Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς ισχύει! αλλά όλα είναι θέμα τύχης, και πάντα έχουμε επιλογές για μικρό η μεγάλο ρίσκο!

 

Το καλό είναι ότι στα τηλέφωνα της sony δε θα υπάρχει έλλειψη ανταλλακτικών άρα θα είναι 15 μέρες (μάλλον!)

 

Εγώ με θάρρος το πήρα το ρίσκο (ακόμα περιμένω ανταλλακτικό για το htc μου = μάντεψε ποιος έχει το σέρβις?) και αναγκάστηκα να πάρω για μια βδομάδα το z3 compact της συζύγου, ανακάλυψα ότι η συσκευή είναι σούπερ!!! Μέχρι πριν ένα μήνα δεν υπήρχε περίπτωση να ακούσω για sony xperia!!! = δε ξέρω τι θέματα είχαν τα προηγούμενα z! αλλα δε δικαιολογεί την οποία προκατάληψη υπάρχει!

Έκανα λοιπόν δώρο στον εαυτό μου το μεγάλο και...

 

Πραγματικά έχω πάθει πλάκα! (έχει κάποια μικρά bugs αλλά μόνο για χαμόγελο!) Φυσικά πρέπει να προσέχουμε λίγο περισσότερο (γλιστράει πιο πολύ από το m8!!!)

 

arvato ούτε απ έξω.

 

Έτσι ακριβώς είναι, το μεγάλο εμπόδιο που πρέπει να υπερπηδήσει είναι η προκατάληψη που υπάρχει στις συσκευές της. Σαφέστατα κι ευθύνεται με κακές συσκευές που έδωσε στο παρελθόν, αλλά εδώ μιλάμε για συσκευή από το μέλλον. :D

Πάντως χωρίς θήκη δεν είναι να το έχεις, γλιστράει σαν σαπούνι κυριολεκτικά. Εγώ του έβαλα μια φθηνή TPU σχετικά, στα 8 ευρώ και βρήκα την υγειά μου, επιτέλους μπορώ να το χαρώ χωρίς άγχος. Του πάει και πολύ μάλιστα έτσι λεπτό που είναι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εντάξει για 279€ καλό κινητάκι είναι, και εγώ για το Z3 compact πήγαινα ή το Galaxy Alpha αλλά σε αυτή την τιμή δεν γινόταν να είμαι και επιλεκτικός με το μέγεθος.. (699€ - 120€ δωροεπιταγή -300€ PS4 που το σκότωσα σφραγισμένο τη μέρα που το πήρα) :D , έχω παραγγείλει το Ultimate Shield Glass για μπροστά και την Casemate barely there clear. Αρκούν άραγε για κανένα πεσιματάκι;
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει για 279€ καλό κινητάκι είναι, και εγώ για το Z3 compact πήγαινα ή το Galaxy Alpha αλλά σε αυτή την τιμή δεν γινόταν να είμαι και επιλεκτικός με το μέγεθος.. (699€ - 120€ δωροεπιταγή -300€ PS4 που το σκότωσα σφραγισμένο τη μέρα που το πήρα) :D , έχω παραγγείλει το Ultimate Shield Glass για μπροστά και την Casemate barely there clear. Αρκούν άραγε για κανένα πεσιματάκι;

 

φιλε ποτε αγορασες το κινητο ? και μετα απο ποσες μερες σου ηρθε η κονσολα ? ποια ηταν η διαδικασια σου ?

27/12/2014 αγορασα την ιδια προσφορα και περιμενω τις πεντε εργασιμες για να παρω τηλεφωνο να δω τι γινεται με την κονσολα.

Link to comment
Share on other sites

Αν δε βρεις σε κάποιο skroutzομάγαζο! (με υπομονή και λίγο ψάξιμο θα βρεις αυτό που θες όπως το θέλεις) υπάρχει εκτός skroutz το extreme mobile πάρε ένα τηλέφωνο και ρώτα (στο νήμα του htc one m8 λένε ότι έχει μόνο unbranded, δε ξέρω αν ισχύει και για άλλες συσκευές πλην της htc)

 

Το κοίταξα και όντως στα HTC το αναφέρει ρητώς και κατηγορηματικώς..... την Δευτέρα θα τους καλέσω για το Ζ3.

Ευχαριστώ ξανά!:)

Παρήγγειλα ήδη προστασία οθόνης tempered glass και θήκη να έρχονται και από βδομάδα παραγγέλνω και το κινητό!:cool:

Είμαι ανάμεσα στο λευκό και το χάλκινο.....

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρια θηρίο! Και με το 3% βγαινει αλλο ενα τέταρτακι. Ολοκληρη μερα κολλημένος επανω του δεν ηρεμησε το κινητο..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας ,

Λόγο ότι είναι η πρώτη φορά που θα αγοράσω sony κινητό μετά απο δύο κινητά samsung απογοήτευσης θέλω να ρωτήσω εκτός από την arvato που εχω ακούσει τα χειρότερα αλλά δεν με βολεύει και το ωράριο τους υπάρχει κάποιο άλλο service Πειραιά ή και γυρω περιοχες του οπως Καλλιθέα.;

Ευχαριστώ

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας ,

Λόγο ότι είναι η πρώτη φορά που θα αγοράσω sony κινητό μετά απο δύο κινητά samsung απογοήτευσης θέλω να ρωτήσω εκτός από την arvato που εχω ακούσει τα χειρότερα αλλά δεν με βολεύει και το ωράριο τους υπάρχει κάποιο άλλο service Πειραιά ή και γυρω περιοχες του οπως Καλλιθέα.;

Ευχαριστώ

Στην Ελευθέριου Βενιζέλου-Θηςεως 247 τον αριθμό όπως ανεβαίνεις προς Αθηνα απο παραλιακή)στην Καλλιθέα εχει Xperia κατάστημα όπου το αφήνεις και το πάνε αυτοί Arvato αν εχει σημαντική ζημιά(σε ελαφριά ζημιά αναλαμβάνουν αυτοί)για επισκευή και το παραλαμβάνεις πάλι απο Καλλιθέα.

Εδω είναι μάλλον

http://www.vrisko.gr/details/d17d3ga1c5ca1dd2470c5i_jd5476b4i

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Στην Ελευθέριου Βενιζέλου-Θηςεως 247 τον αριθμό όπως ανεβαίνεις προς Αθηνα απο παραλιακή)στην Καλλιθέα εχει Xperia κατάστημα όπου το αφήνεις και το πάνε αυτοί Arvato αν εχει σημαντική ζημιά(σε ελαφριά ζημιά αναλαμβάνουν αυτοί)για επισκευή και το παραλαμβάνεις πάλι απο Καλλιθέα.

Εδω είναι μάλλον

http://www.vrisko.gr/details/d17d3ga1c5ca1dd2470c5i_jd5476b4i

 

Ωραίος, δεν το ήξερα ότι υπάρχουν ακόμη αυτά τα καταστήματα. Είναι και δίπλα, βολεύει αχρείαστο να είναι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Στην Ελευθέριου Βενιζέλου-Θηςεως 247 τον αριθμό όπως ανεβαίνεις προς Αθηνα απο παραλιακή)στην Καλλιθέα εχει Xperia κατάστημα όπου το αφήνεις και το πάνε αυτοί Arvato αν εχει σημαντική ζημιά(σε ελαφριά ζημιά αναλαμβάνουν αυτοί)για επισκευή και το παραλαμβάνεις πάλι απο Καλλιθέα.

Εδω είναι μάλλον

http://www.vrisko.gr/details/d17d3ga1c5ca1dd2470c5i_jd5476b4i

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου . Καλή χρονιά

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μια ερωτηση και απο μενα.Σκεφτομαι να παρω την συσκευη αλλα διαβασα για το θεμα με το ξεκλειδωμα του bootloader. Επειδη για μενα το root ειναι προυποθεση (δεν με πολυενδιαφερει να αλλαξω recovery,roms κτλ αλλα root σιγουρα)υπαρχει καποιος που να εχει ξεκλειδωσει τον bootloader και αν ναι τι ελειψεις παρατηρησε?

Υπαρχει περιπτωση τα παιδια απο το xda να βρουνε κατι συντομα(πχ root χωρις ξεκλειδωμα bootloader ή επανακλειδωμα)? Εννοω επειδη διαβασα και για τα προηγουμενα z κατι αναλογο με τον bootloader εχει καποιος εμπειρια αν και ποσο καιρο τους πηρε να βρουν την λυση? Ειναι το μοναδικο πραγμα που με κραταει απο το να παρω την συσκευη...:(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μια ερωτηση και απο μενα.Σκεφτομαι να παρω την συσκευη αλλα διαβασα για το θεμα με το ξεκλειδωμα του bootloader. Επειδη για μενα το root ειναι προυποθεση (δεν με πολυενδιαφερει να αλλαξω recovery,roms κτλ αλλα root σιγουρα)υπαρχει καποιος που να εχει ξεκλειδωσει τον bootloader και αν ναι τι ελειψεις παρατηρησε?

Υπαρχει περιπτωση τα παιδια απο το xda να βρουνε κατι συντομα(πχ root χωρις ξεκλειδωμα bootloader ή επανακλειδωμα)? Εννοω επειδη διαβασα και για τα προηγουμενα z κατι αναλογο με τον bootloader εχει καποιος εμπειρια αν και ποσο καιρο τους πηρε να βρουν την λυση? Ειναι το μοναδικο πραγμα που με κραταει απο το να παρω την συσκευη...:(

Ακομα δεν υπαρχει τιποτα για root. Εχει συγκεντρωθει το ποσο(3000$) εκει στο xda που θα δοθει σε οποιον dev βρει τον exploit, αναμένουμε... Το μονο ενοχλητικο στοιχειο της συσκευης ειναι αυτο.

 

 

Μολις παρελαβα το Playstation 4 απο την προσφορα της Vodafone :) και καθομαι και το κοιταω...να το ανοιξω ή να το πουλησω χα0χα0χα0χα Playstation 3 εχω...

Edited by xoxlasae
2ο μηνυμα περι προσφορας Vodafone 2014/12
Link to comment
Share on other sites

ΝΑ το κρατήσεις αδερφέ το PS4! Καμιά σχέση με το 3 ...! Βασικά το καθένα έχει την δικιά του γλύκα, οπότε καλό είναι να τα έχεις και τα 2!

Είχε και κάποια απόδειξη ή κάτι έστω που να μπορείς να είσαι ήσυχος με την εγγύηση?

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ το κρατήσεις αδερφέ το PS4! Καμιά σχέση με το 3 ...! Βασικά το καθένα έχει την δικιά του γλύκα, οπότε καλό είναι να τα έχεις και τα 2!

Είχε και κάποια απόδειξη ή κάτι έστω που να μπορείς να είσαι ήσυχος με την εγγύηση?

Τελικά δεν αντεξα και το κρατησα μιας που εχω την συνδρομη απο το ps3 εδω και χρονια, οποτε μαζευα και του ps4, ερχεται και το infamous σε λιγες μερες στην instant gaming collection. Στα της προσφοράς τωρα... Η κονσολα ηρθε με golden courier, και η εταιρεια που το εστειλε ειναι η TeleUnicom http://www.teleunicom.com. Απόδειξη υπαρχει κανονικα και με το ονομα μου στα σχόλια, απλα δεν αναγραφει καποια τιμη. Ειναι κομμενη στις 29/12, δυο ημερες μετα την αγορα του xperia z3, η αποδειξη επανω γραφει ότι ειναι αποκλειστικος αντιπρόσωπος Xperia.

Link to comment
Share on other sites

Ακομα δεν υπαρχει τιποτα για root. Εχει συγκεντρωθει το ποσο(3000$) εκει στο xda που θα δοθει σε οποιον dev βρει τον exploit, αναμένουμε... Το μονο ενοχλητικο στοιχειο της συσκευης ειναι αυτο.

 

Μολις παρελαβα το Playstation 4 απο την προσφορα της Vodafone :) και καθομαι και το κοιταω...να το ανοιξω ή να το πουλησω χα0χα0χα0χα Playstation 3 εχω...

Εμείς περιμένουμε και μάλλον μόνο στο περίμενε θα μείνουμε χωρίς η Vodafone να μας ειδοποίηση καν στις κρατήσεις που κάναμε.:lol:

Κλασική Vodafone βέβαια όχι ότι δεν το περιμέναμε ότι για ελάχιστους η προσφορά μιας εντός ομίλου τα "φάγανε" τη συντριπτική πλειοψηφία των αποθεμάτων.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

http://www.phonearena.com/news/LG-G-Flex-2-vs-Sony-Xperia-Z3-vs-Samsung-Galaxy-S5-A-specs-comparison_id64348

Τα χαρακτηριστικά του καινούργιου LG gflex2 σε σχέση με το Z3 και το Sam S5!

 

Πάντως τα πλεονεκτήματα της κυρτής οθόνης ακόμα δεν τα έχω καταλάβει.... πέρα απ'το γεγονός ότι δεν χρειάζεται να κοπιάσεις να λυγίζεις το καινούργιο σου iphone βάζοντάς το στην κωλότσεπη!!!:p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μια ερωτηση και απο μενα.Σκεφτομαι να παρω την συσκευη αλλα διαβασα για το θεμα με το ξεκλειδωμα του bootloader. Επειδη για μενα το root ειναι προυποθεση (δεν με πολυενδιαφερει να αλλαξω recovery,roms κτλ αλλα root σιγουρα)υπαρχει καποιος που να εχει ξεκλειδωσει τον bootloader και αν ναι τι ελειψεις παρατηρησε?

Υπαρχει περιπτωση τα παιδια απο το xda να βρουνε κατι συντομα(πχ root χωρις ξεκλειδωμα bootloader ή επανακλειδωμα)? Εννοω επειδη διαβασα και για τα προηγουμενα z κατι αναλογο με τον bootloader εχει καποιος εμπειρια αν και ποσο καιρο τους πηρε να βρουν την λυση? Ειναι το μοναδικο πραγμα που με κραταει απο το να παρω την συσκευη...:(

 

Η φανταστική,θα ελεγα ποιότητα κατασκευής και η απροβληματιστη λειτουργία της συσκευης,ειναι που με κρατανε ακομα και δεν το εχω πουλησει.Ειναι πραγματικα κριμα μια τοσο τελεια συσκευη μα μην μπορει να γινει root.Ωστόσο αγορασε το φιλε μου και δεν πιστευω να το μετανιώσεις,αργα η γρήγορα νομιζω θα τα καταφέρουν!!!!

Link to comment
Share on other sites

Η φανταστική,θα ελεγα ποιότητα κατασκευής και η απροβληματιστη λειτουργία της συσκευης,ειναι που με κρατανε ακομα και δεν το εχω πουλησει. Ειναι πραγματικα κριμα μια τοσο τελεια συσκευη μα μην μπορει να γινει root.

Μια απο τα ιδια και εγω. Μπρος γκρεμος (να το πουλησω) και πισω ρεμα (να παρω τι ....?).

Προσωπικα παντος, αν δεν βρεθει ευκολο root και βρω καποιο αλλο τηλεφωνο που να μου κανει ''κλικ'' θα κανω αλλαγη.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω όσους έχετε το Z3, έχω παρατηρήσει πως η αποφόρτιση είναι πολύ πιο γρήγορη από το 100% μέχρι το 90% περίπου και μετά αποφορτίζεται με πιο αργό ρυθμό, είναι φυσιολογικό αυτό; Π.χ. από 100% σε 98% πάει μέσα σε 5' - 10'... το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος;
Link to comment
Share on other sites

Κάπως έτσι ήταν στο Ζ μου,φυσιολογικο μου φαίνεται εμένα.... Πάντως όταν φτάνει στο 100% άφηνε το περίπου κανένα εικοσαλεπτο-μιση ώρα πάνω στην φόρτιση ,λογικά θα βελτιωθεί κι άλλο από φόρτιση σε φόρτιση.... Περισσότερα από τους κατόχους Ζ3.!
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Κάπως έτσι ήταν στο Ζ μου,φυσιολογικο μου φαίνεται εμένα.... Πάντως όταν φτάνει στο 100% άφηνε το περίπου κανένα εικοσαλεπτο-μιση ώρα πάνω στην φόρτιση ,λογικά θα βελτιωθεί κι άλλο από φόρτιση σε φόρτιση.... Περισσότερα από τους κατόχους Ζ3.!

 

Έτσι ακριβώς είναι. Βασικά δεν είδα ποτε κάτι άλλο σε διαφορετική συσκευή, πάνω - κάτω οι περισσότερες μπαταρίες έτσι συμπεριφερόντουσαν, με μικροδιαφορές στις χρονοδιακυμάνσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως στο compact αλλά και γενικά σε όλα τα κινητά πέφτει το ίδιο αργά. .ειδικά στο 100% κάθεται 1-2 ώρες αν δεν μιλήσω πολυ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Διάβαζα πριν σε άλλο site τεχνολογίας πως το Ζ3 θα πάρει lollipop τον επόμενο μήνα. Άντε να πάρουμε σειρά :lol: .
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...