Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:lol: μα γιατι καποιος να θελει να ωγαλει το asf ακομα και αν εχει?

 

μου φαινεται εντελως χαζο

Γιατί κάνει γρατζουνιές για πλάκα, αραχνιάζει και μόνο που το βάζεις στη τσέπη σου, αντέχει λιγότερο και από ζελατίνα του 3ευρου

 

Για μένα είναι dealbreaker η ύπαρξη asf, θα προτιμούσα το z2 από το z3 λόγω αυτού

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

:lol: μα γιατι καποιος να θελει να ωγαλει το asf ακομα και αν εχει?

 

μου φαινεται εντελως χαζο

Γιατί είναι χαμηλής ποιότητας και γρατζουνιεται πανευκολα. Επίσης πολλοί είναι οι χρήστες που δεν θέλουν να χρησιμοποιούν προστατευτικές μεμβράνες, γιατί τους χαλάει την αίσθηση του γυαλιού.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί είναι χαμηλής ποιότητας και γρατζουνιεται πανευκολα. Επίσης πολλοί είναι οι χρήστες που δεν θέλουν να χρησιμοποιούν προστατευτικές μεμβράνες, γιατί τους χαλάει την αίσθηση του γυαλιού.

 

 

Ενταξει, και δεν κανει δουλεια ενα καλο screen protector?

Εχει και μεσα το πακετο για μπρος-πισω

Link to comment
Share on other sites

Πόσα πλαστικά θα ρίξεις από πάνω; και στο κάτω κάτω πληρώνεις premium κατασκευή με γυαλί για να το γεμίσεις διπλή στρώση πλαστικούρα;

 

Εγώ όταν πήρα το z1 δε το ήξερα και μόλις είδα τις πρώτες γρατζουνιές το έψαξα και φυσικά απογοητεύτηκα.

 

Sony θα έπαιρνα και πάλι, αλλά με asf σίγουρα όχι, οπότε όσο και να μου αρέσει το z3 θα το προσπεράσω μέχρι να βάλουν μυαλό.

 

Αυτή τη στιγμή που υπάρχει το z2 με πολύ χαμηλότερη τιμή και χωρίς αυτό αν ήθελα κινητό δε θα το σκεφτόμουν καν μεταξύ αυτού και του 3.

 

Η Sony κάνει χοντρές βλακείες για αυτό πάει για φούντο και οι συσκευές της πλέον είναι απαξιωμένες στα μάτια αρκετών. Πάει να βγάλει κινητάρα που είναι σχεδόν τέλεια και τη καταστρέφει με αυτή τη βλακεία.

Στο z2 έδειξαν ότι έβαλαν μυαλό, αλλά από ότι φαίνεται όχι, πάλι τα ίδια..

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Πόσα πλαστικά θα ρίξεις από πάνω; και στο κάτω κάτω πληρώνεις premium κατασκευή με γυαλί για να το γεμίσεις διπλή στρώση πλαστικούρα;

 

Εγώ όταν πήρα το z1 δε το ήξερα και μόλις είδα τις πρώτες γρατζουνιές το έψαξα και φυσικά απογοητεύτηκα.

 

Sony θα έπαιρνα και πάλι, αλλά με asf σίγουρα όχι, οπότε όσο και να μου αρέσει το z3 θα το προσπεράσω μέχρι να βάλουν μυαλό.

 

Αυτή τη στιγμή που υπάρχει το z2 με πολύ χαμηλότερη τιμή και χωρίς αυτό αν ήθελα κινητό δε θα το σκεφτόμουν καν μεταξύ αυτού και του 3.

 

Η Sony κάνει χοντρές βλακείες για αυτό πάει για φούντο και οι συσκευές της πλέον είναι απαξιωμένες στα μάτια αρκετών. Πάει να βγάλει κινητάρα που είναι σχεδόν τέλεια και τη καταστρέφει με αυτή τη βλακεία.

Στο z2 έδειξαν ότι έβαλαν μυαλό, αλλά από ότι φαίνεται όχι, πάλι τα ίδια..

 

Έχεις απόλυτα δίκαιο,αν και εγώ θα τολμηςω και θα κάνω την κίνηση απο z2 σε z3.

Ετςι κι αλλιώς ήδη το έδωσα το z2 μου and there's no way back διότι δεν συνηθίζω να ξανά αγοράζω οτιδηποτε έχω τιμησει:lol:

 

Θα αναγκαστώ να βάλω βέβαια tempered glass ένα ποιοτικό βέβαια,ετςι ώστε να μην γρατζουνιστεί το on board,αλλα και καλύτερη αίσθηση να εχω παράλληλα.

Αλλα αυτό που με τσαντίζει είναι δεν βγαίνει επίσημα να πει αν εχει η όχι διότι οι απόψεις διίστανται.:mad:

Άλλοι λένε ναι άλλοι όχι και στο επίσημο φόρουμ support μου απάντησαν οτι όπως στο z2 είναι.

 

Εκτός αν ψέμματα μου λένε!

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτα δίκαιο,αν και εγώ θα τολμηςω και θα κάνω την κίνηση απο z2 σε z3.

Ετςι κι αλλιώς ήδη το έδωσα το z2 μου and there's no way back διότι δεν συνηθίζω να ξανά αγοράζω οτιδηποτε έχω τιμησει:lol:

 

Θα αναγκαστώ να βάλω βέβαια tempered glass ένα ποιοτικό βέβαια,ετςι ώστε να μην γρατζουνιστεί το on board,αλλα και καλύτερη αίσθηση να εχω παράλληλα.

Αλλα αυτό που με τσαντίζει είναι δεν βγαίνει επίσημα να πει αν εχει η όχι διότι οι απόψεις διίστανται.:mad:

Άλλοι λένε ναι άλλοι όχι και στο επίσημο φόρουμ support μου απάντησαν οτι όπως στο z2 είναι.

 

Εκτός αν ψέμματα μου λένε!

 

Εγώ δεν πιστεύω οτι θα βάλουν επίστρωση ζελατίνας όπως με το Ζ1.. όταν ξεκινάς κάτι δεν γυρνάς πίσω. Εδώ είμαστε και θα δείτε ότι δεν έχει επίστρωση!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν πιστεύω οτι θα βάλουν επίστρωση ζελατίνας όπως με το Ζ1.. όταν ξεκινάς κάτι δεν γυρνάς πίσω. Εδώ είμαστε και θα δείτε ότι δεν έχει επίστρωση!

 

Αύριο θα το φέρουν στη Γλυφάδα και θα το δω πριν παραλάβω το δικο μου!

Και θα πέσει κράξιμο(στους υπεύθυνους του καταστήματος) αν δω οτι όντως εχει.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

έλα ρε φίλε τι σου φταίνε οι άνθρωποι; ίσα ίσα που είναι και εξυπηρετικοί, εγώ τους είχα ζαλίσει με το μαγνητικο φορτιστή γιατί δεν έβρισκα τον original του Ζ1 που έχει εξαντληθεί και τους έβαζα να ανοίγουν διάφορους από άλλα μοντέλα μέχρι να βρω κάποιον να ταιριάζει

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

έλα ρε φίλε τι σου φταίνε οι άνθρωποι; ίσα ίσα που είναι και εξυπηρετικοί, εγώ τους είχα ζαλίσει με το μαγνητικο φορτιστή γιατί δεν έβρισκα τον original του Ζ1 που έχει εξαντληθεί και τους έβαζα να ανοίγουν διάφορους από άλλα μοντέλα μέχρι να βρω κάποιον να ταιριάζει

 

Απο τη στιγμή που δουλεύουν για την Sony το να ασκήσω μια αρνητική κριτική δεν είναι κακό σε κόσμια επίπεδα πάντα.

Την Sony εκπροσωπούν,δεν θα τα "βάλω"προσωπικά με κάθε έναν ξεχωριστά σαν άτομο.

Αλίμονο δηλαδή.

Μέσα απο τα φορα κριτική δεν ακούγεται σχεδόν ποτε.

Όταν πληρώνω το λιγότερο να εισπράττω μια αληθοφάνεια απο την πλευρά της εταιρίας.

Προτιμώ να ακούσω επίσημα οτι εχει on board παρά να μου λένε οτι δεν εχει,ενώ εχει όμως.

Αυτά δεν τα ανέχομαι.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Alex πολύ δύσκολα αν έχει θα το δεις αν και εσύ επειδή είσαι έμπειρος ειδικά στα Sony τότε θα το δεις δεν υπάρχει περίπτωση.

Edit

Αυτή είναι η τελευταία ενημέρωση που ήρθε με το που άνοιξε το τηλέφωνο

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

άμα σου πουν ότι δεν έχει και έχει αλλάζει το πράγμα..

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω βγάλει και το έχω δουλέψει γυμνό και είναι εφιάλτης γιατί το τζαμί από κάτω αν και δε καταλαβαίνει τίποτα σε θέματα αντοχής, δεν έχει oleophobic coating με αποτέλεσμα να μένει λίπος επάνω και το touch να τρελαίνεται, δηλαδή αλλού πατάς και παράλληλα μπορεί λανθασμένα να αντιλαμβάνεται πάτημα σε κάποιο άλλο σημείο της οθόνης που έχει μείνει λίπος και να μη μπορείς να δουλέψεις μέχρι να σκουπίσεις το συγκεκριμένο σημείο.

Επίσης μπορεί να πατηθούν έτσι πράγματα που δε θες.

 

Δυστυχώς και να βγάλεις το asf κάτι θα πρέπει να υπάρχει κάτι πάνω από το γυαλί, διαφορετικά η συσκευή είναι σχεδόν άχρηστη.

 

Επίσης οι δαχτυλιές που μαζεύει χωρίς το asf είναι πολύ χειρότερες και βγαίνουν πολύ δύσκολα.

 

Δηλαδή για να το καθαρίσεις τέλεια ώστε να του βάλεις άλλη ζελατίνα ή tempered δίνεις πόνο..

 

Για το Ζ1 έχει αναφερθεί πως υπάρχει πρόβλημα touch από αρκετούς στο xda( νομίζω και στο επίσημο εδώ έχει αναφερθεί). Θα μπορούσε να μην έχει σχέση με την αφαίρεση του asf.

 

Sorry για το offtopic.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τις πρώτες μου αγορές της έκανα.

Ένα tampered glass και δύο θήκες ίδιες , μια σειρά μπλε και μία σε μαύρο χρώμα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε πότε θα έρθει Ελλάδα;

 

Αφού το έβγαλε το Πλαίσιο με την κλασική φαρμάκι τιμή(που δεν θα πάρουμε εννοείται)άρα πολύ κοντά είμαστε.

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/kinita/tilefwna/Sony-Ericsson-Xperia-Z3-Black-1288-2285.htm

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επίσης και στο eshop (μόνο σε άσπρο και μαύρο δυστυχώς) στα 539 (καλύτερη τιμή φυσικά από το plaisio αλλά και πάλι τσιμπημένα για μένα)

(επίσης 633 πάλι σε άσπρο-μαύρο το κανονικό Z3)

 

http://www.e-shop.gr/sony-xperia-z3-compact-d5803-white-gr-p-TEL.002295

 

Το έχει απ την προηγούμενη βδομάδα αν θυμάμαι καλά και είχε 4-7 μέρες παράδοση ενώ τώρα το πήγαν σκέτο "κατόπιν παραγγελίας", αν ισχύει το GR στον τίτλο και δεν είναι παραεισαγωγή τότε αυτό μου δείχνει ότι πιθανόν όντως το περίμεναν για Δευτέρα και γειώθηκαν.

Edited by Craven
Link to comment
Share on other sites

Αυτό παιδιά θα βαράει 9 ώρες οθόνη για πλάκα με wifi.

Είμαι στην τρίτη φόρτιση και δεν έχω χρησιμοποιώ καθόλου το stamina.

Z3.

Edit

Το έχω πει και θα σας το ξαναπώ.

Ψάχνετε για το z3 compact και σας λέω από προχθές ότι το έχω στο κουτί του σφραγισμένο και δεν ενδιαφέρεται κανείς...

Είναι δυνατόν ???

Αντε να φύγει και να το χαρει και κανένας άλλος γιατί δεν θα αντέξω και θα το ανοίξω για να το δοκιμάσω.

Χαχαχα

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ουαου........εντυπωσιακά νούμερα :shock:

Επιβεβαιώνονται και ολα τα review που αναφέρονται στην εντυπωσιακή του αυτονομία.

Το άριστο z2 έγινε ακόμα πιο άριστο z3:blink:

 

Αααααανετα 2 γεμάτες ημέρες προβλέπω :)

Πως περιμένουμε έως Παρασκευή-Δευτέρα τώρα :lol:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εδώ με το Ζ φτάνω τις 2 μέρες άνετα με μέτρια χρήση και κοντά 3 μέρες με εντελώς light χρήση, αυτό δεν θα τις φτάνει?...
Link to comment
Share on other sites

Με αμείωτο ρυθμό τα review για την ναυαρχίδα αποκάλυψη της εταιρίας.

Sony Xperia Z3 review: a classy flagship with great battery life

http://www.engadget.com/2014/10/06/sony-xperia-z3-review/

 

PROS

 

Fantastic battery life

High-quality finish

Great camera

 

CONS

 

Software feels a little dated

SUMMARY

 

For a phone that, initially at least, looks a lot like the one it's meant to replace the Z3 has a few tricks up its sleeve. Best of all is the standout battery life. Android photographers will love the camera too. It's easy to recommend the Z3, unless you're upgrading from the Z2, of course.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μολις το παρελαβα...:D

Καλορίζικο και αναμένουμε σύντομα φωτογραφίες πληροφορίες και ότι άλλο μπορεί να μας φανεί χρήσιμο

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...