Jump to content

Sony Xperia Z3 Tablet Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα!μολις ανακαλυψα οτι την εχω σε flashable zip!θυμαμαι ειχα κανει μια προσπαθεια να τη φλασαρω μεσω twrp απο 6.0.1 αλλα ειχε κολλησει.Απο 5.1.1 νομιζω ειχα κανει downgrade κανονικα..οποτε τι κανουμε τωρα;επισης δε θυμαμαι αν ειναι prerooted..

 

Αν μπορείς ανέβασε το αρχείο κάπου για να το πάρω (google drive, one drive, κλπ). Οι οδηγίες για την αλλαγή ROM εδώ

Edited by faji
Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δοκιμασα MEGA δε γινεται,dropbox ειναι γεματο..τωρα το ανεβαζω google drive εχει μιση ωρα και στο 3% ακομα..για να δουμε..
Link to comment
Share on other sites

 

Πω, βρε συ! Ευχαριστώ πολύ. Θα το κατεβάσω αργότερα.

 

Ευχαριστώ :)

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

οκ,απλως οποτε ειναι πες μας.παιδια ειμαι root,εχω μετρητή θερμοκρασίας στη statusbar και παρατηρώ οτι με ίδια χρήση άλλοτε δουλεύει δροσερά (σχετικά) 36-45° και αλλοτε 50-67° !!!δε μπορώ να καταλάβω γιατι..την ίδια στιγμή οπου το xiaomi μου με δουλευει 28-34°με μέγιστη την 37° σε βαριά χρήση..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
εντάξει φαίνεται καπως αστειο αλλα νομιζω πως μιλαω μονος!

 

Χαχα, δεν μιλας μονος σου, εγω τουλαχιστον σε διαβαζω. Αλλα δεν νομιζω να γυρισει κανεις σε kitkat μονο και μονο για τη μπαταρια. Στο κατω κατω ταμπλετ ειναι , δεν το φορτιζουμε και καθε μερα, ουτε το χρησιμοποιουμε συνεχως. Εγω το φορτιζω μια - δυο φορες την εβδομαδα. Ε, καιαν βγαλει 2 ωρες λιγοτερο sot δεν εγινε και τιποτα, ουτε καν το παρατηρω.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

χαχα ηταν καποιος να την περνούσε..ρε παιδια γιατι μου κοβει τα μηνυματα παλι;ειπα πριν οτι σημερα διαπιστωσα κατι που παιζει μεγαλο βαθμο στην καταναλωση μπαταριας με ΜΜ.παρατηρησα λοιπόν το εξης.(τουλαχ. με ταχυφορτιστη) ειμαι root και πανω στη statusbar εχω μετρητη θερμοκρασιας.Οταν το βγαζω απο φορτιση,δουλευει στους 50-70° μεσο ορο και το αισθανομαι ζεστο.Σημερα με το που φορτισε,ετυχε το εκανα επανεκκίνηση και δουλευει 35-43 μεσο ορο,κρυο η απλως ελαφρως χλιαρο με max 50° και αυτο στιγμιαια!εννοειται και με συνεπεια πολυ καλυτερη μπαταρία!!δοκιμαστε το και εσεις..
Link to comment
Share on other sites

χαχα ηταν καποιος να την περνούσε..ρε παιδια γιατι μου κοβει τα μηνυματα παλι;ειπα πριν οτι σημερα διαπιστωσα κατι που παιζει μεγαλο βαθμο στην καταναλωση μπαταριας με ΜΜ.παρατηρησα λοιπόν το εξης.(τουλαχ. με ταχυφορτιστη) ειμαι root και πανω στη statusbar εχω μετρητη θερμοκρασιας.Οταν το βγαζω απο φορτιση,δουλευει στους 50-70° μεσο ορο και το αισθανομαι ζεστο.Σημερα με το που φορτισε,ετυχε το εκανα επανεκκίνηση και δουλευει 35-43 μεσο ορο,κρυο η απλως ελαφρως χλιαρο με max 50° και αυτο στιγμιαια!εννοειται και με συνεπεια πολυ καλυτερη μπαταρία!!δοκιμαστε το και εσεις..
Θα το δοκιμάσω, αν και εγώ του κάνω πολύ συχνά restart λόγω του ότι, όταν δεν το χρησιμοποιώ το σβήνω.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

μου'κανε πολυ εντυπωση.αρα κατι παιζει με το λογισμικό σίγουρα..Εντωμεταξύ καμία φορα έτσι χαζοκοιταω απο κανενα review και πραγματικά δε βρισκω μεχρι και σήμερα κάποιο ισάξιο οσον αφορά το συνολικό πακέτο που προσφέρει..Όλα εχουν ελλείψεις..αλλο δεν εχει ράδιο,άλλο κάρτα μνήμης κλπ..
Link to comment
Share on other sites

μου'κανε πολυ εντυπωση.αρα κατι παιζει με το λογισμικό σίγουρα..Εντωμεταξύ καμία φορα έτσι χαζοκοιταω απο κανενα review και πραγματικά δε βρισκω μεχρι και σήμερα κάποιο ισάξιο οσον αφορά το συνολικό πακέτο που προσφέρει..Όλα εχουν ελλείψεις..αλλο δεν εχει ράδιο,άλλο κάρτα μνήμης κλπ..

 

Ειδικα η αγορα των 8 ιντσων εχει σβησει.

Τα μονα αξιολογα ειναι το huawei m3 και το samsung s2.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, τα δικά μου στατιστικά: My Sony SGP621 battery averages 1d 11h 3m (13h 19m 0s active usage) on a single charge. Check out GSam Battery Monitor: - http://bit.ly/uHT7Vy #badassbattery.

 

Χωρίς πρόσβαση ρουτ. Το φορτίζω στο ~ 40% - 80% καθημερινά και είναι το κύριο τηλέφωνο μου (φοράει την 6).

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, τα δικά μου στατιστικά: My Sony SGP621 battery averages 1d 11h 3m (13h 19m 0s active usage) on a single charge. Check out GSam Battery Monitor: - http://bit.ly/uHT7Vy #badassbattery.

 

 

 

Χωρίς πρόσβαση ρουτ. Το φορτίζω στο ~ 40% - 80% καθημερινά και είναι το κύριο τηλέφωνο μου (φοράει την 6).

 

 

 

Ποσο μετανιωνω που δεν το πηρα lte και 32 gb.....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Α το φορτίζεις 40-80 για να σου πάει η μπαταρία καιρό.Σωστός!Και γω το μετάνιωσα για το 32ρι και LTE.Αν ήξερα οτι θα το κρατήσω τόσα χρόνια..Ειδα και τα review του M3 αλλά πάλι δεν είναι το tablet που με πείθει οτι αξίζει να προβώ σε αλλαγή του εκπληκτικού Z3...Οσο για το S2 καλό αλλά όλα τα samsung κολλάνε λόγω touchwiz...Το μοναδικό που με προβληματίζει ειναι η απότομη πτωση μπαταρίας με ΜΜ κάτω απο 20% περίπου.Είχα χαλάσει το 1ο μου Ζ3 αλλά και το δεύτερο που πήρα μετέπειτα μου κάνει ακριβώς το ίδιο..Ραγδαία πτωση απο 18% μέχρι 6% και μετά μέχρι να σβησει στο 0% κανονικά..
Link to comment
Share on other sites

Α το φορτίζεις 40-80 για να σου πάει η μπαταρία καιρό.Σωστός!Και γω το μετάνιωσα για το 32ρι και LTE.Αν ήξερα οτι θα το κρατήσω τόσα χρόνια..Ειδα και τα review του M3 αλλά πάλι δεν είναι το tablet που με πείθει οτι αξίζει να προβώ σε αλλαγή του εκπληκτικού Z3...Οσο για το S2 καλό αλλά όλα τα samsung κολλάνε λόγω touchwiz...Το μοναδικό που με προβληματίζει ειναι η απότομη πτωση μπαταρίας με ΜΜ κάτω απο 20% περίπου.Είχα χαλάσει το 1ο μου Ζ3 αλλά και το δεύτερο που πήρα μετέπειτα μου κάνει ακριβώς το ίδιο..Ραγδαία πτωση απο 18% μέχρι 6% και μετά μέχρι να σβησει στο 0% κανονικά..

 

Καλα, αυτο με την πτωση της μπαταριας ειναι σχηματικο. Μη νομιζεις οτι το ποσοστο που λεει ανταποκρινεται απολυτως στη μπαταρια που εχεις. Και μη το αφηνεις να πεφτει τοσο χαμηλα η μπαταρια.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να βαθμονομήσεις τη μπαταρία σου (άδειασμα και φόρτιση ή 0% --> 100%). Θα αποκτήσεις μια μάλλον καλύτερη εικόνα.
Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να κοιτάξω για αλλαγή μπαταρίας. Όπως και να έχει το πράγμα η μπαταρία είναι 3+ ετών πλέον. Όσο προσεκτικά και να το έχω φορτίσει, σίγουρα κάποια κελιά έχουν καταστραφεί. Έχει προχωρήσει κάποιος σε παρόμοια κίνηση;

 

Στάλθηκε από το F3111 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να κοιτάξω για αλλαγή μπαταρίας. Όπως και να έχει το πράγμα η μπαταρία είναι 3+ ετών πλέον. Όσο προσεκτικά και να το έχω φορτίσει, σίγουρα κάποια κελιά έχουν καταστραφεί. Έχει προχωρήσει κάποιος σε παρόμοια κίνηση;

 

Στάλθηκε από το F3111 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

εγω.και δυστυχώς εσπασα ενα πινακι με συνεπεια να μην κανει καλη επαφη η καλωδιοταινια και να μη λειτουργει το volume up.το ξαναανοιξα μετεπειτα με σκοπο να την στερεωσω εκανα βραχυκυκλωμα και εκαψα πλακετα (τωρα εχω παλι Ζ3 αλλο ομως).δεν ηταν κατι σπουδαιο,ενα πινακι ασπρο ηταν το οποιο σηκωνόταν κατα πανω,αλλα εγω δε το ξερα και το εσπασα.η ταινια διπλής όψεως παντως βγηκε πανεύκολα (αμφιβαλω για την αδιαβροχοποιηση που δινει η sony).
Link to comment
Share on other sites

εγω.και δυστυχώς εσπασα ενα πινακι με συνεπεια να μην κανει καλη επαφη η καλωδιοταινια και να μη λειτουργει το volume up.το ξαναανοιξα μετεπειτα με σκοπο να την στερεωσω εκανα βραχυκυκλωμα και εκαψα πλακετα (τωρα εχω παλι Ζ3 αλλο ομως).δεν ηταν κατι σπουδαιο,ενα πινακι ασπρο ηταν το οποιο σηκωνόταν κατα πανω,αλλα εγω δε το ξερα και το εσπασα.η ταινια διπλής όψεως παντως βγηκε πανεύκολα (αμφιβαλω για την αδιαβροχοποιηση που δινει η sony).

 

Μια χαρα ειναι η αδιαβροχοποιηση.

Συχνα το πλενω κατω απο τη βρυση χωρις κανενα προβλημα.

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μη το συνεχίζεις άκουσέ με..Στο Ζ1 οταν ηταν περίπου 1μιση χρονών και το είχα ανοίξει,άνοιξε δύσκολα.ηταν γερά κολλημένο δηλαδή.Στο Ζ3 στα 3 χρονια περίπου που το άνοιξα,άνοιξε εύκολα.Η ταινία διπλής όψεως χαλάρωσε δηλαδή.Από μια γωνίτσα να σου πάρει νερό,τελείωσε το θέμα.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Μόλις πριν λίγες μέρες τελείωσε και η εργοστασιακή εγγύηση.κοιταξα λίγο στην αγορά των μεταχειρισμένων αλλά πραγματικά δεν βρήκα κάτι της προκοπής.και ότι βρήκα η τιμή ήταν για μένα αρκετά υψηλή.αρα παραμένω ως εχει και ελπίζω η μπαταρία να παραμείνει στα υψηλά στάνταρ που με έχει συνηθίσει.
Link to comment
Share on other sites

Κάνε ενα f.reset (μονο αν εκανες αναβάθμιση μεσω ΟΤΑ απο lollipop) και ενα reboot μολις το βγαζεις απο φόρτιση και θα είσαι μια χαρά..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Tablet Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...