Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ας το ελπίσουμε γιατί πολύ καιρό ήμουν χρήστης iPhone και τώρα μου φαίνεται λίγο παράξενο. Όσο για τις απορίες μου το Google Δεν λέει να φύγει το άτιμο είτε το πατάω παρατεταμένα ή όταν βάζω καινούργια αρχική οθόνη, όσο γιαυτό που ζητάω είναι είτε έχω μια αρχική οθόνη είτε πολλές, η ταπετσαρία να είναι σταθερή και να μην την μεγαλώνει τόσο πολύ

 

Τσιμπάς σε κάποιο σημείο την οθόνη! και θα δεις την επιλογή = hide - απόκρυψη και είσαι έτοιμος

*χρειάζεται το τελευταίο firmware για να δεις την επιλογή*

 

Για wallpaper δυστυχώς δεν το κατέχω το άθλημα

 

Σε αυτή τη συσκευή δε χρειάζεται να βάλεις launcher!!! ούτε κάποια εφαρμογή cleaning! = κατάλοιπα από το το παρελθόν!

 

Καλορίζικο φίλε μου.

Edited by SpyGlass
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά ποιος φορτιστής φορτίζει πιο γρήγορα το κινητό ?πάντα μιλώντας για αποσπώμενο δηλαδή να βάζω οποίο καλώδιο θέλω...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιος φορτιστής φορτίζει πιο γρήγορα το κινητό ?πάντα μιλώντας για αποσπώμενο δηλαδή να βάζω οποίο καλώδιο θέλω...

Οσο output εχει ο φορτιστης τοσο mah (A) μπορει να δωσει, συνηθος ''πιανει'' λιγο ποιο κατω απο την αναγραφομενη. Ομως, και το καλωδιο παιζει ρολο, πχ βαζεις φορτιστη που εχει output 2000 mah (2A) με αλλο καλωδιο μπορει να σου δωσει ολο το output και με αλλο καλωδιο να μην μπορει να ''πιασει'' ουτε τα μισα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασατε ποτε να δειτε ποσο αντεχει η αυτονομια με χαλαρη χρηση στην λειτουργια Stamina ;

Οταν ενοω χαλαρη χρηση...ανοιγοκλεινω το wifi για να τσεκαρω fb,mail,κλησεις και κανα βιντεακι.

Θα εκπλαγειτε και χωρις ιδιαιτερες απωλειες στην αποδοση για τις δικες μου απαιτησεις παντα ε..

Θα εχω εχω πληρη εικονα αυριο γιατι τωρα αυτη την στιγμη ειμαι στο 45% 2η ημερα και 8 ωρες.

Το βραδυ που θα βγω επειδη αναμενεται να χρησιμοποιησω για φωτογραφιες ισως και βιντεο να δω μεχρι που θα αντεξει..

Link to comment
Share on other sites

Πόση ώρα οθόνης έχεις φίλε μου?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Προς στιγμήν...

Πατησε εκει που λεει ''οθονη'' να δουμε ποσες ωρες ειναι ενεργη. Επισης στο ποσο της % εχεις τη φωτεινοτητα ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Τι να πει κανείς γι αυτή την μπαταρία. Τα πάντα στοκ και δείτε εδώ χρόνους. Με wifi μόνο όμως γιατί είμαι άρρωστος σπίτι

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν τα ακουστικα του z2 λειτουργουν και στο z3 (για την noise cancelling λειτουργια αναφερομαι)
Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά ευχαριστώ πολύ, τώρα μένει το. crop και είμαι κομπλέ, μέχρι νεώτερας βέβαια

Δοκιμασε το wallpaper wizardrii..;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν τα ακουστικα του z2 λειτουργουν και στο z3 (για την noise cancelling λειτουργια αναφερομαι)

 

Ναι, υποστηρίζει και το z3 όπως και το compact z3 τη δυνατότητα για noise cancellation.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τα τελευταία νέα περί αυτονομίας χεχε :D

Φωτογραφίες τραβήχτηκαν αρκετές θα λεγα συν το ανέβασμα στο fb και το WiFi το είχα αφήσει ανοιχτό εκείνες τις ώρες..

Link to comment
Share on other sites

Για root ριξτε μια ματιά σε αυτό το tool

 

http://forum.xda-developers.com/crossdevice-dev/sony/giefroot-rooting-tool-cve-2014-4322-t3011598

 

Δυστηχως δεν δουλευει για το Ζ3 ακομη,περιμενουμε τη v2.

Link to comment
Share on other sites

Ας βοηθήσει κάποιος άλλος διότι εγώ την δικιά μου συσκευή την έχω ρυθμίσει πολύ διαφορετικά σε σχέση με ότι βάζει η Sony εξ αρχής και μου αρέσει η ταπετσαρία να αλλάζει διαρκώς ανά 1 ώρα.

 

τι εννοεις οτι την εχεις ρυθμισει διαφορετικα?για πες μου καμια ιδεα ?

Link to comment
Share on other sites

Για root ριξτε μια ματιά σε αυτό το tool

 

http://forum.xda-developers.com/crossdevice-dev/sony/giefroot-rooting-tool-cve-2014-4322-t3011598

:bow:

Δυστηχως δεν δουλευει για το Ζ3 ακομη,περιμενουμε τη v2.

Διαβαζω οτι σε μερικους εγινε root, ισως να παιζει ρολο η rom που εχουν. Στο δικο μου με την 5.77 δεν γινετε.

D6603 rooted.

BEST WORKED on D6603_23.0.A.2.93_Generic_20GLOBAL.ftf.

D6603 xperia Z3.

Worked after second time. I have settings: debugging ON, Allow mock location, then reboot, then Set display time to 10 minutes, go to home and run install.bat

 

It worked on D6603 23.0.A.2.93 (R4B_Customized TR).Thanks a lot!

 

τωρα διαβαζω το τοπικ στο xda, αναμενουμε.... :)

 

 

Edit

In my Global .93: try this:

Firstly flash D6603_23.0.A.2.93_Generic_20GLOBAL.ftf with wiping everything and no final verification.

Turn on ur phone, wait until it will boot up, get through configuration, do not log in gmail account, don't search for wi-fi, no sync.

Open About phone settings: Click 7 times on Build number, go back and enter Developer options and check:

USB Debugging, Allow mock locations and in security uncheck Verify apps.

Then connect phone to computer, turn on Airplane mode, go to home screen and try running install.bat.

 

Windows 8.1, no PC Companion in background, no flashtool in background.

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Η μέχρι τώρα απόδοση του τηλεφώνου μου είναι τέλεια σε σχέση με το S4 που είχα. Όμως κάποια πράγματα θα μου λείψουν . Για παράδειγμα δεν εχει ενσωματωμένο να μπλοκάρει ανεπιθύμητα νούμερα, να στέλνεις σε συγκεκριμένη ώρα στο μέλλον sms και βηματομετρητή. Στον αντίποδα θα έλεγα ότι η μπαταρία του είναι η μέρα με την νύχτα με το S4 . Δεν το έχω μετανιώσει που από Samsung πέρασα σε sony. Τέλος θα ήθελα να ρωτήσω γιατί ενώ έχω τσεκάρει το να μου έρχεται αναφορά στα sms δεν μου έρχεται κάτι. Κάποια ιδέα;
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Η μέχρι τώρα απόδοση του τηλεφώνου μου είναι τέλεια σε σχέση με το S4 που είχα. Όμως κάποια πράγματα θα μου λείψουν . Για παράδειγμα δεν εχει ενσωματωμένο να μπλοκάρει ανεπιθύμητα νούμερα, να στέλνεις σε συγκεκριμένη ώρα στο μέλλον sms και βηματομετρητή. Στον αντίποδα θα έλεγα ότι η μπαταρία του είναι η μέρα με την νύχτα με το S4 . Δεν το έχω μετανιώσει που από Samsung πέρασα σε sony. Τέλος θα ήθελα να ρωτήσω γιατί ενώ έχω τσεκάρει το να μου έρχεται αναφορά στα sms δεν μου έρχεται κάτι. Κάποια ιδέα;

 

Η αναφορά είναι ένα τικ στο σταλμένο σμσ..Δε θα δεις ειδοποίηση όπως στο s4..

Όσο για την ενσωματωμένη εφαρμογή μπλοκαρισματος υπάρχουν τόσες καλύτερες στο store που είναι μικρό το κακό. .ή για τον βηματομετρητη έχει αντίστοιχη εφαρμογή η σονυ αν και ζεις ς χωρίς αυτόν. .

Τέλος η σύγκριση με το s4είναι λίγο άδικη καθώς είναι παλιότερο κινητό..με το s5 θα ήταν πιο δίκαιη όμως και πάλι θα έλεγες Ζ3..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Θανάση απ ότι διάβασα δουλεύει στα εξής firmware :

. 93

.98

.105

.106

Σε ένα Ιταλό δούλεψε στο 23.0.Α.2.98

Eυχαριστω Θοδωρη ! Αυτη τι στιγμη δεν εχω ορεξη να φλασαρω τη προηγουμενη εκδοση και να στηνω παλι τηλεφωνο, θα περιμενω λιγες μερες ακομα και αν δεν βρεθει για την 77 θα φλασαρω αναγκαστικα καποια προηγουμενη. Και παλι ευχαριστω :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις οτι την εχεις ρυθμισει διαφορετικα?για πες μου καμια ιδεα ?

 

Τιποτα το ιδιαίτερο.

Έβαλα nova prime απο την αρχή για να εχω παραπάνω gestures όπου μου αρέσει όπως και hd widget να εχω μια καλύτερη τάξη.

Συν εκείνη την εφαρμογή που ανέφερα για αυτόματη ανανέωση ταπετσαρίας.

Ούτε pure android μου αρέσει ούτε κανένας απο τους launcher κατασκευαστών.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η αναφορά είναι ένα τικ στο σταλμένο σμσ..Δε θα δεις ειδοποίηση όπως στο s4..

Όσο για την ενσωματωμένη εφαρμογή μπλοκαρισματος υπάρχουν τόσες καλύτερες στο store που είναι μικρό το κακό. .ή για τον βηματομετρητη έχει αντίστοιχη εφαρμογή η σονυ αν και ζεις ς χωρίς αυτόν. .

Τέλος η σύγκριση με το s4είναι λίγο άδικη καθώς είναι παλιότερο κινητό..με το s5 θα ήταν πιο δίκαιη όμως και πάλι θα έλεγες Ζ3..

 

Σωστός!!...τα πες όλα.! ;):up:

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...