Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα.

Τι εικονίδια είναι αυτά βρε παιδιά; Εμένα ούτε το ένα ανάβει ούτε το άλλο. Μόνο η ένδειξη για την ένταση του σήματος υπάρχει.

Μήπως πρέπει να ενεργοποιήσω κάτι;

Δηλαδή αυτό το Η+ πάνω στην γραμμή κατάστασης δεν σου το βγάζει;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οχι, πρώτη φορά το βλέπω.

 

Έχεις πρόγραμμα για internet στην συσκευή, ενεργοποιείς τα δεδομένα κινητής και δεν σου βγάζει τίποτε επάνω;

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Οχι, πρώτη φορά το βλέπω.

 

Κάλεσε το support στην εταιρία που ανήκεις και ζήτα να σου στείλουν τις ρυθμίσεις δεδομένων OTA. Θα σου έρθουν 1-2 μηνύματα (για data και MMS) που θα σου ζητήσουν να εγκατασταθούν οι ρυθμίσεις στη συσκευή. Ίσως χρειαστεί να κάνεις και ένα restart και θα είσαι έτοιμος. Θα πρέπει όμως να έχεις και πακέτο δεδομένων στο συμβόλαιό σου.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Οχι, πρώτη φορά το βλέπω.

Αρχικά πιστεύω να κατάλαβες ότι είναι για όταν έχεις ανοιχτά τα ΜΒ. Δεν το δείχνει συνέχεια. Μετα μπορείς να πας να κάνεις λήψη των ρυθμίσεων για ίντερνετ, αλλά πρέπει να είσαι συνδεδεμένος σε ένα wifi για να γίνει η λήψη. Ρυθμίσεις - ασύρματο περισσότερα - λήψη ίντερνετ

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά πιστεύω να κατάλαβες ότι είναι για όταν έχεις ανοιχτά τα ΜΒ. Δεν το δείχνει συνέχεια. Μετα μπορείς να πας να κάνεις λήψη των ρυθμίσεων για ίντερνετ, αλλά πρέπει να είσαι συνδεδεμένος σε ένα wifi για να γίνει η λήψη. Ρυθμίσεις - ασύρματο περισσότερα - λήψη ίντερνετ

Καλημέρα.

Τώρα το πρωί βλέπω τις απαντήσεις σας. Χθες έγραψα την ερώτηση και έφυγα για δουλειά.

Απ ότι κατάλαβα πρέπει να έχεις σύνδεση. Εγώ δουλεύω το ιντερνέτ μόνο με WI-fi.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Τώρα το πρωί βλέπω τις απαντήσεις σας. Χθες έγραψα την ερώτηση και έφυγα για δουλειά.

Απ ότι κατάλαβα πρέπει να έχεις σύνδεση. Εγώ δουλεύω το ιντερνέτ μόνο με WI-fi.

Ευχαριστώ.

Ναι το Η+ η το Ε είναι για όταν είσαι συνδεμενος μέσω δεδομένων του κινητού, όχι μέσω ασύρματου δικτύου

Link to comment
Share on other sites

300 ευρώ το Ζ3 τον Μάιο πολύ χλωμό το βλέπω, λίγο κάτω από 400 πιθανόν, απλά η γνώμη μου

 

να δεν βγει το Ζ4 μάλλον δεν θα πέσει η τίμη του Ζ3 . Αλλά μέχρι το μαιο είναι 3 μήνες και τώρα έχει καλή τιμή σχετικά για τα χαρακτηριστικα του

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα μιας και από χθες είμαι και εγώ πλέον κάτοχος! Αν και καιρό παρακολουθώ το φόρουμ θέλω να ρωτήσω, για ρουτ έχουμε κάτι εύκολο χωρίς φλασαρισματα;
Link to comment
Share on other sites

Μόνο άν δεν έχεις αναβαθμίσει στην τελευταία ρομ (.77) δεν χρειάζεσαι flasharisma
.....Φιλικά Σταύρος.....:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα το dp στη Κάτω μπάρα, ξέρει κάποιος πώς θα την κάνω να είναι και διαφανή ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν κανει ροοτ χωρις ξεκλείδωμα στο bootlaoder να φανταστώ η κάμερα δεν έχει καμια διαφορά...

Όσοι ξεκλειδωσαν το bootlaoder τι διαφορά υπάρχει στην κάμερα???

Link to comment
Share on other sites

Στη .49 είμαι.Κάποιος οδηγός ; έψαξα λίγο στο xda και βράκα αυτόν http://forum.xda-developers.com/crossdevice-dev/sony/giefroot-rooting-tool-cve-2014-4322-t3011598 αλλά έχω το D6653 και δεν γράφει αν υποστηρίζεται.Επίσης πως μπορώ να δω χώρα προέλευσης του κινητού;
Link to comment
Share on other sites

Στη .49 είμαι.Κάποιος οδηγός ; έψαξα λίγο στο xda και βράκα αυτόν http://forum.xda-developers.com/crossdevice-dev/sony/giefroot-rooting-tool-cve-2014-4322-t3011598 αλλά έχω το D6653 και δεν γράφει αν υποστηρίζεται.Επίσης πως μπορώ να δω χώρα προέλευσης του κινητού;

Εννοείς χώρα προορισμού.. Γιατί η προέλευση είναι απο Κίνα

Λοιπόν γραψε *#*#7378423#*#*

Μετά πας service info-software info - Κοίτα το customization version και συνεκρινε το με stock firmwares που έχουν στο xda και θα βρεις για που προοριζοταν.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω το πηρα μεταχειρισμενο και βλεπω στο rooting status bootlock unlock allowed yes. ειναι default αυτο ή ο παιζει να το ειχε ρουταρει ο προηγουμενος; επισης για την χωρα προελευσης στο customization version εχει 3 τετραδες. ποια συγκρινουμε για να βρουμε τη χωρα;
Link to comment
Share on other sites

το μήνυμα που βλέπεις "rooting status bootlock unlock allowed yes" σημαίνει απλά οτι μπορείς να ξεκλειδώσεις τον boot loader όχι οτι έχει ήδη ξεκλειδωθεί.

δες το customization version πχ η 1288-5032_R9B σημαίνει οτι είναι Ελληνικό αλλά non branded απο cosmote ή vodafone

.....Φιλικά Σταύρος.....:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

το μήνυμα που βλέπεις "rooting status bootlock unlock allowed yes" σημαίνει απλά οτι μπορείς να ξεκλειδώσεις τον boot loader όχι οτι έχει ήδη ξεκλειδωθεί.

δες το customization version πχ η 1288-5032_R9B σημαίνει οτι είναι Ελληνικό αλλά non branded απο cosmote ή vodafone

θενξ

1288 ειναι κι εμενα. αρα ελληνικο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας και απο μενα.

Απο χτες ειμαι κατοχος του z3 και παραλληλα ενος g3 που το ειχα ηδη.

Θα πρεπει να αποφασισω ποιο θα κρατησω και ποιο οχι φυσικα. Δινω μεγαλη εμφαση στον τομεα της καμερας και ομολογω οτι περιμενα περισσοτερα απο το Ζ3. Τωρα το κινητο φοραει 4.4.4 και ηθελα να ρωτησω αν καποιος απο εδω εχει μεσα lollipop να μου πει αν καλυτερευει η οχι η καμερα.

Link to comment
Share on other sites

Android L μέσα στο Φλεβάρη είπαν(μάλλον προς το τέλη του μηνός)

Κάμερα θέλει παίξιμο με ρυθμίσεις και manual η και τρίτες εφαρμογές και λιγότερο στο αυτόματο(δεν ξέρω προσωπικά από αυτά που ανεφεραν πίσω σελίδες άλλα παιδιά)

Πάντως ακόμα και να υπερτερεί το lg ούτε μια στο εκατομμύριο δεν το κραταγα.

Πολύ κατώτερο σε όλους τους άλλους τομείς ενός κορυφαίου smartphone.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Android L μέσα στο Φλεβάρη είπαν(μάλλον προς το τέλη του μηνός)

Κάμερα θέλει παίξιμο με ρυθμίσεις και manual η και τρίτες εφαρμογές και λιγότερο στο αυτόματο(δεν ξέρω προσωπικά από αυτά που ανεφεραν πίσω σελίδες άλλα παιδιά)

Πάντως ακόμα και να υπερτερεί το lg ούτε μια στο εκατομμύριο δεν το κραταγα.

Πολύ κατώτερο σε όλους τους άλλους τομείς ενός κορυφαίου smartphone.

 

Βασικά έχοντας το compact θα έλεγα ότι η κάμερα είναι μια χαρά απλά πετάς στην αρχική οθόνη το widget καμερών όπου έχεις το Μ σε πρώτη επιλογή και με ένα κλικ ανοίγεις manual το οποίο το έχεις ρυθμίσει από πριν με χαμηλό iso..πχ 200 ή και 400. Είναι τιμές ιδανικές για φωτογραφίες σούρουπο όπου πάσχει το σονυ κυρίως. .Εγώ έτσι το έχω και έχει βολέψει για βιαστικες οι οποίες βγαίνουν Καλές. Με τρίτες εφαρμογές δεν έχω ενθουσιαστεί τόσο όσο με το να μάθω να χρησημοποιω σωστά και γρήγορα τις ρυθμίσεις. .

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα με έχει στεναχωρησει λίγο το θέμα κάμερας, πρωί και γενικά υπό ημερήσιες συνθήκες είναι άψογο, αλλά στις νυχτερινές δεν τραβάει καλά και το θέμα είναι πως θέλω να βγάζω κατευθείαν φώτο και όχι να ασχολούμαι με τις ρυθμίσεις που και να ασχοληθώ δεν ξέρω πάρα πολλά..
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ο Νίκος, πολύ καλή ιδέα, σκέψη ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα σας και απο μενα.

Απο χτες ειμαι κατοχος του z3 και παραλληλα ενος g3 που το ειχα ηδη.

Θα πρεπει να αποφασισω ποιο θα κρατησω και ποιο οχι φυσικα. Δινω μεγαλη εμφαση στον τομεα της καμερας και ομολογω οτι περιμενα περισσοτερα απο το Ζ3. Τωρα το κινητο φοραει 4.4.4 και ηθελα να ρωτησω αν καποιος απο εδω εχει μεσα lollipop να μου πει αν καλυτερευει η οχι η καμερα.

Χλωμό το βλέπω να σε ικανοποιεί το Ζ3 σε θέμα κάμερας σε σχέση με το G3. Βέβαια επειδή θυμάμαι πως το ψάχνεις το θέμα με τις φωτογραφίες, πιθανόν να τα καταφέρεις. Να υποθέσω ότι άλλοι λόγοι πλην της κάμερας σε έκαναν να στραφείς στο σονυ.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Οσο και να παίξει με τις ρυθμίσεις σίγουρα δεν θα πάρει το αποτέλεσμά πού θα δώσει π.χ το g3,s5,alpha.

Σαφώς κι έχει αλλα προτερήματα το z3,για μένα το μοναδικό και κυριότερο είναι η μπαταρία.ας βάλω και την κατασκευή του.

Το είχα ένα διήμερο στα χέρια μου,φίλου μου,και το δούλεψα αρκετά το sony.

Σε σχέση με το g3 μου 32gb αυτό πού βρήκα μεγάλο ατού στο sony είναι η αυτονομία του.στο lg βγάζω μέχρι 5:30 ώρες οθόνη,μάξιμουμ.στο sony χαλαρά εβγαλα σχεδόν 1 ακόμα άνετα.

Στα υπόλοιπα δεν είδα κάποια μεγάλη διαφορά,και τα 2 ρολαρουν άνετα,χωρίς κόμπιασμα.

Κατασκευή κι αυτονομία,υπερέχει το sony.

Οχι ότι το lg δεν είναι καλό κατασκευαστικά,ίσως το καλύτερό στα πλαστικά κινητά,απλά δεν έχει το αλουμίνιο-γυαλί του sony.

Υποκειμενικό γούστο αυτό.

Πάντως είναι και οι 2 μοναδικές συσκευές του 14 πού μου αρέσουν.το lg το κρατάω γιατί με ικανοποιεί το σύνολό του,οθόνη,κάμερα,μέγεθος.

Αλλα αν πήγαινα σε άλλη συσκευή,πιθανόν το sony να ήταν μονόδρομος.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ενημερωτικά σήμερα μου έκανε το 2ο random restart το κινητό χωρίς να το χρησιμοποιώ, έτσι απλά, με την μπαταρία περίπου στο 50% και ενώ καθόταν στο γραφείο με κλειστή οθόνη κλπ. :ninja:
Link to comment
Share on other sites

ενημερωτικά σήμερα μου έκανε το 2ο random restart το κινητό χωρίς να το χρησιμοποιώ, έτσι απλά, με την μπαταρία περίπου στο 50% και ενώ καθόταν στο γραφείο με κλειστή οθόνη κλπ. :ninja:

Αυτό είναι ανησυχητικό.

Αν εισαι σε DOA ίσως είναι καλύτερα να το επιστρέψεις πίσω.

Εγώ στη θέση σου θα το έκανα 100%.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...