Jump to content

Lenovo Vibe X2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι ειναι πιο θερμα και το καταλαβαινεις στο λευκο πιο πολυ αλλα μπορεις να το ρυθμισεις.Εχει ωραια χρωματα ομως γενικα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετα απο 7χρονη χρηση iphone το θεωρω πολυ καλυτερο το vibe x2,εαν εξαιρεσεις την μπαταρια που με αρκετη χρηση αντεχει δεν αντεχει μια μερα.Δεν εχω συναντησει ουτε ενα κολλημα,εγω το μονο που θα ελεγα ειναι ενα θεμα με το gps οπου χωρις ιντερνετ αργει να βρει σημα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια και χίλια συγγνώμη... δεν ξερω αν εχει απαντηθεί το ερώτημα αλλα μήπως εχει ανεβασει κάποιος αναλυτικό οδηγό εγκατάστασης EU ROM?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια και χίλια συγγνώμη... δεν ξερω αν εχει απαντηθεί το ερώτημα αλλα μήπως εχει ανεβασει κάποιος αναλυτικό οδηγό εγκατάστασης EU ROM?

 

Πρώτη σελίδα, πρώτο post!!!

Link to comment
Share on other sites

apollo_el αποκαρδιωτική η γκαβομάρα μου.... :rolleyes::lol:

 

Μην αγχώνεσαι..έχει αρκετό διάβασμα η υπόθεση, λογικό :D

Link to comment
Share on other sites

Μια πολύ ωραία εφαρμογή της lenovo για το x2 που είναι multiligual και βοηθάει σε κάποιες περιπτώσεις, περισσότερο πληροφόρησης και διάγνωσης:

http://download.lenovo.com/mobileapp/serviceit-prd-1.2.0.apk

 

 

μια που εισε γνωστης.

καλησπερα σας, αγορασα το vibe x2 της λενοβο απο το ΑLIEXPRESS. Μολις δοκιμασα την καμερα με την φωνητικη εντολη κρασαρε και δεν λειτουργει πλεον η καμερα και μου τα δειχνει ολα μαυρα. μηπως μπορει καποιος που γνωριζει να με βοηθησει? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλως σας βρηκα!..

Πριν κανα μηνα πηραμε με ενα ξαδερφακι δυο vibe x2.. το ενα ειναι μια χαρα, το αλλο μου κανει νερα.. βασικα τι ενοω.. ειμαι χρηστης χρονιος Iphone ε και ηθελα να το παραμετροποιοησω να φερνει λιγο σε iphone.. ε ποτε δε δουλεψε οπως το θελα... το ρουταρησα..βαλε βγαλε... μαλον εβγαλα κατι που δεν επρεπε....

Τωρα τι κανω?

Το κινητο το αναβεις, και κολαει στην οθονη που λει Lenovo powered by android.. Δυο μερες προσπαθω να βρω στο τηλεφωνο καποιον τεχνικο απο το σερβις της lenovo. Φυσικα δεν εχω την απαιτηση να μου καλυψουν με εγγυησεις κτλ, ΑΛΛΑ ειναι τρελο το γεγονος οτι ΔΥΟ μερες δεν σηκωνει το τηλεφωνο κανενας!!! Αναγκαστικα και πηρα στο λογιστηριο τους, το σηκωσε μια κοπελιτσα που μαλλον περαστικη ηταν απο εκει, και απλα αφησα ενα τηλ για να με παρει τηλεφωνο ο κυριος "ταδε".. φυσικα κανενας δε πηρε τηλεφωνο.. Σκεφτικα λοιπον πριν το στειλω πισω στο minideal , να δοκιμαζα την τυχη μου στην Ελλαδα. Δηλαδη να το στελνα στην lenovo hellas, και επι πληρωμη αν χρειαζεται να μου το σενιαρουν..

 

Εγω μπορω να κανω κατι? Να το φλασαρω μοναχος μου ας πουμε...Χρειαζομαι για την δουλεια μου οποσδηποτε ενα dual sim τηλεφωνο παραλληλα με το Iphone Μου, και δε θελω να παω να αγορασω αλλη συσκευη...

Εστω καποιο σερβις για smartphone? πηρα 3-4 τηλεφωνα και ολοι μου ειπαν οτι με lenovo δεν ασχολουνται!!

 

Σας ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις σας!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλως σας βρηκα!..

Πριν κανα μηνα πηραμε με ενα ξαδερφακι δυο vibe x2.. το ενα ειναι μια χαρα, το αλλο μου κανει νερα.. βασικα τι ενοω.. ειμαι χρηστης χρονιος Iphone ε και ηθελα να το παραμετροποιοησω να φερνει λιγο σε iphone.. ε ποτε δε δουλεψε οπως το θελα... το ρουταρησα..βαλε βγαλε... μαλον εβγαλα κατι που δεν επρεπε....

Τωρα τι κανω?

Το κινητο το αναβεις, και κολαει στην οθονη που λει Lenovo powered by android.. Δυο μερες προσπαθω να βρω στο τηλεφωνο καποιον τεχνικο απο το σερβις της lenovo. Φυσικα δεν εχω την απαιτηση να μου καλυψουν με εγγυησεις κτλ, ΑΛΛΑ ειναι τρελο το γεγονος οτι ΔΥΟ μερες δεν σηκωνει το τηλεφωνο κανενας!!! Αναγκαστικα και πηρα στο λογιστηριο τους, το σηκωσε μια κοπελιτσα που μαλλον περαστικη ηταν απο εκει, και απλα αφησα ενα τηλ για να με παρει τηλεφωνο ο κυριος "ταδε".. φυσικα κανενας δε πηρε τηλεφωνο.. Σκεφτικα λοιπον πριν το στειλω πισω στο minideal , να δοκιμαζα την τυχη μου στην Ελλαδα. Δηλαδη να το στελνα στην lenovo hellas, και επι πληρωμη αν χρειαζεται να μου το σενιαρουν..

 

Εγω μπορω να κανω κατι? Να το φλασαρω μοναχος μου ας πουμε...Χρειαζομαι για την δουλεια μου οποσδηποτε ενα dual sim τηλεφωνο παραλληλα με το Iphone Μου, και δε θελω να παω να αγορασω αλλη συσκευη...

Εστω καποιο σερβις για smartphone? πηρα 3-4 τηλεφωνα και ολοι μου ειπαν οτι με lenovo δεν ασχολουνται!!

 

Σας ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις σας!

 

Υπάρχουν διάφορα που μπορείς να δοκιμάσεις. Για παράδειγμα, να περάσεις τη CU-ROM (αφού το θέλεις οπωσδήποτε δίκαρτο). Για να το κάνεις, διαβάζεις τον οδηγό στην πρώτη σελίδα (είναι για την EU, αλλά οι γενικές αρχές ισχύουν παντού).

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

μια που εισε γνωστης.

καλησπερα σας, αγορασα το vibe x2 της λενοβο απο το ΑLIEXPRESS. Μολις δοκιμασα την καμερα με την φωνητικη εντολη κρασαρε και δεν λειτουργει πλεον η καμερα και μου τα δειχνει ολα μαυρα. μηπως μπορει καποιος που γνωριζει να με βοηθησει? ευχαριστω

 

Κάνε το recovery και εαν δεν επανέλθει σωστά η μόνη λύση θα είναι να ακολουθήσεις τον οδηγό που υπάρχει στο 1ο post για να αλλάξεις ROM. Το αν θα βάλεις CU η EU ROM είναι θέμα επιλογής σου. Ο οδηγός είναι ο ίδιος...

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι το τηλεφωνο δεν ανοιγει.. anyway θα το δω...

 

Καλύτερα! Το κινητό θα πρέπει να είναι κλειστό για να εφαρμόσεις (αν) την SP Flash Tools λύση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλως σας βρηκα!..

Πριν κανα μηνα πηραμε με ενα ξαδερφακι δυο vibe x2.. το ενα ειναι μια χαρα, το αλλο μου κανει νερα.. βασικα τι ενοω.. ειμαι χρηστης χρονιος Iphone ε και ηθελα να το παραμετροποιοησω να φερνει λιγο σε iphone.. ε ποτε δε δουλεψε οπως το θελα... το ρουταρησα..βαλε βγαλε... μαλον εβγαλα κατι που δεν επρεπε....

Τωρα τι κανω?

Το κινητο το αναβεις, και κολαει στην οθονη που λει Lenovo powered by android.. Δυο μερες προσπαθω να βρω στο τηλεφωνο καποιον τεχνικο απο το σερβις της lenovo. Φυσικα δεν εχω την απαιτηση να μου καλυψουν με εγγυησεις κτλ, ΑΛΛΑ ειναι τρελο το γεγονος οτι ΔΥΟ μερες δεν σηκωνει το τηλεφωνο κανενας!!! Αναγκαστικα και πηρα στο λογιστηριο τους, το σηκωσε μια κοπελιτσα που μαλλον περαστικη ηταν απο εκει, και απλα αφησα ενα τηλ για να με παρει τηλεφωνο ο κυριος "ταδε".. φυσικα κανενας δε πηρε τηλεφωνο.. Σκεφτικα λοιπον πριν το στειλω πισω στο minideal , να δοκιμαζα την τυχη μου στην Ελλαδα. Δηλαδη να το στελνα στην lenovo hellas, και επι πληρωμη αν χρειαζεται να μου το σενιαρουν..

Εγω μπορω να κανω κατι? Να το φλασαρω μοναχος μου ας πουμε...Χρειαζομαι για την δουλεια μου οποσδηποτε ενα dual sim τηλεφωνο παραλληλα με το Iphone Μου, και δε θελω να παω να αγορασω αλλη συσκευη...

Εστω καποιο σερβις για smartphone? πηρα 3-4 τηλεφωνα και ολοι μου ειπαν οτι με lenovo δεν ασχολουνται!!

 

Σας ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις σας!

Στη χειρότερη περίπτωση τώρα Fast Repair in Greece @2014Minideal customers can have their repaired phones back without to wait long times anymore

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS.... λοιπόν έχω το κινητό με την CU version όλα καλά μέχρι σήμερα (το χρησιμοποιούσα με 1 κάρτα) που πήγα να βάλω και τη δεύτερη.... και μόλις έκανα restart, εκεί που εμφανίζεται το PIN μου γραφει "δυστυχώς η διαδικασία com.android.phone έχει σταματήσει...

διορθωνεται κάπως αυτό η είμαι για flasharisma νεας rom??????

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS.... λοιπόν έχω το κινητό με την CU version όλα καλά μέχρι σήμερα (το χρησιμοποιούσα με 1 κάρτα) που πήγα να βάλω και τη δεύτερη.... και μόλις έκανα restart, εκεί που εμφανίζεται το PIN μου γραφει "δυστυχώς η διαδικασία com.android.phone έχει σταματήσει...

διορθωνεται κάπως αυτό η είμαι για flasharisma νεας rom??????

 

Ένας αριθμός από λόγους μπορεί να ευθύνονται, όμως επειδή λες ότι συνέβη με το που πήγες να βάλεις δεύτερη sim, ίσως να ευθύνεται το sim toolkit application. Για αρχή, δοκίμασε να καθαρίσεις cache & data του αντίστοιχου phone application, και μετά reboot.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS.... λοιπόν έχω το κινητό με την CU version όλα καλά μέχρι σήμερα (το χρησιμοποιούσα με 1 κάρτα) που πήγα να βάλω και τη δεύτερη.... και μόλις έκανα restart, εκεί που εμφανίζεται το PIN μου γραφει "δυστυχώς η διαδικασία com.android.phone έχει σταματήσει...

διορθωνεται κάπως αυτό η είμαι για flasharisma νεας rom??????

 

Δοκιμασε πρωτα επαναφορα μπας και γλιτωσεις το φλασαρισμα αφου δοκιμασεις αυτα που προτεινε ο apollo_el

Link to comment
Share on other sites

Ένας αριθμός από λόγους μπορεί να ευθύνονται, όμως επειδή λες ότι συνέβη με το που πήγες να βάλεις δεύτερη sim, ίσως να ευθύνεται το sim toolkit application. Για αρχή, δοκίμασε να καθαρίσεις cache & data του αντίστοιχου phone application, και μετά reboot.

 

Είσαι Θεός....με έφτιαξες....ευτυχώς ήταν αυτό!!!! Δε θα την πάλευα να το ξαναστήσω απο την αρχή... Τώρα είναι πάλι άψογο!!!!!!!!!!!

 

Μόνο το Go sms στη διπλή λειτουργία δεν με αφηνει να στείλω sms απο την πρωτη καρτα.... μαλλον θέλει και αυτό εκκαθάριση???

Edited by Eldir

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

με το OTG έχουμε κάποιο νεότερο; Έχω δει στο xda-developers κάποιος αναφέρει ότι του δουλεύει ενώ άλλοι όχι. Είναι το μόνο που με κρατάει να μην το παραγγείλω..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

με το OTG έχουμε κάποιο νεότερο; Έχω δει στο xda-developers κάποιος αναφέρει ότι του δουλεύει ενώ άλλοι όχι. Είναι το μόνο που με κρατάει να μην το παραγγείλω..

 

Σε μενα 2 usb στικακια που δοκιμασα τζιφος :(

Link to comment
Share on other sites

Η επισκευη στην Ελλαδα θα ειναι ομως επι πληρωμη οπως μου ειπαν.

 

Το διαβασες καπου; Καποιο λινκ; .ρωταω γιατι μολις μου παν, πως να το φλασαρω μονος μου, η να το στειλω πισω κινα...

Link to comment
Share on other sites

Ζητώ εκ των προτέρων συγγνώμη για την ερώτηση. Έψαξα το θέμα στα γρήγορα, αλλά η ανταλλαγή πρέπει να γίνει άμεσα.

Θα ανταλλάξω το Nexus 5 που έχω με το Vibe X2 το δίκαρτο, προφανώς το κινέζικο.

- Αξίζει η ανταλλαγή; Από την έρευνά μου, μόνο στο θέμα της μπαταρίας δεν θα βρω μεγάλη βελτίωση.

- Αν το αφήσω ως έχει, με τη ROM που θα έρθει, τι προβλήματα θα έχω;

Δεν θέλω να μπλέξω άμεσα με ROM, φλασαρίσματα κτλ.

 

Σας ευχαριστώ!

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Το διαβασες καπου; Καποιο λινκ; .ρωταω γιατι μολις μου παν, πως να το φλασαρω μονος μου, η να το στειλω πισω κινα...

Τους ρωτησα για το vibe x συγκεκριμενα και μου απαντησαν πως Ελλαδα πρεπει να πληρωσω. Για δωρεαν μεσω εγγυησης πρεπει να το στειλω σε αυτους.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...