Jump to content

Sony Xperia Z3 Tablet Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι φυσικά.. έχω φροντίσει να έχω και τον απαραίτητο χώρο κτλ κτλ αλλά τίποτα είτε τσεκάρω με το χέρι είτε με companion κτλ τζίφος :(

Στο unbranded της συζύγου δεν έχω δοκιμάσει με companion αλλά περίμενα ότι ειδικά εκεί ΟΤΑ θα είχε έρθει ως τώρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η διαχείριση μνήμης μπορεί να βελτιωθεί; Με κάποιον custom kernel ίσως; Έχω μόνιμα 1gb ελεύθερο και παρόλα αυτά πολύ συχνά μου ξαναφορτώνει τις εφαρμογές όταν τις χρειαστώ, αντί να τις διατηρήσει ανοιχτές.
Link to comment
Share on other sites

το εχω παρατηρησει και γω με καποιες λιγες συγκεκριμενες εφαρμογες οπως π.χ ebay...δε νομιζω να ειναι θεμα μνημης.μηπως ειναι bug των ιδιων των εφαρμογων;
Link to comment
Share on other sites

το εχω παρατηρησει και γω με καποιες λιγες συγκεκριμενες εφαρμογες οπως π.χ ebay...δε νομιζω να ειναι θεμα μνημης.μηπως ειναι bug των ιδιων των εφαρμογων;

 

Μήπως θέλει κανένα memory fix τύπου One+3? :D

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται κι εμένα ότι ή διαχείριση της μνήμης είναι χειρότερη από ότι σε lollipop.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα η μπαταρία δεν μου αρέσει πλέον. Βέβαια δεν έκανα hard reset όταν την πέρασα. Πρέπει να το κάνω και να το στήσω από την αρχή.

 

Στάλθηκε από το SGP621 μου

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έκανα hard reset και ή μπαταρία του παραμένει σε πολύ υψηλά επίπεδα!!!γενικά βγάζει παρά πολύ άνετα έναν ακόμη χρόνο και βλέπουμε..
Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται κι εμένα ότι ή διαχείριση της μνήμης είναι χειρότερη από ότι σε lollipop.

 

Και η διαχείριση μνήμης και η μπαταρία ήταν καλύτερα στην 5.1.1.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Και η διαχείριση μνήμης και η μπαταρία ήταν καλύτερα στην 5.1.1.

 

Η καλύτερη από όλες ήταν σίγουρα η KitKat. Ειδικά σε μπαταρία μου έβγαζε και δέκα ώρες οθόνη. Το σκέφτομαι κάποια στιγμή να επιστρέψω σε αυτήν.

Link to comment
Share on other sites

Η 4.4.4 σε όλες τις συσκευες ηταν ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ σε όλα.

Τολμώ να πω πιο σταθερή και ομαλή έκδοση android ever.

Ενα τρίμηνο το tablet 12/14 εως 3/15 που το έδωσα την 4.4.4 φορούσε.

Πριν βγει η 5 το έδωσα.

Το ίδιο σε Z3(κινητό)/M8 με την 4.4.4 είχα μείνει όσο καιρό είχα τα κινητά.

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη από όλες ήταν σίγουρα η KitKat. Ειδικά σε μπαταρία μου έβγαζε και δέκα ώρες οθόνη. Το σκέφτομαι κάποια στιγμή να επιστρέψω σε αυτήν.

 

Από όταν το πήρα (Οκτ. 15) του πέρασα κατευθείαν την 5.1.1 , δεν το είχα δουλέψει καθόλου με 4.4 για να σου πώ.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

πανε 6 μηνες τωρα....απο την πρωτη μερα υποβαθμιση σε kitkat...με καμια 80αρια εφαρμογες και ποτε f.reset είναι οπως την πρωτη μερα..και οθονη εννοειται 10-11 ωρες καθε φορα...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως νομίζω ότι με τρολάρει λίγο το τάμπλετ μου.

Πέρα απ το ότι έχουμε φτάσει 4 Αυγούστου και αναβάθμιση δεν βρίσκει (ούτε ΟΤΑ ούτε companion.. έκανα μέχρι και hard reset πριν λίγες μέρες) σήμερα αποφάσισα να βάλω το xperia companion στην εργασία μου ΜΗΠΩΣ και δω κάτι διαφορετικό. Το βάζω, μπαίνω και βλέπω το κλασσικό "η συσκευή σας είναι ενημερωμένη", πατάω το "Ενημέρωση λογισμικού" έτσι απο συνήθεια και βλέπω πως με ενημερώνει πως υπάρχει νέα έκδοση και να την κατεβάσω, πατάω να την κατεβάσω...τίποτα... ξσαναμπαίνω ξαναπατάω τίποτα.... περιμένω αρκετή ώρα και αφού δεν έγινε τίποτα κλείνω το companion, ξαναμπαίνω και πλέον και στο "ενημέρωση λογισμικού" με ενημερώνει πως έχω την τελευταία έκδοση (την 5.1.1 φυσικά)

 

Στο site της ίδιας της Sony αν βάλω το IMEI να δω αν υπάρχει αναβάθμιση, με ενημερώνει απ την μια πως έχω το πιο πρόσφατο λογισμικό 5.1.1 και απ την άλλη κάτω κάτω με ενημερώνει πως η τελευταία έκδοση για το τάμπλετ είναι η 6.0 .. έλα Μονίκ στον τόπο σου...

 

Βέβαια με αυτά που διαβάζω περί μνήμης/μπαταρίας αρχίζω να απορώ αν όλο αυτό τελικά είναι για καλό :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σήμερα μου ήρθε αναβάθμιση ...Δεν είχα χρόνο και είχα και χαμηλή μπαταρία..Από αύριο

 

send from my cave using smoke signals

Link to comment
Share on other sites

Πιο παλια, ειχα αναφερει scrolling lag στον chrome.

Για την ιστορια να πω οτι το προβλημα λυθηκε 100% με την απενεργοποιηση οσων λειτουργιων υπηρχαν στο μενου ρυθμισεις > προσβασιμοτητα> υπηρεσιες.

 

Καποιο bug παιζει λοιπον στην 6.

Επισης, το ραδιοφωνο δεν λειρουργει ταυτοχρονα με το google now. :wacko::wacko:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πιο παλια, ειχα αναφερει scrolling lag στον chrome.

Για την ιστορια να πω οτι το προβλημα λυθηκε 100% με την απενεργοποιηση οσων λειτουργιων υπηρχαν στο μενου ρυθμισεις > προσβασιμοτητα> υπηρεσιες.

 

Καποιο bug παιζει λοιπον στην 6.

Επισης, το ραδιοφωνο δεν λειρουργει ταυτοχρονα με το google now. :wacko::wacko:

 

Ποια λειτουργία είχες ενεργοποιημένη; Μπήκα εκεί και είναι όλα απενεργοποιημένα

Link to comment
Share on other sites

Ποια λειτουργία είχες ενεργοποιημένη; Μπήκα εκεί και είναι όλα απενεργοποιημένα

 

Το 1password automatic filling (ειναι για να μπαινουν αυτοματα τα passwords μεσω του 1password). Απενεργοποιωντας αυτο, οταν η σελιδα φορτωθει πληρως, δεν υπαρχει καθολου lag scrolling.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το 1password automatic filling (ειναι για να μπαινουν αυτοματα τα passwords μεσω του 1password). Απενεργοποιωντας αυτο, οταν η σελιδα φορτωθει πληρως, δεν υπαρχει καθολου lag scrolling.

Άρα μάλλον είναι κάποιο πρόβλημα που δημιουργεί το 1password. Εγώ έχω παρατηρήσει πάντως ότι κάποιες στιγμές ανεβάζει μεγαλύτερη θερμοκρασία από ότι με τη lollipop. Ίσως είναι και λόγω καλοκαιριού βέβαια

Link to comment
Share on other sites

Άρα μάλλον είναι κάποιο πρόβλημα που δημιουργεί το 1password. Εγώ έχω παρατηρήσει πάντως ότι κάποιες στιγμές ανεβάζει μεγαλύτερη θερμοκρασία από ότι με τη lollipop. Ίσως είναι και λόγω καλοκαιριού βέβαια

 

Μπορει να φταιει και η εφαρμογη, αν και στην 5.1.1 ηταν απροβληματιστο.

 

Για θερμοκρασιες, δεν εχω κατι να πω. Το χρησιμοποιω γυμνο εδω και μερες, παιζω real racing 3 και δεν καταλαβαινει τιποτα.

 

Απλα το lag στον chrome με ειχε εκνευρισει πολυ και ψαχνοντας επεσα πανω σε ενα ποστ που ελεγε να απενεργοποιησετε οτιδηποτε υπαρχει στο μενου προσβασιμοτητα. Βεβαια, δεν απενεργοποιησα την αυτοματη περιστροφη, αρκουσε το 1pass.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Άρα μάλλον είναι κάποιο πρόβλημα που δημιουργεί το 1password. Εγώ έχω παρατηρήσει πάντως ότι κάποιες στιγμές ανεβάζει μεγαλύτερη θερμοκρασία από ότι με τη lollipop. Ίσως είναι και λόγω καλοκαιριού βέβαια

 

Δες εδω

https://code.google.com/p/android/issues/detail?id=81950

 

Φαινεται οτι προκειται για γενικευμενο προβλημα που υπαρχει ηδη απο την 4.4.4 σε ολες τις συσκευες. Οποιαδηποτε υπηρεσια και αν ειναι ενεργοποιημενη στο ρυθμισεις > προσβασιμοτητα> υπηρεσιες, υπαρχει scrolling lag στον chrome (και σε αλλους browsers). Δοκιμασα επισης την υπηρεσια του nova launcher και του true phone.

Τα ιδια και στο Ζ5.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

σημερα αναβαθμισα το ταμπλετ στην εκδοση 6.0.1.

ολα καλα μεχρι στιγμης. :up:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σημερα αναβαθμισα το ταμπλετ στην εκδοση 6.0.1.

ολα καλα μεχρι στιγμης. :up:

Ήρθε και σε εμένα αλλά δεν έχω παρατηρήσει κάποια σημαντική βελτίωση. Βέβαια δεν το δούλεψα και πολύ από τότε. Πατατήρησες κάποια βελτίωση;

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε εμένα αλλά δεν έχω παρατηρήσει κάποια σημαντική βελτίωση. Βέβαια δεν το δούλεψα και πολύ από τότε. Πατατήρησες κάποια βελτίωση;

 

Μα η αναβάθμιση αυτή ήρθε πριν 3 μήνες.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μα η αναβάθμιση αυτή ήρθε πριν 3 μήνες.

Ναι αλλά πήρα και μία αναβάθμιση σήμερα γύρω στα 500mb

Αριθμός έκδοσης 23.5.Α.1.291

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Tablet Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...