Jump to content

Huawei Ascend Mate 7


eleco
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η διαδικαδια εγκαταστασης που ακολουθγσα εγω ηταν η εξης , κατεβασα το αρχειο απευθειας στην καρτα του κινητου, εκανα αποσυμπιεση το φακελο dload στην καρτα , κατοπιν εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και τελος εγκατασταση του νεου λειτουργικου απο την εφαρμογη updater (τοπικα).

Το κινητο παει σφαιρα καλυτερα απο kitkat, καλυτερη διαχειριση μπαταρίας, σημαμτικη δε ωελτιωση η καμερα στην νυχτερινη λήψη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θέλει παραπάνω και δεν αφήνεις τα κουμπιά εάν δεν εμφανιστεί το λογότυπο της EMUI (όταν εμφανιστεί αφήνεις πρώτα το power και μετά τ αλλα δυο).

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Προτιμότερο να κατεβάσεις την Rom στον υπολογιστή για "καθαρότερο κατέβασμα" και μετά την περνάς στο κινητό.

Επειδή θα με τρελάνει και παιδευομαι μέρες. Είμαι Ρουτ καταρχάς,με έκδοση MT7_L09....B127 .κάνω όλη την διαδικασία σωστά αλλά όταν παταω τα τρία κουμπιά και τα αφήνω μου δείνει τον οδηγό να κάνω instal από sd card το κάνω και όταν πάει φάκελο dload μετά γράφει ότι δεν υπάρχει το αρχείο,σαν να μην το αναγνωρίζει...καμία ιδέα ,κάνω κάτι λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θα με τρελάνει και παιδευομαι μέρες. Είμαι Ρουτ καταρχάς,με έκδοση MT7_L09....B127 .κάνω όλη την διαδικασία σωστά αλλά όταν παταω τα τρία κουμπιά και τα αφήνω μου δείνει τον οδηγό να κάνω instal από sd card το κάνω και όταν πάει φάκελο dload μετά γράφει ότι δεν υπάρχει το αρχείο,σαν να μην το αναγνωρίζει...καμία ιδέα ,κάνω κάτι λάθος?

 

 

 

 

 

Προτείνω να το ξερουταρεις να κανείς επανατοποθέτηση την Β127 και μετά με τοπική ενημέρωση την lollipop....μετά άμα θες το "καθαριζεις"...προτείνεται.

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θα με τρελάνει και παιδευομαι μέρες. Είμαι Ρουτ καταρχάς,με έκδοση MT7_L09....B127 .κάνω όλη την διαδικασία σωστά αλλά όταν παταω τα τρία κουμπιά και τα αφήνω μου δείνει τον οδηγό να κάνω instal από sd card το κάνω και όταν πάει φάκελο dload μετά γράφει ότι δεν υπάρχει το αρχείο,σαν να μην το αναγνωρίζει...καμία ιδέα ,κάνω κάτι λάθος?

Οι οδηγίες της huawei για αναβάθμιση λένε πως δεν πρέπει να είναι root η συσκευή!

AM7-TL10 Β553 dual 3ram 64rom medallion edition

http://www.vmall.com/product/1668.html

Link to comment
Share on other sites

Ειναι λίγο θέμα αυτά τα updates...

 

1ον λαθος: Root (Ξερουτάρισμα επειγόντος)

2ο λαθος: Πρέπει να έχεις τη σωστή έκδοση ρομ πάνω στην οποία θα γίνει το update, αν χρειάζεται να κάνεις downgrade θέλει κόπο

3ο λάθος: Aντιγραφή του αρχείου στην εξωτερική sd. Θέλει στην εσωτερική, τη μνήμη του τηλεφώνου.

Και πάντα reset πριν και μετά την εφαρμογή τοu update. Για τα minor updates αν γίνουν με ΟΤΑ δεν χρειάζεται reset.

 

Kάποια στιγμή σε βάθος χρόνου θα έρθει και το update M, πάντα λεω οτι θα περιμένω ΟΤΑ αλλά πάντα βιάζομαι, αν έχω ακόμα το κινητό αυτή τη φορά θα περιμένω.... Βαρέθηκα τα στησίματα από την αρχή και τρεις και λίγο....

Link to comment
Share on other sites

οσοι κανατε την αναβαθμιση στο μενου εχετε κανονικα τα Ελληνικα?

 

Κανονικά ναι.

AM7-TL10 Β553 dual 3ram 64rom medallion edition

http://www.vmall.com/product/1668.html

Link to comment
Share on other sites

ενς πατας και τα τρια κουμπια μαζι για να κανς την αναβαθμιση αντι να εμφανιστει το λογοτιπο EMUI μου εμφανιζετε το huawei accent.Τι κανω λαθος?
Link to comment
Share on other sites

τον φακελο dload τον βαζουμε στιν sd καπου σιγκεκριμενα η οπου νανε?

Στην SD. Όχι μέσα σε άλλο φάκελο.

Link to comment
Share on other sites

ενς πατας και τα τρια κουμπια μαζι για να κανς την αναβαθμιση αντι να εμφανιστει το λογοτιπο EMUI μου εμφανιζετε το huawei accent.Τι κανω λαθος?

Αφού απενεργοποιηθεί το κινητό, κρατάς πατημένα το + και το - και μετά πατάς και το power (και τα τρία πατημένα δλδ), μέχρι να ξεκινήσει η διαδικασία (ίσως πρέπει να κρατηθούν 20-30 δευτερόλεπτα - δε θυμάμαι ακριβώς...)

AM7-TL10 Β553 dual 3ram 64rom medallion edition

http://www.vmall.com/product/1668.html

Link to comment
Share on other sites

ενς πατας και τα τρια κουμπια μαζι για να κανς την αναβαθμιση αντι να εμφανιστει το λογοτιπο EMUI μου εμφανιζετε το huawei accent.Τι κανω λαθος?

 

 

 

Εάν κανείς υπομονή για ~38 " θα διαπιστώσεις ότι το μόνο λάθος που χεις κάνει είναι ότι δεν έχεις υπομονή...:p

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Πάντως από προσωπική εμπειρία με Honor 6 και lollipop-μπαταρία ή αλήθεια είναι πως στο mate 7 ή Huawei Κ Ε Ν Τ Η Σ Ε :lol: Όπως έγραψε και άλλος κάτοχος-συμφουριτης άντε να χουμε απώλεια 5%....Απώλεια; Αμελητέα...:D

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έχοντας πια περασμένη την αναβάθμιση,μπορείτε να μου πείτε πώς μπορώ να παρακάμψω τον stock dialer και να διαχειρίζομαι κλήσεις και επαφές με άλλη εφαρμογή που θέλω να εγκαταστήσω;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Εγκαθιστάς τον dialer που επιθυμείς και έπειτα πας Ρυθμίσεις-Διαχείριση Εφαρμογών-Προεπ ρυθ-εφ-Κλήσεις και τον επιλέγεις εκεί. Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Μιλώντας για τον dialer έχω παρατηρήσει ότι κάποιες φορές που με καλούν στην οθόνη εμφανίζονται 2 κουμπιά τα οποία πρέπει να πατήσω για να απαντήσω και άλλες φορές ένας κύκλος που πρέπει να τον συρω.

 

Έχετε ιδέα γιατί συμβαίνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Και εγω σημερα το παρατηρησα αυτο. Αρχικα εμφανιζονταν τα κουμπια που ειπες, σημερα ο κυκλος ο οποιος ηταν ο μονος τροπος στην κιτκατ.
Link to comment
Share on other sites

Εγκαθιστάς τον dialer που επιθυμείς και έπειτα πας Ρυθμίσεις-Διαχείριση Εφαρμογών-Προεπ ρυθ-εφ-Κλήσεις και τον επιλέγεις εκεί.

Ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά το έχω ήδη δοκιμάσει και δεν μπορώ να κάνω την εφαρμογή που θέλω default, διότι δεν μου εμφανίζει καμμιά τέτοια επιλογή!!! Σημειωτέον ότι την προεπιλεγμένη από το σύστημα εφαρμογή, την έχω κάνει ήδη εκκαθάριση από τη διαχείριση!!

(Η εφαρμογή που θέλω να γίνει προεπιλογή είναι το ultimate contact screen hd)

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση

κανουργιο σημερινο κινητο

το ανοιγω πατωντας τα 3 κουμπια οπως προβλεπεται στα 5 sec βγαινει το σημα huawei παταω ακομα τα 3 κουμπια για 1 λεπτο και δεν γινεται τιποτα ,κολλαει το κινητο στο αρχικο εικονιδιο

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο να το ανοίξεις πατώντας και τα 3 κουμπιά, αυτο χρειάζεται αν έχεις περάσει κάποιο update στην SD και θέλεις να κάνεις clean install.
Link to comment
Share on other sites

Πάνω σε ποια έκδοση προσπαθείς; Γιατί δεν είναι συμβατή με όλες. Διαβασε οδηγίες στις τελευταίες σελίδες του topic.
Link to comment
Share on other sites

το προβλημα ειναι οτι δεν μου μπαινει στο μενου για την αναβαθμιση

καινουργιο ειναι το κινητο μαμα

ΜΤ7-L09V100R001C00B137SP03

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κανω εσωτερικη αναβαθμιση απο την καρτα και να δω μετα ,καθοτι θελω να κανω clean install

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...