Jump to content

Huawei Ascend Mate 7


eleco
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως έχει σχέση που είμαι Ρουτ??και γιαυτό κάνει abort κάθε φορά πόυ παω να κάνω την αναβάθμιση?

 

 

 

Κάτι μου λέει πως το πήρες χαμπαρι.Στα Honor 6 root και lollipop κρασαραν. Μήπως συμβαίνει και δω το ίδιο;

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Του λοιπόν για οποίον εχει το L10 και θέλει να γυρίσει πίσω σε Κιτ Κατ δεν έχει παρά να κατεβάσει από το needrom τα εξής : Β300 (αρχειο για επιστροφη σε emui 3.0) Β123-Β128 και να τα περάσει με την σειρά που τα βλέπει.

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες όσοι είναι root να μη παιδεύονται άδικα. Δε πρόκειται να κατεβει το update αν δεν βγεί το root. Αυτό ισχύει σε όλες τις συσκευές κι όχι μόνο στη δική μας.

Από μπαταρία τι λέει η loli?

Από αυτό εξαρτάται αν θα τη περάσω ή όχι και θα ήθελα να ξέρω τι γίνεται μη πάω για μαλλι και βγω κουρεμένος. Θα παρακαλούσα όσους την έχουν περάσει να κάνουν ενα κόπο να γράψουν απόψεις και για τη μπαταρία.

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Με τα ολιγα χρόνια εμπειριας μου στο αντροιντ με ρουτ κλπ αυτο που λες δεν ισχυει φίλε μου μια χαρα κατεβαινουν τα update με ρουτ σε ολες τις συσκευές
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η lollipop κάνει για όλα τα 32αρια μοντέλα; Στο αρχείο μέσα λέει κάτι για μόνο B313. Όταν μπαίνω στο universal site κ βάζω downloads για mate 7 δεν την εμφανίζει τη συγκεκριμένη αναβάθμιση. Σίγουρα ειναι η τελική;
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λογο αξιζει να πας στην 5.1 ; κερδιζεις κατι; εχω δουλεψει λιγο σε αλλο κινητο την 5.0 και δεν μπορω να πω οτι ενθουσιαστικα! Οταν απο την 4 πηγα στην 4.4 σε note μου αρεσε περισσοτερο το interface ,με την 5.0 που ελεγα εψαχνα τα εικονιδια!
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η lollipop κάνει για όλα τα 32αρια μοντέλα; Στο αρχείο μέσα λέει κάτι για μόνο B313. Όταν μπαίνω στο universal site κ βάζω downloads για mate 7 δεν την εμφανίζει τη συγκεκριμένη αναβάθμιση. Σίγουρα ειναι η τελική;

 

Μπορει να μην εχεις και αδικο...Μετα την ενημερωση η τρεχουσα εκδοση ειναι η MT7-TL10C900B324 EMUI 3.1

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λογο αξιζει να πας στην 5.1 ; κερδιζεις κατι; εχω δουλεψει λιγο σε αλλο κινητο την 5.0 και δεν μπορω να πω οτι ενθουσιαστικα! Οταν απο την 4 πηγα στην 4.4 σε note μου αρεσε περισσοτερο το interface ,με την 5.0 που ελεγα εψαχνα τα εικονιδια!

 

Αξιζει να πας γιατι προσθέτει πολλά νεα πράγματα όπως το να απαντας κλήσεις με το scanner δαχτυλικου αποτυπώματος, λίγο multitasking, καλύτερη διαχείριση ραμ, νεα γραφικά, και super smooth αντίθετα με αυτο που πολλοί περίμεναν οτι θα γίνει με την lollipop.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα με lollipop πως σταματαμε την ταπετσαρία να κυλάει στην αρχικη οθονη;

 

 

 

 

Πας στις ταπετσαρίες επιλέγεις ποια θες και κάτω έχει 2 επιλογές.Εσύ πατάς την αριστερά επειδή η δεξιά κυλάει την αρχική οθόνη.:D

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ομαδα μετα το upadate εχω θεμα με τους ηχους αλλαζει τις επιλογες μου τι προτεινετε?εχω κανει αντ.ασφαλειας να κανω επαναφορα και να το περασω???περα απο αυτο το μονο αρνητικο της rom ρουφαει λιγο την μπαταρια αλλα αναμενομενο.multitasking εντελως αχρηστο αφου δουλευει με λιγες εφαρμογες μεγα λαθος για μενα
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ηθελα να γλυτωσω...επειδη δεν εχω ασχοληθει με αυτο το κινητο πολυ σου ειναι ευκολο να μου πεις wipe cache clean install τα βηματα
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ηθελα να γλυτωσω...επειδη δεν εχω ασχοληθει με αυτο το κινητο πολυ σου ειναι ευκολο να μου πεις wipe cache clean install τα βηματα

 

 

 

Πας στο recovery (πατάς vol+ και power μόλις εμφανιστεί το σήμα τ αφήνεις) και επιλέγεις wipe data και wipe cache εεεεε δεν έχει κι άλλα και μετά reboot.:D

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να καρατήθεί η 4.4 και να εγκαταστήσουμε μόνο το EMU 3.1 ?

 

Απο το επισημο σαιτ της Huawei μπορεις να κατευθυνθεις στο σαιτ του EMUI

οπου για το Mate 7 σε παει εκει http://emui.huawei.com/en/plugin.php?id=hwdownload&mod=detail&mid=74

Βεβαια σε παρενθεση λεει οτι η εκδοση ειναι για android developers οποτε

δεν ειμαι σιγουρος αλλα δε χανεις και τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Απο το επισημο σαιτ της Huawei μπορεις να κατευθυνθεις στο σαιτ του EMUI

οπου για το Mate 7 σε παει εκει http://emui.huawei.com/en/plugin.php?id=hwdownload&mod=detail&mid=74

Βεβαια σε παρενθεση λεει οτι η εκδοση ειναι για android developers οποτε

δεν ειμαι σιγουρος αλλα δε χανεις και τιποτα

 

Ρωτάω εάν το έχει κάνει κανένας για να μας πει εντυπώσεις και την διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να καρατήθεί η 4.4 και να εγκαταστήσουμε μόνο το EMU 3.1 ?

 

 

 

Το Emui 3.1 είναι ή lollipop της Huawei.Ο μόνος τρόπος για να έχεις Emui 3.1 σε Κιτ Κατ είναι να το περάσεις σαν theme στο κινητό σου.:p

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Μετα το clean install αλλο τηλεφωνο τελικα χρειαζεται πρεπει να παιζει λογο το ART λογικα πιστευω αφου αλλαζουν πολλα πραγματα
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδια,η πλατη εχει μια αμυχη και η Αrvato ζητησε 35 ευρω + φπα

Υπαρχει λυση απο ebay? Δεν βρηκα κατι και αν υπαρχει βγαινει μπαινει ευκολα? Επισης απι τεμπερετ της nillkin ποια βα παρω ? Μια 9H+pro ειναι το καλυτερο η η PE+blue light

Edited by blackbirdxx
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδια,η πλατη εχει μια αμυχη και η Αrvato ζητησε 35 ευρω + φπα

Υπαρχει λυση απο ebay? Δεν βρηκα κατι και αν υπαρχει βγαινει μπαινει ευκολα? Επισης απι τεμπερετ της nillkin ποια βα παρω ? Μια 9H+pro ειναι το καλυτερο η η PE+blue light

 

 

Εγω που δεν το χω με αυτά προτιμώ να τ αναλαμβάνει ειδικός (ε τι κλέφτες θα γίνουν και αυτοί;) ) αλλά να δώσεις 45€ για μια αμυχη;Να χε σπάσει ή μια γερή γρατσούνισμα να πω Ο.Κ.

Προσωπικά πάντα λέω να του βαλεις μια θήκη και όσο για το tempered glass το blue light είναι η εξέλιξη του 9Η οπότε ένα τέτοιο κινητό (εγω το βαζω και στο πιο φθηνο κινητο μου) αξίζει το καλυτερο.

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Απο αγγελεια το πηρα 3 ημ με αμυχη

 

 

 

Αν θες έχω γνωστο τεχνικο που επισκευάζει απλά από arvato έχεις εγγύηση σωστά;

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Μόλις έκανα αναβάθμιση σε 5.1.1. Θέλει οπωσδήποτε format ή το γλυτώνω.

Βαριέμαι να το στήσω από την αρχή.

 

Με root τι γίνεται. Υπάρχει κάποιος οδηγός για αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μεγάλο update πάντα χρειάζεται ένα format για να κάτσει καλά....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Μόλις έκανα αναβάθμιση σε 5.1.1. Θέλει οπωσδήποτε format ή το γλυτώνω.

Βαριέμαι να το στήσω από την αρχή.

 

Με root τι γίνεται. Υπάρχει κάποιος οδηγός για αυτό?

 

 

Θέλει θέλει...

 

Α Ν Τ Ι Γ Ρ Α Φ Ο Α Σ Φ Α Λ Ε Ι Α Σ. :D και χεις τα πάντα με τα δεδομένα τους και το κεφάλι σου ησυχο ;)

Τώρα γιατί να το ρουτάρεις;Πας στις εφαρμογές συστήματος και οποία δε γουστάρεις την απενεργοποιείς.:lol:

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...