Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι,ειναι VODAFONE gr,απο τα κοματια της προσφορας,που ειχε τα χριστουγεννα.....

Καινούργιο από σκρουτζομαγαζο το πήρα..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι,να δουμε και πια εκδοση θα δωσουν.αργησαν πολυ...

 

Λογικα την πιο προσφατη,την 5.1

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Λογικα την πιο προσφατη,την 5.1

5.1 σε 2-3 μήνες.

Τώρα βγήκε.

Την 5.0.2 λογικά θα πάρει.

 

Αισθάνομαι τυχερός που η μόνη ατέλεια είναι ότι διαφεύγει ελάχιστο φως μεταξύ τζαμιού και πλαισίου στο κάτω μέρος. Δυστυχώς με την αρβάτο, ξεχνάς οποιαδήποτε εγγύηση. Εκτός και αν έχεις άπειρο χρόνο για τρέξιμο...

.

Και σε εμένα μου έτυχε το παραπάνω θέμα και το επέστρεψα πίσω στο κατάστημα αγοράς.

Έκανε μπαμ ειδικά με 50% και πάνω φωτεινότητα και ήταν ενοχλητικό.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς φαίνεται ελάχιστα στο δικό μου.Σού το αντικατέστησαν αμέσως? Έχει περάσει κοντά 1 μήνας από την αγορά του δικού μου, οπότε το βλέπω δύσκολο...

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς φαίνεται ελάχιστα στο δικό μου.Σού το αντικατέστησαν αμέσως? Έχει περάσει κοντά 1 μήνας από την αγορά του δικού μου, οπότε το βλέπω δύσκολο...

Αντικατάσταση άμεσα και έως παραλάβω το νέο,κράτησα το παλιό και μετά το έστειλα σε αυτούς.

Όλα αυτά από amazon.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα.. Στάθηκες τυχερός. Έχει κάποιος λινκ για ελληνικη ρομ? Ψάχνω μέρες.. :-/

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Με συνδεση σε καποια αλλη συσκευη bluetooth εχετε δει υπερβολικη καταναλωση ?

 

Edit σημερα ηρθε το Ultimate Shield Tempered Glass και τοποθετηθηκε.

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη για να καταλαβω οσοι εχετε θεμα με το τζαμι και το πλαισιο,που το εμφανιζει,ειναι πιο πανω ας πουμε το τζαμι απο το πλαισιο.και το εχει απο την αρχη?λογω κακης συναρμολογησης?η μπορει να βγει και στην πορεια.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη για να καταλαβω οσοι εχετε θεμα με το τζαμι και το πλαισιο,που το εμφανιζει,ειναι πιο πανω ας πουμε το τζαμι απο το πλαισιο.και το εχει απο την αρχη?λογω κακης συναρμολογησης?η μπορει να βγει και στην πορεια.

 

Αυτές είναι κατασκευαστικές ατέλειες που εμφανίζονται στην αρχή πάντα ;)

Όχι στην πορεία.

 

Με συνδεση σε καποια αλλη συσκευη bluetooth εχετε δει υπερβολικη καταναλωση ?

 

Edit σημερα ηρθε το Ultimate Shield Tempered Glass και τοποθετηθηκε.

Με ποια συσκευή η συσκευές εννοείς Θαναση;

Εγώ πάντως παρατήρησα ότι με το ίδιο bt Hands-Free συνδεδεμένο με ios η windows η μπαταρία του Hands-Free, κρατάει αρκετά περισσότερο από ότι συνδεδεμένο με το κινητό.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, το xiaomi mi band έχω. Ρώτησα και στο τοπικ του mi band και μού απάντησαν ότι δεν έχουν περίεργη κατανάλωση και ότι αυτό εκπέμπει σε Bluetooth 4.

Η επόμενη ύποπτη που θα ψάξω είναι το module smart network.

Ευχαριστώ

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη για να καταλαβω οσοι εχετε θεμα με το τζαμι και το πλαισιο,που το εμφανιζει,ειναι πιο πανω ας πουμε το τζαμι απο το πλαισιο.και το εχει απο την αρχη?λογω κακης συναρμολογησης?η μπορει να βγει και στην πορεία.

 

Όταν το κινητό είναι σβηστό δεν φαίνεται τίποτα. Το σημείο επαφής του γυαλιού με το πλαίσιο δεν δείχνει κάτι, εκτός και αν βάλεις τέρμα τον φωτισμό σε ένα σκοτεινό δωμάτιο. Απλά βλέπεις ότι διαρρέει λίγο φως από μια πολύ μικρή χαραμάδα, η οποία από ότι είδα δεν επηρεάζει ούτε την αδιαβροχοποίηση. Δεν υπάρχει κανείς με ελληνικό ftf????? :(

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Όταν το κινητό είναι σβηστό δεν φαίνεται τίποτα. Το σημείο επαφής του γυαλιού με το πλαίσιο δεν δείχνει κάτι, εκτός και αν βάλεις τέρμα τον φωτισμό σε ένα σκοτεινό δωμάτιο. Απλά βλέπεις ότι διαρρέει λίγο φως από μια πολύ μικρή χαραμάδα, η οποία από ότι είδα δεν επηρεάζει ούτε την αδιαβροχοποίηση. Δεν υπάρχει κανείς με ελληνικό ftf????? :(

Δες στο πρωτο ποστ το '''41''', κατεβασε τη rom και φλασαρε την. Αν δεν κανεις ολο τον οδηγο απο την αρχη μην κανεις αυτα που γραφει στο ''41'' απλα φλασαρε

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!! Αν φλασάρω την παλιά έκδοση χωρίς clean, θα υπάρχει θέμα? Θυμάμαι σε ένα xperia p ότι τρεμόσβηνε η οθόνη όταν είχα κάνει κάτι τέτοιο. Φυσικά αμέσως μετά, μέσω pc companipon, θα ξαναπεράσω την τελευταία..

 

edit: Όλα καλά τελικά, την ίδια έκδοση είχα. Ευχαριστώ πολύ και πάλι! :-)

Edited by orfeas92

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!! Αν φλασάρω την παλιά έκδοση χωρίς clean, θα υπάρχει θέμα? Θυμάμαι σε ένα xperia p ότι τρεμόσβηνε η οθόνη όταν είχα κάνει κάτι τέτοιο. Φυσικά αμέσως μετά, μέσω pc companipon, θα ξαναπεράσω την τελευταία..

 

edit: Όλα καλά τελικά, την ίδια έκδοση είχα. Ευχαριστώ πολύ και πάλι! :-)

Ολα καλα :)

 

Λοιπον μετα απο μια μερα χρησης του Ultimate Shield Tempered Glass εχω να πω:

-Πολυ ομορφο, δεν φαινεται καν οτι υπαρχει γιατι πιανει απο ακρη σε ακρη και δεν εχει τρυπες ουτε στην καμερα ουτε στον αισθητηρα, ο αισθητηρας δουλευει χωρις προβλημα.

-απιστευτη αισθηση στο δακτυλο, καλυτερο απο το imak. Το nillkin δεν το υπολογιζω καθολου.

-2,5 d

-ισως καλυτερη αποδοση χρωματων στην οθονη σε σχεση με τα αλλα που ειχα, δηλαδη δεν επηρεαζει την απεικονιση.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Για δώσε Λίνκ από που το πήρες? Επίσης είναι και για το πίσω μέρος? Σε ευχαριστώ.

Από εδώ το πήρα -> http://m.ebay.co.uk/itm/111476633525?_mwBanner=1

Επίσης έκανα παραγγελία και αυτό -> http://m.aliexpress.com/item/32222086121.html?productId=32222086121&productId=32222086121&productSubject=Back-Tempered-Glass-For-Sony-Z3-Back-Cellphone-Glass-Protective-Film-2pcs-Lot&productSubject=Back-Tempered-Glass-For-Sony-Z3-Back-Cellphone-Glass-Protective-Film-2pcs-Lot&tracelog=wwwdetail2mobilesitedetail

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

είμαι ένας πολύ ευχαριστημένος κάτοχος του G2 πάνω από ένα χρόνο και τώρα σκέφτομαι να αλλάξω και είμαι ανάμεσα σε 2 κινητά. Ζ3 ή G3.

Ποια είναι η γνώμη σας? :help:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

είμαι ένας πολύ ευχαριστημένος κάτοχος του G2 πάνω από ένα χρόνο και τώρα σκέφτομαι να αλλάξω και είμαι ανάμεσα σε 2 κινητά. Ζ3 ή G3.

Ποια είναι η γνώμη σας? :help:

 

Z3 χωρις δευτερη σκεψη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

path1980 Θα σου έλεγα να περιμένεις κανένα 4μηνο ακόμα για να αλλαξεις κινητό, το G2 ειναι πολύ καλο και δεν θα δείς την ανάλογη διαφορά για τα χρήματα που θα δώσεις.

 

Παιδια όσοι έχετε κάνει root παρατηρησατε αλλαγές στην ποιότητα λήψης φωτογραφιών?

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ευχαριστημένος ως τώρα με το κινητό αλλά η κάμερα του επιεικώς απαράδεκτη!

Του m8 πχ, που δε φημίζεται για τη κάμερα του, είναι σίγουρα ανώτερη ειδικά σε εσωτερικό χώρο!

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

 

Και γιατί δεν το παίρνετε από το site της εταιρίας δλδ που έχει ίδια τιμή και δωρεάν μεταφορικά;;

http://www.ultimateshield.co.uk/

*άκυρο και ο seller στο ebay η ίδια η εταιρία είναι..

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ευχαριστημένος ως τώρα με το κινητό αλλά η κάμερα του επιεικώς απαράδεκτη!

Του m8 πχ, που δε φημίζεται για τη κάμερα του, είναι σίγουρα ανώτερη ειδικά σε εσωτερικό χώρο!

 

σε κλειστους χωρους και γενικα σε κακο φωτισμο εχουμε πει οτι θελει λιγο προσεκτικη χρηση..το να το συγκρινεις ομως μονο εκει με το Μ8 που εκει ειναι το δυνατο του σημειο ειναι αδικο..

Σε απολυτο σκοταδει, πχ να βγαλεις βραδυ μια πλατεια ειναι αριστο..Στον μετριο φωτισμο θελει κλειστο φλας και λιγο χαμηλωμα iso, λιγο πειραγμα την εκθεση κτλ..Γενικα βγαζει καλη φωτο αλλα οχι στο αυτοματο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ευχαριστημένος ως τώρα με το κινητό αλλά η κάμερα του επιεικώς απαράδεκτη!

Του m8 πχ, που δε φημίζεται για τη κάμερα του, είναι σίγουρα ανώτερη ειδικά σε εσωτερικό χώρο!

 

φιλε μου ξερεις να τοποθετεις φωτισμο για εσωτερικη φωτογραφιση?

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς φίλε μου να εστιαζεις σε σωστό σημείο; Να κλικαρεις σε σκοτεινή περιοχή για να παίρνεις φως και το αντίθετο; Και με φλας δεν ενθουσιαστηκα..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Z3 χωρις δευτερη σκεψη.

 

Κι εγώ για Ζ3 λέω, αλλά τα περισσότερα site "προτείνουν" το G3...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

path1980 Θα σου έλεγα να περιμένεις κανένα 4μηνο ακόμα για να αλλαξεις κινητό, το G2 ειναι πολύ καλο και δεν θα δείς την ανάλογη διαφορά για τα χρήματα που θα δώσεις.

 

Ναι, μια χαρά είναι το G2, απλά θα το δώσω στη γυναίκα μου... Βέβαια όντως με προβληματίζει ότι δε θα δω σημαντική διαφορά...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...