Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το εκανα ξανα και διαπιστωσα οτι το FW στο συνδεσμο που χρειαζεται να κατεβασεις αφορα την εκδοση D5803_23.0.A.2.93 και οχι την D6603_23.0.A.2.93.

δηλαδη μολις εκανα downgrade το κινητο σε εκδοση που αφορα z3 compact.

 

Τωρα κατεβαζω την D6603_23.0.A.2.93

Ωραιος φιλε ! Αν θες βαλε ενα λινκ εδω για download την D6603_23.0.A.2.93 και θα το μεταφερει/διορθωσει καποιος mod το πρωτο ποστ.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωραιος φιλε ! Αν θες βαλε ενα λινκ εδω για download την D6603_23.0.A.2.93 και θα το μεταφερει/διορθωσει καποιος mod το πρωτο ποστ.

 

κατεβασα απο εδω

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα απο εδω

Καποιος mod αν μπορει να αλλαξει το λινκ και να βαλει το λινκ που εχει βαλει ο sdim28 (:bow:) στο πρωτο ποστ εκει που γραφει 3) Μετακινήστε το FW που θα κατεβάσετε από εδώ

Ευχαριστω αγαπητε moderator :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Εχει καποιος απο εσας το xiaomi mi band ? εκανα εγκατασταση το τροποποιημενο apk για να εχω και ειδοποιησεις απο αλλες εφαρμογες (viber κλπ) αλλα δεν ερχονται στο mi band, το μονο που ερχεται ειναι εισερχομενες κλησεις.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Και το λινκ του xda για το εργαλείο ρουτ είναι λάθος,βγάζει στου cloudy http://forum.xda-developers.com/devdb/ ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχει δοκιμάσει κανείς καμια καλή θήκη να προτεινει εχω την γνησια της sony 40 ευρω αλλα δεν προστατεύει αρκετα τις γωνίες και μεσα σε ενα δίμηνο εχει πολλα σημάδια φθορας.μέτρια κατασκευή για το κόστος...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχει δοκιμάσει κανείς καμια καλή θήκη να προτεινει εχω την γνησια της sony 40 ευρω αλλα δεν προστατεύει αρκετα τις γωνίες και μεσα σε ενα δίμηνο εχει πολλα σημάδια φθορας.μέτρια κατασκευή για το κόστος...

 

εγώ προσωπικά έχω case-mate barely there πίσω και tempered glass στην οθόνη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καποιος mod αν μπορει να αλλαξει το λινκ και να βαλει το λινκ που εχει βαλει ο sdim28 (:bow:) στο πρωτο ποστ εκει που γραφει 3) Μετακινήστε το FW που θα κατεβάσετε από εδώ

Ευχαριστω αγαπητε moderator :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Εχει καποιος απο εσας το xiaomi mi band ? εκανα εγκατασταση το τροποποιημενο apk για να εχω και ειδοποιησεις απο αλλες εφαρμογες (viber κλπ) αλλα δεν ερχονται στο mi band, το μονο που ερχεται ειναι εισερχομενες κλησεις.

 

Για δοκίμασε στις ρυθμίσεις -> ασφάλεια -> πρόσβαση σε ειδοποιήσεις

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε στις ρυθμίσεις -> ασφάλεια -> πρόσβαση σε ειδοποιήσεις

Εισαι τιτανομεγιστοτεραστιος :up: Αυτο ηταν :cool:

Ευχαριστω

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχει δοκιμάσει κανείς καμια καλή θήκη να προτεινει εχω την γνησια της sony 40 ευρω αλλα δεν προστατεύει αρκετα τις γωνίες και μεσα σε ενα δίμηνο εχει πολλα σημάδια φθορας.μέτρια κατασκευή για το κόστος...

 

Και εγω το έχω ένα δίμηνο και δεν εχει το παραμικρό και το έχω απόλυτα γυμνό.

Αν το προσέχεις λίγο πχ μην το βάζεις με άλλα αιχμηρα αντικείμενα πχ κέρματα η κλειδιά η οτιδήποτε μεταλλικό η δεν το ακουμπας αγαρμπα σε επίπεδη σκληρές επιφάνειες δεν θα σου πάθει το παραμικρό.

Για να εχεις φθορά στις γωνιές σημαίνει ότι δεν το προσεχες καθόλου.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

με ρουτ χανεται η εγγυηση παιδια η οχι?
Ναι χανεται αλλα μπορεις να το επαναφερεις εντος εγγυησης φλασαροντας πολυ ευκολα την εργοστασιακη rom σε περιπτωση που χρειαστει να πας στο σερβις (φτου-φτου μακρια απο μας).

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυνατότητα να μπει το ρολόι του z3 σε z2; Αν ναι πως γίνεται; διευκρινίζω χωρίς να έχει γίνει root στη συσκευή. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχει δοκιμάσει κανείς καμια καλή θήκη να προτεινει εχω την γνησια της sony 40 ευρω αλλα δεν προστατεύει αρκετα τις γωνίες και μεσα σε ενα δίμηνο εχει πολλα σημάδια φθορας.μέτρια κατασκευή για το κόστος...

 

θήκη για xperia Z3 smart window http://www.skroutz.gr/s/5873930/Sony-Style-Cover-Window-SCR26-Black-Xperia-Z3-Compact.html

Link to comment
Share on other sites

 

αυτη ειναι για compact.

 

και να πω και την αληθεια ουτε εμενα μου αρεσει η μαμα θηκη της sony.

και γενικα κι αυτες οι θηκες τυπου window δεν προστατευουν καλα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Παράγγειλα σήμερα το Z3.Ήθελα να ρωτήσω αν χρειάζεται να βάλω κάποια προστασία οθόνης( γιατί διάβασα οτι έχει tempered glass ήδη). Επίσης, αν ή κάρτα μνήμης που έχω τώρα( 16gb class 10) μπορεί να γράψει 4K video ή χρειάζομαι κάποια καινούρια πιο γρήγορη. Τέλος, υπάρχει κάποιο λινκ απο xda για να ελληνική ρομ. Ευχαριστώ πολυ και συγνώμη αν κουρασα.

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται να βάλεις προστασία.εγώ έχω βάλει glass

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Παράγγειλα σήμερα το Z3.Ήθελα να ρωτήσω αν χρειάζεται να βάλω κάποια προστασία οθόνης( γιατί διάβασα οτι έχει tempered glass ήδη). Επίσης, αν ή κάρτα μνήμης που έχω τώρα( 16gb class 10) μπορεί να γράψει 4K video ή χρειάζομαι κάποια καινούρια πιο γρήγορη. Τέλος, υπάρχει κάποιο λινκ απο xda για να ελληνική ρομ. Ευχαριστώ πολυ και συγνώμη αν κουρασα.

Tempered glass δεν εχει το κινητο, να βαλεις γιατι ειναι πολυ καλο σε αισθηση, σε δαχτυλιες(δεν αφηνει :P), προστατευει φουλ. Η class 10 νομιζω ειναι η πιο γρηγορη που κυκλοφορει τωρα. Για ρομ δεν ξερω να σε πω.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να έχουμε κλείδωμα στην οθόνη όπως στο g3?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να έχουμε κλείδωμα στην οθόνη όπως στο g3?

κατεβαζεις αυτην την εφαρμογη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.katecca.screenofflock&hl=el και την βαζεις μεσω nova launcher σαν gesture οταν κανεις διπλο πατημα στην οθονη. Θελει τον nova τον prime ομως. Ακομα πιο βολικο απο διπλο πατημα πιστευω ειναι να το βαλεις σαν το google now, δηλαδη οταν ''σερνεις'' το δαχτυλο σου προς τα πανω απο το κουμπι αρχικης σελιδας. Αν κατεβασεις αυτην την εφαρμογη θα σου την εμφανισει σαν επιλογη αντι για το google now.

Edited by panos_27
Link to comment
Share on other sites

κατεβαζεις αυτην την εφαρμογη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.katecca.screenofflock&hl=el και την βαζεις μεσω nova launcher σαν gesture οταν κανεις διπλο πατημα στην οθονη. Θελει τον nova τον prime ομως. Ακομα πιο βολικο απο διπλο πατημα πιστευω ειναι να το βαλεις σαν το google now, δηλαδη οταν ''σερνεις'' το δαχτυλο σου προς τα πανω απο το κουμπι αρχικης σελιδας. Αν κατεβασεις αυτην την εφαρμογη θα σου την εμφανισει σαν επιλογη αντι για το google now.

 

Εγώ εννοώ κλείδωμα με tap,όχι απλό κλείδωμα οθόνης,αυτό το κάνει ήδη,στο ξεκλείδωμα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εννοώ κλείδωμα με tap,όχι απλό κλείδωμα οθόνης,αυτό το κάνει ήδη,στο ξεκλείδωμα.

Μπερδεμενα μας τα λες.

Αυτο που ειπωθηκε πανω αυστηρα.

Δεν υπαρχει αλλος τροπος.

και στο g3 το ιδιο αποτελεσμα κανει.

κλειδωμα οθονης =double tap,δεν υπαρχει αλλη εννοια η χρηση η κατασταση η ιδιοτητα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν.

Στο g3 για να το ξεκλειδώσει κανείς όριζε έναν κωδικό με tap.

Δηλαδή για να το ξεκλειδώσει ο χρήστης πατούσε με tap την οθόνη σύμφωνα με την διάταξη πού είχε δώσει για κωδικό.εγώ είχα βάλει ας πούμε να πατάω μία δεξιά μία αριστερά και μία κάτω και ξεκλείδωνε η οθόνη.

 

Ιδού και νέο screenshot της χρήσης του κινητού.τι λέτε???

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν.

Στο g3 για να το ξεκλειδώσει κανείς όριζε έναν κωδικό με tap.

Δηλαδή για να το ξεκλειδώσει ο χρήστης πατούσε με tap την οθόνη σύμφωνα με την διάταξη πού είχε δώσει για κωδικό.εγώ είχα βάλει ας πούμε να πατάω μία δεξιά μία αριστερά και μία κάτω και ξεκλείδωνε η οθόνη.

Ναι απλά είπες για κλείδωμα και αυτό καταλαβαμε ότι εννοείς να κλειδώνει με double tap. Ξεκλειδωμα με knock code δεν έχει όχι

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Παράγγειλα σήμερα το Z3.Ήθελα να ρωτήσω αν χρειάζεται να βάλω κάποια προστασία οθόνης( γιατί διάβασα οτι έχει tempered glass ήδη). Επίσης, αν ή κάρτα μνήμης που έχω τώρα( 16gb class 10) μπορεί να γράψει 4K video ή χρειάζομαι κάποια καινούρια πιο γρήγορη. Τέλος, υπάρχει κάποιο λινκ απο xda για να ελληνική ρομ. Ευχαριστώ πολυ και συγνώμη αν κουρασα.

 

Ορφέα, έχει ανθεκτικό γυαλί το κινητό αλλά αν θες να είσαι σίγουρος βάλε και ένα tempered.. Όσο για την SD, ποια έχεις ? Η κλάση 10 από μόνη της δεν λέει κάτι.. Μπορώ να σου δείξω 10 κάρτες με δέκα διαφορετικές ταχύτητες και άλλες σέρνονται άλλες όχι. Για μένα δες αν μπορείς να βρεις την κάρτα σου στο ίντερνετ τι write speed έχει και σύγκρινε το με το write που απαιτεί το 4Κ.. Εγώ αν και είχα μια Samsung 10αρα 16gb πήρα μια Evo που πάει σφαίρα και επαρκεί για 4Κ..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη ταξιδιωτη22 εγώ έχω βάλει τον dodol launcher που πάει πολύ στο Ζ3 τα έχει όλα τσάμπα και υποστηρίζει ταπ ταπ κλείδωμα και είναι πολύ ελαφρύς Edited by eliasmad
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...