτο το cosmote

 

φιλε μου απο κοσμοτε το πηρα και εγω (το κερδισα ) πριν 3 μηνες και δεν το ηξερα μιας και ο διαγωνισμος ηταν του σταρ τσανελ,,οταν ειδα οτι ειναι κοσμοτε ξενερωσα αλλα το επομενο λεπτο ειχα περασει μια γκλομπαλ και την ξεφορτωθηκα,,γιατι δεν περνας μια αλλη?προχτες περασα την γαλλικη και ειναι αψογη.

Link to comment
Share on other sites

Ας το κέρδιζα κι εγώ κι ας είχε rom από Ουγκάντα....καθόλου δε θα με χαλούσε. ;-)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ας το κέρδιζα κι εγώ κι ας είχε rom από Ουγκάντα....καθόλου δε θα με χαλούσε. ;-)

 

ολα ειναι δυνατα,θελει κοπο και τροπο,,παρολα αυτα,ναι μολις το ενεργοποιησα και ειδα σηματακι κοσμοτε να με καλωσοριζει,ξενερωσα για 10 λεπτα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ενα ξερω:Αγορασμενο ή κερδισμενο με ρομ Ουγκαντας ή Ισλαμαμπαντ το κινητο ειναι τουμπανο ακομα περισσοτερο τωρα με Λολλιποπ... :D
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το κουτί γράφει BE άρα είναι Βέλγιο ?κι από εδώ αφαντη ακόμα :p
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το κουτί γράφει BE άρα είναι Βέλγιο ?κι από εδώ αφαντη ακόμα :p

 

Ναι Βελγικη συσκευη εχεις.Λογικα δεν θα αργησει να σου ερθει κι εσενα....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...