Jump to content

Sony Xperia Z3 Tablet Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επανέρχομαι γιατί έχω σοβαρό θέμα πλέον.Κατι παίζει με το ταμπλετακι.Το φορτίζω τέρμα και ενώ το έχω κλειστό, χάνει μπαταρία αρκετά.Σε φάση που αν το ανοίξω μετά απο λίγες μέρες,έχει πάει 0%.Τι να παίζει βρε παιδιά;

Η Μπαταρία εχει πρόβλημα και εγώ κάτι παρόμοιο είχα και για αυτό το πούλησα μετά από τόσο χρονικό διάστημα μπορεί να ειχε κάνει και 2000 κύκλους φόρτισης..ήθελε αλλαγή, κάτι αντίστοιχο συμβαίνει και σε σένα,αν έχεις όρεξη το πας για μία αλλαγή μπαταρίας αλλιώς το κρατάς Ενθύμιο και το δουλεύεις μόνιμα συνδεδεμένο στην πρίζα. Στη δική μου περίπτωση το tablet ενώ το φορτίζω kogas από μετά με 100% την επόμενη μέρα το πρωί χωρίς εφαρμογή στο προσκήνιο έπεφτε 30% κάτω και σε χρήση έντονη με άφηνε από μπαταρία πάνω σε μία ώρα Έτσι πήρα την απόφαση και το έδωσα. Επίσης δεν είχα αλλάξει rom ποτέ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χμμμ.Το θέμα είναι ότι άλλαξα μια φορά μπαταρία!!

 

αλλαξες μπαταρια και αντιμετωπιζεις ακομη θεματα αποδοσης??? νομιζω οτι σου εβαλε μεταχειρησμενη η σου εβαλε μικροτερα mah.

 

Πόσο κοστίζει η αλλαγή μπαταρίας στο επίσημο service;

δεν εχω ιδεα.φανταζομαι μαζι με τα εργατικα κανα 40-50ρικο γιατι δεν ειναι μονο το ανοιγμα.ειναι και το κλεισιμο και ειδικη κολλα...γιατι προκειται για ταμπλετ αδιαβροχο.εγω στην θεση σας και οσοι αντιμετωπιζεται προβληματα..νομιζω οτι ηρθε η ωρα να το αλλαξετε.δεν αξιζει ο λογος να αλλαξεις μπαταρια για ενα τοσο παλιο ταμπλετ.εγω ειχα προβληματα και αποδοσης.δυστηχως στις μερες μας τα 3gbραμ ειναι λιγα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μη σας απογοητευσω τετοιες μερες αλλα ειμαι σιγουρος οτι το εργαλειο ειναι out of service, που σημαινει οτι δεν υπαρχουν πλεον ανταλλακτικα. Ειχα ρωτησει πριν απο λιγους μηνες για το (αρκετα νεοτερο) sony z5 και μου ειχαν απαντησει αυτο που σας γραφω. Πιθανον να υπαρχει δυνατοτητα αλλαγης μπαταριας σε τριτο καταστημα.

 

Το ταμπλετ εγω δεν το χρησιμοποιω εδω και 1μιση χρονο. Το εχω δωσει στο γιο μου, που παιζει mindcraft. Οσο λιγοτερο κραταει η μπαταρια, τοσο καλυτερα λοιπον. :lol:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

 

δεν εχω ιδεα.φανταζομαι μαζι με τα εργατικα κανα 40-50ρικο γιατι δεν ειναι μονο το ανοιγμα.ειναι και το κλεισιμο και ειδικη κολλα...γιατι προκειται για ταμπλετ αδιαβροχο.εγω στην θεση σας και οσοι αντιμετωπιζεται προβληματα..νομιζω οτι ηρθε η ωρα να το αλλαξετε.δεν αξιζει ο λογος να αλλαξεις μπαταρια για ενα τοσο παλιο ταμπλετ.εγω ειχα προβληματα και αποδοσης.δυστηχως στις μερες μας τα 3gbραμ ειναι λιγα.

 

Το χρησιμοποιώ μόνο για να παίζω μουσική σε ηχεία bluetooth, είτε spotify είτε Vradio. Για αυτό μια χαρά την κάνει τη δουλειά του, γιατί δεν θέλω να χαλάω μπαταρία από το κινητό. Έχει πέσει η μπαταρία του, αλλά ακόμα δεν έχει σοβαρό πρόβλημα. Αν με ένα σαραντάρι έβαζα νέα μπαταρία και με έβγαζε άλλη μια πενταετία θα ήταν ότι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Είχα πρόβλημα κ εγώ με την μπαταρία πριν λίγο καιρό. Μου έσβηνε το τάμπλετ ενώ ήταν στο 70% και όσο πέρναγε και χειρότερα. Είχα καταλήξει να το δουλεύω με power bank. Ώσπου αποφάσισα να το πάω για αλλαγή μπαταρίας σε γνωστό μαγαζί αλυσίδας που κάνει repair (όχι αντιπροσωπεία). Μου είπαν γύρω στα 40€ η αλλαγή της μπαταρίας αλλά μετά από μια μέρα μου λένε η μπαταρία είναι καλή και μάλλον φταίει η πλακέτα! Δηλαδή ασύμφορη επισκευή, οπότε το πήρα και έφυγα... Εκεί λοιπόν που σκεφτόμουν τρόπους να το αξιοποιήσω με μόνιμη σύνδεση στο ρεύμα, σκέφτομαι να παραγγείλω μια μπαταρία από ali με 15€, γιατί δεν μου καθόταν καλά η διάγνωση και το κόστος δεν ήταν απαγορευτικό... Μόλις την παρέλαβα, έκατσα την πέρασα μόνος μου(να είναι καλά το YouTube) και τώρα μετά από ένα μήνα το ταμπλετακι δουλεύει άψογα και πάλι!!

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Tablet Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...