Jump to content

Sony Xperia Z3 Tablet Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

offtopic λιγο αλλα πλεον μονο popcorn time.και υποτιτλοι και ποιοτητες και κατεβασμα κιολας ολα με ενα κλικ αυτοματα!να ρωτησω τωρα..με συνδεση mhl στο hdmi...εχετε wifi?εμενα στην 5.1.1 με το που συνδεεται με πεταει το wifi.δε μπορω να καταλαβω αν φταιει το root η το καλωδιο...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θα ενημερωσω αν τον βρω γιατι τωρα κανει update plug ins το kodi και τρωει ολη την οθονη.... εχει πολλους τροπους να το σεταρεις και μεσα οι ρυθμισεις ειναι σαν ενος μικρου λειτουργικου. Παρε εναν οδηγο να τα κανεις ψιλοαυτοματα γιατι εγω τα βαζω ενα ενα συνηθως ...
Γενικοτερα στο tube εχει παρα πολλους οδηγους ... αλλα τα αποθετηρια (repositories) για IPTV συνηθως τα κυνηγανε εταιριες και πεφτουν. Γενικοτερα παιζει ac3 multiplex dts οτι γουσταρεις απο αρχεια video/audio

Επισης τσεκαρε και UKTVNOW πολυ καλο αλλα οχι με subs (γουσταρω πολυ τα ντοκιμαντερ γιαυτο το βαζω)

 

Ωραίος, ευχαριστώ!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Όπως επισημαίνει και ο faji συνεχίζουμε την κουβέντα για το Kodi αλλού. Επιστροφή στο θέμα μας.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια πως πατε με τη μπαταρια σας;ανεξαρτητως rom.εμενα μου επεσε η SOT κατα 1μιση περιπου ωρα απο τοτε που το πηρα πριν κανα 8μηνο.αλλα με καθημερινη βαρια χρηση και φορτισμα σχεδον καθε μερα.το galaxy tab 3 που ειχα,με ιδια χρηση η μπαταρία του αρχισε να πεφτει έτσι μετα απο 1,5+ χρονο...
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα δεν κρατάει πλέον όσο στην αρχή.

Το έχω βέβαια 2 χρόνια, αλλά πάντα με σωστές φορτίσεις. Σε καμία περίπτωση όμως δεν με έχει κρεμασει η αυτονομία του.

Link to comment
Share on other sites

ναι και παλι ετσι ειναι Καλύτερο απο οτιδηποτε σχεδον.πιστευω ειναι αυτο που λενε οτι οι μπαταριες λιθιου μετα απο καποιες φορτισεις χανουν ενα 20% της αρχικης αποδοσης και συνεχιζουν με το 80% δηλαδη για πολυ καιρο μετεπειτα..αποτε μαλλον κατι τετοιο συνεβη...
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες οθόνης περίπου με παιχνίδια κατά κύριο λογο και την φωτεινότητα πάνω από την μέση.δεν βλέπω ουσιαστικό λόγο αλλαγής του tablet.
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες οθόνης περίπου με παιχνίδια κατά κύριο λογο και την φωτεινότητα πάνω από την μέση.δεν βλέπω ουσιαστικό λόγο αλλαγής του tablet.

Ούτως ή άλλως δεν είναι λόγος αλλαγής του τάμπλετ η μειωμένη απόδοση της μπαταρίας. Αλλάζεις μπαταρία απλά

Link to comment
Share on other sites

σωστα.προσωπικα δε σκεφτομαι ουτε για πλακα να παω σε κατι αλλο τα επομενα χρονια κιολας.η μπαταρια 40 ευρω εχει που ειδα.ειναι η πιο επαγγελματικη λυση συνολικα ακομα εως τωρα που υπαρχει πιστευω.και χαιρομαι που δεν ειχα παει σε samsung tab s κλπ..γιατι διαβαζω ολο για κατι προβληματα..τελικα απ'οτι φαινεται βγήκε σε κακο στη sony και τις επομενες πωλησεις της το να βγαλει ενα τετοιο διαμαντι!

Παιδια δοκιμαστε αυτον http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3472457

Τον browser ειναι ειδικα σχεδιασμενος απο προγραμματιστες για να τρεχει σφαιρα σε snapdragon επεξεργαστες με πολλαααα εξτρα καλουδια για ασφαλεια!!οτι καλυτερο εχω δοκιμασει..

Edited by kostas_kanal0011
Link to comment
Share on other sites

Ομοιως και εγω πολυ ικανοποιημενος.

Αλλα θεωρω οτι εκανα λαθος που διαλεξα το 16αρι. Μεγα λαθος....

Αν αγοραζα σημερα, θα επαιρνα το 32αρι και μαλιστα lte. Πολλες φορες θα μπορουσα να αφησω το κινητο σπιτι και παιρνω μονο το ταμπλετ μαζι μου.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ομοιως και εγω πολυ ικανοποιημενος.

Αλλα θεωρω οτι εκανα λαθος που διαλεξα το 16αρι. Μεγα λαθος....

Αν αγοραζα σημερα, θα επαιρνα το 32αρι και μαλιστα lte. Πολλες φορες θα μπορουσα να αφησω το κινητο σπιτι και παιρνω μονο το ταμπλετ μαζι μου.

κι'εγω συμφωνω με αυτα που λες.κι'εγω θα παιρνα LTE και εχω να πω οτι το ταμπλετ παει σφαιρα..καμια σχεση με το samsung s7 που εχω τωρα και ας εχει περισσοτερη ram.

αν και διστακτικος με την σειρα Ζ3 (λογω κινητου,Ζ3 κομπακτ) το ταμπλετ ειναι οτι καλυτερο εχω πιαει στα χερια μου.μα δενμου εχει κολλησει ουτε μια φορα..και απο θερμοκρασια τα παει περιφημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι το 16αρι είναι μια χαρά. Για παραπάνω του βάζεις μία κάρτα μνήμης και είσαι κομπλέ. Το LTE εμένα επίσης δεν μου λείπει. Δεν μπορώ να αντικαταστήσω το κινητό με το τάμπλετ. Λόγω μεγέθους φυσικά
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι το 16αρι είναι μια χαρά. Για παραπάνω του βάζεις μία κάρτα μνήμης και είσαι κομπλέ. Το LTE εμένα επίσης δεν μου λείπει. Δεν μπορώ να αντικαταστήσω το κινητό με το τάμπλετ. Λόγω μεγέθους φυσικά

 

Καποιες φορες δεν το παιρνεις μαζι σου, εκτος σπιτιου;;

Ε, αυτες τις φορες δεν θα επαιρνες κινητο μαζι.

Επισης, τα 16 ειναι οκ αν δεν παιζεις παιχνιδια. Οταν το real racing ειναι 2,5 γιγα ή και παραπανω, υπαρχει θεμα. Εννοειται οτι στην εσωτερικη μνημη δεν εχω αρχεια, μονο εφαρμογες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κι'εγω συμφωνω με αυτα που λες.κι'εγω θα παιρνα LTE και εχω να πω οτι το ταμπλετ παει σφαιρα..καμια σχεση με το samsung s7 που εχω τωρα και ας εχει περισσοτερη ram.

αν και διστακτικος με την σειρα Ζ3 (λογω κινητου,Ζ3 κομπακτ) το ταμπλετ ειναι οτι καλυτερο εχω πιαει στα χερια μου.μα δενμου εχει κολλησει ουτε μια φορα..και απο θερμοκρασια τα παει περιφημα.

Απο θερμοκρασια δεν εχει κανενα θεμα.

Και εγω βλεπω οτι ειναι πιο γρηγορο και απο το Ζ5 ή αυτη την αισθηση μου δινει. Ειναι παρα πολυ σβελτο!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καποιες φορες δεν το παιρνεις μαζι σου, εκτος σπιτιου;;

Ε, αυτες τις φορες δεν θα επαιρνες κινητο μαζι.

Επισης, τα 16 ειναι οκ αν δεν παιζεις παιχνιδια. Οταν το real racing ειναι 2,5 γιγα ή και παραπανω, υπαρχει θεμα. Εννοειται οτι στην εσωτερικη μνημη δεν εχω αρχεια, μονο εφαρμογες.

 

Όπως βολεύεται ο καθένας. Εγώ ελάχιστες φορές το έχω πάρει εκτός σπιτιού και αυτές σε μέρος που έχει Wi-Fi. Παιχνίδια δεν παίζω. Μόνο σκάκι. Την κάρτα την έχω για να κατεβάζω από torrents και μου αρκεί. Όλα τα άλλα αρχεία (βίντεο, φωτογραφίες) τα έχω σε NAS

Link to comment
Share on other sites

Όπως βολεύεται ο καθένας. Εγώ ελάχιστες φορές το έχω πάρει εκτός σπιτιού και αυτές σε μέρος που έχει Wi-Fi. Παιχνίδια δεν παίζω. Μόνο σκάκι. Την κάρτα την έχω για να κατεβάζω από torrents και μου αρκεί. Όλα τα άλλα αρχεία (βίντεο, φωτογραφίες) τα έχω σε NAS

Σιγουρα οπως βολευεται ο καθεις.

Σκακι παιζω και εγω (chess.com) αλλα θελω και το real racing μου. Φωτογραφιες κλπ δεν υπαρχει προβλημα, ολα στην sd.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε κανεις τον tugabrowser που εβαλα πριν?στην ουσια νομιζω ειναι ο chrome πειραγμενος για ταχυτητα και ασφαλεια.παιδια παει μαμιοντας.δεν εχω δοκιμασει κατι πιο γρήγορο ποτε στη ζωη μου..

και μπλοκαρει πολυυυ πραμα.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως η καλύτερη αγορά που έχω κάνει ποτέ. Απλά αν ήξερα τι διαμάντι ήταν θα έπαιρνα το 32αρι.

 

Στάλθηκε από το SGP621 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα δυστυχώς είναι ότι έχει αποσυρθεί από την αγορά των tablet κα δεν πρόκειται να δούμε διάδοχο.

Την πήρε παραμαζομα ο κατήφορος γενικά στο mobile department.

 

Και στο χώρο του Android σε tablet μόνο τη Sony θα εμπιστευόμουν.

 

Αλλά για να μην ξεχνιώμαστε η συσκευή έδειξε τα δόντια της περισσότερο με την 4.4.4 παρά με τις επόμενες εκδόσεις θυμάμαι χαρακτηριστικά δεν απείχε πολύ από την αυτονομία του air 2 ίδια εποχή που τα είχα παράλληλα και τα 2.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

να πω την αλήθειαδεν ειδα διαφορα με την 5.1.1 επισης ομως highly debloated...με τη μπαταρια δε μπορω να καταλαβω τι παιζει τελικα.αυτο που ειπα οτι βγαζει 1μιση ωρα περιπου λιγοτερο πλεον,δε γινεται παντα.μου φαινεται (αν και δεν ειμαι σιγουρος) οτι ενω στην αρχη σα να κρατουσε παραπανω οταν το φορτιζα με το μαγνητικο..τωρα γινεται το αντιθετο.(κραταει πιο πολυ με το κανονικο usb).

για την ακριβεια τωρα με φορτιση usb ειμαι 6,5 ωρες sot με 42% μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πιστευεται οτι αξιζει στα 199 ευρο η LTE εκδοση;

Παιδια καμια καλη θηκη για το tablet? Αυριο παραλαμβανω και θα ηθελα να παρω μια λογο παιδιου στο σπιτι....

 

Γενικα με λιγο ψαξιμο δεν βρηκα κατι....

Ευχαριστω

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Πιστευεται οτι αξιζει στα 199 ευρο η LTE εκδοση;

Παιδια καμια καλη θηκη για το tablet? Αυριο παραλαμβανω και θα ηθελα να παρω μια λογο παιδιου στο σπιτι....

 

Γενικα με λιγο ψαξιμο δεν βρηκα κατι....

Ευχαριστω

Ευχαριστω

Πολυ καλη θηκη ειναι η αυθεντικη της sony απο σκληρο δερμα..και ο ογκος της δεν χαλαει την ομορφια του ταμπλετ.εγω αυτη εχω.και την διπλωνω και βλεπω και ταινιες.

αλλα απο Ελλαδα δεν θα βρεις μεγαλη ποικιλια.π.χ. δες εδω https://www.skroutz.gr/c/1608/thikes-tablet.html?from=catspan&keyphrase=sony+z3+tablet

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πιστευεται οτι αξιζει στα 199 ευρο η LTE εκδοση;

Παιδια καμια καλη θηκη για το tablet? Αυριο παραλαμβανω και θα ηθελα να παρω μια λογο παιδιου στο σπιτι....

 

Γενικα με λιγο ψαξιμο δεν βρηκα κατι....

Ευχαριστω

Ευχαριστω

Καινούργιο το βρήκες τόσο; Ή σε αγγελία;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Tablet Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...