Jump to content

Huawei Ascend Mate 7


eleco
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει κάποια διαφορά το ασημί από το μαύρο;

Τα βλέπω στο σκρουτζ με διαφορετική τιμή.

 

εμενα μου κανει εντυπωση οτι το βρισκεις και σε μαυρο..και ιδιως στα καταστηματα που αναφερονται γιατι απο οσο γνωριζω στην Ελλαδα επισημα κυκλοφορει μονο το silver ..και η διαφορα τιμης οφειλεται σιγουρα οτι τα καταστηματα που αναφερονται οτι το εχουν δεν ειναι αμιγως σκρουτζομαγαζα...

www.madphone.net :)
Link to comment
Share on other sites

Επειδή με ενδιαφέρει το 3/32, όποιος το πάρει ας κοιτάξει αν έχει την ίδια λειτουργία με το Honor 6, δηλαδή όταν μιλάμε στην μία γραμμή και με καλούν από την άλλη να χτυπάει, να είναι δηλαδή on line και να φαίνεται ότι κάποιος με καλεί.
Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Επειδή με ενδιαφέρει το 3/32, όποιος το πάρει ας κοιτάξει αν έχει την ίδια λειτουργία με το Honor 6, δηλαδή όταν μιλάμε στην μία γραμμή και με καλούν από την άλλη να χτυπάει, να είναι δηλαδή on line και να φαίνεται ότι κάποιος με καλεί.

Στο mate 7 είναι πάντα 'ζωντανές' και οι δύο γραμμές και μάλιστα 4G (εάν υπάρχει) :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω στα χέρια μου περίπου εδώ και λίγες μέρες την έκδοση των 32gb rom / 3gb ram από Ασία σε χρώμα χρυσό .

 

Το κινητό είναι dual active δηλαδή και οι δύο sim ενεργές και ο χρήστης έχει την δυνατότητα να επιλέξει 4g σε όποια sim θέλει. Ο συνδυασμός αυτός καθιστά την συσκευή μοναδική σε όλον τον πλανήτη.

 

Κατά τα λοιπά η ποιοτητα κατασκευής είναι καταπληκτική και το κινητό τουλάχιστον τις πρώτες ώρες στα χέρια μου με έχει εντυπωσιάσει.

 

Έφτιαξα και ένα σύντομο hands on για να το δείτε και ζωντανά.

 

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Έχω στα χέρια μου περίπου εδώ και λίγες μέρες την έκδοση των 32gb rom / 3gb ram από Ασία σε χρώμα χρυσό .

 

Το κινητό είναι dual active δηλαδή και οι δύο sim ενεργές και ο χρήστης έχει την δυνατότητα να επιλέξει 4g σε όποια sim θέλει. Ο συνδυασμός αυτός καθιστά την συσκευή μοναδική σε όλον τον πλανήτη.

 

Κατά τα λοιπά η ποιοτητα κατασκευής είναι καταπληκτική και το κινητό τουλάχιστον τις πρώτες ώρες στα χέρια μου με έχει εντυπωσιάσει.

 

Έφτιαξα και ένα σύντομο hands on για να το δείτε και ζωντανά.

 

Πόσες μέρες σου έκανε για να έρθει?

Πόσο τελικά σου βγήκε σε τιμή?

Αν μπορείς βάλε λινγκ για να το πάρουμε και εμείς :cool:

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Στο mate 7 είναι πάντα 'ζωντανές' και οι δύο γραμμές και μάλιστα 4G (εάν υπάρχει) :D

 

Φίλε δοκιμασμένο; γιατί τότε μιλάμε για super κινητό... ίσως να μην περιμένω τις γιορτές να το πάρω.. χωρίς παρεξήγηση υπάρχει αυτό κάπου γραμμένο στα χαρακτηριστικά ή έστω το έχει κάποιος το συγκεκριμένο 3/32 και του δουλεύει έτσι;

Άκυρο παιδιά .... δεν είχα δει τα προηγούμενα μέχρι να γράψω από το κινητό το μήνυμα... άρα αρχίζω έρευνα αγοράς, αν και θα το ήθελα σε άλλο χρώμα...

Edited by moviehunter2009
Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Φίλε δοκιμασμένο; γιατί τότε μιλάμε για super κινητό... ίσως να μην περιμένω τις γιορτές να το πάρω.. χωρίς παρεξήγηση υπάρχει αυτό κάπου γραμμένο στα χαρακτηριστικά ή έστω το έχει κάποιος το συγκεκριμένο 3/32 και του δουλεύει έτσι;

 

Το έχει ο Γιώργος (gkp) που ποσταρε παραπάνω, πως δουλεύει όπως και το honor 6. Με άλλα λόγια dual active και σε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Το έχει ο Γιώργος (gkp) που ποσταρε παραπάνω, πως δουλεύει όπως και το honor 6. Με άλλα λόγια dual active και σε αυτό.

 

Ναι το είδα ποιο μετά γιατί είμαι στη δουλειά και. μέχρι να τελειώσω το μήνυμα είχε ήδη απαντηθεί... ευχαριστώ πολύ.

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Έχω στα χέρια μου περίπου εδώ και λίγες μέρες την έκδοση των 32gb rom / 3gb ram από Ασία σε χρώμα χρυσό .

 

Το κινητό είναι dual active δηλαδή και οι δύο sim ενεργές και ο χρήστης έχει την δυνατότητα να επιλέξει 4g σε όποια sim θέλει. Ο συνδυασμός αυτός καθιστά την συσκευή μοναδική σε όλον τον πλανήτη.

 

Κατά τα λοιπά η ποιοτητα κατασκευής είναι καταπληκτική και το κινητό τουλάχιστον τις πρώτες ώρες στα χέρια μου με έχει εντυπωσιάσει.

 

Έφτιαξα και ένα σύντομο hands on για να το δείτε και ζωντανά.

 

 

απο ποιο μαγαζι προτεινεις να αγορασουμε την συσκευη?

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου κανει εντυπωση οτι το βρισκεις και σε μαυρο..και ιδιως στα καταστηματα που αναφερονται γιατι απο οσο γνωριζω στην Ελλαδα επισημα κυκλοφορει μονο το silver ..και η διαφορα τιμης οφειλεται σιγουρα οτι τα καταστηματα που αναφερονται οτι το εχουν δεν ειναι αμιγως σκρουτζομαγαζα...

το μαυρο ανθρακι ειναι το επίσημο χρωμα για την ελλαδα. επισημη τιμη 479-499. τα αλλα ειναι παραεισαγωγη. για αυτο το μαυρο ειναι υψηλα η τιμη του.

Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

το μαυρο ανθρακι ειναι το επίσημο χρωμα για την ελλαδα. επισημη τιμη 479-499. τα αλλα ειναι παραεισαγωγη. για αυτο το μαυρο ειναι υψηλα η τιμη του.

 

Δεν στο καλυπτει δηλ η εγγυηση εδω Ελλάδα ??

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Για επιβεβαίωση βρες το τηλ της αντιπροσωπεια της huawei της ελλαδα, εαν εξαίρεση το ασημι απο την εγγυηση. το μονο σιγουρο το μαυρο ανθρακι ειναι η επίσημη συσκευη για ελλαδα. αυτο πουλαει το public, wind και κωτσοβολος.
Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

θέλω να κάνω μια (απλή) ερώτηση, που αφορά αυτούς που ήδη το έχουν, είναι στα σχέδια μου η αγορά του κινητού αυτού, αλλά θέλω να ξέρω αν αυτό που ειπώθηκε πιο πάνω, δλδ ότι και η έκδοση με τα 16γιγα μνήμη παίρνει 2 σιμ ( μια nano και μια micro) αντί για σιμ και κάρτα μνήμης ... αν δεν μας πειράζει που μένουν 16 γιγα μνήμης, ισχύει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

θέλω να κάνω μια (απλή) ερώτηση, που αφορά αυτούς που ήδη το έχουν, είναι στα σχέδια μου η αγορά του κινητού αυτού, αλλά θέλω να ξέρω αν αυτό που ειπώθηκε πιο πάνω, δλδ ότι και η έκδοση με τα 16γιγα μνήμη παίρνει 2 σιμ ( μια nano και μια micro) αντί για σιμ και κάρτα μνήμης ... αν δεν μας πειράζει που μένουν 16 γιγα μνήμης, ισχύει?

 

To 16αρι εχει 1 sim + Μicro SD

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

To 16αρι εχει 1 sim + Μicro SD

ευχαριστώ για την απάντηση/διευκρίνηση, και εγώ αυτό ήξερα αλλά με αυτά που διάβασα μπερδεύτηκα.

Να υποθέσω ότι το έχεις και το έχεις τσεκάρει... ;)

Edited by alfa
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την απάντηση/διευκρίνηση, και εγώ αυτό ήξερα αλλά με αυτά που διάβασα μπερδεύτηκα.

Να υποθέσω ότι το έχεις και το έχεις τσεκάρει... ;)

 

Το είχα ναι γι αυτό και το γνωρίζω..

Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Το είχα ναι γι αυτό και το γνωρίζω..

 

Δλδ αν δε βαλεις micro sd και βαλεις microsim λειτουργει?:X

Edited by komias2
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Δλδ αν δε βαλεις micro sd αν βαλεις microsim λειτουργει?:X

Και εγω αυτο ειχα ακουσει, οτι αν στην θεση της microSd βαλεις nanosim (οχι microsim) εχεις την δυνατοτητα για dual sim, αλλα απο οτι λενε τα παιδια δεν γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Κριμα και ειχα μια ελπιδα...:(

 

Μην αγχώνεσαι, υπάρχει καλύτερο 6άρι τηλέφωνο. Lenovo Vibe Z2 Pro.

Dual Sim

Quad HD οθόνη

32GB ROM & 3GB RAM χωρίς να παρακαλάς

Κάμερα 16MP (13 έχει το HUAWEI) με οπτικό σταθεροποιητή και με dual led flash

Snapdragon επεξεργαστή αντί του άγνωστου Kirin.

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι, υπάρχει καλύτερο 6άρι τηλέφωνο. Lenovo Vibe Z2 Pro.

Dual Sim

Quad HD οθόνη

32GB ROM & 3GB RAM χωρίς να παρακαλάς

Κάμερα 16MP (13 έχει το HUAWEI) με οπτικό σταθεροποιητή και με dual led flash

Snapdragon επεξεργαστή αντί του άγνωστου Kirin.

Με μια βασική έλλειψη... δεν είναι dual active ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...